Pogoda Mykonos. Kiedy jechać na Mykonos

Mykonos – pogoda. Kiedy jechać na Mykonos?

Pogoda na Mykonos zachęca do plażowania, kąpieli w morzu, aktywnego zwiedzania i podziwiania wszystkich atrakcji tej wyjątkowej wyspy. Na Mykonos warto wybrać się nie tylko w sezonie letnim – także wiosną i jesienią warunki będą idealne do słonecznego wypoczynku. Kiedy jechać na Mykonos, aby pogoda na pewno odpowiadała naszym oczekiwaniom? Warto sprawdzić, jak prezentują się warunki pogodowe w poszczególnych miesiącach.

Cyklady
Cyklady. Photo by Woody Van der Straeten on Unsplash

Na pytanie Mykonos kiedy jechać, nie zawsze odpowiedzią będzie lato. W tym czasie bywa tutaj bardzo gorąco, co nie odpowiada każdemu. Na wyspę warto wybrać się nie tylko w celu plażowania czy kąpieli w morzu. Owszem, wyspa Mykonos zachwyca piaszczystymi plażami, urokliwymi zatokami, lazurową wodą – nie jest to jednak jedyna atrakcja wyspy.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Do zobaczenia jest sporo miejsc o wartości historycznej i kulturowej, pozostałości po dawnych kulturach. Na wyspie wiele jest urokliwych, niewielkich miasteczek, zachwycających wspaniałą architekturą, pięknymi widokami i doskonałą kuchnią w niewielkich knajpkach i nadmorskich tawernach. Mykonos ma też wyjątkowe warunki naturalne, wspaniałą roślinność, która zachwycająca jest szczególnie w sezonie wiosennym i letnim.

od:
2 459 zł
Wakacje na Mykonos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Mykonos

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć na Mykonos, warto bliżej przyjrzeć się informacjom na temat wyspy. Szczególnie tym, które dotyczą klimatu oraz pogody w poszczególnych miesiącach.

Zobacz również najlepsze oferty all inclusive Mykonos

Pogoda Mykonos – kiedy jechać?

Osobom, które wybierają się na Mykonos, pogoda z pewnością będzie sprzyjać. Nic w tym dziwnego – wyspa, podobnie jak wszystkie inne najpiękniejsze wyspy greckie, znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Jest położona w południowej części Morza Egejskiego i jest nawet cieplejsza niż wiele innych, leżących bardziej na północy wysp.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 25% 15 ° C 10 g.
Luty
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 15% 14 ° C 11 g.
Marzec
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 19 ° C 5% 15 ° C 13 g.
Maj
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 18 ° C 14 g.
Czerwiec
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 2% 22 ° C 15 g.
Lipiec
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 1% 24 ° C 14 g.
Sierpień
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
26 – 28 ° C 1% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 5% 24 ° C 12 g.
Październik
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 7% 22 ° C 11 g.
Listopad
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
18 – 20 ° C 10% 20 ° C 10 g.
Grudzień
Mykonos już od 2 459 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 16 ° C 15% 17 ° C 10 g.

Sprawdź również najlepsze oferty last minute Mykonos lub last minute Grecja

Temperatura na Mykonos jest dodatnia nawet w środku zimy. W klimacie śródziemnomorskim zima jest krótka, dosyć ciepła ze średnimi temperaturami na poziomie kilkunastu stopni. Lato natomiast trwa zdecydowanie dłużej niż w naszej strefie klimatycznej, jest bardzo słoneczne i ciepłe. Jeśli chodzi o opady deszczu, pogoda na Mykonos jest dosyć ustabilizowana. W sezonie wiosenno-letnim zdarzają się sporadycznie. Nie trzeba więc się obawiać, że nasz urlop popsują ulewne deszcze.  

Mykonos pogoda styczeń

Jeśli marzy się Tobie doskonała pogoda, Mykonos w styczniu może nieco rozczarować. W tym czasie wyspa nie wygląda jak na pocztówkach czy na zdjęciach w katalogach biur podróży. W styczniu na Mykonos mamy śródziemnomorską zimę z temperaturami na poziomie około 14 stopni. Jest więc zdecydowanie cieplej niż w zimie w naszym klimacie, ale na pewno nie są to warunki do plażowania czy korzystania z wodnych atrakcji.

Hotel na Greckiej wyspie
Hotel na Greckiej wyspie. Photo by Dimitris Kiriakakis on Unsplash

Okazuje się jednak, że w tym czasie wiele osób decyduje się na aktywne zwiedzanie wyspy i poznawanie innych niż plaże atrakcji. Nie brakuje też turystów, którzy wybierają początek roku ze względu na niski sezon i co za tym idzie, także na niższe ceny. Mykonos pogoda styczeń jest więc dla niektórych osób dobrym rozwiązaniem na spokojne wakacje. Oczywiście, pod warunkiem, że nie zależy im na plażowaniu i przywiezieniu pięknej opalenizny.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Egipcie w styczniu

Mykonos pogoda luty

Mykonos pogoda luty pod względem warunków nie różni się za bardzo od stycznia. Na słupkach rtęci mamy 14 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Godzin słonecznych jest niewiele, bo zaledwie cztery – jeśli ktoś planuje intensywne zwiedzanie, najlepiej decydować się na nie w środku dnia.

Kiedy najcieplej na Mykonos
Kiedy najcieplej na Mykonos. Photo by Adi Cohen on Unsplash

W lutym nie ma co prawda upałów, ale jest dosyć ciepło i słonecznie. Można w tym czasie spędzać czas aktywnie, postawić na zwiedzanie zabytków, atrakcji turystycznych, poznawanie lokalnej kuchni. Jeśli interesuje Cię wakacyjna pogoda, Mykonos w lutym raczej nie zachwyci. Nie brakuje jednak turystów, którzy właśnie w tym czasie decydują się na pobyt na wyspie.

Zobacz również jaka jest pogoda na Sri Lance w lutym

Mykonos pogoda marzec

Na Mykonos temperatury w marcu robią się już nieco bardziej przyjazne niż w poprzednich miesiącach. Utrzymują się na poziomie około 16-17 stopni. Wydłuża się też nieco dzień – do 6 godzin słonecznych. Nadal nie jest to niewiele, ale zdecydowanie więcej niż na początku roku. W marcu na Mykonos można zaobserwować, jak bujna przyroda zaczyna powoli budzić się do życia, wszystko wokół rozkwita, a piaszczyste plaże i lazurowa woda zaczynają być otoczone zielenią.

od:
2 459 zł
Wakacje na Mykonos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Mykonos

Jeśli w tym czasie wybierzemy się na Mykonos, temperatura raczej nie pozwoli na plażowanie czy wodne kąpiele, ale i tak można przywieźć z urlopu wspaniałe wspomnienia i pełen aparat zdjęć. Mykonos pogoda marzec to nadal dobra okazja do spędzenia wakacji w niższych cenach – jest sporo przed sezonem, a więc taniej w kurortach, hotelach i restauracjach.

Przeczytaj także jaka jest pogoda na Zanzibarze w marcu

Mykonos pogoda kwiecień

Mykonos pogoda kwiecień to już prawdziwa wiosna z przyjaznymi temperaturami, sporą ilością słońca i coraz dłuższym dniem. Średnie miesięczne temperatury w kwietniu utrzymują się na poziomie 18 stopni. Jest ciepło i słonecznie, można korzystać pełnymi garściami ze wszystkich atrakcji dostępnych na wyspie. To dobry czas, aby wybrać się na rejs łodzią lub statkiem wycieczkowym i zwiedzić nie tylko Mykonos, ale również okoliczne wyspy od strony wody.

Grecka uliczka na Mykonos
Grecka uliczka na Mykonos. Photo by Alexandra Tran on Unsplash

Można też wybrać się na aktywne wędrowanie po wyspie, stawiając na poznawanie jej niezwykłego, naturalnego oblicza. Jeśli w kwietniu wybierzesz się na Mykonos, pogoda będzie już na tyle ustabilizowana, że nie trzeba będzie obawiać się niskich temperatur czy opadów deszczu.

Sprawdź także jaka jest pogoda w Kenii w kwietniu

Mykonos pogoda maj

Jeśli w maju wybierasz się na Mykonos, pogoda będzie na pewno prawdziwie wiosenna. W tym miesiącu na słupkach rtęci mamy 22-23 stopni. Nadal wydłuża się dzień i ma już ponad 10 słonecznych godzin. W maju można więc spędzać sporo czasu poza hotelem, korzystać ze słońca w każdej postaci – wybrać się na plażę, na rejs łodzią, nurkowanie, a także na aktywne zwiedzanie lokalnych atrakcji.

Kiedy najlepiej jechać na Mykonos
Kiedy najlepiej jechać na Mykonos. Photo by Feel Greece on Unsplash

Bez względu na to, w którym kurorcie się zatrzymamy na urlop, na pewno w jego pobliżu będzie całkiem sporo do zobaczenia. Mykonos pogoda maj to idealny czas dla osób, które lubią podróżować poza sezonem, a jednocześnie chcą pełnymi garściami czerpać z uroków pięknej pogody.

Zobacz też jaka jest pogoda na Malediwach w maju

Mykonos pogoda czerwiec

Mykonos pogoda czerwiec to już początek prawdziwego lata w najlepszym wydaniu. Średnie temperatury powietrza w tym miesiącu to 28 stopni, ale bywają dni, że jest nawet cieplej. Temperatura wody w morzu utrzymuje się na poziomie 26 stopni, a więc warunki do kąpieli są idealne.

Klimat na Mykonos. Photo by Febiyan on Unsplash

W czerwcu na Mykonos wybierają się przede wszystkim turyści spragnieni słońca, plażowania i wodnych atrakcji. A jest z czego wybierać – na wyspie jest całe mnóstwo pięknych, piaszczystych plaż, urokliwych zatoczek i miejsc, gdzie bez reszty można się oddać słonecznemu wypoczynkowi. Jeśli marzy się Tobie gorący Mykonos, pogoda w czerwcu na pewno Cię nie zawiedzie.

Czytaj również jaka jest pogoda na Seszelach w czerwcu

Mykonos pogoda lipiec

Osobom, które w lipcu wybiorą się na wakacje na Mykonos, pogoda nie sprawi nieprzyjemnych niespodzianek. Będzie słonecznie i ciepło, temperatury utrzymują się na poziomie 27 stopni, tylko o kilka stopni chłodniejsza jest woda w morzu.

od:
2 459 zł
Wakacje na Mykonos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Mykonos

Wakacje w tym czasie upłyną w gorącej atmosferze bez ani kropli deszczu. Mykonos pogoda lipiec to gwarancja udanego urlopu, pięknej opalenizny i całego mnóstwa wrażeń.

Sprawdź też jaka jest pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w lipcu

Mykonos pogoda sierpień

W sierpniu również są idealne warunki na wakacje na Mykonos. Pogoda jest wyjątkowo przyjazna plażowaniu i wodnym szaleństwom. Nie ma ryzyka deszczu, w ciągu dnia jest kilkanaście godzin słonecznych, można więc spędzać czas na plażowaniu i zwiedzaniu praktycznie od rana do wieczora.

Mykonos - pogoda na cały rok
Mykonos – pogoda na cały rok. Photo by Harrison Fitts on Unsplash

Mykonos pogoda sierpień to doskonała propozycja dla turystów, którzy szukają słonecznego i gorącego kierunku. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jest to szczyt sezonu turystycznego – większość kurortów i popularnych plaż jest wyjątkowo oblegana. Ceny są też dosyć wysokie w porównaniu do miesięcy przed czy po sezonie.

Zobacz także jaka jest pogoda w Tajlandii w sierpniu

Mykonos pogoda wrzesień

Mykonos pogoda wrzesień to nadal wakacyjne klimaty w gorącym, greckim wydaniu. Na słupkach rtęci mamy 24 stopnie, a więc zdecydowanie jesieni jeszcze nie ma. Woda w morzu sprzyja kąpielom i uprawianiu sportów wodnych. We wrześniu na Mykonos warto połączyć plażowanie i leniwy wypoczynek ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc na wyspie.

Pogoda całoroczna - Mykonos
Pogoda całoroczna – Mykonos. Photo by Adi Cohen on Unsplash

Jeśli we wrześniu wybierzesz się na Mykonos, pogoda na pewno będzie idealna. Nie ma ryzyka deszczu – jeśli pojawią się opady, będą krótkie i mało intensywne. Nie przeszkadzają w wakacjach, sprawiają natomiast, że cała przyroda jest bujna i wyjątkowo zielona.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Wietnamie we wrześniu

Mykonos pogoda październik

W październiku na Mykonos można wypocząć tak samo przyjemnie jak w sezonie wakacyjnym. Co prawda temperatury są nieco niższe – utrzymują się na poziomie 21 stopni – jest jednaj bardzo ciepło, słonecznie i przyjemnie. Pamiętajmy jednak, że w tym miesiącu dni są już nieco krótsze. W ciągu dnia mamy 8 godzin słonecznych – najwięcej aktywności warto więc sobie zaplanować na środek dnia.

Temperatura Mykonos
Temperatura Mykonos. Photo by Harrison Fitts on Unsplash

Mykonos pogoda październik to dobre rozwiązanie dla turystów, którym nie zależy na wakacjach w szczycie sezonu. W tym miesiącu na wyspie jest już nieco spokojniej, gdyż turystów jest sporo mniej niż w miesiącach wakacyjnych.

Zobacz też jaka jest pogoda w Meksyku w październiku

Mykonos pogoda listopad

Mykonos pogoda listopad to 18 stopni na plusie, a więc jesień w bardzo ciepłym i słonecznym wydaniu. Jeśli chcesz oderwać się od listopadowej słoty i chłodu, z jakimi mamy do czynienia w umiarkowanym klimacie, wakacje na Mykonos w tym czasie będą sprawdzonym pomysłem.

od:
2 459 zł
Wakacje na Mykonos!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Mykonos

Mykonos pogoda listopad to gwarancja nie tylko całkiem dobrych warunków klimatycznych, ale również dużo niższych cen. Po sezonie jest sporo taniej. Jeśli interesuje Cię niedrogie podróżowanie, warto rozejrzeć się w ofercie wyjazdów na Mykonos właśnie w listopadzie.

Sprawdź też jaka jest pogoda w Jordanii w listopadzie

Mykonos pogoda grudzień

Mykonos pogoda grudzień to wcale nie zima, choć temperatury na pewno są dużo niższe niż w lecie. Na słupkach rtęci przez cały miesiąc mamy około 15-16 stopni.

Widok na Małą Wenecję na Mykonos
Widok na Małą Wenecję na Mykonos. Photo by Johnny Chen on Unsplash

Jeśli więc marzy się Tobie Boże Narodzenie z dala od chłodnej zimy lub chcesz powitać nowy rok w wyjątkowym miejscu, Mykonos może być całkiem dobrą propozycją.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w Portugalii w grudniu

Czytaj również:

Aplikacja
Mykonos – kiedy najlepiej jechać?

Na Mykonos najlepiej wybrać się wiosną i latem w miesiącach od maja do października. W tym czasie można mieć gwarancję ciepła, słońca i braku deszczu.

Mykonos – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Mykonos jest w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia na słupkach rtęci mamy około 26-27 stopni.

Mykonos – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Mykonos trwa od maja do września. W tym czasie większość kurortów i hoteli jest dosłownie oblegana, a na plażach i w atrakcjach turystycznych trzeba liczyć się ze sporymi tłumami.

Mykonos – jaki klimat?

Mykonos leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Są tu długie, ciepłe i słoneczne lata, a także krótkie zimy, które z prawdziwą zimą nie mają wiele wspólnego.

Mykonos – kiedy najtaniej?

Najtaniej na Mykonos jest zdecydowanie poza sezonem. W poszukiwaniu niskich cen warto wybrać wyjazdy na Mykonos w okresie od listopada do lutego.