Plaża Pereybere Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

O tym, że Mauritius plaże ma zachwycające, nie trzeba przekonywać nikogo, kto choć raz miał okazję wypoczywać w tym rejonie świata. Idealną plażą zarówno dla osób szukających rajskich widoków, jak i aktywnego wypoczynku i zabawy jest Pereybere zlokalizowana na północy wyspy. Plaża pod względem warunków naturalnych oferuje wszystko, z czego Mauritius słynie na całym świecie – jasny, miękki piasek, turkusową wodę oraz bujną roślinność, która dostarcza cienia w upalne dni. Położenie plaży gwarantuje bezproblemowe opalanie się, a także kąpiele w oceanie i korzystanie ze sportów wodnych. Ocean jest w tym miejscu spokojny, nie ma wielkich fal czy niebezpiecznych przypływów. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, a także surferów i wielbicieli sportów wodnych. Plaża cieszy się szczególną popularnością wśród osób nastawionych na imprezowanie i taniec na plaży. Jednak pomimo to będzie dobra także dla poszukiwaczy kameralnych warunków. Jest na tyle rozległa, że każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Pereybere Beach

Wyjazd na Mauritius to doskonały pomysł na udane wakacje, nawet w środku zimy. Jako że pory roku występują na wyspie odwrotnie niż u nas, wręcz wskazany jest wyjazd jesienią lub zimą. Można dzięki temu oderwać się od chłodu i kiepskiej pogody, spędzić czas w prawdziwie rajskich i słonecznych warunkach. Plaża Pereybere to jedno z miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji na Mauritiusie.

Mauritius jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, dosyć niewielką, ale za to pełną atrakcji dla turystów. Znajduje się na Oceanie Indyjskim w odległości około 1100 kilometrów od Madagaskaru. Podróż na wyspę nie będzie krótka – w samolocie trzeba spędzić co najmniej kilkanaście godzin. Jednak to, co zobaczymy i przeżyjemy na miejscu z pewnością jest warte trudów podróży. Mauritius zachwyca wspaniałymi plażami, turkusową, krystalicznie czystą wodą w oceanie, a także bujną roślinnością, która w niektórych miejscach wręcz wdziera się na plażę. Dobry i wyjątkowo przyjazny jest również klimat Mauritiusu, który leży w strefie klimatu zwrotnikowego morskie. Są tu bardzo ciepłe lata i nieco chłodniejsze, ale równie ciepłe zimy. Trzeba jednak pamiętać, że mamy do czynienia z półkulą południową, a więc pory roku są niejako na odwrót. Gdy u nas jest lato, na Mauritiusie mamy zimę, natomiast gdy w naszej strefie klimatycznej jest zima, na wyspie jest pełnia lata. Można tu spędzać czas zarówno na leniwym plażowaniu, jak i na różnych aktywnościach – od spacerów po plaży aż po uprawianie różnych sportów wodnych.

Jedną z plaż, które warto rozważyć w poszukiwaniu miejsca na wakacje na Mauritiusie, jest Pereybere. Znajduje się ona na północnym wybrzeżu wyspy w pobliżu innej znanej plaży Grand Baie. Pereybere Mauritius to wymarzone miejsce dla osób, które chcą poznać piękny, nieco dziki i pełen bogactwa naturalnego Mauritius. Plaża jest długa, dosyć szeroka i w całości pokryta jasnym, niemal białym piaskiem. Nie ma tu żwirku czy kamieni, dzięki czemu można chodzić na boso. Na plaży nie występują jeżowce czy ostre muszelki, które mogłyby utrudniać poruszanie się po piasku. Równie łagodne i bezpieczne jest zejście do wody. Ocean przez długi czas jest w tym miejscu płytki, dno piaszczyste, bez nagłych spadków. Jest to więc miejsce doskonałe do pływania, a także do uprawiania sportów wodnych. Plaża pełna jest również bujnej roślinności, która zapewnia schronienie podczas bardzo upalnych dni. Roślinność w niektórych miejscach chyli się niemal ku samej wodzie, co zapewnia niezwykłe widoki i wspaniałą scenerię do fotografowania.

Pereybere Beach plaża

Pereybere Beach plaża / shutterstock.com / Quality Master

Atrakcje na plaży

Jeśli wybierasz się na Mauritius, Pereybere będzie miejscem, w którym poczujesz prawdziwy klimat wyspy, a jednocześnie możesz liczyć na sporo wygód i dobrą infrastrukturę. Na plaży jest sporo udogodnień dla turystów. W okolicy bez problemu można znaleźć restauracje i bary plażowe serwujące pyszną kuchnię. Są przebieralnie, prysznice, toalety, możliwość wypożyczenia sprzętu plażowego, a także sprzętu do sportów wodnych. Plaża Pereybere jest szczególnie popularna wśród młodych, aktywnych osób, które są nastawione na zabawę na plaży do białego rana. W wielu miejscach sporo jest głośnej muzyki, gwaru i hałasu, a także nocnych dyskotek. Plaża jest jednak na tyle duża, że można również bez problemu znaleźć miejsca stworzone do bardziej kameralnego wypoczynku. Pereybere jest prawdziwą gratką dla miłośników nurkowania – coś dla siebie znajdą zarówno osoby doświadczone w tym sporcie, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podwodnym światem. Na plaży jest na tyle sporo różnorodnych atrakcji, że turyści o różnych potrzebach i upodobaniach mogą znaleźć aktywności na miarę swoich oczekiwań.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Pereybere Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Pod względem położenia, infrastruktury oraz wszelkich wygód plaża Pereybere z pewnością jest miejscem odpowiednim dla wymagających turystów, także dla rodzin z dziećmi. Zapewnia wspaniałe widoki, a także wszystko, co jest potrzebne maluchom i starszakom do szczęścia. Jest tu sporo piaszczystych terenów, ciepła woda, idealne warunki do budowania zamków, babek z piasku czy pluskania się w wodzie. Wiele obiektów noclegowych posiada również sporo udogodnień dla rodzin z dziećmi. Warto jednak uważnie wybierać hotel i wziąć pod uwagę, że Pereybere jest również bardzo popularna wśród młodych i imprezowych osób. Zanim zarezerwujesz konkretny hotel, dobrze się upewnij, czy nie ma w nim dyskoteki czy klubu nocnego. Plaża jest jednak na tyle rozległa, że raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca na odpoczynek z dziećmi.

Plaża Pereybere Beach

Plaża Pereybere Beach / shutterstock.com / Quality Master

Nasza ocena plaży Pereybere Beach

W naszej ocenie plaża Pereybere jest jedną z najpiękniejszych i wygodniejszych na całej wyspie Mauritius. Przyciąga pięknymi widokami, doskonałą pogodą, która jest idealna nawet w środku zimy, a także świetną infrastrukturą, która przyciąga zarówno młodych turystów, jak i rodziny z dziećmi, szukające spokojnego wypoczynku z dala od tłumów. Jeśli szukasz sprawdzonej plaży na Mauritiusie, polecanej przez turystów i zapewniającej idealne, rajskie wakacje, z których na pewno przywieziesz piękną opaleniznę i doskonałe wspomnienia.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.