Plaża Ilot Gabriel Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Ilot Gabriel na pewno spodoba się osobom, które chcą poznawać Mauritius od jego dzikiej i nieodkrytej strony. Znajduje się ona bowiem nie na głównej wyspie, a na jednej z wysepek, które otaczają Mauritius. Leży przy północnym wybrzeżu, można tu dopłynąć łodzią, katamaranem czy inną jednostką pływającą. Jest bardzo piaszczysta, porośnięta bujną roślinnością, pozwala na poznawanie Mauritiusu w wersji niezmienionej ręką człowieka. Jako że jest to typowo dzika plaża, nie należy się tu spodziewać rozbudowanej infrastruktury. Pomimo to warto wybrać się tu na jednodniowy wypad. Wspaniałe wrażenia i niezapomniane widoki gwarantowane.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Ilot Gabriel Beach

Wyjazd na Mauritius to gwarancja udanych wakacji w słonecznym klimacie i z dala od wielkich kurortów, które dla niektórych turystów są już mocno męczące. Mauritius znajduje się z dala od najczęściej odwiedzanych miejsc, dzięki czemu wyspa zachowała swój pierwotny klimat. Wśród miejsc, które są zdecydowanie godne uwagi i polecenia warto wymienić Ilot Gabriel, plażę, która zapewni spokój i kameralny wypoczynek.

Mauritius jest niedużą wyspą na Oceanie Indyjskim i podobnie, jak wiele innych wysp, cieszy się dużą popularnością wśród turystów marzących o wakacjach w raju. Bo widoki są tutaj rzeczywiście rajskie. Cały Mauritius to ogromny zbiór mniejszych i większych plaż, które zapewniają idealne warunki do plażowania, kąpieli w oceanie, a także do uprawiania sportów wodnych. Na wyspie jest też co zwiedzać – można tu zaobserwować ciekawą mieszankę kultury azjatyckiej i afrykańskiej, widocznej w architekturze, kuchni, a także kulturze. Wyspa jest wyjątkowo kolorowa, a jej mieszkańcy bardzo przyjaźni – będąc na końcu świata możesz więc poczuć się praktycznie jak w domu. Dużym atutem wyspy jest jej odległe położenie z dala od popularnych kurortów. Zapewnia spokój i wypoczynek bez tłumów plażowiczów. Gwarantuje również świetną pogodę. Wyspa znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego morskiego, który zapewnia upalne lata i zimy, które są zdecydowanie inne niż zimy w naszym wydaniu. W ciepłych miejscach wyspy temperatura w zimie nie spada poniżej 25 stopni. Pamiętajmy jednak, że pory roku są tutaj odwrócone, gdyż Mauritius znajduje się na półkuli południowej. Można dzięki temu wybrać się na upalne wakacje w środku zimy.

Ilot Gabriel Mauritius to jedno z miejsc, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania zwiedzania wyspy. Plaża nie znajduje się na głównej wyspie, a na niewielkiej wysepce leżącej tuż przy północnym wybrzeżu. Takich małych wysepek, otaczających główny ląd Mauritiusu jest całkiem sporo. Wiele z nich jest traktowanych jako atrakcje turystyczne i właśnie na nie organizowane są wycieczki fakultatywne. Można wybrać się również na wyspę samodzielnie, jeśli chcemy wypocząć z dala od głośnego towarzystwa. Plaża Ilot Gabriel jest całkowicie piaszczysta, pokryta jasnym, złotawym piaskiem. Zapewnia miękkie podłoże do chodzenia czy biegania, nie ma konieczności noszenia tutaj butów do wody. Plaża ma łagodne zejście do wody, a ocean w tym miejscu jest przez długi czas płytki, a przy tym bardzo spokojny. To dobre miejsce do pluskania się i kąpieli nawet dla osób, które nie do końca pewnie czują się w otwartej wodzie. Warto jednak uważnie obserwować ocean i zwracać uwagę na wysokie fale, które mogą się chwilami pojawiać.

Ilot Gabriel Beach plaża

Ilot Gabriel Beach plaża / shutterstock.com / Lenush

Atrakcje na plaży

Osobom, które wybierają się na Mauritius, Ilot Gabriel zaprezentuje się w dzikiej i nieujarzmionej ręką człowieka odsłonie. To jedna z najbardziej dzikich plaż na Mauritiusie, która odkrywa przez turystami naturalne piękno tego miejsca. I właśnie z tego należy przede wszystkim korzystać. Miejsce spodoba się miłośnikom plażowania i kąpieli w morzu, a także wielbicielom sportów wodnych. To dobre miejsce do pływania łodziami i katamaranami, a także do nurkowania. W pobliżu Ilot Gabriel można znaleźć sporo atrakcji turystycznych i innych plaż, które również warto zobaczyć. Jeśli więc nie chcesz ograniczać się do wypoczynku w jednym miejscu, możesz połączyć pobyt na Ilot Gabriel ze zwiedzaniem innych plaż znajdujących się w pobliżu.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Ilot Gabriel Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Mauritius cieszy się sporym zainteresowaniem rodzin podróżujących ze swoimi pociechami. Nic w tym dziwnego – zapewnia spokojny wypoczynek z dala od tłumów i głośnych kurortów. Dla dzieci takie warunki na pewno będą odpowiednie. Mają tu do dyspozycji całe mnóstwo piasku, ciepłej wody, a także dodatkowych atrakcji. Plaża Ilot Gabriel na pewno zapewnia idealne warunki naturalne, trzeba jednak pamiętać, że jest pozbawiona infrastruktury i całkowicie dzika. Jeśli ktoś planuje wybrać się na jej zwiedzanie, powinien zabrać ze sobą cały niezbędny plażowy ekwipunek. Na miejscu nie ma bowiem żadnych wypożyczalni ani restauracji. Trzeba wszystko mieć ze sobą. Aby wypoczynek na Ilot Gabriel i innych plażach Mauritiusu był udany, zadbaj o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Plaża Ilot Gabriel Beach

Plaża Ilot Gabriel Beach / shutterstock.com / Lenush

Nasza ocena plaży Ilot Gabriel Beach

W naszej ocenie plaża Ilot Gabriel, choć na pewno dużo mniejsza niż inne plaże, jest godna uwagi ze względu na wyjątkowe warunki naturalne. Warto zaplanować jej zwiedzanie jako dodatkowa atrakcja podczas pobytu na wyspie. Znajdziemy tu wyjątkowe widoki, ciągnące się po horyzont piaszczyste tereny, a także ciepłe morze, w którym można kąpać się zarówno latem, jak i w środku zimy. Jeśli szukasz miejsca na spokojny, kameralny wypoczynek i chcesz poznać Mauritius w jego dzikim i nieujarzmionym wydaniu, warto zobaczyć Ilot Gabriel i spędzić na niej chociażby kilka godzin. Na pewno jest to doskonały pomysł na ciekawa wyprawę w przerwie pomiędzy leniwym plażowaniem.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.