Ile trwa lot do Kolumbii. Sprawdź ile leci się do Kolumbii

Ile trwa lot do Kolumbii? Sprawdź ile leci się do Kolumbii

Podróż do Ameryki Południowej jest przedsięwzięciem, które należy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Z uwagi na długi czas podróży lotniczej oraz konieczność przesiadek warto odpowiednio wcześnie zarezerwować bilety lotnicze, dzięki którym podróż tam i z powrotem okaże się pewna i komfortowa. Lot do Kolumbii ile trwa? Czas podróży w tym przypadku waha się w granicach kilkunastu godzin. Ten wyjątkowy kraj, położony w strefie klimatu równikowego jest wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Sprawdź szczegóły podróży do Kolumbii i zacznij planować ją już dziś. 

Czas lotu do Kolumbii
Czas lotu do Kolumbii / shutterstock.com / Venturelli Luca

Ile się leci do Kolumbii z Polski?

Jeżeli zastanawiasz się ile trwa lot do Kolumbii przede wszystkim zwróć uwagę na czas przelotu do Bogoty z konkretnego, polskiego lotniska. W związku z wyborem punktu początkowego znacznie może różnić się czas lotu do Kolumbii. Jeśli wybierzemy lot do Kolumbii, czas jaki musimy brać pod uwagę lecąc z Warszawy to około 14,5 godziny.

Kolumbia
Kolumbia
Średni czas lotu z przesiadkami:
14 g. 35 m.
Wakacje w Kolumbii już od 14 800 zł za osobę

Podróż odbędzie się z jedną przesiadką w mieście europejskim lub w niektórych opcjach, w amerykańskiej Florydzie. Ta możliwość dostępna jest dla osób, posiadających vizę amerykańską. Ile się leci z Polski do Kolumbii, wybierając początek podróży w innym mieście? Czas lotu wraz z oczekiwaniem na przesiadkę może wzrosnąć do 18,5 h, a nawet do powyżej dwudziestu godzin.

Sprawdź również ile trwa lot do Meksyku

Z jakich miast polecimy do Kolumbii?

Polska Kolumbia ile trwa lot zależne jest od lotniska, w którym rozpoczniesz podróż i związane z liniami lotniczymi, obsługującymi połączenie, a także czasem oczekiwania na przesiadkę. Do Kolumbii nie dostaniesz się bez przesiadki dlatego przy wyborze polskiego lotniska zwróć uwagę na możliwości, jakie oferują linie lotnicze. Najszybciej trwa podróż z Warszawy do Bogoty. Kolumbia ile trwa lot z Warszawy? Tę podróż odbędziesz w czasie około 14,5 h. 

Kolumbia - czas lotu
Kolumbia – czas lotu / shutterstock.com / fernandoalonsostockfilms

Zorientuj się jakie są ceny w Kolumbii i wybierz najlepszą opcję. Jeżeli nie zależy Ci na najszybszym dotarciu do Kolumbii lub chcesz lecieć z lotniska, najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania, poza Warszawą możesz skorzystać z obsługi portu lotniczego w Katowicach, Krakowie oraz Wrocławiu.

Zobacz także ile leci się do Grecji

Z jaką prędkością leci się samolotem do Kolumbii?

Ile trwa lot z Polski do Kolumbii w głównej mierze zależne jest od doboru połączeń, wskazujących na niewielki czas oczekiwania na przesiadkę. Dzięki ofercie linii lotniczych możesz zaoszczędzić sporo czasu, jednak nie zaoszczędzisz go dzięki prędkości samolotu. Prędkość maszyny zależna jest od jej możliwości technicznych oraz decyzji osób, ustalających czas startu oraz lądowania. 

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Samoloty pasażerskie latają najczęściej z prędkością 850 km/h i jest to ich prędkość przelotowa. Niektóre modele mogą rozwijać prędkość nawet do 1000 km/h. Maszyny, pokonujące trasę do Kolumbii są największymi z samolotów pasażerskich, dedykowanymi na najdłuższe trasy.

Czytaj też jak długo leci się samolotem do Włoch

Na jakiej wysokości leci samolot do Kolumbii?

Wysokość przelotowa samolotów pasażerskich mieści się w granicach od 10 do 14 kilometrów nad poziomem morza i w tym przedziale ustala się szczegółową wysokość, na której powinien odbywać się dany rejs. Warunkami dokładnej wysokości przelotowej jest ruch powietrzny oraz decyzje, wydane przez odpowiedzialne za kontrolę ruchu powietrznego osoby. 

Kolumbia - ile trwa lot
Kolumbia – ile trwa lot / shutterstock.com / sunsinger

Samolot pasażerski z Polski do Kolumbii najczęściej lata na wysokości około 12,5 kilometrów nad ziemią. Lot do Kolumbii czas, wysokość przelotowa oraz prędkość samolotu szczegółowo zostanie określona po wyborze konkretnego połączenia. 

Kiedy szukać tanich lotów do Kolumbii?

Najtaniej bilety lotnicze zamawia się z dużym wyprzedzeniem, dlatego planując wakacje warto zrobić to znacznie wcześniej. Zakup biletu na kilka miesięcy wcześniej wiąże się z niższą opłatą. Najkorzystniej wychodzi kupno biletów lotniczych tam i z powrotem przy dokładnym określeniu kosztów. Zdarza się, że oferty last minute również zachwycają ceną. 

od:
999 zł
Wakacje All Inclusive

Sprawdź najlepsze oferty All Inclusive

Zakupy biletów oraz wycieczki do Kolumbii na ostatnią chwilę mogą być bardzo opłacalne w zestawieniu z warunkami podróży, finalizowanymi z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto zwrócić uwagę, że w takich miesiącach jak wrzesień, październik i marzec podróże do Kolumbii wychodzą najtaniej.

Sprawdź również ile trwa lot na Barbados

Kolumbia – ile trwa lot?

Lot z Polski do Kolumbii może trwać około 14,5 h przy wyborze startu podróży w Warszawie. Jeśli chcesz podróżować z innego polskiego miasta, musisz doliczyć kilka godzin podróży. W tym przypadku lot z przesiadką potrwa 18,5, 19 lub nawet powyżej 20 godzin. Standardowo lot do Kolumbii czas wynosi około osiemnastu godzin.

Kolumbia – jak szybko leci samolot?

Samolot pasażerski do Kolumbii leci ze średnią prędkością przelotową około 850 km/h. Przy lądowaniu redukuje ją do około 300 km/h.

Kolumbia – jak wysoko leci samolot?

Wysokość między 10, a 12,5 km nad poziomem morza jest standardową wysokością, przeznaczoną dla samolotów pasażerskich. Na takiej wysokości lata samolot z Polski do Kolumbii.

Czy są bezpośrednie loty do Kolumbii z Polski?

Nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Kolumbii. Aby dostać się do lotniska w Bogocie trzeba przesiąść się jednokrotnie.