Bari - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Bari

Bari – pogoda. Sprawdź, kiedy jechać do Bari

Włochy to jeden z najpiękniejszych krajów nie tylko w Europie, ale również na świecie. W bogatej ofercie turystycznej tego kraju coś dla siebie znajdą zarówno plażowicze, jak i wielbiciele zwiedzania. Jednym z miast, które warto uwzględnić w planie zwiedzania Włoch jest Bari. Pogoda w tym mieście jest wyjątkowo dobra przez większą część roku, dzięki czemu nie trzeba ograniczać wakacyjnych planów wyłącznie do sezonu letniego. Kiedy jechać do Bari, aby móc cieszyć się słońcem i rajskimi wakacjami na południu Europy?

Apulia, Włochy
Apulia, Włochy / shutterstock.com / ecstk22

Bari to pełne uroku miasto znajdujące się na południu Włoch nad Adriatykiem. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ogromna ilość zabytków z różnych epok historycznych, które można tutaj spotkać na każdym kroku. Wspaniała architektura zachęca do wędrówek klimatycznymi uliczkami miasta, a także oderwania się od codzienności. Miłośnikom plażowania miasto spodoba się na pewno na równi z wielbicielami zabytków. W jego okolicy znajdują się bowiem wspaniałe piaszczyste plaże z pięknymi widokami i doskonałą infrastrukturą.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Można tu spędzić długi urlop na plażowaniu, zwiedzaniu, uprawianiu sportów wodnych i wszelkich atrakcjach na świeżym powietrzu. Będąc w Bari warto również spróbować doskonałej, włoskiej kuchni, która najlepiej smakuje w niewielkich knajpkach i restauracjach z widokami na morze.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda w Bari na pewno będzie odpowiednia do wszelkich form aktywności, a każdy, kto wybierze się tutaj na wakacje, wróci pełen pozytywnych wrażeń. Kiedy lecieć do Bari, aby mieć gwarancję wypoczynku w słońcu i doskonałych warunkach pogodowych? Sprawdź nasze zestawienie pogody miesiąc po miesiącu i sprawdź, kiedy w Bari temperatury są odpowiednie na wakacje.

Sprawdź również kiedy najlepiej jechać na Sycylię

Pogoda Bari – kiedy jechać?

Na pytanie: Bari – kiedy jechać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sporo zależy bowiem od tego, jakie są Twoje wakacyjne plany. Inny termin będzie odpowiedni dla osób, które nastawiają się na słoneczny wypoczynek i plażowanie, a inne miesiące będą dobre na podróż dla tych turystów, którym nie zależy na opalaniu, a chcieliby sporo zwiedzić i zobaczyć z tego, co oferuje miasto i okolice. Bez względu na wakacyjne upodobania, warto zapoznać się z warunkami pogodowymi, jakie panują w tym pięknym mieście nad Adriatykiem.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 25% 14 ° C 10 g.
Luty
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 30% 13 ° C 11 g.
Marzec
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 15 ° C 25% 13 ° C 12 g.
Kwiecień
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 18 ° C 15% 15 ° C 13 g.
Maj
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 22 ° C 5% 17 ° C 15 g.
Czerwiec
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 25 ° C 5% 21 ° C 15 g.
Lipiec
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 2% 25 ° C 15 g.
Sierpień
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 30 ° C 3% 26 ° C 13 g.
Wrzesień
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 26 ° C 20% 24 ° C 13 g.
Październik
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 24 ° C 25% 22 ° C 11 g.
Listopad
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 18 ° C 25% 19 ° C 10 g.
Grudzień
Włochy już od 1 715 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 16 ° C 20% 16 ° C 9 g.

Bari klimat ma typowo śródziemnomorski z długim, bardzo ciepłym latem i zimą, która trwa krótko i jest wyjątkowo łagodna. Nie trzeba więc ograniczać wakacyjnych planów wyłącznie do sezonu wakacyjnego – także wiosną i jesienią można spędzać czas na wszystkich słonecznych aktywnościach.

Zobacz także oferty last minute Włochy oraz all inclusive Włochy

Bari pogoda styczeń

Bari pogoda styczeń to warunki pogodowe dosyć zimowe, jak na klimat śródziemnomorski, ale całkiem przyjemne w porównaniu do zimy w naszym umiarkowanym wydaniu. Na termometrach jest średnio 12 stopni w ciągu dnia, temperatura wody jest nieco wyższa, ale zdecydowanie zbyt niska, żeby móc się w niej swobodnie kąpać. W ciągu miesiąca jest kilka dni deszczowych, jednak opady nie są stałe, a raczej przelotne. Nawet w deszczowe dni można więc mieć kilka słonecznych godzin.

Bari, Włochy
Bari, Włochy / shutterstock.com / Balate Dorin

Temperatura w Bari w styczniu raczej nie zachęca do plażowania, ale mogą to być dobre warunki do zwiedzania i poznawania najciekawszych atrakcji turystycznych. Jeśli nie nastawiasz się wyłącznie na opalanie, możesz bez obaw wybrać się do Barki właśnie w styczniu.

Czytaj też gdzie jechać na wakacje w styczniu

Bari pogoda luty

Jeśli marzy się Tobie w lutym nieco wyższa temperatura, Bari może być dobrym kierunkiem na wyjazd w sezonie zimowym. W tym czasie na słupkach rtęci jest średnio 12 stopni. Pojawiają się czasem opady, jednak nie są one ani uciążliwe, ani długotrwałe. Luty nad Adriatykiem nie zachęca do plażowania, można jednak spędzać czas aktywnie.

Kiedy najcieplej w Bari
Kiedy najcieplej w Bari / shutterstock.com / essevu

To dobra pora na zwiedzanie, podziwianie zabytków i dłuższe wyprawy w dalsze okolice miasta. Bari pogoda luty to dobry pomysł dla osób, które lubią wybrać się na urlop poza sezonem wakacyjnym. Można wtedy liczyć na spokojny i kameralny wypoczynek, bez tłumów turystów, a także na nieco niższe ceny niż w sezonie wysokim latem.

Sprawdź również jaka jest pogoda na Lazurowym Wybrzeży w styczniu

Bari pogoda marzec

Bari pogoda marzec to już całkiem wiosenne warunki z temperaturami na poziomie 15 stopni. Większość dni w ciągu miesiąca jest słoneczna, czasem mogą pojawiać się opady deszczu, które nie są uciążliwe, dobrze oczyszczają powietrze i sprawiają, że roślinność staje się wyjątkowo bujna i efektowna.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

W Bari pogoda w marcu jest dobra na zwiedzanie i aktywny wypoczynek, raczej nie są to jeszcze warunki do plażowania czy kąpieli w Adriatyku. Jeśli nastawiasz się na zwiedzanie, możesz bez obaw wybrać się w te rejony właśnie w marcu.

Zobacz także dokąd lecieć w marcu na wakacje

Bari pogoda kwiecień

W Bari pogoda w kwietniu to już coraz bardziej ciepłe klimaty. Na słupkach rtęci jest w tym czasie średnio 18 stopni, ale nie brakuje też dni, gdy jest jeszcze cieplej. Opady w ciągu miesiąca pojawiają się jedynie sporadycznie, nie trzeba się więc obawiać, że padające deszcze zakłócą spokojny, aktywny wypoczynek.

Kiedy jechać do Bari
Kiedy jechać do Bari / shutterstock.com / Vladimir Sazonov

Bari pogoda kwiecień to propozycja dla turystów, którzy lubią wiosenne podróżowanie, nie nastawiają się na bardzo wysokie temperatury i na wakacjach chętniej spędzają czas na zwiedzaniu, a nie na plażowaniu czy kąpielach. Bo na te aktywności jest jeszcze w kwietniu zdecydowanie za wcześnie.

Czytaj też jaka jest pogoda Madera w kwietniu

Bari pogoda maj

Bari pogoda maj to czas, w którym robi się bardzo ciepło. Średnie temperatury utrzymują się na poziomie 21 stopni. Przez cały miesiąc jest bardzo słonecznie, jedynie czasem mogą pojawić się opady deszczu. Nie ma ich jednak na tyle dużo, by przeszkadzały w wypoczynku.

Piękny widok na miasteczko
Piękny widok na miasteczko / shutterstock.com / StevanZZ

Kiedy do Bari wybierzesz się w maju możesz mieć pewność, że wakacje będą pod każdym względem udane. Są to już warunki pogodowe, które pozwalają nie tylko na aktywne zwiedzanie, ale również na plażowanie i korzystanie ze wszystkich słonecznych atrakcji na świeżym powietrzu.

Sprawdź również gdzie polecieć na urlop w maju

Bari pogoda czerwiec

Jeśli w czerwcu wybierzesz się do Bari, pogoda na pewno zachwyci Cię pod każdym względem. Średnie temperatury w tym miesiącu to 26 stopni, jest wiec bardzo ciepło, a w słońcu nawet gorąco. Nie ma jednak upałów, które utrudniałyby funkcjonowanie na świeżym powietrzu. Bari pogoda czerwiec to dobry czas na plażowanie, kąpiele w ciepłym Adriatyku, spędzanie czasu na sportach wodnych i innych słonecznych aktywnościach.

Pogoda długoterminowa dla Bari
Pogoda długoterminowa dla Bari / shutterstock.com / Igas SIlviu Marius

Wybierając wakacje w tym miesiącu masz gwarancję doskonałych warunków pogodowych, dzięki którym przywieziesz z urlopu piękną opaleniznę i wyłącznie pozytywne wrażenia.

Zobacz także kiedy jechać na Sri Lankę

Bari pogoda lipiec

Bari pogoda lipiec to czas, w którym robi się naprawdę gorąco. W tym miesiącu na słupkach rtęci jest średnio 29 stopni w cieniu, jednak nie brakuje dni, gdy temperatury są jeszcze wyższe. Suchy, śródziemnomorski klimat i minimalne opady sprawiają jednak, że gorące klimaty nie są tak bardzo odczuwalne. Warto jednak przed wyjazdem na wakacje w tym miesiącu zaopatrzyć się we wszelkie środki ochrony przeciwsłonecznej.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

W Bari pogoda w lipcu jest idealna do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, a także do uprawiania sportów wodnych i spędzania całych dni na świeżym powietrzu. Można również postawić na aktywne zwiedzanie miasta i okolic – upały nie są bowiem aż tak wysokie, by utrudniały codzienne funkcjonowanie.

Czytaj też gdzie ciepło w lipcu

Bari pogoda sierpień

W słonecznym Bari temperatura w sierpniu utrzymuje się na tym samym poziomie, co w lipcu – 29 stopni w cieniu, na słońcu bywa, że sporo więcej. Jeśli nastawiasz się na plażowanie, korzystanie ze słonecznych atrakcji i spędzanie czasu nad wodą, ten miesiąc będzie na wakacje idealny.

Pogoda w Bari
Pogoda w Bari / shutterstock.com / AerialDronePics

Bari pogoda sierpień to warunki pogodowe, które zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Warto jednak pamiętać, że jest to sezon wysoki, na plażach może więc być dosyć tłoczno. Koszt wyjazdu będzie też wysoki w porównaniu do czasu poza sezonem.

Sprawdź również kiedy najcieplej na Zanzibarze

Bari pogoda wrzesień

Bari pogoda wrzesień to nadal warunki bardziej wakacyjne niż jesienne. Na słupkach rtęci jest średnio 25 stopni Celsjusza, na początku miesiąca bywa jednak sporo więcej. We wrześniu można spędzać czas na leniwym plażowaniu, a także na aktywnym wypoczynku i zwiedzaniu. W tym czasie chętnie przyjeżdżają do miasta nie tylko plażowicze, ale również wielbiciele sportów wodnych.

Prowincja Bari
Prowincja Bari / shutterstock.com / StevanZZ

Jeśli we wrześniu wybierzesz się do Bari, pogoda na pewno nie zawiedzie. To dobry czas na wyjazd dla osób, które preferują podróżowanie poza sezonem – na plażach jest już nieco mniej tłoczno, podobnie jak we wszystkich atrakcjach turystycznych miasta i okolic.

Zobacz także gdzie na wakacje we wrześniu warto pojechać

Bari pogoda październik

Jeśli na jesieni marzy się Tobie bardziej wiosenna pogoda, Bari w październiku jest dobrym wakacyjnym kierunkiem. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 21 stopni, jest więc bardzo ciepło, a przy tym słonecznie. Dni deszczowych w skali miesiąca jest dosłownie kilka. Co więcej, nawet jeśli w ciągu dnia pada deszcz, są to raczej przelotne opady, które jedynie na krótki czas ograniczają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Temperatury całoroczne w Bari
Temperatury całoroczne w Bari / shutterstock.com / StevanZZ

Bari pogoda październik to świetna propozycja dla osób, które lubią wypoczywać po sezonie i szukają dla siebie miejsca z doskonałą pogodą i wieloma atrakcjami, które można zobaczyć i zwiedzić.

Czytaj też jaka jest pogoda w Nowej Zelandii w październiku

Bari pogoda listopad

Bari pogoda listopad to nadal sporo słońca i w miarę wysokie temperatury. Średnio wynoszą one w tym miesiącu 17 stopni, ale nie brakuje również bardziej słonecznych dni. Jeśli w listopadzie marzy się Tobie przyjazna pogoda, Bari będzie świetnym kierunkiem na wypoczynek.

od:
1 398 zł
Wakacje we Włoszech!

Zobacz najlepsze oferty

Trzeba jednak mieć świadomość, że warunki raczej już nie są odpowiednie do całodniowego plażowania. Na kąpiele w morzu również może być za chłodno.

Sprawdź również dokąd w listopadzie na wczasy

Bari pogoda grudzień

Grudniowa pogoda Bari to sporo słońca, temperatury na średnim poziomie 13 stopni, niewiele opadów deszczu i warunki doskonałe do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. W tym miesiącu warto wybrać Bari, aby uciec od zimowych chłodów, sporo zwiedzić i cieszyć się wakacjami poza sezonem.

Bari – kiedy jechać / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

Bari pogoda grudzień to brak tłumów i niskie ceny, co na pewno ma znaczenie dla osób szukających tanich wakacji.

Zobacz także kiedy lecieć na Madagaskar

Czytaj również:

Aplikacja
Bari – kiedy najlepiej jechać?

Najlepsze warunki pogodowe w Bari panują od maja do października i to właśnie w tych miesiącach warto wybrać się tutaj na wakacje.

Bari – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Bari jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury utrzymują się na średnim poziomie 29 stopni.

Bari – kiedy sezon turystyczny?

W Bari sezon turystyczny trwa od czerwca do września, co w dużym stopniu pokrywa się z doskonałą pogodą – w tych miesiącach są najlepsze warunki do korzystania ze wszystkich słonecznych atrakcji.

Bari – jaki klimat?

Włoskie Bari leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, w którym panują długie, gorące lata oraz krótkie i ciepłe zimy.

Bari – kiedy najtaniej?

Najtaniej w Bari jest w sezonie niskim, czyli zimą. Od listopada do lutego można podróżować w cenach dużo niższych niż w sezonie wiosenno-letnim.