Plaża Playa del Amor - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Playa del Amor to zdecydowanie plaża inna niż wszystkie. Przede wszystkim dlatego, że jest dosyć odległa od najpopularniejszych kierunków w Meksyku. Znajduje się na Wyspach Marietas na Pacyfiku przy zachodnim wybrzeżu kraju. Powstała w wyniku prób bombowych przeprowadzanych w tym miejscu na początku dwudziestego wieku. Jest nieduża i piaszczysta, zamknięta u góry rozległym kraterem. Na plażę wstęp jest ograniczony, aby móc ją zobaczyć, trzeba skorzystać z usług licencjonowanych przewoźników, przestrzegać licznych obostrzeń i ograniczeń. Każdy turysta przybywający na plażę ma jedynie 30 minut na podziwianie tego wyjątkowego miejsca. To raczej mało na złapanie opalenizny czy leniwe plażowanie, jednak pomimo to warto zaplanować zobaczenie właśnie tej plaży podczas meksykańskich wakacji.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Playa del Amor

Choć piękne meksykańskie plaże kojarzą nam się ze wschodnim wybrzeżem nad Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim, okazuje się, że także zachodnie wybrzeże obfituje w miejsca, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest niewielka Playa del Amor, która zachwyca nie tylko widokami, ale również niesamowitą historią. Jeśli planujesz wycieczkę do Meksyku, warto zadbać o to, by to miejsce znalazło się w obowiązkowym planie zwiedzania.

Meksykańskie klimaty przyciągają turystów spragnionych nie tylko plażowania, ale również zwiedzania miejsc o wyjątkowej wartości historycznej. Nic w tym dziwnego – ten rozległy kraj ma wielowiekową historię, jest też kolebką jednych z najstarszych i najbardziej tajemniczych cywilizacji, jakimi byli Majowie i Aztekowie. Wyprawa do Meksyku, choć na pewno nie należy do tanich, jest zdecydowanie warta swojej ceny. Co więcej, jednorazowe wakacje to stanowczo za mało – osoby, które choć raz miały okazję zwiedzać Meksyk, często decydują się na powrót do tego kraju podczas kolejnych wakacji. Jeśli nastawiasz się nie tylko na plażowanie, ale również na zwiedzanie, plaża Playa del Amor z pewnością dostarczy Tobie mnóstwa wrażeń. Choć na pewno jest to plaża zupełnie inna niż wszystkie, jakie można znaleźć nie tylko w Meksyku, ale również w innych popularnych turystycznie miejscach.

Playa del Amor Meksyk to miejsce, które można znaleźć niemal w każdym katalogu najciekawszych miejsc w Meksyku. Znajduje się ona na wulkanicznych Wyspach Marieta położonych na zachodnim wybrzeżu Meksyku w odległości około 180 kilometrów od znanego kurortu Puerto Vallarta. Są to dwie nieduże i niezamieszkane wysepki o ogromnym bogactwie przyrodniczym – swoje siedliska mają tutaj tropikalne ryby, delfiny, ośmiornice oraz wiele innych egzotycznych zwierząt. Sama plaża, uważana przez wielu za najpiękniejszą i najbardziej tajemniczą plażę świata, znajduje się niejako pod powierzchnią ziemi. To niewielki fragment piaszczystej laguny, która od góry zamknięta jest potężnym kraterem. Nie powstał on jednak naturalnie – ukryta plaża jest wynikiem testów bombowych, jakie meksykańska armia przeprowadzała na początku dwudziestego wieku. Choć działalność była wyjątkowo destrukcyjna, zupełnie przez przypadek powstało miejsce, które przyciąga turystów z całego świata.

Aby dostać się na Playa del Amor, trzeba przepłynąć przez wąski tunel, który nie zawsze jest otwarty. Od maja do września plaża jest zamknięta w celu ochrony unikalnych korali, które żyją w tym miejscu. Co więcej, zwiedzanie plaży możliwe jest wyłącznie z licencjonowanymi agencjami turystycznymi. Obowiązują również limity miejsc – w sezonie, gdy plaża jest otwarta, może tu dziennie przybyć jedynie 116 osób. Przebywanie na plaży również jest ograniczone – można tu być maksymalnie pół godziny. Nie jest to więc miejsce przeznaczone do plażowania, raczej do odwiedzenia i podziwiania wyjątkowego krajobrazu.

Playa del Amor plaża

Playa del Amor plaża / shutterstock.com / subdurmiente

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Playa del Amor jest sama plaża ze swoim unikalnym, nieco księżycowym krajobrazem. To doskonałe miejsce do zrobienia wyjątkowych fotografii z wakacji. Nie jest to jednak typowa plaża przeznaczona do rekreacji i wypoczynku. Nie ma tutaj żadnej infrastruktury, jest natomiast całe mnóstwo zakazów i obostrzeń, których celem jest ochrona unikalnego ekosystemu. Jeśli chcesz zobaczyć plażę znaną na całym świecie z niepowtarzalnych widoków, musisz być gotowy na przestrzeganie surowych zasad.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Playa del Amor jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinny Meksyk, Playa del Amor raczej nie będzie wymarzonym miejscem do plażowania, kąpieli w wodzie czy korzystania ze sportów wodnych. To miejsce będące unikalną atrakcją turystyczną, przeznaczoną do odwiedzania dla nielicznych. Raczej nie będzie to dobra atrakcja dla najmłodszych, którym zależy na zabawie w piasku czy kąpieli w wodzie. Wyprawa do tego miejsca z dziećmi jest wręcz niewskazana – maluchy trudno upilnować i zadbać o to, by przestrzegały wyśrubowanych zasad. Aby spędzić atrakcyjne wakacje w Meksyku z dziećmi, zdecydowanie lepiej jest znaleźć bardziej dostępną i pełną infrastruktury plażę. A takich nie brakuje zarówno na zachodnim wybrzeżu, jak i na wschodzie kraju. Rodzinne meksykańskie wakacje zaplanuj jednak z dużym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że upłyną wyłącznie w komfortowych warunkach.

Plaża Playa del Amor

Plaża Playa del Amor / shutterstock.com / miguelnaranjo

Nasza ocena plaży Playa del Amor

Playa del Amor jest zdecydowanie miejscem nietypowym. Choć jej nazwa, czyli plaża miłości, może kojarzyć się z miejscem doskonałym do plażowania i spędzania czasu w rajskich warunkach, jest ona dosyć myląca. Plaża z pewnością zachwyca wyjątkowym klimatem i warto ją zobaczyć, jeśli będziemy gdzieś w pobliżu, jednak zdecydowanie nie jest to miejsce na bezproblemowe plażowanie. Jeśli chcesz zobaczyć Playa del Amor, musisz być przygotowany na obostrzenia i ograniczenia. Ze względu na niewielkie limity turystów trzeba również liczyć się z tym, że nie zawsze uda się tutaj dopłynąć i nie zawsze będzie to plaża otwarta dla zwiedzających.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.