Plaża Playa Carrizalillo - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Playa Carrizalillo to jedna z trudniej dostępnych, choć popularnych i często odwiedzanych plaż. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Meksyku nad Pacyfikiem. Aby się na nią dostać, trzeba zejść po dosyć stromej ścieżce zakończonej skalnymi schodami. Nie da się w żaden inny sposób dojść na dół. Plaża nie jest długa – to zaledwie 300 metrów piasku, jednak widoki, jakie tu zastaniemy, zdecydowanie są warte wszystkich trudów dotarcia. Plaża jest piękną scenerią dla fotografii z wakacji. Warto się tu wybrać chociażby na jednodniowe plażowanie.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Playa Carrizalillo

Na myśl o meksykańskich klimatach automatycznie robi nam się goręcej. I nic w tym dziwnego – wakacje w Meksyku to gwarancja słonecznej pogody niemal o każdej porze roku. Gorące, piaszczyste plaże, wspaniałe dziedzictwo naturalne i historyczne, a także wyjątkowa gościnność mieszkańców Meksyku to gwarancja, że wybierając się tu na urlop spędzimy go w doskonałej atmosferze. Jeśli szukasz pięknej, wyjątkowej plaży na spokojny wypoczynek, wart wybrać się na Playa Carrizalillo.

Niektóre meksykańskie plaże są z roku na rok coraz bardziej oblegane przez turystów. Dotyczy to głównie wschodniego wybrzeża, Jukatanu i rejonów nad Morzem Karaibskim. Plaże w tej części Meksyku są równie piękne, co wyjątkowo zatłoczone, co nie do końca spełnia oczekiwania turystów szukających spokoju. Ale nic straconego – Meksyk posiada również wybrzeże z drugiej strony kraju, nad Pacyfikiem. Choć dostanie się tam wymaga dalszej podróży niemal przez całą szerokość kraju, zdecydowanie warto wybrać się na wakacje nad Ocean Spokojny. To właśnie na tym wybrzeżu znajdziemy spokojne, bardziej dzikie i nietknięte ręką człowieka plaże. Plaża Playa Carrizalillo jest jedną z tych, do których dostęp jest nieco utrudniony. W żadnym razie nie jest to jednak wada, wręcz przeciwnie – im trudniej dotrzeć do jakiegoś miejsca, tym więcej wzbudza chęci w zapalonych podróżnikach.

Playa Carrizalillo Meksyk to miejsce, które raz odwiedzone pozostanie w pamięci na długo. Pod względem wielkości plaża nie jest imponująca i raczej musi ustąpić wielu większym plażom. Jest tu zaledwie 300 metrów piaszczystego wybrzeża, co jednak okazuje się zupełnie wystarczające dla turystów przybywających tutaj na plażowanie czy podziwianie niezwykłych widoków. Plaża leży w niewielkiej zatoce, dzięki czemu jest chroniona przed wysokimi falami oraz wiatrem. Od strony lądu zamknięta jest wysokimi skałami i klifami. Nie da się tutaj dojechać żadnym transportem kołowym. Aby dostać się na plażę, trzeba zejść dosyć stromą ścieżką zakończoną schodami skalnymi. Sama plaża urzeka wspaniałymi widokami, po obu jej stronach znajdują się skały, które są siedliskiem egzotycznych ryb i koralowców. Playa Carrizalillo jest doskonała do plażowania, kąpieli w wodzie, a także do uprawiania sportów wodnych. Popularny jest tu między innymi snorkeling, a także nurkowanie. Wybrzeże jest bezpieczne, piaszczyste, nie trzeba nosić tutaj butów do wody.

Playa Carrizalillo plaża

Playa Carrizalillo plaża / shutterstock.com / Alex Bordeline

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Playa Carrizalillo jest jej niezwykłe położenie, trudna dostępność i sporo wrażeń, jakie na nas czekają w samej drodze na plażę. Choć wydawałoby się, że jest to miejsce całkowicie dzikie, w rzeczywistości w okolicy plaży można znaleźć dosyć dobrą infrastrukturę. Osoby, które chcą korzystać ze sportów wodnych mogą znaleźć wypożyczalnie sprzętu do nurkowania i snorkelingu. W pobliżu Playa Carrizalillo znajdują się również punkty gastronomiczne, bary plażowe oraz tawerny tuż nad morzem, które oferują lokalne, meksykańskie jedzenie. Można tu spędzić czas na poznawaniu regionalnej kuchni w jej najlepszym, świeżym wydaniu. Plaża Carrizalillo oferuje również wiele atrakcji znajdujących się w najbliższej okolicy. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno turyści nastawieni na leniwy wypoczynek, jak i osoby, które preferują zwiedzanie i poznawanie ciekawych historycznie czy kulturowo miejsc.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Playa Carrizalillo jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli planujesz rodzinny Meksyk, Playa Carrizalillo może być ciekawym punktem na jednodniową wycieczkę, ale raczej dla rodziców podróżujących ze starszymi dziećmi. Ze względu na trudną dostępność i konieczność wędrówki przez skały, raczej nie będzie to dobre miejsce dla najmłodszych. Rodziny, które podróżują z najmłodszymi dziećmi, powinny raczej szukać bardziej dostępnych i wygodniejszych plaż, najlepiej takich, które znajdują się w pobliżu hotelu. Trzeba pamiętać, że meksykańskie wakacje są dosyć upalne i raczej nie należy narażać dzieci na dłuższą wędrówkę w słońcu. W poszukiwaniu ciekawych miejsc do wypoczynku można natomiast zwrócić uwagę na plaże położone w pobliżu Playa Carrizalillo. Wybór jest na tyle spory, że bez problemu można znaleźć miejsce na wakacje z maluchami i starszakami, które pod każdym względem będzie spełniało oczekiwania wymagających turystów.

Plaża Playa Carrizalillo

Plaża Playa Carrizalillo / shutterstock.com / Jakub Zajic

Nasza ocena plaży Playa Carrizalillo

Jeśli lubisz dzikie i trudno dostępne plaże, Playa Carrizalillo na pewno będzie ciekawą propozycją dla Ciebie. To miejsce łączące w sobie niezwykłe widoki, piękne, rajskie klimaty oraz to wszystko, czego oczekujemy od słonecznych wakacji na końcu świata. Plaża jest niewielka, klimatyczna, doskonała do plażowania, kąpieli w oceanie, a także do uprawiania sportów wodnych. Osoby, które kiepsko czują się na mocno zatłoczonych plażach, z pewnością odnajdą tutaj komfort i relaks z dala od tłumów. Wybierając Playa Carrizalillo na meksykańskie wakacje masz gwarancję wspaniałej opalenizny i jeszcze lepszych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci. A być może zachęcą Cię do dalszego zwiedzania Meksyku i jego nieodkrytych miejsc.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.