Chorwacja - kiedy najlepiej jechać i pogoda Chorwacja na urlop

Chorwacja – pogoda. Zobacz kiedy najlepiej jechać do Chorwacji

Kiedy interesuje nas Chorwacja – pogoda musi być najlepsza z najlepszych! Kraj ten jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Nic w tym dziwnego – oferuje przyjazne wybrzeże Adriatyku, bogatą historię, mnóstwo zabytków, a także wspaniałą pogodę. Letnia temperatura w Chorwacji sprzyja wszystkim wakacyjnym aktywnościom, pozwalającym na relaks, wypoczynek i wspaniała opaleniznę. Kiedy jechać do Chorwacji, aby mieć gwarancję wspaniałej i słonecznej pogody?

Chorwacja pogoda
Chorwacja pogoda

Chorwacja leży na południu Europy i choć kojarzy się głównie ze słońcem, warto mieć świadomość, że nie o każdej porze roku zagwarantuje nam gorący wypoczynek. Jeśli interesuje nas słoneczna Chorwacja, pogoda nie zawsze będzie odpowiednia. Zanim więc zaplanujemy podróż, dobrze jest upewnić się, czy w wybranym terminie faktycznie możemy liczyć na wysokie temperatury. A z tym bywa różnie. Chorwacja temperatury ma mocno zróżnicowane na przestrzeni całego roku. Nie każda pora będzie więc idealna dla turystów spragnionych podróży w stronę słońca. Warto też sprawdzić najlepsze miasta turystyczne w Chorwacji, lub przejrzeć oferty last minute Chorwacja oraz wakacje all inclusive Chorwacja nim zaplanujemy wyjazd.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda Chorwacja – kiedy jechać?

Kiedy lecieć do Chorwacji, żeby mieć gwarancję idealnej pogody? Warto zapoznać się z prognozą na najbliższe dni i tygodnie, ale również sprawdzić, jak wygląda pogoda w Chorwacji na przestrzeni roku. Jeśli planujemy słoneczne wakacje, pamiętajmy również, by rezerwować terminy z dużym wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę możemy mieć problemy ze znalezieniem wolnych miejsc w najlepszych kurortach, szczególnie jeśli wybieramy się na wakacje w szczycie sezonu turystycznego.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Jeśli interesuje nas słoneczna pogoda, Chorwacja nad Adriatykiem spełni na pewno nasze oczekiwania. Leży bowiem w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się suchymi, bardzo ciepłymi latami i dosyć łagodnymi zimami. Natomiast w głębi lądu klimat jest bardziej umiarkowany, czyli zbliżony do tego, jaki mamy w naszym kraju. Chorwacja klimat ma więc zróżnicowany, o czym warto pamiętać w trakcie wybierania konkretnego miejsca na nasz wakacyjny wypoczynek w tym regionie.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 1 °C do 11 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 2 °C do 12 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 6 °C do 14 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 12 °C do 17 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 15 °C do 22 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 20 °C do 26 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 22 °C do 27 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 22 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 16 °C do 23 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 11 °C do 20 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 7 °C do 17 °C | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 2 °C do 13 °C | opady: ☔  małe

Chorwacja pogoda styczeń

Chorwacja pogoda styczeń – takie zestawienie nie oznacza niestety upalnych wakacji. Maksymalne temperatury w styczniu sięgają 10 stopni Celsjusza, a w rejonach górskich mogą spadać nawet do zera. Nie są to więc na pewno warunki do plażowania czy korzystania z wodnych atrakcji.

Chorwacja kiedy jechać
Chorwacja kiedy jechać

Można natomiast postawić na aktywne zwiedzanie. W tym czasie w Chorwacji nie ma tłumów turystów, a co za tym idzie – jest zdecydowanie spokojniej i przy okazji taniej niż w szczycie sezonu. Jeśli jednak interesuje nas słoneczna Chorwacja, pogoda styczniowa raczej nie zapewni nam gorących wakacji, z których wrócimy z piękną opalenizną.

Sprawdź również czy warto jechać w styczniu na Malediwy

Chorwacja pogoda luty

Jeśli marzy nam się wakacyjna pogoda, Chorwacja w lutym też może nam nie do końca odpowiadać. Przebieg temperatur jest w tym czasie dosyć zbliżony do styczniowego – średnie miesięczne temperatury w najcieplejszych regionach nie przekraczają 13 stopni Celsjusza.

Chorwacja temperatura
Chorwacja temperatura

Chorwacja pogoda luty – na to hasło raczej nie możemy spodziewać się upalnych wakacji i plażowania. Jednak, podobnie jak w styczniu, warto się wybrać, jeśli interesuje nas zwiedzanie atrakcji turystycznych czy najpiękniejszych regionów. Chorwacja w zimie jest równie piękna pod względem krajobrazowym czy zabytkowym. Jeśli kogoś interesuje klimatyczna, pełna atrakcji Chorwacja, pogoda w lutym nie powinna przeszkadzać w aktywnym wypoczynku. Na pewno będzie też sporo taniej niż w miesiącach letnich.

Sprawdź również czy warto jechać w lutym na Kubę

Chorwacja pogoda marzec

Chorwacja pogoda marzec to czas, gdy powoli zaczyna być coraz cieplej. Dni są coraz dłuższe i bardziej nasłonecznione, a średnie temperatury powietrza sięgają 14 stopni w ciągu dnia i 7 stopni w nocy.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Jeśli jednak interesuje nas wyłącznie słoneczna Chorwacja, pogoda w marcu może nam nie do końca sprzyjać – jest to najbardziej deszczowy miesiąc w roku. Raczej więc nie mamy gwarancji słonecznej pogody. Kiedy do Chorwacji wybierzemy się w marcu, może się okazać, że większość urlopu upłynie nam w deszczu.

Sprawdź również czy warto jechać w marcu do Gruzji

Chorwacja pogoda kwiecień

Jeśli marzy nam się słoneczna pogoda, Chorwacja w kwietniu może już sprostać naszym oczekiwaniom. W tym czasie startuje też sezon turystyczny i pojawia się coraz więcej osób spragnionych wypoczynku w tym rejonie świata.

Chorwacja klimat
Chorwacja klimat

Temperatury w ciągu dnia sięgają nawet 23 stopni, jednak póki co nie jest zbyt idealnie na plażowanie. Woda jest zbyt chłodna, by się kąpać, jeśli nie jesteśmy morsami. Na hasło Chorwacja pogoda kwiecień warto jednak zdecydować się na urlop, jeśli lubimy aktywny wypoczynek, zwiedzanie czy spędzanie części urlopu na plaży w Chorwacji.

Sprawdź również czy warto jechać w kwietniu na Madagaskar

Chorwacja pogoda maj

Chorwacja pogoda maj to także dobry czas na zwiedzanie Chorwacji, spędzenie czasu w takich miastach, jak Zagrzeb czy Dubrownik, zobaczenie najciekawszych zabytków i obiektów dziedzictwa naturalnego. Jeśli interesuje nas słoneczna Chorwacja, pogoda w maju na pewno spełni nasze oczekiwania.

Kiedy do Chorwacji
Kiedy do Chorwacji

Nadal jednak woda w Adriatyku jest zbyt chłodna na kąpiele czy uprawianie sportów wodnych. Można natomiast pomyśleć o rejsach żeglarskich, warunki do żeglowania są bowiem w tym czasie znakomite.

Sprawdź również czy warto jechać w maju do Peru

Chorwacja pogoda czerwiec

Na hasło Chorwacja temperatura czerwiec można już być pewnym wakacyjnej pogody. W tym miesiącu panuje już zupełne lato z temperaturami przekraczającymi 25 stopni Celsjusza. Woda w morzu również sprzyja kąpielom i sportom wodnym. Warto w tym czasie wybrać się między innymi do chorwackiej części Dalmacji, gdzie warunki są iście wakacyjne.

Kiedy jechać do Chorwacji
Kiedy jechać do Chorwacji

Na pytanie, Chorwacja – kiedy jechać, czerwiec będzie więc dobrą odpowiedzią. Pamiętajmy jednak, by terminy wakacji rezerwować z wyprzedzeniem. Ten miesiąc cieszy się bowiem sporym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata.

Sprawdź również czy warto jechać w czerwcu do Grecji

Chorwacja pogoda lipiec

Osobom, którym marzy się wakacyjna Chorwacja, temperatura w lipcu z pewnością przypadnie do gustu. Mamy wtedy prawdziwie wakacyjne, śródziemnomorskie klimaty. Jest ciepło, do 27 stopni w cieniu, a także wyjątkowo sucho.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Najprzyjemniej jest wtedy na wybrzeżu Adriatyku, gdzie upały są mniej dotkliwe ze względu na delikatny wiatr wiejący od morza. Chorwacja pogoda lipiec to gwarancja udanych wakacji. Warto wybrać się na nie z całą rodziną.

Sprawdź również czy warto jechać w lipcu do Wietnamu

Chorwacja pogoda sierpień

Chorwacja pogoda sierpień to upalne klimaty, gdyż temperatura w niektórych regionach, na przykład w Dalmacji może przekraczać 30 stopni w cieniu. Jest też wyjątkowo sucho – zwykle przez cały miesiąc nie pada ani kropla deszczu.

Kiedy lecieć do Chorwacji
Kiedy lecieć do Chorwacji

Jeśli marzy nam się gorąca Chorwacja, pogoda w sierpniu sprzyja plażowaniu, morskim kąpielom, uprawianiu sportów wodnych, a także innym formom aktywności na plaży. Wyjazd w sierpniu wiąże się jednak z trafieniem na szczyt sezonu turystycznego – w największych kurortach i atrakcjach turystycznych może być naprawdę tłoczno.

Sprawdź również czy warto jechać w sierpniu na Bali

Chorwacja pogoda wrzesień

Pogoda w Chorwacji we wrześniu nadal jest iście wakacyjna. Temperatury w ciągu dnia przekraczają 27 stopni Celsjusza, nadal ciepła jest woda w morzu, co sprzyja kąpielom i aktywności nad morzem. We wrześniu ruch turystyczny nieco słabnie, co pozwala na wypoczynek w bardziej kameralnych warunkach. Dotyczy to przede wszystkim mniejszych i spokojniejszych kurortów.

Pogoda Chorwacja
Pogoda Chorwacja

Chorwacja pogoda wrzesień to doskonałe warunki do wypoczynku dla rodzin z dziećmi oraz dla osób, które cenią sobie spokojny wypoczynek z dala od wielkich tłumów w kurortach.

Sprawdź również czy warto jechać we wrześniu na Seszele

Chorwacja pogoda październik

Pogoda w październiku jest w Chorwacji zdecydowanie lepsza niż w naszych umiarkowanych warunkach. Temperatury nadal sięgają 22 stopni, jest to więc dobry czas na plażowanie, a także na zwiedzanie największych atrakcji turystycznych.

Temperatura Chorwacja
Temperatura Chorwacja

Woda w morzu ma temperaturę około 19 stopni, nie jest więc najcieplejsza, ale i tak nie brakuje amatorów kąpieli w Adriatyku. Chorwacja pogoda październik to możliwość spokojnego, słonecznego wypoczynku, a także nieco niższych cen niż w szczycie sezonu.

Sprawdź również czy warto jechać w październiku do Egiptu

Chorwacja pogoda listopad

Jeśli planujesz wyjazd do Chorwacji w listopadzie, warto wybrać zwłaszcza rejony Dubrownika. W tym czasie jest tu najcieplej, a temperatury sięgają 19 stopni. W innych regionach może być nieco chłodniej, ale nadal pogoda jest bardziej wiosenna niż jesienna. Na hasło Chorwacja pogoda listopad można znaleźć sporo ciekawych ofert wyjazdów w dużo niższych cenach niż w szczycie sezonu.

Sprawdź również czy warto jechać w listopadzie do Kenii

Chorwacja pogoda grudzień

Grudzień w Chorwacji jest już zdecydowanie chłodniejszy niż poprzednie miesiąca. Temperatury utrzymują się na poziomie od 8 do 12 stopni Celsjusza. Z pewnością nie są to dobre warunki do plażowania, ale do aktywnego zwiedzania – jak najbardziej tak.

od:
1 198 zł
Wakacje w Chorwacji

Zobacz najlepsze oferty i ruszaj na wakacje do Chorwacji

Chorwacja pogoda grudzień to szansa na zobaczenie Chorwacji w jej historycznym, zabytkowym wymiarze. Można liczyć na dużo niższe ceny i sporo wolnych miejsc we wszystkich miejscach noclegowych. Jeśli ktoś poszukuje wakacji w niskich cenach, warto do Chorwacji wybrać się właśnie w grudniu. A jeśli mowa o cenach – sprawdź jakie są ceny w Chorwacji.

Aplikacja

Czytaj również:

✈️ Chorwacja – kiedy najlepiej jechać?

Do Chorwacji najlepiej wybrać się w sezonie od kwietnia do października, wtedy jest ciepło, słonecznie, można spędzać czas zarówno na plaży, jak i na aktywnym zwiedzaniu.

🔥 Chorwacja – kiedy najcieplej?

Jeśli interesuje nas wysoka temperatura, Chorwacja będzie najlepszym kierunkiem podróży w lipcu i sierpniu. W tym czasie panują tu gorące klimaty, a temperatury powietrza w cieniu przekraczają 30 stopni. Klimat jest typowo suchy i śródziemnomorski, dlatego też upały nie są zbyt dokuczliwe.

☀️ Chorwacja – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego w Chorwacji przypada od czerwca do lipca. W tym czasie wszystkie wakacyjne kurorty są pełne turystów, a ceny są zdecydowanie najwyższe.

🌴 Chorwacja – jaki klimat?

Na adriatyckim wybrzeżu Chorwacji panuje typowo śródziemnomorski klimat z gorącymi latami oraz łagodnymi zimami. W głębi lądu klimat jest bardziej umiarkowany.

🤑 Chorwacja – kiedy najtaniej?

Najniższe ceny w Chorwacji można spotkać w sezonie zimowym, kiedy jest najspokojniej i najchłodniej, a ruch turystyczny mocno się kurczy. Od listopada do lutego wakacje będą najtańsze. Jeśli planujemy wyjazd w tym czasie, nie trzeba obawiać się typowej zimy – w Chorwacji zima jest łagodna, słoneczna i ciepła. Można więc spędzić ciekawe wakacje w pięknym rejonie świata nawet w sezonie zimowym.