Ile trwa lot na Kos. Zobacz ile leci się na Kos

Ile trwa lot na Kos? Sprawdź ile leci się na Kos

Kos to niezwykle urokliwa grecka wyspa, która należy do archipelagu Dodekanezu. Otoczona wodami Morza Egejskiego, od lat stanowi bardzo popularny kierunek wakacyjny. Również ze względu na krótki czas podróży samolotem. Tu jednak pojawia się pytanie – ile trwa lot z Polski na Kos? Odpowiedź na nie znajdziesz poniżej. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, ile się leci z Polski na Kos!

Ile się leci na Kos z Polski?

Wyspa Kos od lat cieszy się olbrzymią popularnością wśród ofert polskich biur podróży. Wyspa ma bowiem bardzo wiele do zaoferowania turystom. Piękne, piaszczyste plaże, ciepłe, turkusowe morze, zabytki oraz przepyszne jedzenie – to dopiero przedsmak tego, co można tam zastać.

Czas lotu na Kos
Czas lotu na Kos / shutterstock.com / imagIN.gr photography

Coś dla siebie na wyspie znajdą zarówno single, poszukiwacze przygód, miłośnicy spokoju, jak i rodziny z dziećmi. Jednak niezależnie od tego, czy sam organizujesz wyjazd, czy może wybierasz wczasy All Inclusive na Kos – zawsze warto wiedzieć, ile leci się na Kos. Dlatego też poniżej podpowiadamy, ile się leci na Kos!

Sprawdź również jak długo leci się do Grecji

Polska Kos ile trwa lot?

Zastanawiasz się nad tym, jak wygląda lot na Kos ile trwa oraz jaka będzie pogoda, kiedy wylądujesz? Zacznijmy od tego, że to, ile trwa lot na Kos, zależy przede wszystkim od tego, z jakiego lotniska w Polsce się wylatuje. Średnio podróż zajmuje więc od 2,5 do 3 godzin

Kos
Kos
Średni czas lotu:
2 g. 41 m.
Wakacje na Kos już od 1 747 zł za osobę

Nieco krócej będą jednak lecieć pasażerowie, którzy na wyspę wylatują z lotnisk na południu Polski, np. w Katowicach, czy Wrocławiu. W kolei lot na wyspę Kos z portów lotniczych na północy kraju, np. w Gdańsku, będzie ok. 30 minut dłuższy.

Lot na Kos – czas trwania podróży liniami komercyjnymi

Podany wyżej czas dotyczy lotów czarterowych, czyli organizowanych przez polskich touroperatorów. Nie ulega wątpliwości, że należą one do jednych z najszybszych lotów – choć sporadycznie można również znaleźć bezpośrednie połączenia oferowane przez linie lotnicze. 

Ile się leci na Kos
Ile się leci na Kos / shutterstock.com / Karel Gallas

Ponadto na wyspę można dostać się lecąc przesiadką, np. w Atenach oraz w innych europejskich stolicach. Takie połączenia Polska-Kos oferują m.in. tanie linie lotnicze. Należy jednak wziąć pod uwagę, że do czasu podróży trzeba będzie doliczyć także czas oczekiwania na przesiadkę. Tak więc podróż z 3 godzin może wydłużyć się nawet do kilkunastu godzin.

Zobacz także jak długo leci się na Mykonos

Z jakich miast polecimy na Kos?

Istnieją dwie możliwe opcje dostania się samolotem z Polski na Kos. Tak jak wspomnieliśmy są to loty rejsowe oraz czarterowe. Wśród tych pierwszych znalazły się m.in. połączenia z przesiadką, które z reguły są o minimum 2 godziny dłuższe od lotów bezpośrednich. Te z kolei z Polski na Kos są dość dużą rzadkością – choć w sezonie letnim niektóre polskie linie lotnicze dołączają do swojej oferty loty na tym odcinku, które odbywają się zwykle wyłącznie w okresie wakacji. 

od:
1 798 zł
Wakacje na Kos!

Sprawdź najlepsze oferty turystyczne na Kos

Wśród lotów bezpośrednich najlepszą opcją są więc połączenia czarterowe. A widząc letnie oferty biur podróży, można śmiało stwierdzić, że grecka wyspa Kos cieszy się wśród Polaków bardzo dużym powodzeniem.

Z jakich polskich miast można lecieć na Kos?

Loty rejsowe bezpośrednie z Polski na Kos są rzadkością, aczkolwiek w okresie wakacji można je znaleźć, np. z lotniska Chopina w Warszawie. Znacznie popularniejsze są natomiast loty czarterowe, które touroperatorzy organizują z różnych miast w całej Polsce. 

Kos - czas lotu
Kos – czas lotu / shutterstock.com / S.A.ART

Od maja do przełomu września i października można więc zabrać się z nimi nie tylko z Warszawy, ale i z miast takich jak Poznań, Gdańsk, Katowice oraz Wrocław. Loty z przesiadką z Polski na Kos można natomiast bez problemu znaleźć z każdego lotniska w Polsce. Połączenia te mogą jednak różnić się od siebie pod względem trasy samolotu. 

Z jaką prędkością leci się samolotem na Kos?

Samoloty lecące z Polski na Kos, porusza się z taką samą prędkością, jak i reszta samolotów pasażerskich, które poruszają się na trasach europejskich. W zależności od modelu samolotu oraz warunków atmosferycznych, może to być od 800 nawet do 1 000 km/h. 

Kos - ile trwa lot
Kos – ile trwa lot / shutterstock.com / VSTK

Oczywiście prędkości tej nie należy się obawiać – wewnątrz samolotu nie jest ona bowiem odczuwalna. Zarówno przy momencie startu, lotu, jak i lądowania samolotu.

Czytaj też jak długo leci się na Kretę

Na jakiej wysokości leci samolot na Kos?

Skoro powiedzieliśmy już, ile się leci na Kos oraz z jaką prędkością – pora odpowiedzieć na pytanie, na jakiej wysokości odbywa się lot na Kos? Samoloty  przemieszczające się na tej trasie zwykle osiągają bardzo podobną wysokość przelotową. Mowa tu o wysokości ok. 10 tysięcy metrów nad ziemią, co na trasach europejskich jest normą. Co więcej, wysokość ta jest na tyle optymalna, by napotkana na trasie rzeźba terenu nie stanowiła dla samolotu problemu nie do pokonania.

Kiedy szukać tanich lotów na Kos?

Sezon turystyczny na Kos trwa mniej więcej od maja do połowy października. Świetną okazją do tego, by polecieć tam za gorsze, są wakacje Last Minute na Kos. Takie tanie loty czarterowe z Polski na Kos można znaleźć od maja do przełomu września i października. Czasem jednak można kupić je także w ofercie First Minute – jeśli zarezerwuje się je na rok przed urlopem. Inne tanie połączenia lotnicze między Polską a Kos można znaleźć przez cały rok.

od:
1 798 zł
Wakacje na Kos!

Sprawdź najlepsze oferty turystyczne na Kos

Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku, gdy rezerwuje się je na ostatnią chwilę, mogą okazać się znacznie droższe. Przed podjęciem decyzji o wylocie na Kos, polecamy zweryfikować nie tylko jaki jest lot na Kos – czas, ale również jaka jest pogoda Kos w poszczególnych miesiącach roku.

Zobacz także jaki jest czas lotu na Korfu

Kos – ile trwa lot?

W zależności od tego, z którego lotniska jest wylot – lot z Polski na Kos trwa od 2,5 do 3 godzin.

Kos – jak szybko leci samolot?

Samolot z Polski na Kos porusza się z prędkością od 800 do 1000 km/h.

Kos – jak wysoko leci samolot?

Samoloty lecące na trasie Polska-Kos wznoszą się na wysokość ok. 10 000 metrów.

Czy są bezpośrednie loty na Kos z Polski?

Tak, aczkolwiek są to głównie loty czarterowe.