Plaża Tamarin Bay Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

Kolejnym miejscem na Mauritiusie, które jest szczególnie polecane przez osoby mające okazję wypoczywać w tej lokalizacji, jest Tamarin Bay. Leży na zachodzie wyspy w pobliżu Flic en Flac, czyli bardzo popularnego kurortu. Plaża jest piaszczysta i pokryta jasnym piaskiem, choć mogą tu się zdarzyć także większe kamienie. Jest przedzielona na pół przez rzekę, w której czasem pojawiają się delfiny. Tamarin Bay posiada dobrą infrastrukturę, zapewnia wygodny wypoczynek dla turystów szukających opcji all inclusive Mauritius. Choć jest znana i polecana, nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów. Można więc spędzić wakacje w spokojnej, relaksującej atmosferze. Jeśli planujesz urlop na Mauritiusie i szukasz plaży, która będzie pełna atrakcji, a jednocześnie niesamowitych widoków, Tamarin Bay na pewno spełni wszystkie oczekiwania i zapewni wspaniałe wspomnienia z urlopu.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Tamarin Bay Beach

Niezwykłe widoki, rajskie plaże, słoneczny wypoczynek bez względu na porę roku i wyjątkowo gościnna miejscowa ludność – jeśli wybierzesz się na wakacje na Mauritius możesz mieć pewność, że będzie to prawdziwa przygoda życia. W poszukiwaniu wyjątkowych plaż zwróć uwagę na Tamarin Bay. To miejsce wyjątkowo polecane przez turystów, a więc także sprawdzone i godne uwagi dla każdego, kto po raz pierwszy wybiera się na wyspę.

Mauritius jest niewielką wyspą na Oceanie Indyjskim, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów. Ze względu na jej dosyć odległe położenie od największych ośrodków turystycznych świata, wyspa nadal jest dosyć spokojna i kameralna. Nie zdążyła zostać zadeptana przez tłumy turystów, dzięki czemu możemy podziwiać ją w naturalnym i wyjątkowo efektownym wydaniu. Na uwagę zasługują piaszczyste plaże, które znajdziemy praktycznie na każdym wybrzeżu, ciepła, turkusowa woda w oceanie i bujna roślinność, która zachwyca zielenią przez cały rok. Mauritius leży w strefie klimatu zwrotnikowego morskiego, ma gorące lata i bardzo ciepłe zimy, podczas których również można korzystać z uroków plażowania i morskich kąpieli. Wyspa leży na półkuli południowej, co oznacza, że pory roku są na niej przeciwne do naszych. Gdy w naszej strefie klimatycznej jest chłodna zima, na Mauritiusie mamy pełnię lata. Wyjazd na wakacje w sezonie zimowym będzie więc tak samo dobrym pomysłem, jak w lecie. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Tamarin Bay, będziesz mieć gwarancję doskonałej pogody i mnóstwa atrakcji, dzięki którym przywieziesz z urlopu wspaniałe wspomnienia.

Tamarin Bay Mauritius to miejsce, które na pewno spodoba się turystom szukającym idealnego miejsca do plażowania. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy niedaleko słynnego kurortu Flic en Flac. Od strony morza zamyka ją zatoka o tej samej nazwie, co plaża. Wybrzeże jest piaszczyste, ale gdzieniegdzie mogą pojawiać się kamienie. Złoty piasek pięknie kontrastuje z turkusową wodą, która zachęca do kąpieli i pluskania się w przerwie pomiędzy sesjami opalania. Plaża podzielona jest na pół przez dosyć płytką rzekę, w której czasami można dostrzec delfiny. Od strony lądu zamknięta jest górami i wysokimi klifami oraz wzgórzami porośniętymi roślinnością. Morze jest w tym miejscu chwilami niespokojne – w pobliżu plaży nie ma rafy koralowej, która chroniłaby przed wysokimi falami i silnymi wiatrami.

Tamarin Bay Beach plaża

Tamarin Bay Beach plaża / shutterstock.com / Quality Master

Atrakcje na plaży

Jeśli wybierasz się po raz pierwszy na Mauritius, Tamarin Bay będzie miejscem, które pozwoli Tobie odkrywać to wszystko, co na wyspie jest najpiękniejsze. Przede wszystkim, można liczyć na zapierające dech w piersiach widoki, a położenie na zachodnim wybrzeżu daje możliwość podziwiania spektakularnych zachodów słońca. Plaża posiada bardzo dobrą infrastrukturę, można tutaj znaleźć sporo hoteli, ośrodków wczasowych, a także dobrą bazę gastronomiczną. W niedalekiej odległości od plaży znajdują się restauracje, małe tawerny i knajpki, które serwują świetne, lokalne przysmaki. Na plaży bez problemu wynajmiesz sprzęt do opalania, a także do sportów wodnych. Panują tutaj idealne warunki do szusowania po falach, a także do korzystania z innych sportów wodnych, do których potrzebny jest mocniejszy wiatr.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Tamarin Bay Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Mauritius cieszy się popularnością nie tylko wśród zapalonych podróżników czy aktywnych turystów nastawionych na sporty wodne, ale również rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Choć dotarcie na wyspę wiąże się z dosyć długą podróżą, na miejscu można spędzić wakacje w kameralnym wydaniu, z dala od tłumów, głośnych i hałaśliwych plaż, dyskotek czy plażowych imprez. Dla dzieci warunki są tutaj idealne zarówno pod względem naturalnego otoczenia, jak i infrastruktury, która zapewnia wszystkie wygody dla rodziców i ich pociech. Jeśli szukasz dobrego miejsca na wakacje przy plaży, wracaj uwagę nie tylko na cenę, ale również na lokalizację, odległość obiektu od plaży, a także na wszystkie udogodnienia znajdujące się w hotelu. Wybierając się praktycznie na koniec świata warto mieć wszystko sprawdzone i dopięte na ostatni guzik.

Plaża Tamarin Bay Beach

Plaża Tamarin Bay Beach / shutterstock.com / Quality Master

Nasza ocena plaży Tamarin Bay Beach

Jeśli szukasz plaży na Mauritiusie, która jest idealna do plażowania, sportów wodnych, a także do zwiedzania znajdujących się w pobliżu atrakcji. Tamarin Bay na pewno pod każdym względem jest miejscem godnym polecenia. Plaża ze względu na swoją wyjątkową urodę często wymieniana jest w jednym szeregu z najpiękniejszymi plażami na Mauritiusie, zajmuje również dobre miejsca w rankingach najlepszych plaż świata. Znajdziesz tu wszystko, czego oczekujesz od egzotycznego wypoczynku, bez względu na Twoje wakacyjne upodobania. Na Tamarin Bay warto spędzić przynajmniej jeden dzień – dobrze jest więc ją uwzględnić podczas planowania wakacji w tym egzotycznym klimacie. Piękna opalenizna i wyjątkowe wspomnienia zostaną z Tobą na długo po powrocie z urlopu.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.