Plaża Isla Pasion - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Isla Pasion to niewielka wysepka znajdująca się przy większej i popularnej wyspie Cozumel na północy Meksyku. Wyspa zachwyca wspaniałymi warunkami naturalnymi, jest siedliskiem wielu egzotycznych zwierząt, a spora jej część to rezerwat przyrody. Wyprawa na Isla Pasion to możliwość zobaczenia niedużych, kameralnych plaż, które są idealnie wkomponowane w naturę i praktycznie nietknięte ręką człowieka. Miejsce zdecydowanie warto zobaczyć także ze względu na pewną tajemniczość, sporo legend krążących o tym miejscu, a także ruiny budowli Majów, które w tym miejscu są całkiem dobrze zachowane.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Isla Pasion

Meksykańskie plaże słyną na całym świecie z przepięknych widoków i doskonałych warunków do słonecznego wypoczynku. Z roku na rok to właśnie do Meksyku wybierają się turyści poszukujący rajskich klimatów i mnóstwa atrakcji. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania meksykańskich wakacji jest Isla Pasion, spokojne i kameralne miejsce położone z dala od zatłoczonych plaż.

Wybrzeże Meksyku jest wyjątkowo rozległe i zróżnicowane. Dużą popularnością cieszą się zarówno zachodnie plaże nad Pacyfikiem, jak i wschodnie wybrzeże, znajdujące się na meksykańskich Karaibach. Tuż nad Morzem Karaibskim można znaleźć przepiękne, ciągnące się po horyzont piaszczyste plaże, które zachęcają do leniwego wypoczynku, a także do aktywnego uprawiania sportów wodnych. Plaża Isla Pasion na pewno spodoba się podróżnikom, którym zależy na wyjątkowych klimatach, przepięknych widokach oraz świetnej pogodzie. Wybrzeże Morza karaibskiego jest bowiem idealne na wakacje o każdej porze roku. Nie trzeba ograniczać urlopowych planów wyłącznie do miesięcy letnich, gdyż nawet w środku zimy można tu z powodzeniem złapać przepiękną opaleniznę oraz spędzić czas z dala od chłodu i kiepskiej pogody, jakie znamy z zimowej strefy umiarkowanej.

Isla Pasion Meksyk to miejsce, do którego dotarcie wymaga nieco wysiłku. Jest to bowiem niewielka wysepka znajdująca się na południowym krańcu dużo większej i popularnej wyspy Cozumel leżącej na meksykańskich Karaibach. Wyspa jest niezamieszkana, co jednak nie oznacza, że całkowicie wyludniona. Jako atrakcja turystyczna przeżywa tutaj najazd turystów zarówno w sezonie, jak i poza nim. Na wyspie swoje siedliska mają egzotyczne ptaki, takie jak flamingi, które można podziwiać podczas plażowania. Plaża na Isla Pasion jest typowo karaibska, piaszczysta, pokryta jasnym, niemal białym piaskiem, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową tonią wody w morzu. Zejście do wody jest łagodne, to bardzo dobre miejsce do kąpieli, pluskania się w krystalicznym morzu, a także do uprawiania sportów wodnych. Szczególną popularnością cieszy się na wyspie nurkowanie i podziwianie podwodnego świata.

Isla Pasion plaża

Isla Pasion plaża / shutterstock.com / Giongi63

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie nieco tajemniczy i nieodkryty Meksyk, Isla Pasion na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania. To miejsce, w którym niekoniecznie trzeba nastawiać się wyłącznie na plażowanie. Jest tu też sporo do zwiedzania. Na południu wyspy znajduje się rezerwat przyrody z przepięknymi widokami na laguny i okoliczne plaże. Choć największe jest tutaj bogactwo przyrodnicze, nie brakuje również atrakcji o wartości historycznej. Na Isla Pasion można zwiedzać starożytne ruiny Majów, które znajdują się na powierzchni i są w dosyć dobrym stanie w porównaniu do wielu innych obiektów pozostawionych przez przedstawicieli tej cywilizacji. Isla Pasion jest idealną plażą na spokojny wypoczynek i rekreację. Można tu wybrać się na jednodniowy piknik w wyjątkowymi widokami. Na wyspę regularnie kursują statki i łodzie wycieczkowe, nie ma więc problemu z dotarciem do tego miejsca bez względu na porę dnia. Nie trzeba też obawiać się dużych tłumów turystów – bez problemu można znaleźć miejsce, które będzie idealne na samotny wypoczynek w rajskim klimacie.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Isla Pasion jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wakacje w Meksyku to świetny pomysł na wyjazd z całą rodziną. Jedynym mankamentem wydaje się dosyć długa podróż, która dla najmłodszych może być uciążliwa. Warto jednak spędzić kilkanaście godzin w samolocie, by móc przez kilkanaście kolejnych dni wypoczywać w prawdziwym raju. Wypad na Isla Pasion na pewno będzie dobrym pomysłem dla osób, które podróżują z nieco starszymi dziećmi. W przypadku młodszych plaża na wyspie może być nie do końca dobrym pomysłem. Nie ma tu zbyt wielu atrakcji dla maluchów, a piasek i ciepłą wodę można znaleźć na plażach znajdujących się bliżej hotelu. Pobyt na Isla Pasion warto więc zarezerwować sobie wtedy, gdy podróżować będziemy w gronie osób dorosłych. Na wyjazd z dziećmi lepiej jest wybrać bardziej dostępne i lepiej wyposażone plaże. Zanim zdecydujesz o konkretnej lokalizacji, sprawdź nie tylko cenę pobytu, ale również położenie hotelu, jego odległość od plaży oraz wszelkie udogodnienia, na jakie można liczyć w obiekcie.

Plaża Isla Pasion

Plaża Isla Pasion / shutterstock.com / Sandrapasta

Nasza ocena plaży Isla Pasion

W naszej ocenie plaża na Isla Pasion jest miejscem, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas meksykańskich wakacji. Nie bez powodu plaża jest uważana za jedną z najpiękniejszych na meksykańskich Karaibach. Zapewnia doskonałe warunki naturalne, możliwość obcowania z przyrodą, która jest nietknięta ręką człowieka, a także korzystania ze wszystkich wakacyjnych atrakcji od plażowania przez kąpiele aż po sporty wodne. Jeśli wybierasz się na wakacje do wschodniej części Meksyku, zaplanuj wycieczkę na Isla Pasion, która dostarczy Tobie wyjątkowych wrażeń i wspomnień. Doskonała opalenizna gwarantowana bez względu na porę roku.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.