Plaża Gris Gris Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Gris Gris to kolejne urokliwe miejsce na Mauritiusie położone w najdalej wysuniętym na południe zakątku wyspy. Plaża jest w większości piaszczysta, jednak zdarzają się tutaj skały i ostre kamienie. Bez problemu można jednak znaleźć miejsce do plażowania w miękkim piasku. Morze w tej części wyspy jest dosyć niespokojne, mogą pojawiać się wysokie fale i miejsca niebezpieczne. Dlatego też plaża raczej nie jest polecana do pływania, szczególnie dla osób, które niepewnie czują się w wodzie. W pobliżu plaży można znaleźć miejsca noclegowe o różnym standardzie, a także sporo punktów gastronomicznych. Są też atrakcje dla turystów, którzy nastawieni są na bardziej aktywny wypoczynek. Jeśli planujesz wyjazd na Mauritius, plaża Gris Gris jest jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania zwiedzania najpiękniejszych plaż na wyspie.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Gris Gris Beach

Piękne krajobrazy, natura w swoim pierwotnym wydaniu, a także wiele możliwości atrakcyjnego spędzania czasu na urlopie – Mauritius pod każdym względem spełnia oczekiwania turystów poszukujących rajskich wakacji. Jeśli wybierasz się na tę malownicza wyspę, w planie zwiedzania uwzględnij Gris Gris. To wyjątkowa plaża, która polecana jest każdemu turyście przybywającemu na Mauritius.

Na Oceanie Indyjskim sporo jest wysp, które uważane są za prawdziwe, rajskie miejsca. Należy do nich także Mauritius – nieduża wulkaniczna wyspa znajdująca się w odległości około 1100 kilometrów na wschód od wybrzeży Madagaskaru. Zapewnia nie tylko wspaniałe widoki i doskonałe warunki naturalne, ale również sporo miejsc do zwiedzania i poznawania wielokulturowości i różnych barw tego miejsca. Na Mauritiusie przez wieki ścierały się różne kultury, dzięki czemu jest pod względem kultury, historii, a także kuchni absolutnie wyjątkowy. Wybierając się na Mauritius nie musisz ograniczać się do planowania wakacji wyłącznie w czasie letnim czy też w szczycie sezonu turystycznego – panuje tu on bowiem przez cały rok. Mauritius leży w strefie klimatu zwrotnikowego morskiego, w którym nawet w zimie jest 20 stopni na plusie. Pamiętajmy też, że ze względu na położenie na półkuli południowej, na wyspie pory roku są odwrócone w porównaniu do naszej strefy klimatycznej. Najcieplej jest tam wtedy, gdy u nas jest środek zimy. Jeśli chcesz zobaczyć Mauritius w jego pierwotnym i dzikim wydaniu, doskonałym miejscem będzie plaża Gris Gris.

Gris Gris Mauritius to miejsce wyjątkowe nie tylko pod względem widoków, ale również położenia. Znajduje się na przylądku o tej samej nazwie, który leży na południowym krańcu wyspy. W pobliżu znajdziemy takie miasta turystyczne, jak Bel Ombre czy Souillac. Plaża Gris nieco się różni od innych plaż na Mauritiusie. Jest co prawda piaszczysta, ale gdzieniegdzie mogą pojawiać się skały czy wzniesienia porośnięte sporą roślinnością. Morze w tym miejscu jest dosyć płytkie, jednak trudno je nazwać spokojnym. W pobliżu znajdują się rafy koralowe, o które uderzają wysokie fale. Miejsce jest jak najbardziej zalecane do plażowania, pikników, spacerów brzegiem morza, ale niekoniecznie do kąpieli. Bywa tutaj dosyć niebezpiecznie, a plaża nie jest strzeżona. Nie warto więc ryzykować. Na uwagę zasługują tu przede wszystkim wspaniałe widoki, skały, gaje oliwne, bujna roślinność na wzgórzach, która kontrastuje z pasem białego piasku na samym brzegu oceanu. Z pewnością będzie to idealne miejsce dla osób, które chcą uciec od tłumów turystów i szukają wypoczynku, podczas którego mogą obcować przede wszystkim z niezmienioną ręką człowieka przyrodą.

Gris Gris Beach plaża

Gris Gris Beach plaża / shutterstock.com / Khoroshunova Olga

Atrakcje na plaży

Sama plaża Gris Gris jest dosyć dzika i pobawiona infrastruktury, co jednak nie oznacza, że turyści są tutaj zdani wyłącznie na własny ekwipunek. Jeśli wybierzemy się na spacer wzdłuż plaży w kierunku miasta Souillac, możemy natrafić na hotele i obiekty noclegowe oferujące wypoczynek w różnych standardach. Nie brakuje również restauracji czy punktów gastronomicznych, które serwują lokalne jedzenie. Kuchnia Mauritiusa oferowana w tawernach i barach plażowych jest zdecydowanie lepsza i bardziej naturalna niż to, co nam serwują kuchnie w hotelach. W pobliżu Gris Gris znajdziemy również wiele innych popularnych plaż, a także miejsc atrakcyjnych turystycznie. Coś dla siebie znajdą tu z pewnością zarówno turyści, którzy są nastawieni wyłącznie na leniwe plażowanie, jak i osoby, które w czasie urlopu wybierają bardziej aktywny i różnorodny wypoczynek.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Gris Gris Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli z całą rodziną wybierasz się na Mauritius, Gris Gris może być dobrym miejscem na zorganizowanie pikniku czy wybranie się na spacer w przerwie między plażowaniem a kąpielami morskimi. Plaża nie jest jednak odpowiednia dla najmłodszych, gdyż nie ma tu warunków do spokojnej kąpieli w łagodnym oceanie. Woda jest tutaj wzburzona i pełna fal, co raczej nie powinno zachęcać do kąpieli nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych. W pobliżu jest jednak sporo hoteli i innych plaż, które są o wiele łagodniejsze i bardziej bezpieczne dla najmłodszych. Można więc wybrać miejsce gdzieś niedaleko, a Gris Gris potraktować jako ciekawy element zwiedzania Mauritiusa. Jeśli wybierasz się na wyspę z całą rodziną, bardzo dokładnie sprawdzaj wybrane miejsca noclegowe czy konkretne oferty w biurach podróży. Wyprawa na koniec świata – a taką z pewnością jest wyjazd na Mauritius – powinna być dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

Plaża Gris Gris Beach

Plaża Gris Gris Beach / shutterstock.com / fadylr

Nasza ocena plaży Gris Gris Beach

W naszej ocenie plaża Gris Gris to jedno z miejsc, których na Mauritiusie nie można przegapić. Nie ma co prawda idealnych warunków do kąpieli, daje za to możliwość plażowania, spędzania czasu na powietrzu, zwiedzania okolicy i obcowania z naturą, która jest w tym miejscu wyjątkowo piękna. Wybierając się na Mauritius zadbaj więc o to, by Gris Gris znalazła się w obowiązkowym planie zwiedzania wyspy. Niesamowite widoki z plaży na pewno pozostaną w pamięci na długo.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.