Peloponez – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Peloponez

Peloponez – pogoda. Zobacz kiedy najlepiej jechać na Peloponez

Grecja jest jednym z tych kierunków podróży, które nigdy się nie nudzą i z roku na rok cieszą się tak samo wysokim zainteresowaniem. Podczas gdy jedni turyści wybierają przede wszystkim wyspy greckie, inni decydują się na Grecję kontynentalną, w tym na półwysep Peloponez. Pogoda jest tutaj wyjątkowo sprzyjająca urlopowi nie tylko w szczycie sezonu wakacyjnego.

Gorące źródła Methana na Peloponez
Gorące źródła Methana na Peloponez / iStock.com / Alika Obrazovskaya

Półwysep Peloponez jest najbardziej na południe wysuniętą częścią Półwyspy Bałkańskiego, a także całej kontynentalnej Grecji. To miejsce, które z pewnością zachwyci zarówno wielbicieli wspaniałych widoków, jak i turystów nastawionych na intensywne zwiedzanie. Wielowiekowa historia, mająca swoje początki w dalekiej starożytności pozostawiła tutaj sporo pozostałości dawnych budowli i miejsc o wartości historycznej.

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Jeśli planujesz wyjazd na Peloponez, pogoda powinna być jednym z kryteriów wyboru terminu wyjazdu. Jest to istotne szczególnie wtedy, gdy nastawiasz się na plażowanie i korzystanie ze wszystkich letnich atrakcji. Na pytanie, kiedy jechać na Peloponez nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wiele zależy od tego, jakie mamy wakacyjne plany i czy nastawiamy się wyłącznie na plażowanie, czy też na intensywne zwiedzanie.

Pogoda Peloponez – kiedy jechać?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, kiedy lecieć na Peloponez, dobrze jest na początku zapoznać się nieco z warunkami klimatycznymi, jakie panują w tej części świata. Peloponez klimat ma typowo śródziemnomorski, szczególnie na wybrzeżu i na terenach nizinnych. Charakteryzuje się on długim i ciepłym latem oraz krótką zimą, która jest bardzo łagodna i temperatury nigdy nie spadają poniżej zera.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 25% 15 ° C 10 g.
Luty
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 15% 14 ° C 11 g.
Marzec
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 19 ° C 5% 15 ° C 13 g.
Maj
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 18 ° C 14 g.
Czerwiec
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 2% 22 ° C 15 g.
Lipiec
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 1% 24 ° C 14 g.
Sierpień
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 1% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 5% 24 ° C 12 g.
Październik
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 24 ° C 7% 22 ° C 11 g.
Listopad
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 21 ° C 10% 20 ° C 10 g.
Grudzień
Peloponez już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 17 ° C 15% 17 ° C 10 g.

Sprawdź także najlepsze oferty last minute Peloponez

Temperatura na Peloponez nawet w miesiącach zimowych jest na tyle sprzyjająca, że można bez obaw zaplanować wyjazd poza sezonem. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nastawiają się raczej na intensywne zwiedzanie i poznawanie uroków tego regionu, a nie na plażowanie i kąpiele w morzu.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Bez względu na to, kiedy na Peloponez postanowisz się wybrać, możesz mieć pewność, że wakacje w tym miejscu będą pełne atrakcji i pozostawią wspaniałe wspomnienia.

Peloponez pogoda styczeń

Pogoda Peloponez w styczniu to zimowe klimaty w śródziemnomorskim wydaniu, czyli de facto nie ma zimy. Średnie miesięczne temperatury w styczniu utrzymują się na poziomie 13 stopni, w ciągu miesiąca jest 20 słonecznych dni, a każdego dnia 10 słonecznych godzin.

Kiedy najcieplej na Peloponez
Kiedy najcieplej na Peloponez / istock.com / StreetFlash

Dni są więc dosyć długie, można więc zaplanować nawet całodniowe zwiedzanie. Choć pogoda raczej nie zachęca do plażowania, będzie idealna do poznawania pełnych uroku zakątków Peloponezu. Jeśli nie przeszkadza Tobie Peloponez pogoda styczeń, możesz liczyć na całkiem dobrą ofertę, a także na dużo niższe ceny niż w szczycie sezonu letniego, gdy koszt wyjazdu zdecydowanie będzie najwyższy.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Fuerteventurze przez cały rok

Peloponez pogoda luty

Peloponez pogoda luty to nadal zima, ale w śródziemnomorskim klimacie. Temperatury powietrza w tym miesiącu wynoszą około 14 stopni, jest więc dosyć ciepło i słonecznie, co zapewnia idealne warunki do aktywnego zwiedzania półwyspu.

Peloponez - pogoda całoroczna
Peloponez – pogoda całoroczna / iStock.com / Gatsi

W tym miesiącu jest jednak sporo deszczowych dni, co warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji w lutym. Deszcze nie padają jednak przez cały czas, często są to nagłe i przelotne opady, które nie utrudniają wypoczynku. Jeśli w lutym wybierzesz się na Peloponez, temperatura będzie odpowiednia do spędzania czasu na zwiedzaniu wszystkich pobliskich atrakcji. Na plażowanie jest jednak w tym czasie zbyt chłodno, podobnie jak na kąpiele w morzu.

Czytaj także kiedy najlepiej lecieć do Tajlandii

Peloponez pogoda marzec

W marcu na Peloponezie zaczyna się robić wiosennie i coraz cieplej. Temperatury w ciągu dnia nie spadają poniżej 15 stopni, jest też więcej słonecznych dni, bo aż 22 w skali miesiąca. Jeśli zastanawiasz się, Peloponez kiedy jechać, marzec może być dobrym pomysłem, gdy nie przepadasz za tłumami i nie chcesz wypoczywać w dużych skupiskach ludzi.

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Peloponez pogoda marzec to dobre warunki do zwiedzania i aktywnego spędzenia urlopu. Nadal jest dużo taniej niż w szczycie sezonu, można więc wyjechać na południe Europy w niskiej cenie, dzięki czemu zostanie więcej środków na kolejne wakacje.

Zobacz też kiedy najcieplej na Malediwach

Peloponez pogoda kwiecień

Peloponez pogoda kwiecień to już doskonałe warunki do wszystkich słonecznych atrakcji. Temperatury utrzymują się na poziomie 18 stopni, ale bywają dni, gdy jest jeszcze cieplej. W skali miesiąca mamy już 24 słoneczne dni, co sprawia, że zaplanowany urlop raczej w większości upłynie przy pięknej pogodzie. W ciągu dnia mamy 14 godzin słonecznych, dzień jest więc długi i można zaplanować w jego trakcie całkiem sporo zwiedzania i innych aktywności.

Peloponez - kiedy najlepiej lecieć
Peloponez – kiedy najlepiej lecieć / iStock.com / Rawf8

Jeśli zadajesz sobie pytanie: Peloponez, kiedy jechać, warto rozważyć wakacje właśnie w kwietniu. Peloponez temperatury ma w tym czasie całkiem wiosenne, a fakt, że jest jeszcze przed sezonem działa na korzyść – jest zdecydowanie mniej turystów niż w czasie lata, a ceny są niższe.

Przeczytaj również kiedy najlepiej jechać na Zanzibar

Peloponez pogoda maj

Jeśli marzy się Tobie słoneczna pogoda, Peloponez w maju na pewno spełni te oczekiwania. Średnie miesięczne temperatury w tym czasie to 22 stopnie, ale zdarzają się również dni, gdy jest jeszcze cieplej. Temperatura wody na poziomie 18 stopni sprawia, że pojawiają się już pierwsi chętni do kąpieli w morzu. W ciągu miesiąca mamy 27 słonecznych dni, a więc trzeba mieć wyjątkowego pecha, by w czasie naszych wakacji padał deszcz.

Peloponez - temperatura długoterminowa
Peloponez – temperatura długoterminowa / iStock.com / Kisa_Markiza

Długie dni zachęcają do spędzania czasu aktywnie, na zwiedzaniu i korzystaniu ze słonecznych atrakcji. Peloponez pogoda maj na pewno spodoba się osobom, którym marzą się wiosenne wakacje i szukają kierunku, w którym na pewno będzie słonecznie i ciepło.

Sprawdź także jaka jest pogoda na Zakynthos przez cały rok lub gdzie warto pojechać na majówkę

Peloponez pogoda czerwiec

Gdy w czerwcu wybierzesz się na Peloponez, pogoda z pewnością Cię nie zawiedzie. W tym czasie na półwyspie mamy już pełnię lata. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni. Na początku czerwca są nieco niższe, pod koniec miesiąca zbliżają się natomiast do trzydziestostopniowych upałów.

Piękny widok na Peloponez
Piękny widok na Peloponez / iStock.com / Voyagerix

W czerwcu warunki są już idealne do plażowania, kąpieli w morzu, uprawiania sportów wodnych i korzystania ze wszystkich atrakcji na świeżym powietrzu. Peloponez pogoda czerwiec to doskonała pora dla osób, które nastawiają się nie tylko na zwiedzanie, ale również chcą podczas urlopu zrelaksować się na plaży. Jeśli marzy się Tobie prawdziwie wakacyjna pogoda, Peloponez w czerwcu jest kierunkiem, który na pewno Cię nie zawiedzie.

Czytaj też jaka jest pogoda na Mauritius przez cały rok

Peloponez pogoda lipiec

Peloponez pogoda lipiec to czas, w którym zaczynają się dosyć wysokie upały. Temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 30 stopni Celsjusza, a nie brakuje dni, gdy jest dużo cieplej. Jednak pomimo wysokich temperatur nie są one mocno odczuwalne – w śródziemnomorskim klimacie jest dosyć sucho, dodatkowo wiatr od morza nieco łagodzi gorąco.

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Jeśli marzy się Tobie wysoka temperatura, Peloponez w lipcu na pewno będzie sprawdzonym kierunkiem. To idealny czas na opalanie się, kąpiele w morzu, sporty wodne, a także na zwiedzanie największych atrakcji półwyspu. Planując wyjazd w tym czasie nie zapomnij zaopatrzyć się we wszelkie środki ochrony przeciwsłonecznej – może być naprawdę gorąco.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć do Kenii

Peloponez pogoda sierpień

Jeśli w sierpniu zaplanujesz wyjazd na Peloponez, pogoda będzie idealna do słonecznego wypoczynku, plażowania i zwiedzania największych atrakcji półwyspu. W sierpniu mamy szczyt sezonu wakacyjnego i pełnię lata. Na słupkach rtęci temperatury na poziomie 30 stopni, a woda w morzu jest na tyle ciepła, że każdy chętnie korzysta z kąpieli.

Porto Heli, Peloponnese, Greece
Porto Heli, Peloponnese, Greece / iStock.com / Gatski

Sierpień na Peloponezie to czas zabawy na świeżym powietrzu, plażowania, korzystania ze sportów wodnych, a także zwiedzania. Jest co prawda gorąco, ale na tyle sucho, że upały nie dają się mocno we znaki. Peloponez pogoda sierpień to świetny pomysł na udane i pełne wrażeń wakacje.

Przeczytaj również kiedy najlepiej lecieć do Meksyku

Peloponez pogoda wrzesień

Peloponez pogoda wrzesień to nadal idealne warunki do opalania się i spędzania czasu bezpośrednio nad morzem. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni. Jest ciepło i słonecznie, nieco chłodniejsza niż latem może być woda w morzu. Nadal jednak zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Porto Kagio na Peloponez
Porto Kagio na Peloponez / iStock.com / StreetFlash

Jeśli zastanawiasz się, czy pogoda na Peloponez we wrześniu zapewni słoneczne wakacje, bez obaw możesz planować wyjazd właśnie w tym miesiącu. Nadal jest tu sporo turystów, ruch jest jednak zdecydowanie mniejszy niż w samym szczycie sezonu. Wrzesień na Peloponezie to dobry pomysł dla osób, które preferują podróżowanie poza czasem wakacyjnym, a jednocześnie szukają miejsc, w których jesienią jest równie ciepło jak latem.

Czytaj też kiedy najlepiej jechać do Bułgarii

Peloponez pogoda październik

Jeśli marzy się Tobie jesienny Peloponez, pogoda w październiku będzie idealna zarówno do spędzania czasu na plaży, jak i do aktywnego zwiedzania. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 22 stopni. Na początku miesiąca jest zdecydowanie cieplej, im bliżej listopada, tym natomiast chłodniej.

Ruiny na Peloponez
Ruiny na Peloponez / iStock.com / gbarm

Pogoda w październiku na Peloponezie to bardzo dobre warunki do aktywnego wypoczynku, zwiedzania, wycieczek objazdowych, a także do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Nie trzeba obawiać się deszczu – większość dni jest słoneczna i bezdeszczowa. Peloponez pogoda październik na pewno spodoba się turystom, którzy szukają ciekawych kierunków w atrakcyjnych cenach. Na pewno będzie dużo taniej niż w szczycie sezonu.

Zobacz również jaka jest pogoda w Albanii przez cały rok

Peloponez pogoda listopad

Peloponez pogoda listopad to już jesień, ale w śródziemnomorskiej wersji, czyli bardzo słoneczna i ciepła. Średnie temperatury w listopadzie utrzymują się na poziomie 17 stopni. To dobre warunki do spędzania czasu aktywnie, zwiedzania, poznawania miejsc o bogatej historii i kulturze.

od:
1 499 zł
Wspaniałe wakacje na Peloponez!

Sprawdź najlepsze oferty na urlop na Peloponez

Wybierając się w listopadzie na Peloponez możesz liczyć na niższe ceny, a jednocześnie na większy wybór miejsc noclegowych. W tym czasie nie ma bowiem tak dużego ruchu turystycznego, jak w miesiącach letnich.

Zobacz także jaka jest pogoda na Krecie w listopadzie

Peloponez pogoda grudzień

Jeśli interesuje Cię Peloponez pogoda grudzień, warto sprawdzić, jak wygląda ten zimowy miesiąc w wersji śródziemnomorskiej. Okazuje się, że całkiem przyjaźnie, jeśli chodzi o temperatury i liczbę słonecznych dni.

Temperatura na Peloponez
Temperatura na Peloponez / iStock.com / StreetFlash

W grudniu na Peloponezie jest średnio 14 stopni, a więc zupełnie nie zimowo. Zaplanowanie wakacji w grudniu może więc być dobrym pomysłem, jeśli chcesz uciec od zimowych chłodów strefy umiarkowanej.

Sprawdź też jaka jest pogoda na Malcie w grudniu

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Peloponez – kiedy najlepiej jechać?

Peloponez jest miejscem, do którego warto wybrać się praktycznie przez cały rok. Zarówno latem, jak i zimą można tu liczyć na całe mnóstwo atrakcji i ciekawe formy spędzania urlopowego czasu.

Peloponez – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Peloponezie jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury przekraczają 30 stopni w cieniu.

Peloponez – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Peloponezie trwa od czerwca do września. W tym czasie na półwyspie jest najwięcej turystów, a ceny najwyższe.

Peloponez – jaki klimat?

Półwysep Peloponez leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Są tutaj długie i gorące lata oraz krótkie zimy z temperaturami na poziomie kilkunastu stopni.

Peloponez – kiedy najtaniej?

Najtaniej spędzisz wakacje na Peloponezie poza sezonem w miesiącach zimowych.