Plaża Flic en Flac Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

Najpiękniejsze plaże Mauritius ma praktycznie na każdym wybrzeżu. Jedną z najpiękniejszych i najbardziej polecanych jest Flic en Flac usytuowana na zachodzie wyspy. Plaża jest w całości pokryta białym piaskiem bez kamieni ani jeżowców – można tutaj swobodnie chodzić boso bez konieczności zakładania butów do wody. Plaża zapewnia idealne warunki do kąpieli w oceanie, a także do spacerów linią brzegową. Szczególnie urokliwie jest tutaj o zachodzie słońca. Flic en Flac na pewno będzie dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi szukających spokojnego i wygodnego wypoczynku, a także dla turystów nastawionych na leniwe i mało aktywne opalanie. Coś dla siebie znajdą tutaj również wielbiciele sportów wodnych. Wzdłuż plaży rozciąga się efektowna rafa koralowa, która jest bardzo dobrym miejscem do nurkowania. Zarówno osoby początkujące, jak i doświadczeni nurkowie na pewno będą zachwyceni możliwością poznawania podwodnego świata. Jeśli zdecydujesz się na plażę Flic en Flac, możesz mieć gwarancję, że wakacje na Mauritiusie będą w stu procentach wymarzone. Być może nabierzesz ochoty na kolejny urlop w tym samym miejscu?

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Flic en Flac Beach

Na Oceanie Indyjskim znajdziemy sporo wysp, które uważane są za prawdziwy raj na ziemi. Jednym  miejsc, które zdecydowanie warto wybrać na wakacje, jest Mauritius – niewielkie, wyspiarskie państwo z pięknymi plażami i jeszcze piękniejszymi widokami. W poszukiwaniu idealnego miejsca na plażowanie sprawdź, co ma do zaoferowania plaża Flic en Flac.

Plaże na Mauritiusie urzekają przepiękną, rajską scenerią, którą znamy z wielu pocztówek czy fotografii z katalogów biur podróży. Ta niezwykła, kolorowa i wielokulturowa wyspa znajduje się na Oceanie Indyjskim w odległości około 1100 km od wybrzeży wschodnich Madagaskaru. Wyspa znajduje się na półkuli południowej, czyli pory roku występują na niej odwrotnie niż u nas. Lato jest od listopada do maja, a zima od maja do listopada. Co nie oznacza oczywiście, że jest to zima z prawdziwego zdarzenia. W cieplejszej części wyspy temperatury kształtują się na poziomie co najmniej 20 stopni. Mauritius jest miejscem wyjątkowo popularnym przez cały rok – bez względu na miesiąc, w jakim wybierzemy się na Mauritius możemy mieć pewność, że spędzimy udane wakacje i przywieziemy piękną opaleniznę. Jeśli szukasz miejsca na plażowanie, a także na bardziej aktywne wakacje, na plaży Flic en Flac z pewnością znajdziesz spełnienie swoich urlopowych oczekiwań.

Flic en Flac Mauritius to długa i szeroka plaża na zachodnim wybrzeżu wyspy, która jest jedną z najbardziej znanych i polecanych na Mauritiusie. Na plaży znajduje się jasny, niemal biały piasek, bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Można po nim bez obaw chodzić nawet bez obuwia do wody. Nie pojawiają się tu jeżowce ani wyrzucane na brzeg fragmenty rafy koralowej. Rafa koralowa znajduje się jednak w pobliżu plaży – chroni ją przed wielkimi falami, a jednocześnie jest doskonałym miejscem do nurkowania. Wybrzeże na Flic en Flac jest w całości piaszczyste, ma łagodne zejście do wody, nie ma tu wysokich fal, co sprawia, że nawet osoby nieczujące się dobrymi pływakami mogą kąpać się bez obaw. Na plaży sporo jest również bujnej roślinności, która dostarcza cienia w upalne letnie dni, a także jest świetną scenerią do robienia fotografii z wakacji. Szczególnie piękna jest podczas wiosny na Mauritiusie, która przypada na nasze jesienne miesiące.

Flic en Flac Beach plaża

Flic en Flac Beach plaża / shutterstock.com / leoks

Atrakcje na plaży

Jeśli wybierasz się na Mauritius, Flic en Flac jest miejscem, w którym poznasz tę wyspę od każdej strony. Plaża zapewnia wspaniałe, naturalne widoki i choć posiada dobrą infrastrukturę, zachowała większość swojej naturalności. To z pewnością dobre miejsce dla osób, które szukają dla siebie spokojnego i kameralnego miejsca na wypoczynek. Choć Flic en Flac jest popularna i polecana przez turystów, nie ma tutaj tłumów nawet w szczycie sezonu. Na plaży można nie tylko opalać się i korzystać z kąpieli w oceanie. To także miejsce idealne do nurkowania i innych sportów wodnych. Można tu wypożyczyć łódkę lub kajak i poznawać okolicę od strony wody. Plaża posiada dobrą infrastrukturę turystyczną, znajdują się tutaj hotele i obiekty noclegowe na każdą kieszeń. Coś dla siebie znajdą zarówno turyści szukający opcji all inclusive, jak i tacy, którym zależy na tanim podróżowaniu. Wokół plaży znajduje się sporo barów i restauracji, w których można zjeść pyszne, lokalne jedzenie, które jest ciekawą mieszanką różnych kuchni świata.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Flic en Flac Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Flic en Flac z pewnością jest jedną z tych plaż, które warto polecić na wypoczynek każdemu turyście. Zarówno osoby młode i aktywne, jak i takie, które podróżują z dziećmi i całymi rodzinami, mogą tu znaleźć coś dla siebie. Rodzinom z dziećmi na pewno spodoba się piaszczysta plaża, ciepłe morze, możliwość przebywania na świeżym powietrzu, a także wiele udogodnień, jakie można znaleźć na plaży oraz w hotelach na wyspie. Jeśli chcesz mieć pewność, że wypoczynek na wyspie Mauritius pod każdym względem będzie udany, warto zaplanować go z odpowiednim wyprzedzeniem. Im dokładniej sprawdzisz obiekt, w którym chcesz wypoczywać z całą rodziną, tym większą możesz mieć pewność, że wakacje przebiegną w doskonałej atmosferze. Dobrze jest również poczytać opinie na temat różnych obiektów, najlepiej takie, które pochodzą od rodziców wypoczywających na Mauritiusie z dziećmi.

Plaża Flic en Flac Beach

Plaża Flic en Flac Beach / shutterstock.com / leoks

Nasza ocena plaży Flic en Flac Beach

Plaża Flic en Flac na Mauritiusie jest jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko na wyspie, ale na całym Oceanie Indyjskim. Zapewnia wspaniałe widoki, doskonałe warunki do plażowania, kąpieli w oceanie, a także wszystkich innych słonecznych atrakcji. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno wielbiciele leniwego plażowania, jak i osoby nastawione na sporty wodne. Można tu dobrze zjeść, spotkać ciekawych ludzi i lokalnych mieszkańców okolicznych wiosek. Jeśli zdecydujesz się na wakacje na Mauritiusie, warto zaplanować choć jeden dzień na pobyt na Flic en Flac. To plaża, która koniecznie powinna znaleźć się na liście najpiękniejszych plaż do zobaczenia na wyspie.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.