Plaża Le Morne Beach - Mauritius

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Le Morne znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy i jest uznawana za najpiękniejszą w tym rejonie. Jest długa i piaszczysta, nie ma tu skał ani kamieni, nie występują również jeżowce czy muszle, które nieprzyjemnie jest nadepnąć bosą stopą. Plaża ma łagodną linię brzegową i bezproblemowe zejście do wody. Można tu się pluskać w oceanie nawet bez większych umiejętności pływackich. W okolicy plaży nie brakuje wysokich palm i bujnej roślinności, która dostarcza cienia w wyjątkowo upalne dni. A takie mogą się zdarzyć zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego. Plaża Le Morne posiada rozbudowaną infrastrukturę dla turystów i całe mnóstwo udogodnień. Choć jest popularna i polecana na wielu stronach turystycznych, nie ma tutaj tłumów. Dzięki temu, że jest bardzo długa, każdy turysta może znaleźć dla siebie ustronne i klimatyczne miejsce. Ze względu na swoje położenie plaża zapewnia wspaniałe widoki o zachodzie słońca. Warto więc wybrać się na spacer pod koniec dnia, co zapewni nie tylko wyjątkowe wrażenia, ale również świetną scenerię dla fotografii z wakacji.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Opis plaży Le Morne Beach

Odległe i nieco egzotyczne kierunku podróży cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów, którzy mieli już okazję zwiedzić wiele typowo wakacyjnych miejsc. Nic w tym dziwnego – z czasem zaczynamy mieć dość tłumów w najbardziej obleganych kurortach i zaczynamy szukać spokojnego wypoczynku. Znajdziemy go między innymi na Mauritiusie, który oferuje całe mnóstwo pięknych i urzekających plaż. Jedną z nich jest Le Morne, zapewniająca relaks i wypoczynek w najlepszym wydaniu.

Wakacje na Mauritiusie z pewnością są pewnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym. Wypoczynek na końcu świata ma bowiem swoją cenę – trzeba liczyć się z kosztami dużo wyższymi niż wyjazdy na przykład na południe Europy. Warto również mieć na względzie, że podróż będzie zdecydowanie dłuższa, trzeba spędzić nieco czasu w samolocie. Kilkanaście godzin pod chmurami z pewnością zostanie jednak zrekompensowane przez to wszystko, co zastaniemy na miejscu. Mauritius jest wyspą o pochodzeniu wulkanicznym, która znajduje się na środku Oceanu Indyjskiego w odległości około 1100 kilometrów od wybrzeży Madagaskaru. To niezwykłe położenie sprawia, że mamy możliwość wypoczynku z dala od cywilizacji w wyjątkowo przyjemnych warunkach. Mauritius leży w strefie klimatu zwrotnikowego morskiego, który charakteryzuje się gorącym latem i nieco chłodniejszą zimą. Zwykle jest tu jednak w zimie około 25 stopni, a więc całkiem ciepło. Zima i lato występują na wyspie odwrotnie niż w naszym kraju ze względu na położenie na półkuli południowej.

Plaża Le Morne jest uważana za najlepszą plażę na południowo-zachodnim wybrzeżu Mauritiusu. Ze względu na jej wyjątkowe położenie można tu podziwiać piękne zachody słońca, które są niedostępne na plażach wschodnich. Plaża jest bardzo długa i piaszczysta, w całości pokryta miękkim piaskiem pozbawionym kamieni czy drobnych muszelek. Nie trzeba więc nosić tutaj butów do wody. Bardzo łagodne i bezpieczne jest również zejście do wody, a ocean przez długi czas przy brzegu jest płytki i spokojny. Można kąpać się nawet, jeśli nie mamy zbyt dużych umiejętności pływackich. Plaża jest regularnie sprzątana, a jej warunki naturalne są na tyle wyjątkowe, że znajduje się na liście UNESCO. Jeśli szukasz miejsca, które zapewni spokojny wypoczynek, przepiękne widoki i możliwość poznawania wyspy Mauritius w najpiękniejszym wydaniu, Le Morne z pewnością będzie miejscem, które spełni wszystkie oczekiwania.

Le Morne Beach plaża

Le Morne Beach plaża / shutterstock.com / Lobachad

Atrakcje na plaży

Le Morne Mauritius to połączenie wyjątkowych warunków naturalnych z bardzo dobrą infrastrukturą. Plaża zapewnia wyjątkowe widoki, ma mnóstwo bujnej roślinności i palm rosnących tuż nad brzegiem. Jest gdzie się schować przed słońcem w upalne dni, można też przy takiej roślinności zrobić sobie doskonałą sesję fotograficzną na pamiątkę egzotycznych wakacji. Plaża Le Morne posiada bardzo dobrą infrastrukturę dla wymagających turystów. Wokół niej znajdziemy hotele o różnym standardzie, a także restauracje, tawerny i bary plażowe, które serwują świetną kuchnię opartą na lokalnych produktach. Nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć leżaki czy parasole plażowe. Na plaży popularne są również sporty wodne, takie jak kitesurfing, windsurfing, a także jazda konna. Warunki są też idealne do nurkowania – równolegle do plaży znajduje się duża rafa koralowa, która świetnie sprawdza się jako miejsce do nurkowania. Wiele tam egzotycznych, podwodnych mieszkańców, których warto poznać bliżej podczas podwodnego zwiedzania.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.
Czy plaża Le Morne Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli wybierasz się na rodzinne wakacje na Mauritius, Le Morne będzie miejscem idealnym na wypoczynek z pociechami. To plaża, która łączy w sobie bogactwo naturalne z doskonałą infrastrukturą. Można znaleźć tutaj wszystko, co jest niezbędne do udanego wypoczynku z dziećmi – mnóstwo piaszczystego piasku, ciepłą i spokojną wodę, a także wiele dodatkowych atrakcji. Hotele i obiekty turystyczne posiadają place zabaw dla dzieci, a także wiele innych udogodnień, które na pewno spodobają się maluchom. Planując wyjazd na Mauritius z maluchami warto bardzo dobrze się do niego przygotować. Nie zapominajmy, że jest to praktycznie podróż na koniec świata. Trzeba dokładnie sprawdzić lokalizację, upewnić się, czy faktycznie znajduje się blisko plaży, a także czy wybrany hotel jest polecany przez rodziny z dziećmi. Warto szukać miejsc spokojnych, z dala od dyskotek czy klubów nocnych. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wakacyjna lokalizacja będzie w stu procentach idealna dla najmłodszych.

Plaża Le Morne Beach

Plaża Le Morne Beach / shutterstock.com / Wonderful Nature

Nasza ocena plaży Le Morne Beach

Plaża Le Morne na wyspie Mauritius to miejsce, które warto wybrać jako kierunek wakacyjnego wypoczynku. Niekoniecznie trzeba spędzać tu całe wakacje. Mauritius jest na tyle nieduży, że można bez problemu każdego dnia być na jednej plaży. Le Morne zachwyca długością, jasnym piaskiem, wysokimi palmami chylącymi się ku turkusowej wodzie, a także świetną infrastrukturą. Jeśli postanowisz spędzić tu dzień lub kilka, na pewno będziesz zachwycony możliwościami wypoczynku. Plaża Le Morne jest w naszej ocenie godna polecenia pod każdym względem i każdemu turyście, bez względu na wakacyjne upodobania.

Zobacz oferty już od 4 914 zł za os.