Bodrum - pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Bodrum

Bodrum – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Bodrum

Wypoczynek w słonecznej i pełnej atrakcji Turcji to propozycja dla osób, które szukają idealnej, ale niezbyt odległej wakacyjnej lokalizacji. Jednym z typowo turystycznych miast jest Bodrum, przyciągające co roku tysiące osób spragnionych słońca i pięknych plaż. Sprawdź, kiedy jechać do Bodrum, aby mieć gwarancję doskonałej pogody. Przedstawiamy w Bodrum temperatury miesiąc po miesiącu, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć dogodny termin wyjazdu.

Bodrum - kiedy jechać
Bodrum – kiedy jechać / shutterstock.com / Hakan Tanak

W Bodrum temperatury są prawdziwie letnie przez większą część roku, nic więc dziwnego, że to właśnie ten turecki kurort cieszy się ogromnym zainteresowaniem plażowiczów i nie tylko. Miejscowość znajduje się w południowo-zachodniej Turcji nad Morzem Egejskim i naprzeciwko greckiej wyspy Kos. W mieście i okolicach można znaleźć całe mnóstwo atrakcji dla turystów o różnych wakacyjnych zainteresowaniach i sposobach spędzania wolnego czasu.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

W okolicy jest wiele zabytków i miejsc o wartości historycznej. Miasto słynie również z dużej ilości klubów nocnych i dyskotek, dzięki czemu jest uwielbiane przez imprezowiczów poszukujących doskonałych klimatów do zabawy do białego rana. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Bodrum, warto sprawdzić, jak wygląda pogoda w tym regionie w poszczególnych miesiącach. Różnice mogą być spore, szczególnie dla tych turystów, którzy nastawiają się przede wszystkim na plażowanie i korzystanie ze wszelkich słonecznych atrakcji.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Bodrum

Pogoda Bodrum – kiedy jechać?

Na pytanie: Bodrum – kiedy jechać nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od wakacyjnych planów. Nieco innej pogody potrzebują turyści nastawieni na aktywny wypoczynek, a inne warunki pogodowe są ważne dla osób, które wolą spokojnie plażować i korzystać ze wszystkich nadmorskich atrakcji. W Bodrum klimat jest typowo śródziemnomorski – charakteryzuje się długim i bardzo ciepłym latem oraz krótką zimą, w czasie której temperatury nie spadają poniżej kilkunastu stopni.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 13 ° C 20% 16 ° C 10 g.
Luty
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 14 ° C 15% 15 ° C 11 g.
Marzec
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 17 ° C 12% 15 ° C 12 g.
Kwiecień
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 21 ° C 10% 16 ° C 13 g.
Maj
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 10% 19 ° C 14 g.
Czerwiec
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 8% 23 ° C 15 g.
Lipiec
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 2% 26 ° C 14 g.
Sierpień
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
29 – 32 ° C 2% 27 ° C 13 g.
Wrzesień
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 29 ° C 5% 26 ° C 13 g.
Październik
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 8% 23 ° C 11 g.
Listopad
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 18 ° C 8% 20 ° C 10 g.
Grudzień
Bodrum już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 10% 18 ° C 9 g.

Temperatura w Bodrum jest więc odpowiednia na wakacje nie tylko w sezonie letni, a to oznacza, że nie trzeba ograniczać wakacyjnych planów wyłącznie do wakacyjnych miesięcy. Także podróż poza sezonem może dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń. Bez względu na to, kiedy wybierzesz się do Bodrum, pogoda na pewno Cię nie zawiedzie.

Zobacz także oferty Bodrum all inclusive

Bodrum pogoda styczeń

Bodrum pogoda styczeń to dosyć przyjemne warunki, jak na zimę. Bo i jest to zima w śródziemnomorskim wydaniu. Średnie miesięczne temperatury w tym czasie to 13 stopni, jest słonecznie i dosyć ciepło. W skali miesiąca słonecznych dni jest 20, jednak nawet w dni z pozoru deszczowe opadów nie ma na tyle, by utrudniały wypoczynek.

Bodrum, Turcja
Bodrum, Turcja / shutterstock.com / Luciano Mortula – LGM

W Bodrum pogoda w styczniu jest dobra do zwiedzania i aktywnego wypoczynku, nie są to jednak odpowiednie warunki do plażowania. Ani temperatury powietrza, ani wody w morzu nie są dobre do plażowania czy korzystania z kąpieli w morzu.

Czytaj też jaka jest pogoda w styczniu na Maderze

Bodrum pogoda luty

W tureckim Bodrum pogoda w lutym jest dosyć zbliżona do styczniowej. W tym miesiącu również na słupkach rtęci jest średnio 13 stopni, natomiast nieco więcej jest dni, w których mogą się pojawić opady deszczu. Nie ma więc gwarancji idealnej pogody, jednak warunki są całkiem dobre do zwiedzania i aktywnego wypoczynku.

Całorodzna pogoda w Bodrum
Całorodzna pogoda w Bodrum / shutterstock.com / Nejdet Duzen

Bodrum pogoda luty to dobra propozycja dla osób, którym marzy się podróż do Turcji, ale wolą wypoczywać poza sezonem i tłumami na plażach. W lutym w Bodrum pogoda raczej nie zachęca do plażowania, ale można spędzać czas na wielu innych zajęciach, jak choćby zwiedzaniu ciekawych miejsc w mieście i okolicach.

Sprawdź również dokąd lecieć na urlop w lutym

Bodrum pogoda marzec

Bodrum pogoda marzec to nieco lepsze warunki atmosferyczne niż na początku roku. Średnie temperatury utrzymują się na poziomie 15 stopni, jest dosyć słonecznie i ciepło, choć pogoda raczej nadal nie jest plażowa. W skali miesiąca są 23 słoneczne dni, w pozostałe może czasem padać deszcz, nie jest on jednak na tyle uciążliwy, aby przeszkadzać w wakacyjnych planach.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Jeśli marzy się Tobie dosyć wiosenna pogoda, Bodrum w marcu na pewno będzie miejscem odpowiednim do zwiedzania i aktywnego spędzania czasu. Dużą zaletą podróżowania poza sezonem może być fakt, że nie ma tłumów na plażach i w atrakcjach turystycznych, a ceny wypoczynku są sporo niższe niż w środku lata.

Zobacz także jaka jest pogoda w marcu na Mauritius

Bodrum pogoda kwiecień

Pogoda w Bodrum w kwietniu to już wiosna w pełnym rozkwicie, z temperaturami utrzymującymi się na poziomie około 18 stopni. Zdarzają się jednak także dni, gdy jest zdecydowanie cieplej. W skali miesiąca są 24 słoneczne dni, jest więc zaledwie kilka dni, w które może popadać deszcz. Zwykle jest on jednak przelotny i nie przeszkadza w aktywnym wypoczynku.

Cennet Koyu
Cennet Koyu / shutterstock.com / Ozkan Erden

Bodrum pogoda kwiecień to dobry czas na łapanie mocniejszych promieni słonecznych, aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Nadal jednak może być nieco za chłodno na plażowanie i kąpanie się w morzu.

Czytaj też gdzie jechać w kwietniu na wakacje

Bodrum pogoda maj

Bodrum pogoda maj to już połączenie wiosny i lata z temperaturami na poziomie 21 stopni. Jest więc bardzo słonecznie i ciepło, a bywają dni, gdy jest nawet nieco upalnie. Woda w morzu ma temperaturę 19 stopni, co wielu turystom już odpowiada i chętnie kąpią się w krystalicznie czystej wodzie.

Długoterminowe temperatury dla Bodrum
Długoterminowe temperatury dla Bodrum / shutterstock.com / Hakan Tanak

Kiedy do Bodrum wybierzesz się w maju, możesz mieć gwarancję pięknej, wiosennej pogody, sprzyjającej zwiedzaniu i wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu. Wypoczynek w tym czasie na pewno będzie udany, a z urlopu przywieziesz pierwszą opaleniznę.

Sprawdź również jaka jest pogoda Maroko w maju

Bodrum pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Bodrum w czerwcu spełni te oczekiwania w stu procentach. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni, jest więc bardzo ciepło. Nie brakuje dni, gdy temperatura jest jeszcze wyższa. To dobry czas na słoneczny wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, które ma już temperaturę 22 stopni.

Kiedy najcieplej w Bodrum
Kiedy najcieplej w Bodrum / shutterstock.com / Ahmet Cigsar

Bodrum pogoda czerwiec to niemal zerowe ryzyko deszczu – w ciągu miesiąca mamy 29 dni słonecznych, a więc tylko jeden dzień może – ale nie musi – być deszczowy.

Zobacz także gdzie lecieć w maju na urlop

Bodrum pogoda lipiec

W lipcowym Bodrum pogoda zachwyci każdego, komu marzą się doskonałe warunki do plażowania i czerpania pełnymi garściami ze słonecznych wakacji. W tym miesiącu średnie miesięczne temperatury wynoszą 29 stopni w cieniu, a w słońcu jest zdecydowanie więcej. Jest gorąco, ale nie na tyle upalnie, by trzeba było chronić się w klimatyzowanych pokojach. Śródziemnomorski klimat jest na tyle suchy, że nawet podczas wysokich temperatur można doskonale bawić się na świeżym powietrzu.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

W lipcu nie ma ryzyka opadów deszczu – bez względu na to, czy wybierzesz się na wakacje na początku, czy na końcu miesiąca, możesz mieć pewność, że będą w stu procentach słoneczne. Bodrum pogoda lipiec to okazja do spędzenia wyjątkowego urlopu, z którego przywieziesz mocną opaleniznę i mnóstwo dobrych wspomnień.

Czytaj też kiedy lecieć na Filipiny

Bodrum pogoda sierpień

Bodrum pogoda sierpień to warunki pogodowe zbliżone do lipcowych – na słupkach rtęci jest średnio 29 stopni, a temperatura wody sięga 25 stopni. Morze jest więc na tyle ciepłe, że nawet najwięksi malkontenci chętnie zanurzą się w przyjemnej wodzie. Podobnie jak w lipcu, w sierpniu opadów deszczu nie ma wcale.

Kiedy najlepiej lecieć do Bodrum
Kiedy najlepiej lecieć do Bodrum / shutterstock.com / Luciano Mortula – LGM

Jeśli więc marzy się Tobie typowo wakacyjna, upalna pogoda, Bodrum w sierpniu będzie kierunkiem odpowiednim pod każdym względem. Trzeba jednak pamiętać, że jest to okres szczytu sezonu, co oznacza, że na tureckich plażach mogą być tłumy, a ceny w hotelach i atrakcjach turystycznych będą najwyższe w skali roku.

Sprawdź również dokąd na wakacje w sierpniu

Bodrum pogoda wrzesień

W wakacyjnym Bodrum pogoda we wrześniu nadal jest letnia i zapewnia doskonałe urlopowe klimaty. W tym miesiącu średnie temperatury utrzymują się na poziomie 26 stopni, a temperatura wody ma zaledwie dwa stopnie mniej. Warunki są więc idealne do plażowania, kąpieli w morzu, uprawiania sportów wodnych, a także wszelkich innych aktywności na świeżym powietrzu.

Klimat w Bodrum
Klimat w Bodrum / shutterstock.com / muratart

Bodrum pogoda wrzesień to doskonała propozycja dla osób, które szukają ciekawego kierunku do wypoczynku po sezonie wakacyjnym, ale za to z idealnie plażowymi warunkami. Będzie ciepło i słonecznie, co zapewni idealny wakacyjny czas pełen wrażeń i łapania promieni słonecznych.

Zobacz także kiedy na Hawaje warto polecieć

Bodrum pogoda październik

Bodrum pogoda październik to nadal bardziej wiosenne niż jesienne klimaty. Na słupkach rtęci są średnio 22 stopnie, jest słonecznie i bardzo ciepło. W ciągu miesiąca jest 26 słonecznych dni, ryzyko deszczu jest więc nieco większe niż latem, jednak opady w żadnym razie nie będą przeszkadzać w wypoczynku, spędzaniu czasu na plaży, uprawianiu sportów wodnych czy w innych wakacyjnych aktywnościach.

Temperatura w Bodrum
Temperatura w Bodrum / shutterstock.com / Sergei Sokolnikov

Jeśli w październiku marzy się Tobie nieco lepsza pogoda, Bodrum będzie kierunkiem, który na pewno pod każdym względem spełni oczekiwania. Wakacje na jesienie to dobry pomysł dla osób, które chcą podróżować poza sezonem, a jednocześnie liczą na nieco niższe ceny w hotelach i wszystkich atrakcjach turystycznych.

Czytaj też gdzie warto jechać na wakacje w październiku

Bodrum pogoda listopad

W Bodrum pogoda w listopadzie nie jest wcale jesienna, zdecydowanie bliżej jej do wiosny. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 18 stopni, jest ciepło i słonecznie, choć dni w pełnym słońcu jest nieco mniej. W ciągu miesiąca może być 10 dni z deszczem, ale nie trzeba obawiać się całodniowych opadów. Są one raczej krótkotrwałe i przelotne.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Bodrum pogoda listopad to propozycja dla osób, które nie nastawiają się wyłącznie na plażowanie, chcą spędzić urlop w pięknym klimatycznym miejscu, a jednocześnie oderwać się od listopadowych chłodów, jakie w tym czasie panują w umiarkowanej strefie klimatycznej.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Tajlandii w listopadzie

Bodrum pogoda grudzień

Jeśli marzy się Tobie w grudniu w miarę przyjemna temperatura, Bodrum to propozycja idealna. W tym miesiącu na słupkach rtęci jest średnio 14 stopni, sporo jest słońca, choć nie brakuje także dni, w które pada deszcz. Bodrum pogoda grudzień to na pewno dobry czas dla osób, które chcą spędzić koniec roku w bardziej przyjaznym klimacie i nie nastawiają się wyłącznie na plażowe atrakcje.

Widok na zamek w Bodrum
Widok na zamek w Bodrum / shutterstock.com / Baris Bill

Grudzień to pora bardziej na zwiedzanie i aktywny wypoczynek niż na spokojne plażowanie. W tym czasie może już być bowiem nieco za chłodno na spędzanie całych dni na opalaniu.

Zobacz także gdzie na wakacje w grudniu

Aplikacja

Czytaj również:

Bodrum – kiedy najlepiej jechać?

Do Bodrum najlepiej wybrać się w sezonie od maja do października, gdyż w tym czasie warunki pogodowe są zdecydowanie najlepsze.

Bodrum – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Bodrum jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury w cieniu utrzymują się na średnim poziomie 29 stopni.

Bodrum – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego w Bodrum przypada na okres od czerwca do października. Warunki do plażowania i korzystania ze słonecznych atrakcji są w tym czasie idealne.

Bodrum – jaki klimat?

Bodrum znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się długim i ciepłym latem oraz łagodną i bardzo krótką zimą.

Bodrum – kiedy najtaniej?

Na niedrogie wakacje najlepiej wybrać się do Bodrum w sezonie zimowym. Najtaniej będzie w okresie od listopada do lutego.