Pogoda - Zakynthos. Kiedy jechać na Zakynthos

Zakynthos – pogoda. Kiedy jechać na Zakynthos?

Zakynthos jest jedną z najpopularniejszych greckich wysp. Przyciąga turystów wspaniałą pogodą, wyjątkowymi widokami, piaszczystymi plażami i wieloma atrakcyjnymi turystycznie miejscami. Zanim jednak zdecydujemy się, kiedy lecieć na Zakynthos, dobrze jest ustalić, czego oczekujemy od naszych greckich wakacji. Czy planujemy wyłącznie leżeć na plaży, czy zależy nam również na aktywnym zwiedzaniu. Temperatura na Zakynthos w ciągu roku mocno się bowiem zmienia i nie zawsze warunki są odpowiednie do plażowania czy morskich kąpieli.

Klimat i pogoda Zakynthos
Klimat i pogoda Zakynthos / iStock.com / miniloc

Najpiękniejsze wyspy greckie od zawsze są popularne wśród osób, które poszukują wakacji w egzotycznych, ciepłych i przyjaznych klimatach. Pod tym względem wyspa Zakynthos spełnia warunki w stu procentach.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Znajdziemy tu wszystko, co jest potrzebne do udanych wakacji – ciągnące się po horyzont plaże, lazurowe morze, sporo miejsc o wartości historycznej oraz ogromne bogactwo przyrodnicze. Jeśli dodamy do tego pyszną, grecką kuchnię, wakacje na Zakynthos nie mają prawa się nie udać. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze zdecydujemy, kiedy jechać na Zakynthos. Pogoda na Zakynthos zmienia się bowiem miesiąc po miesiącu i – wbrew pozorom – nie jest tak, że przez cały rok mamy tu gorące klimaty.

Pogoda Zakynthos – kiedy jechać?

Pytanie: Zakynthos – kiedy jechać, zadają sobie wszyscy turyści, którzy już podjęli decyzję o wypoczynku właśnie na tej wyspie. Większość osób przy wyborze terminu bierze pod uwagę przede wszystkim warunki pogodowe.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 25% 15 ° C 10 g.
Luty
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 16 ° C 15% 14 ° C 11 g.
Marzec
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
14 – 17 ° C 10% 14 ° C 12 g.
Kwiecień
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 19 ° C 5% 15 ° C 13 g.
Maj
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 23 ° C 3% 18 ° C 14 g.
Czerwiec
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 26 ° C 2% 22 ° C 15 g.
Lipiec
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 1% 24 ° C 14 g.
Sierpień
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
28 – 30 ° C 1% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
25 – 28 ° C 5% 24 ° C 12 g.
Październik
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
22 – 24 ° C 7% 22 ° C 11 g.
Listopad
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 21 ° C 10% 20 ° C 10 g.
Grudzień
Zakynthos już od 1 399 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 17 ° C 15% 17 ° C 10 g.

Sprawdź kiedy najlepiej lecieć do Grecji

Owszem, zdarzają się również turyści, którzy szukają jak najtańszych wakacji, ale tu trzeba liczyć się z tym, że niskie ceny będą wtedy, gdy na Zakynthos temperatury będą najniższe. Nie jest to więc dobra opcja, jeśli chcemy oszczędzać kosztem braku słońca.

od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

Wyspa Zakynthos, podobnie jak wszystkie wyspy greckie leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. A to oznacza, że na Zakynthos pogoda jest doskonała do plażowania przez długi czas. Mamy tu bardzo ciepłe i długie lata, a także krótkie i dosyć łagodne zimy. Nawet w sezonie zimowym, choć czasem trzeba zapomnieć o plażowaniu i morskich kąpielach, można na Zakynthos bardzo dobrze się bawić.

Zobacz także najlepsze oferty all inclusive Zakynthos

Zakynthos pogoda styczeń

Zakynthos pogoda styczeń z pewnością nie jest czasem wakacyjnego relaksu na plaży, co jednak nie oznacza, że mamy tu zimę w dosłownym rozumieniu tej pory roku. Temperatury w styczniu utrzymują się na poziomie 13 stopni, jest więc dosyć ciepło, choć nie do końca słonecznie.

Najlepsza pora na wakacje na Zakynthos
Najlepsza pora na wakacje na Zakynthos / iStock.com / Nick Konstavlakis

Wiele jest dni deszczowych, które mogą nieco popsuć radość z wypoczynku. Na Zakynthos pogoda w styczniu nie jest więc idealna, ale też nie brakuje turystów, którzy właśnie w tym czasie decydują się na urlop. W zimie na wyspach greckich jest zdecydowanie taniej, można więc spędzić wakacje w dużo niższych cenach niż w sezonie letnim.

Sprawdź gdzie jechać na wakacje w styczniu

Zakynthos pogoda luty

Jeśli marzy nam się słoneczna pogoda, Zakynthos w lutym też raczej nie zachwyci miłośników słońca i plażowania. Lutowe temperatury są dosyć zbliżone do tych w styczniu. Można liczyć maksymalnie na kilkanaście stopni ciepła, sporo jest też dni deszczowych.

Piękny widok na port z plażą
Piękny widok na port z plażą / iStock.com / miniloc

Plusem jest natomiast fakt, że w dni słoneczne słońce świeci przez 11 godzin. Dzień jest więc długi, co sprzyja różnym formom aktywności. Zakynthos pogoda luty to dobra opcja dla turystów, którym nie zależy na plażowaniu, chętnie natomiast zwiedzą najciekawsze zakątki wyspy czy spróbują pysznej, greckiej kuchni.

Zobacz gdzie jest ciepło w lutym

Zakynthos pogoda marzec

Zakynthos pogoda marzec to czas, w którym można poczuć zbliżającą się wiosnę. Temperatury utrzymują się na poziomie 15 stopni, jest dosyć ciepło i słonecznie, sporo jest też dni bezdeszczowych.

od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

Jeśli marzy nam się przyjemna, choć nie upalna pogoda, Zakynthos w marcu może być dobrym pomysłem na wypoczynek. W tym czasie nie ma jeszcze szansy na morskie kąpiele czy całe dni spędzone na plaży. Można natomiast postawić na aktywny wypoczynek, wędrówki piesze czy rowerowe, dzięki którym można odkrywać najciekawsze atrakcje turystyczne w swoim tempie.

Sprawdź gdzie jest gorąco w marcu

Zakynthos pogoda kwiecień

Jeśli w kwietniu pojedziemy na Zakynthos, pogoda może być już typowo wiosenna. W tym czasie cała przyroda budzi się do życia, a na wyspie pojawia się wyjątkowo bujna roślinność. W kwietniu możemy liczyć na temperatury na poziomie 17 stopni, jest ciepło, słonecznie, a dni deszczowych jest zaledwie kilka w ciągu miesiąca. Nie są to jednak całodniowe opady, a jedynie sporadyczne deszcze, które nie powinny zakłócać wypoczynku.

Plaża Navagio na Zakynthos
Plaża Navagio na Zakynthos / iStock.com / eugenesergeev

Zakynthos pogoda kwiecień to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zwiedzić wyspę, a jednocześnie nie chcą spędzać wakacji w tłumie turystów. Sezon turystyczny w kwietniu jeszcze nie nadszedł, można więc liczyć na spokojne wakacje, a także na ceny zdecydowanie niższe niż w środku lata.

Dokąd w kwietniu na wakacje?

Zakynthos pogoda maj

Zakynthos pogoda maj to czas, który zwiastuje nadchodzące słoneczne dni. W tym miesiącu jest już bardzo ciepło, a temperatury mogą sięgać nawet 20 stopni. Większość dni jest słoneczna, dzięki czemu można już spędzać czas na plaży na opalaniu lub na korzystaniu ze sportów wodnych.

Pogoda na Zakintos
Pogoda na Zakintos / iStock.com / sorincolac

Jeśli marzy nam się typowo wiosenna pogoda, Zakynthos w maju na pewno spełni nasze oczekiwania. Maj na wyspie będzie z pewnością cieplejszy niż w innych, chłodniejszych strefach klimatycznych. Warto wybrać się tu na przedłużony weekend, na wakacje z całą rodziną czy ze znajomymi. Z pewnością nikt w taką pogodę nie będzie się nudził ani spędzał czasy w hotelowym pokoju.

Zobacz najlepsze destynacje na wakacje w maju

Zakynthos pogoda czerwiec

Jeśli ktoś w czerwcu wybiera się na Zakynthos, pogoda z pewnością będzie już typowo letnia. W ciągu dnia można liczyć na temperatury 23-24 stopni w cieniu, na słońcu jest jeszcze cieplej. Dni słonecznych w skali miesiąca jest 28, a więc tylko dwa dni niosą za sobą ryzyko deszczu. Nawet jednak, jeśli opady się pojawiają, są one dosyć sporadyczne, gwałtowne i przejściowe. Przydadzą się na pewno bujnej roślinności, która w sezonie letnim będzie potrzebowała sporych zapasów wilgoci.

Temperatura na Zakynthos
Temperatura na Zakynthos / iStock.com / darios44

Zakynthos pogoda czerwiec to idealne warunki dla osób, które podczas wakacji lubią leżeć na plaży. Temperatura wody na poziomie 22 stopni może być już także zachęcająca do kąpieli.

Przeczytaj gdzie jechać na wakacje w czerwcu

Zakynthos pogoda lipiec

Zakynthos pogoda lipiec to już wyjątkowo wysokie temperatury. Można tu liczyć na ciepło na poziomie 26 stopni i więcej. Dodatkowo jest bezdeszczowo, ryzyko deszczu jest bowiem minimalne. Jeśli zdecydujemy się na lipcowy Zakynthos, pogoda na pewno nas nie zawiedzie.

od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

To idealny czas na plażowanie i wędrówki po rozległych, piaszczystych plażach, kąpiele w morskiej wodzie, a także aktywny wypoczynek w różnej formie. Kiedy na Zakynthos wybierzemy się w lipcu, możemy mieć pewność, że przywieziemy piękne wspomnienia i doskonałą opaleniznę.

Sprawdź gdzie jechać na wakacje w lipcu, aby było ciepło

Zakynthos pogoda sierpień

Na słonecznym Zakynthos temperatura w sierpniu jest najwyższa w ciągu roku. Na termometrach mamy wtedy ponad 27 stopni w cieniu, na słońcu jest zdecydowanie jeszcze cieplej. Przez cały miesiąc praktycznie nie ma ryzyka deszczu. Jeśli więc zdecydujemy się na wakacje w tym miesiącu, możemy mieć niemal pewność, że pogoda w żaden sposób nie popsuje nam wakacyjnych planów.

Wyspa Cameo na Zakintos
Wyspa Cameo na Zakintos / iStock.com / CCat82

Zakynthos pogoda sierpień to idealny czas na korzystanie ze wszystkich oferowanych na wyspie atrakcji. Jest bardzo ciepło, a więc idealnie do plażowania i kąpieli w ciepłym morzu. Jednak pomimo to nie ma upałów i można spędzić czas także aktywnie na zwiedzaniu.

Gdzie na wakacje w sierpniu?

Zakynthos pogoda wrzesień

Zakynthos pogoda wrzesień to również bardzo dobra pora na wakacje. W ciągu dnia temperatury utrzymują się na poziomie 24 stopni, a więc wrzesień na Zakynthos jest zdecydowanie cieplejszy niż w naszych umiarkowanych warunkach klimatycznych.

Zakynthos - kiedy lecieć
Zakynthos – kiedy lecieć / iStock.com / neirfy

We wrześniu powoli kończy się już największy ruch turystyczny, można więc wypocząć nie tylko w niższych cenach, ale również w nieco bardziej kameralnym klimacie. To dobry czas dla osób, które szukają spokojnego wypoczynku.

Najlepsze pomysły na wakacje we wrześniu

Zakynthos pogoda październik

Jeśli zastanawia nas październikowa temperatura, Zakynthos na pewno mocno nas zaskoczy. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 21 stopni.

Zakynthos - kiedy najcieplej
Zakynthos – kiedy najcieplej / iStock.com / CalinStan

Jest słonecznie, bardzo ciepło. Choć największe temperatury są już za nami, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z plażowania i kąpieli w morzu.

Sprawdź inne lokalizacje na wyjazd w październiku na wakacje

Zakynthos pogoda listopad

18 stopni w cieniu, sporo słońca i niewiele deszczowych dni – Zakynthos pogoda listopad to czas, który na pewno będzie niezapomniany. Wybierając się na Zakynthos w listopadzie można mieć pewność, że będzie dużo cieplej niż w naszych umiarkowanych warunkach klimatycznych.

Zobacz gdzie w listopadzie na urlop

Zakynthos pogoda grudzień

Zakynthos pogoda grudzień to 14 stopni w cieniu, sporo słońca i niewielkie ryzyko opadów deszczu. Nie są to już, co prawda, typowo wakacyjne warunki, można jednak znaleźć wiele wolnych miejsc w najbardziej znanych kurortach.

od:
1 499 zł
Wakacje na Zakynthos

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne na Zakynthos

Jeśli zdecydujemy się na wakacje na Zakythos w zimie, na pewno zapłacimy też sporo mniej niż w sezonie letnim. A jeśli szukamy tanich wakacji, warto sprawdzić oferty last minute Grecja lub last minute Zakynthos. Z pewnością znajdziemy oferty, które finansowo będą lepsze od standardowych ofert wakacyjnych.

Zobacz także gdzie warto jechać na wakacje w grudniu lub sprawdź najlepsze lokalizacje na wyjazd na Święta Bożego Narodzenia i wakacje sylwestrowe.

Czytaj również:

Aplikacja
Zakynthos – kiedy najlepiej jechać?

Na Zakynthos dobrze jest pojechać o każdej porze roku, choć z pewnością najbardziej atrakcyjne pod względem pogody są miesiące od maja do września.

Zakynthos – kiedy najcieplej?

Na Zakynthos najcieplej jest w sierpniu. Wtedy temperatury powietrza przekraczają 27 stopni, a często nawet dochodzą do 30 stopni. Choć słupki rtęci sięgają wysoko, suche powietrze oraz wiejący od morza wiatr sprawiają, że upały nie są tak mocno odczuwalne jak na przykład w klimacie tropikalnym.

Zakynthos – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego przypada na Zakynthos od maja do września. W tym czasie mamy bowiem najlepsze warunki pogodowe, sporo słońca i małe ryzyko deszczu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w najlepszych kurortach będą prawdziwe tłumy.

Zakynthos – jaki klimat?

Zakynthos klimat ma typowo śródziemnomorski. Latem jest ciepło i bardzo słonecznie, zimą natomiast nie ma mrozów. Tego rodzaju klimat wyjątkowo sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi, dlatego też turyści chętnie wybierają greckie wyspy nie tylko w sezonie letnim.

Zakynthos – kiedy najtaniej?

Najtańsze wakacje na Zakynthos znajdziemy poza szczytem sezonu turystycznego, a więc od września do maja. W tym czasie można tu wypocząć bez konieczności wydawania dużych pieniędzy na wyjazd.