Gdzie na wakacje w listopadzie

Gdzie na wakacje w listopadzie? Zobacz gdzie jest ciepło w listopadzie

Wakacje w listopadzie? Czemu nie? Podczas gdy większość osób planuje sobie urlopy w sezonie letnim, nie brakuje również chętnych do podróżowania poza sezonem. W czasie, gdy w naszych warunkach panuje już niemal zima, w wielu rejonach świata pogoda jest wręcz wymarzona do wakacyjnego wypoczynku. Gdzie najlepiej jechać na urlop w listopadzie? Przedstawiamy kilka naprawdę słonecznych kierunków.

Listopad - gdzie na wczasy
Listopad – gdzie na wczasy. Photo by Maximilien T’Scharner on Unsplash

Jeśli planujemy wyjazd na urlop w czasie, gdy większość turystów już z wakacyjnych wyjazdów wróciła, warto najpierw zadać sobie pytanie: gdzie jest ciepło w listopadzie? Okazuje się, że jest na świecie całkiem sporo miejsc, w których ten miesiąc jest wręcz wymarzony na wakacyjny wypoczynek. Niektóre kierunki są dosyć egzotyczne, inne są dużo bliżej niż nam by się mogło wydawać. Wakacje w listopadzie możemy zaplanować na własną rękę bądź zdecydować się na wyjazd z biurem podróży. Firmy turystyczne mają ciekawe oferty praktycznie przez cały rok, nie powinno więc być problemu ze znalezieniem wyjazdu w stu procentach dopasowanego do naszych potrzeb, a także możliwości finansowych.

Urlop w listopadzie
Urlop w listopadzie. Photo by Angelo Pantazis on Unsplash

Marzą się Tobie wakacje w listopadzie? Gdzie pojechać, aby mieć gwarancję pięknej pogody? Warto sprawdzać te miejsca, które kojarzą się ze słońcem o każdej porze roku. Słoneczna Kuba, egzotyczny Oman czy Dubaj, a może Wyspy Kanaryjskie? Bez względu na kierunek podróży, możesz mieć pewność, że listopad nie zaskoczy kiepską pogodą czy opadami deszczu.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wakacje w listopadzie to dobry pomysł także ze względu na ceny, które w wielu miejscach świata są zdecydowanie niższe niż w szczycie sezonu turystycznego. Jesienią w większości biur podróży pojawiają się atrakcyjne oferty last minute. Nic w tym dziwnego, wakacje o tej porze roku nie cieszą się taką popularnością jak latem, biura podróży muszą więc szukać sposobów na przyciąganie turystów i zachęcenie ich do zagranicznych wypadów. W poszukiwaniu niedrogich wakacji sprawdź oferty najbardziej znanych firm turystycznych. Być może okaże się, że wakacje w listopadzie będą nie tylko tak samo gorące jak w lipcu czy sierpniu, ale również o wiele tańsze.

Kuba – czyli tam gdzie jest ciepło w listopadzie

Jednym z kierunków, gdzie na urlop w listopadzie zdecydowanie warto się wybrać, jest słoneczna Kuba. W tym miesiącu średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni w ciągu dnia oraz 21 stopni w nocy. Woda w morzu również jest idealna do kąpieli i nie spada poniżej 28 stopni. Kuba z pewnością należy do nieco egzotycznych kierunków podróży i jeszcze do niedawna nie cieszyła się dużą popularnością wśród turystów, przede wszystkim ze względu na uwarunkowania polityczne.

istotne informacje pogodowe:
25 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
25 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
9,7 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Jednak w ostatnim czasie mocno zmieniło się to na plus. Z roku na rok na wyprawę na Kubę decyduje się coraz więcej turystów, którzy poszukują oryginalnych kierunków, chcą zwiedzać miejsca dotychczas niedostępne, a jednocześnie spędzić wakacje w naprawdę gorącym klimacie.

Pod względem geograficznym Kuba leży w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Jest to państwo wyspiarskie złożone z jednej głównej wyspy oraz szeregu mniejszych wysepek, które ją otaczają. Nie bez powodu powtarzane jest również powiedzenie: Kuba wyspa jak wulkan gorąca.

Kuba w listopadzie na wakacje
Kuba w listopadzie na wakacje. Photo by Alex Meier on Unsplash

Przez cały rok jest tutaj wyjątkowo ciepło, także w listopadzie warunki pogodowe są idealne do plażowania i korzystania z wodnych kąpieli. A zdecydowanie jest gdzie – Kuba słynie z pięknych piaszczystych plaż, które wręcz zachęcają do letniej aktywności. Ma również sporo do zwiedzania – bogata i wielowymiarowa kultura Kuby przyciąga turystów z całego świata. Warto wybrać się zwłaszcza do stolicy kraju Hawany, gdzie możemy podziwiać stare kolonialne budynki, wziąć udział w ulicznych imprezach pełnych muzyki i tańca, a także spróbować specjałów lokalnej kuchni. Zwiedzanie Kuby to idealny pomysł na wakacje, w czasie których możemy połączyć leniwe plażowanie z bardzo aktywnym wypoczynkiem.

Warto przed wyjazdem sprawdzić również plaże na Kubie i ewentualnie wybrać region, w którym tych plaż będzie najwięcej.

Pomysł na to gdzie w listopadzie na wakacje – Cypr

Jeśli na urlop planujesz listopad, wakacje na Cyprze również przypadną Tobie do gustu. To typowo wyspiarski kraj leżący na Morzu Śródziemnym, a więc także w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Charakteryzuje się on bardzo łagodnymi zimami i doskonałą pogodą przez cały rok. W listopadzie na Cyprze temperatury utrzymują się na poziomie 22 stopni, a więc nie ma upałów, ale pogoda jest idealna do korzystania ze słońca i wielu cypryjskich atrakcji. Wybierając się na Cypr w listopadzie możemy mieć pewność, że nie będzie deszczu i kiepskich warunków atmosferycznych. Gdy wsiądziemy do samolotu ubrani w grube kurtki, na Cyprze z pewnością trzeba się będzie rozbierać do koszulek i krótkich spodenek. Różnica temperatur pomiędzy klimatem umiarkowanym a śródziemnomorskim jest bowiem w listopadzie naprawdę spora.

istotne informacje pogodowe:
21 – 23 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
14 %
Chmura
Szansa opadów
22 ° C
Fale
Temperatura wody
8,3 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Największą atrakcją Cypru są przede wszystkim warunki naturalne – rozległe, piaszczyste plaże, malownicze góry i bujna roślinność utrzymująca się przez cały rok. Wybierając się na Cypr możemy również liczyć na bogactwo oraz różnorodność zabytków, doskonałą kuchnię, wyjątkową kulturę i gościnność, a także bardzo dobre warunki do wszystkich sportów wodnych. Cypr jest ciekawym połączeniem dwóch kultur, na wyspie ścierają się północna część turecka oraz południowa część grecka, co jest widoczne w zabytkach, kuchni, a także we wszystkich pozostałościach kulturowych i historycznych. Jeśli zaplanujesz wakacje w listopadzie na Cyprze, możesz mieć pewność, że przywieziesz z nich piękną opaleniznę i jeszcze piękniejsze wspomnienia.

Wakacje w listopadzie na Cyprze
Wakacje w listopadzie na Cyprze. Photo by Secret Travel Guide on Unsplash

W czasie wakacji na Cyprze warto zobaczyć między innymi Cape Greco, czyli chroniony park narodowy idealny dla osób, które lubią aktywny wypoczynek i długie wędrówki. Znajdziemy tu wyjątkowe ścieżki przyrodnicze, punkty widokowe, jaskinie, skalne urwiska oraz popularną Jaskinię Cyklopa, z której rozciąga się niesamowity widok na Morze Śródziemne. Koniecznie trzeba również wybrać się w okolice słonego jeziora Salt Lake w Larnace. Zachwyca ono piękną okolicą, a na brzegu znajduje się jeden z największych meczetów na Cyprze. Co więcej, od listopada do marca słone jezioro jest oblegane przez potężne stada uroczych, różowych flamingów. Jeśli więc wybierzemy się na wakacje w listopadzie, będziemy mogli podziwiać w naturze ptaki, które znamy jedynie z ogrodów zoologicznych.

Oman – idealne miejsce na listopadowy urlop

W poszukiwaniu bardziej egzotycznych kierunków, warto również sprawdzić, co ma do zaoferowania Oman – wyjątkowy kraj położony na Półwyspie Arabskim. To miejsce, gdzie na wakacje w listopadzie zdecydowanie warto się wybrać ze względu na doskonałą pogodę. Oman nie bez powodu kojarzy się z upałami utrzymującymi się przez cały rok. W tej części świata w listopadzie temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 28 stopni, w nocy spadają do 20. Gorące morze, piaszczyste plaże i sporo miejsc do zwiedzania i aktywnego wypoczynku sprawią, że wakacje w Omanie będą niezapomniane.

istotne informacje pogodowe:
25 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
3 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
8,6 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Wśród miejsc, które w Omanie zdecydowanie warto zobaczyć, jest Wahiba Sands, czyli pustynia w wyjątkowym klimacie. Warto również wybrać się do Wadi Bani Khalid z turkusową wodą i białymi skałami otaczającymi spokojne zatoki. Choć Oman nie jest krajem turystycznie popularnym, nie jest to przeszkoda – wręcz przeciwnie, dzięki temu możemy spędzić urlop w miejscu naprawdę niezwykłym, a jednocześnie jeszcze niezadeptanym przez turystów.

Oman, listopad, wakacje
Oman, listopad, wakacje. Photo by Muhammad Shoaib on Unsplash

Planując wakacje w Omanie musimy jednak liczyć się z tym, że nie jest to kierunek należący do tanich. W ofercie biur podróży możemy znaleźć raczej luksusowe i dosyć ekskluzywne wakacje w tej części świata. Jednak wspomnienia, jakie możemy stąd przywieść rekompensują każde pieniądze, jakie trzeba wydać na urlop.

Listopad – gdzie na wakacje? Wyspy Kanaryjskie!

Na pytanie, gdzie w listopadzie na wakacje, wiele osób z pewnością odpowie, że na Wyspy Kanaryjskie. Jest to archipelag kilku dużych wysp i wielu mniejszych, który położony jest na Oceanie Atlantyckim na północnym zachodzie od Afryki. Pogoda na wyspach w listopadzie z pewnością nas nie zawiedzie – temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 22 stopni w ciągu dnia. Bez obaw można kąpać się w morzu, a także korzystać z aktywnego wypoczynku i sportów wodnych. Na Wyspach Kanaryjskich w listopadzie nie ma deszczu – bez względu na to, czy zaplanujemy wakacje na początku czy na końcu miesiąca, możemy mieć pewność, że każdy dzień będzie równie ciepły i słoneczny.

Wyspy Kanaryjskie w listopadzie
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
21 – 23 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
10 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
8,5 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Najpopularniejsze wśród Wysp Kanaryjskich są te największe: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote oraz Fuerteventura. Każda z tych wysp nieco się różni ukształtowaniem terenu, bogactwem przyrodniczym czy ciekawymi obiektami turystycznymi. Wszystkie natomiast łączy jedno – doskonałe warunki na wakacje bez względu na porę roku.

Wyspy Kanaryjskie - gdzie na wakacje w listopadzie
Wyspy Kanaryjskie – gdzie na wakacje w listopadzie / iStock.com / Balate Dorin

Na Wyspach Kanaryjskich możemy liczyć na wspaniałe, piaszczyste plaże, lazurową wodę, doskonałą infrastrukturę pełną kurortów i obiektów turystycznych, a także wyjątkowe bogactwo przyrodnicze w jednym miejscu – woda, skały, góry i bujna roślinność. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie na wczasy w listopadzie, Wyspy Kanaryjskie będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Tajlandia w listopadzie

Podczas gdy w naszym klimacie chłody listopadowe dają się już mocno we znaki, w położonej na drugim końcu świata Tajlandii jest pełnia lato. Ten niezwykły, egzotyczny kraj jest idealnym miejscem na wakacje w listopadzie. Jeśli marzy się Tobie podróż w stronę słońca, masz nieco czasu na urlop poza sezonem, a także nie przerażają Cię wysokie ceny wyjazdu, wypad do Tajlandii może okazać się podróżą życia. To świetny kierunek dla osób, które szukają słońca i ciepła. W Tajlandii w listopadzie na termometrach jest średnio 30 stopni. Warunki są idealne do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, a także do uprawiania sportów wodnych i aktywnego zwiedzania. Będąc w Tajlandii nie można bowiem całego urlopu spędzić na plaży – do zobaczenia jest tak wiele, że aż żal byłoby nie skorzystać z wycieczek w piękne, magiczne rejony tego odległego kraju.

Tajlandia w listopadzie
Tajlandia w listopadzie / iStock.com / IakovKalinin

Tajlandia znajduje się na Półwyspie Indochińskim w południowo-wschodniej Azji, czyli dla nas praktycznie na końcu świata. Kraj jest przez cały rok tłumnie odwiedzany przez turystów, których przyciąga wspaniałe bogactwo naturalne, odmienność kulturowa, piękna pogoda i orientalna kuchnia. W Tajlandii jedną z największych atrakcji są malownicze plaże, których jest naprawdę wiele. Linia brzegowa tego kraju ma aż 2600 kilometrów, można więc sobie wyobrazić, jak wiele to jest miejsc wręcz wymarzonych do opalania i kąpieli. Będąc w Tajlandii warto jednak spędzić czas nie tylko na plażach, ale również na poznawaniu nowych miejsc. Prawdziwą skarbnicą atrakcji turystycznych, zabytków, klubów nocnych i innych miejsc wartych zobaczenia jest Bangkok. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy zabytków – na pierwszym planie wśród nich jest w Bangkoku Wielki Pałac Królewski, a także liczne świątynie z posągami bóstw. Dużą popularnością wśród turystów zwiedzających Tajlandię cieszy się również Elephant Nature park, w którym można spotkać się oko w oko ze słoniami.

od:
4 300 zł
Najlepsze oferty na wakacje w Tajlandii

Sprawdź najciekawsze oferty wakacyjne

Wakacje w Tajlandii w listopadzie to okazja do oderwania się od jesiennych chłodów, z możliwością opalania się, korzystania ze wszystkich uroków tego egzotycznego kraju, spróbowania niesamowitej, orientalnej kuchni. Jeśli wybierzesz ten kierunek, możesz mieć pewność, że będzie to niezapomniany spędzony na słońcu wśród przyjaznych ludzi i miejsc, które na zawsze pozostaną w pamięci. Tajlandia last minute to idealna alternatywa na listopadowy, polski chłód.

Mauritius – wakacje w listopadzie

Wakacje na Mauritiusie w listopadzie to zdecydowanie świetna opcja, żeby uciec od chłodów i zaliczyć prawdziwą podróż w stronę słońca. To wyspiarskie państwo znajduje się w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, a jego położenie może nam sporo powiedzieć o panujących na nim warunkach pogodowych. Na Mauritiusie w listopadzie jest bardzo ciepło, temperatur sięgają 30 stopni w cieniu. Jest też wyjątkowo słonecznie, z ryzyko opadów deszczu jest praktycznie żadne. Jeśli szukasz miejsca na urlop po sezonie i zależy Tobie na egzotycznych klimatach, Mauritius będzie idealny.

Mauritius - wakacje w listopadzie
Mauritius – wakacje w listopadzie / iStock.com / fokkebok

Wyspa jest też prawdziwą gratką dla miłośników zwiedzania i poznawania nowych kultur – pod tym względem można spotkać tu prawdziwą mieszankę, zarówno jeśli chodzi o zwyczaje czy architekturę, jak i o ciekawą, orientalną kuchnię. Wakacje all inclusive na Mauritiusie to idealna propozycja dla osób, którym marzy się plażowanie, kąpiele w ciepłym i łagodnym oceanie, a także uprawianie sportów wodnych. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy nurkowania, snorkelingu, pływania na desce i innych wodnych aktywności.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Największą atrakcją Mauritiusu są warunki naturalne, a w szczególności przepiękne plaże, które ciągną się na długości wielu kilometrów. Plaże Mauritius są piaszczyste, pokryte miękkim, jasnym piaskiem, z palmami, które dostarczają cienia w upalne dni, a jednocześnie potęgują wrażenie rajskich plaż. Wśród najpiękniejszych i najczęściej polecanych plaż warto wymienić Flic en Flac, Grand Baie, Blue Bay czy Tamarin. W przerwie między plażowaniem warto natomiast udać się na zwiedzanie uroczych, niewielkich miasteczek, które znajdziemy praktycznie przy każdej plaży. Wyjazd na Mauritius pozwoli spędzić kilkanaście jesiennych, listopadowych dni w słonecznych warunkach. Podczas gdy u nas jest już pełnia jesieni, Mauritius w listopadzie oferuje nam pełnię lata w najpiękniejszym, egzotycznym wydaniu.

Meksykański klimat w listopadzie

Na wyjazd do Meksyku każda pora jest dobra, nic więc dziwnego, że jest to kierunek polecany także w listopadzie. W tym miesiącu w Meksyku temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni, a w karaibskich rejonach bywa jeszcze cieplej. Meksyk jest polecany osobom, które preferują podróżowanie poza szczytem sezonu, szukają słonecznych i klimatycznych miejsc, w których można nie tylko spędzać czas na plażowaniu, ale również sporo zwiedzić i zobaczyć. Kraj jest wyjątkowo rozległy – ciągnie się od Oceanu Spokojnego na zachodzie aż po Zatokę Meksykańską i Morze Karaibskie na wschodzie. W każdym regionie kraju można znaleźć całe mnóstwo atrakcyjnych turystycznie miejsc – to, co konkretnie zobaczymy, w dużym stopniu uzależnione jest od tego, jaką lokalizację wybierzemy na wakacje.

Meksykański klimat w listopadzie
Meksykański klimat w listopadzie / iStock.com / SOMATUSCANI

Wśród miłośników plażowania i gorącej atmosfery dużą popularnością cieszy się półwysep Jukatan oraz Riwiera Maya znajdująca się nad Morzem Karaibskim. To prawdziwe zagłębie najpiękniejszych, typowo karaibskich plaż z jasnym piaskiem, ciepłą, szmaragdową wodą, palmami oraz niesamowitymi widokami. Riwiera Maya jest wymarzonym miejscem na listopadowe opalanie, kąpiele w morzu, uprawianie sportów wodnych, spędzanie czasu na świeżym powietrzu i korzystanie ze wszystkich atrakcji egzotycznych wakacji.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Jedynym mankamentem może być odległość – aby spędzić wakacje w Meksyku, trzeba spędzić sporo czasu w podróży. Czas lotu do Meksyku nie należy do najkrótszych. Jednak to, co zastaniemy na miejscu, zdecydowanie warte jest tych trudów. Meksyk last minute w listopadzie pozwoli na oderwanie się od chłodnej codzienności, zwiedzanie, opalanie, zabawę oraz próbowanie doskonałej meksykańskiej kuchni. Jeśli marzy się Tobie podróż w stronę słońca, szukaj wakacji w Meksyku i wybierz miejsce, które zapewni jak najlepsze warunki do wypoczynku.

Listopadowe wakacje w Dubaju

Jeśli planujesz spędzić wakacje w listopadzie gdzie najcieplej, zdecydowanie dobrym pomysłem będzie Dubaj. Wyprawa do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to zdecydowanie podróż w stronę słońca. W listopadzie temperatury powietrza przekraczają tu 30 stopni, a ryzyko kiepskiej pogody czy deszczu jest praktycznie zerowe.

istotne informacje pogodowe:
28 – 31 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
4 %
Chmura
Szansa opadów
29 ° C
Fale
Temperatura wody
8,6 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Można więc mieć pewność wyjątkowo słonecznej pogody, idealnej do plażowania i zwiedzania najciekawszych obiektów w Dubaju. Jednym z nich z pewnością jest Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek świata. Robi wrażenie tak samo, jak wiele innych drapaczy chmur, których w Dubaju nie brakuje. Poza spoglądaniem w niebo, warto również korzystać z atrakcji na ziemi – piaszczyste plaże, luksusowe hotele, wiele ośrodków idealnych do uprawiania sportów wodnych to gwarancja, że urlop w Dubaju będzie udany.

Czytaj również: ile trwa lot do Dubaju

Dubaj w listopadzie na wakacje
Dubaj w listopadzie na wakacje. Photo by Fredrik Öhlander on Unsplash

Na pytanie: gdzie lecieć w listopadzie, żeby było ciepło, Dubaj jest odpowiedzią trafioną w stu procentach. Wyjazd do Dubaju dobrze jest jednak zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu można trafić na nieco tańsze loty, które obniżą koszt całych wakacji. Podobnie jak podróże do innych egzotycznych miejsc świata, tak i podróż do Dubaju generuje wysokie koszty ze względu na dosyć drogie bilety lotnicze.

Egipt – tani i ciepły wypoczynek w listopadzie

Osoby, które zastanawiają się, gdzie w listopadzie na urlop się wybrać, mogą również rozważyć Egipt. To gwarancja słonecznych wakacji o każdej porze roku. W listopadzie w Egipcie nie ma już mocnych upałów, a temperatury w zależności od regionu utrzymują się na poziomie 25-28 stopni Celsjusza. To dobre warunki na spędzenie wakacji z całą rodziną, także z małymi dziećmi, a także dla osób starszych, które kiepsko znoszą ekstremalnie wysokie temperatury. Egipt to miejsce, gdzie ciepło w listopadzie będzie na pewno. Nie ma absolutnie żadnego ryzyka deszczu ani gorszych warunków atmosferycznych.

istotne informacje pogodowe:
25 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
2 %
Chmura
Szansa opadów
26 ° C
Fale
Temperatura wody
9,4 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Wakacje w Egipcie to przede wszystkim możliwość spędzenia czasu na plażowaniu, korzystaniu z wodnych kąpieli, a także ze sportów wodnych. Do Egiptu wiele osób przyjeżdża na nurkowanie czy inne wodne szaleństwa.  Ale jest to również kraj o bogatej historii i kulturze, słynący z obiektów, które po prostu trzeba zobaczyć. Wśród nich z pewnością warto wymienić piramidy w Gizie, które należą do najbardziej rozpoznawalnych miejsc na ziemi. Trudno sobie wyobrazić wczasy w Egipcie bez obejrzenia z bliska właśnie piramid. Kolejnym miejscem, które wręcz zachęca do odwiedzenia, jest Luksor, znany jako największe na świecie muzeum na świeżym powietrzu – znajduje się tu całe mnóstwo świątyń, grobowców oraz innych pozostałości egipskiej kultury. W czasie wakacji w Egipcie warto również odwiedzić stolicę kraju Kair, wybrać się na rejs po Nilu, zwiedzić historyczne miasto Aleksandrię.

Czytaj również: Hotel Jungle Aqua Park w Egipcie oraz last minute do Egiptu

Listopadowy Egipt - gdzie warto pojechać
Listopadowy Egipt – gdzie warto pojechać. Photo by Spencer Davis on Unsplash

Wśród najpopularniejszych kurortów w Egipcie, na pierwszym miejscu są zdecydowanie Hurghada, Marsa Alam oraz Sharm El Sheikh. W zależności od tego, gdzie będziemy spędzać wakacje, plan zwiedzania i wycieczek fakultatywnych może być różny. Zawsze jednak warto z nich skorzystać, gdyż samo leżenie na plaży i korzystanie ze słońca to zdecydowanie za mało.

Czytaj również: ile trwa lot do Egiptu?

Bahamy – ciekawy pomysł na listopadowy wypad w tropiki

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje listopad, słonecznym kierunkiem na pewno będą Bahamy. To już dosyć egzotyczne miejsce położone na Oceanie Atlantyckim na północ od Kuby i Haiti. To typowo wyspiarskie państwo, w skład którego wchodzi 29 wysp, setki raf koralowych i niewielkich, niezamieszkanych wysepek. To idealne miejsce, w którym można spędzić listopad, gdzie na wakacje przyjeżdżają turyści z całego świata.

Bahamy w listopadzie
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
25 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
29 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
10 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Bahamy w listopadzie to gwarancja przepięknej, słonecznej pogody, temperatur utrzymujących się na poziomie 25 stopni oraz braku deszczu. Będąc na Bahamach, z pewnością większość czasu będziemy spędzać na opalaniu – wyspy słyną z przepięknych piaszczystych plaż z niesamowitymi widokami. To także prawdziwy raj dla nurków, którzy uwielbiają podwodne zwiedzanie raf koralowych.

Bahamy - listopad, wakacje
Bahamy – listopad, wakacje. Photo by Cristofer Maximilian on Unsplash

Na Bahamach warto również zwiedzić tropikalny las na Andros, rajskie wyspy Exuma, a także wyspę Abacos, która ma doskonałe warunki do żeglowania. Wakacje na Bahamach z pewnością będą niezapomnianym czasem pełnym atrakcji i tworzenia niezwykłych wspomnień. Trzeba jednak mieć świadomość, że tak egzotyczny kierunek z pewnością mocniej uderzy nas po kieszeni niż wypad do Egiptu czy na Cypr.

Czytaj również:

Aplikacja
🔥 Gdzie najcieplej w listopadzie?

W listopadzie najcieplej jest w tych rejonach świata, które są dla nas mocno egzotyczne. Warto wybrać się między innymi na Kubę, do Omanu, Dubaju oraz na Wyspy Kanaryjskie. W tych miejscach w listopadzie jest wyjątkowo ciepło, można więc liczyć na przywiezienie pięknej opalenizny.

🤑 Gdzie na tanie i ciepłe wakacje w listopadzie?

Tanie wakacje w listopadzie spędzimy w miejscach, które nie są zbyt odległe od naszego kraju. Zwykle bowiem jest tak, że im dalej trzeba dolecieć, tym droższe będą nasze wakacje. Dosyć tanie podróżowanie to przede wszystkim Egipt i Cypr. Miejsca te są w listopadzie niemal tak samo ciepłe, jak w sezonie wakacyjnym, ceny natomiast bywają sporo niższe. Jeśli dodatkowo zainteresujemy się ofertami last minute, może się okazać, że spędzimy wakacje w cenie nawet o kilkadziesiąt procent niższej niż gdybyśmy te same kierunki wybrali w szczycie sezonu.

☀️ Gdzie jest ciepło i nie ma turystów w listopadzie?

Tam gdzie jest ciepło w listopadzie, raczej trudno spodziewać się braku turystów. Jednak na wypoczynek poza sezonem decyduje się dużo mniej osób niż w czasie wakacji. Z pewnością niewielu turystów będzie w Omanie, na Kubie czy na Bahamach, a więc w miejscach, które leżą z dala od najbardziej uczęszczanych szlaków turystycznych.

✈️ Gdzie nie lecieć w listopadzie?

W listopadzie zdecydowanie kiepskim pomysłem będą wakacje w tych miejscach, które leżą w tej samej strefie klimatycznej, co Polska. Wtedy raczej nie ma co liczyć na słońce, ciepło, możliwość opalania się i spędzania czasu na świeżym powietrzu.