Plaża Trou d’Argent Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Trou d’Argent to kolejne miejsce, które zapewnia klimatyczny i spokojny wypoczynek. Znajduje się na niewielkiej wysepce, do której można dopłynąć łodzią lub inną jednostką pływającą. Znaleźć tu można wszystko, co jest potrzebne do rajskiego wypoczynku w odosobnieniu. Plaża jest piaszczysta, pokryta jasnym i miękkim piaskiem. Znajduje się tu łagodne i bezpieczne zejście do wody. Warunki do pływania i sportów wodnych są więc idealne. Choć jest to typowo dzika plaża pozbawiona infrastruktury, warto zaplanować choć jeden dzień właśnie tutaj. Można bowiem poczuć na Trou d’Argent prawdziwy, nieco dziki klimat Mauritiusu.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Trou d’Argent Beach

Piaszczyste plaże na Mauritiusie urzekają wspaniałymi widokami, a także idealnymi warunkami do spokojnego i kameralnego wypoczynku. Ta nieduża wyspa z roku na rok zyskuje na popularności, a wybierają ją przede wszystkim ci turyści, którzy chcą odpocząć od tłumów i spędzić wakacje w egzotycznym klimacie praktycznie z dala od cywilizacji. Miejscem, którego na Mauritiusie nie sposób pominąć jest Trou d’Argent, plaża pozostająca w pamięci na długo.

Wyjazd na Mauritius z pewnością można nazwać podróżą w nieznane. To wyspa znajdująca się na Oceanie Indyjskim w odległości około tysiąca kilometrów od wschodnich wybrzeży Madagaskaru. Leży z dala od wielkich kurortów i tłumnych plaż, dzięki czemu jest idealnym miejscem dla podróżników, którym zależy na spokojnym wypoczynku i ucieczce od rzeczywistości. Mauritius jest ciekawą mieszanką kultury azjatyckiej i afrykańskiej, co można zaobserwować w budownictwie, zwyczajach, tradycjach, a także kuchni, która łączy w sobie wiele doskonałych kuchni świata. Wyjazd na Mauritius to także gwarancja świetnej pogody. Wyspa leży w strefie klimatu tropikalnego. Co więcej, jest na półkuli południowej, czyli pory roku kształtują się na niej odwrotnie niż w naszej strefie klimatycznej. Lato na Mauritiusie, podczas którego temperatury przekraczają 30 stopni, przypada na nasze miesiące zimowe. Jeśli w środku zimy chcesz oderwać się od chłodów i złapać opaleniznę w rajskich klimatach, plaża Trou d’Argent i inne plaże na Mauritiusie na pewno będą miejscem idealnym.

Trou d’Argent Mauritius to wyjątkowa, piaszczysta plaża znajdująca się na niewielkiej wyspie Rodrigues, jednej z wielu urokliwych wysepek, które otaczają główną wyspę. Legenda głosi, że gdzieś na tej plaży zakopano skarb piratów, jednak do tej pory nie udało się go odnaleźć. Sama legenda sprawia jednak, że plaża dodatkowo zyskuje na atrakcyjności. Trou d’Argent jest niewielka w porównaniu do innych plaż na Mauritiusie. Ma kilkaset metrów linii brzegowej i znajduje się w ustronnej zatoce, która z obu stron jest odcięta wysokimi klifami i skałami schodzącymi bezpośrednio do morza. Linia brzegowa jest łagodna i bezpieczna, zapewnia wygodne zejście do wody, w której nie trzeba nosić specjalnego obuwia. Jest tu dosyć płytko, dzięki czemu można kąpać się bez większych umiejętności pływackich. Uzupełnieniem pięknych widoków na plaży jest bujna roślinność, która tworzy prawdziwie rajskie widoki.

Trou d’Argent Beach plaża

Trou d’Argent Beach plaża / shutterstock.com / arlequin

Atrakcje na plaży

Plaża Trou d’Argent to wymarzone miejsce do spokojnego wypoczynku, opalania się, kąpieli w morzu, a także do uprawiania sportów wodnych. W ciągu dnia pojawiają się tutaj wysokie fale, które są doskonałe do windsurfingu. Coś dla siebie znajdą również wielbiciele nurkowania, którzy mogą eksplorować podwodny świat w pobliskiej rafie koralowej. Pod względem infrastruktury plaża jest uboga i można ją uznać za prawdziwie dziką plażę. Hotele, restauracje, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego znajdują się w nieco dalej położonych kurortach. Aby dostać się na plażę konieczny jest dłuższy spacer z miejscowości Pointe Cotton, który również dostarcza wielu atrakcji i zapewnia niezwykłe widoki.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Trou d’Argent Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli z całą rodziną wybierasz się na Mauritius, Trou d’Argent warto rozważyć tylko wtedy, gdy planujesz podróż ze starszymi dziećmi. W przypadku maluchów plaża nie do końca spełni oczekiwania, gdyż jest po prostu trudno dostępna. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na wypad właśnie tutaj, może liczyć na wszystkie naturalne atrakcje, które spodobają się maluchom. Jest tu mnóstwo piasku do biegania czy robienia zamków, a także ciepła, krystalicznie czysta woda, idealna do pluskania w przerwie pomiędzy opalaniem. Komu nie przeszkadza dłuższy spacer, może rozważyć wypad tutaj z całą rodziną. Jeśli planujesz wypoczynek na Mauritiusie z najmłodszymi, zadbaj o odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu, sprawdzenie standardu hotelu, jego odległość od plaży, a także upewnij się, że obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Im więcej sprawdzisz przed wyjazdem, tym większą możesz mieć pewność, że wakacje upłyną bezproblemowo w przyjemnej atmosferze.

Plaża Trou d’Argent Beach

Plaża Trou d’Argent Beach / shutterstock.com / arlequin

Nasza ocena plaży Trou d’Argent Beach

Plaża Trou d’Argent jest jednym z tych miejsc na Mauritiusie, które powinny znaleźć się na liście obowiązkowych miejsc do zobaczenia. Jest prawdziwie rajska, dzika i zapewnia wspaniałe, naturalne widoki oraz możliwość obcowania z niezmienioną ręką człowieka przyrodą. To świetne miejsce do wypoczynku dla turystów, którym nie zależy na rozbudowanej infrastrukturze, a na przebywaniu w rajskim, klimatycznym miejscu. Wybierając się na Trou d’Argent możesz mieć pewność, że z wakacji przywieziesz piękną opaleniznę i wspomnienia, które zachęcą Cię do dalszych wyjazdów właśnie na Mauritius. Jest to jedna z tych egzotycznych wysp, którą można zwiedzać wielokrotnie, a i tak za każdym razem odkryjemy coś nowego, czego wcześniej nie widzieliśmy.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.