Ile trwa lot do Nowej Zelandii. Sprawdź ile leci się do Nowej Zelandii

Ile trwa lot do Nowej Zelandii? Sprawdź ile leci się do Nowej Zelandii

Nowa Zelandia to państwo wyspiarskie położone na południowo-zachodnim Pacyfiku, nad Oceanem Spokojnym oraz  Morzem Tasmana. Składa się z 2 większych (Południowej,Pólnocnej) i kilku mniejszych wysp. Jej stolicą jest Wellington, aczkolwiek największy port lotniczy zlokalizowany jest w mieście Auckland. Rocznie obsługuje on nawet 20 milionów pasażerów. Nowa Zelandia to wyjątkowa kraina, w której kręcono sceny do kultowego „Władcy Pierścieni”. Podziwiać tu można właściwie każdą formację geologiczną oraz wszelkiej maści typu krajobrazu.

Czas lotu do Nowej Zelandii
Czas lotu do Nowej Zelandii / shutterstock.com / Dmitry Pichugin

Osoby wybierające się do tego kraju mogą pojechać na narty w góry, po czym udać się nad morze i posurfować. Z każdej części państwa jest w końcu blisko do oceanu. Ten obszar świata to także wiecznie zielone lasy, zachwycające łąki, jeziorka, ale i lodowce. Nowa Zelandia oferuje turystom wiele atrakcji, takich jak np. bungee czy zorbing. Odwiedzają ją często mieszkańcy Australii, Stanów Zjednoczonych czy Chin. Nie brakuje jednak także podróżujących z Polski, którzy chcą poznać piękno tego regionu. Ile trwa lot z Polski do Nowej Zelandii?

Ile się leci do Nowej Zelandii z Polski?

Osoby decydujące się na tak daleką podróż, zastanawiają się często ile leci się do Nowej Zelandii? Chętnie wybierane przez turystów trasy lotów z naszego kraju do Nowej Zelandii to połączenia z Warszawy do Auckland, Wellington czy Christchurch. Trzeba liczyć się z tym, iż z Polski nie ma lotów bezpośrednich do tego kraju. Niekiedy więc podczas podróży będzie na nas czekać nawet kilka przesiadek. Warto też podkreślić, że od Nowej Zelandii dzieli nas aż 17,8 tysięcy kilometrów. Najczęściej na turystów czeka jedna lub dwie przesiadki, zazwyczaj w takich krajach europejskich jak: Frankfurt, Berlin, Londyn, Zurych czy Praga. Czasem podróżujący muszą przesiąść się w Abu Dhabi, Doha czy Dubaju, wiele zależy od danej linii lotniczej. Jeśli chodzi o główny punkt transferowy na Antypodach to jest nim Sydney.

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia
Średni czas lotu:
29 g. 35 m.
Wakacje w Nowej Zelandii już od 25 000 zł za osobę

Ile się leci z Polski do Nowej Zelandii? Turyści muszą przygotować się na dosyć długą podróż, gdyż sam lot trwa średnio dobę. Czasem zdarza się, że podróż wynosi nawet ponad 40 godzin. Wiele zależy od ilości przesiadek, jak i czasu oczekiwania na kolejny samolot. Widoki i piękna pogoda w Nowej Zelandii zrekompensuje jednak długą podróż. Na czas trwania lotu wpływa także lotnisko wylotu i przylotu. Polska Nowa Zelandia ile trwa lot ? Jeśli miejscem wylotu jest Warszawa a przylotu Auckland Intil, to czas podróży wynosi średnio 29 h i 35 minut. W przypadku, kiedy wybieramy się z lotniska w Krakowie, a lotniskiem docelowym jest Auckland Intil, wówczas przeciętna długość lotu wynosi 30 godzin.

Ile trwa lot do Nowej Zelandii ze stolicy?- przykładowe połączenia

  • Warszawa- przez Hamad- Auckland- czas lotu wynosi 24 godziny,
  • Warszawa- przez Singapur- Auckland- czas lotu wynosi 25 godzin i 50 minut,
  • Warszawa- przez Helsinki i Singapur- Auckland- czas lotu wynosi 27 godzin i 30 minut,
  • Warszawa- przez Amsterdam i Seul- Auckland- czas lotu wynosi 28 godzin.

Ile się leci do Nowej Zelandii z innych miast?

  • Wrocław- Auckland- średni czas lotu 29 h i 35 minut,
  • Gdańsk- Auckland- średni czas lotu 31 h i 15 minut,
  • Katowice- Auckland-  średni czas lotu 47 godzin,
  • Kraków- Auckland-  średni czas lotu 30 godzin,
  • Bydgoszcz- Auckland-  średni czas lotu 57 godzin.

Sprawdź również ile leci się do Izraela

Z jakich miast polecimy do Nowej Zelandii?

Nowa Zelandia to miejsce godne odwiedzenia. Turyści doceniają ten region świata ze względu na zapierające wdech w piersiach krajobrazy i piękne plaże.

Nowa Zelandia - czas lotu
Nowa Zelandia – czas lotu / shutterstock.com / Dmitry Pichugin

Turyści mają możliwość wybrania się do Nowej Zelandii z wielu części naszego kraju. Loty znajdują się w ofercie różnych przewoźników i są dostępne z takich miast jak: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Wrocław, Bydgoszcz.

Zobacz także jak długo trwa lot do Jordanii

Z jaką prędkością leci się samolotem do Nowej Zelandii?

Lot do Nowej Zelandii czas zależy w dużej mierze od prędkości, z jaką przemieszcza się samolot. Loty do Nowej Zelandii odbywają się z taką samą prędkością jak podróże do wszelkich innych odległych zakątków ziemi. Prędkość ta wynosi zazwyczaj 850 km na godzinę, jednakże wartość ta może być w pewnych momentach znacznie niższa. 

od:
25 000 zł
Wakacje w Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty.

Chodzi tutaj zwłaszcza o start i lądowanie maszyny. Lot do Nowej Zelandii ile trwa jest też zależny od warunków pogodowych. Maszyna nie może poruszać się z dużą szybkością, jeśli nie sprzyjają temu warunki pogodowe. W przypadku silnego wiatru samolot przemieszcza się znacznie wolniej.

Na jakiej wysokości leci samolot do Nowej Zelandii?

Wiemy już, Nowa Zelandia ile trwa lot, a na jakiej wysokości odbywa się właściwie cała podróż? Samolot kursujący z Polski do Nowej Zelandii leci na wysokości ok. 10 tys. metrów. 

Nowa Zelandia - ile trwa lot
Nowa Zelandia – ile trwa lot / shutterstock.com / cb_travel

Warto podkreślić, iż jest to wysokość przelotowa wszelkich maszyn pasażerskich odbywających podróże na znacznych dystansach.

Kiedy szukać tanich lotów do Nowej Zelandii?

Najtańsze bilety lotnicze znaleźć można w okresie zimowym, ale także wiosną i jesienią. Najdroższy jest oczywiście sezon turystyczny. Poszukiwanie biletów lotniczych w korzystnej cenie najlepiej zacząć już kilka miesięcy przed planowaną podróżą. 

od:
25 000 zł
Wakacje w Nowej Zelandii!

Zobacz najlepsze oferty.

Tanie loty mają w swojej ofercie takie linie jak: Singapore Airlines, Air New Zealand, Qantas Airways, Emirates, Cathay Pacific.

Czytaj też ile trwa lot do Gruzji

Nowa Zelandia – ile trwa lot?

Czas trwania lotu zależy głównie od ilości przesiadek. Średni czas lotu wynosi 30 godzin.

Nowa Zelandia – jak szybko leci samolot?

Samolot do Nowej Zelandii leci z prędkością ok. 850 km na godzinę. W pewnych momentach jest ona jednak o wiele niższa.

Nowa Zelandia – jak wysoko leci samolot?

Podróż do tego kraju odbywa się na wysokości 10 tys metrów nad ziemią. Oczywiście, samolot osiąga ją dopiero po pewnym czasie.

Czy są bezpośrednie loty do Nowej Zelandii z Polski?

Niestety, ale nie. Podróż odbywa się zawsze z przesiadkami.