Plaża Playa Mahahual - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Wybierając się na Playa Mahahual możesz mieć pewność, że poznasz Meksyk od jego bardziej naturalnej i klimatycznej strony. Plaża jest dosyć kameralna, w jej pobliżu nie ma wielkich kurortów i dużych hoteli. Można więc przebywać w typowej meksykańskiej wiosce rybackiej, gdzie życie płynie zdecydowanie spokojniej, a turystyka nie zdominowała codzienności. Playa Mahahual jest piaszczysta, pokryta jasnym i mięciutkim piaskiem, po którym bez obaw można chodzić na boso. Sporo jest bujnej roślinności, która dostarcza schronienia w upalne dni. Jest też gdzie zjeść – niewielkie tawerny i bary plażowe oferują meksykańskie dania, które smakują zdecydowanie lepiej niż oferta posiłków w hotelach. Jeśli chcesz wypocząć w prawdziwym Meksyku, a nie w wielkim kurorcie, Playa Mahahual na pewno będzie miejscem odpowiednim.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Playa Mahahual

Meksykańskie wakacje to okazja do bliższego poznania zupełnie innej kultury, a także do zwiedzenia jednego z najciekawszych krajów świata. Meksyk to nie tylko wspaniałe plaże, ale również całe mnóstwo miejsc o wartości historycznej. To dobry kierunek dla plażowiczów, amatorów sportów wodnych, a także osób nastawionych na intensywne zwiedzanie i wycieczki objazdowe. Jednym z miejsc, w których można poczuć prawdziwy klimat Meksyku, jest Playa Mahahual znajdująca się we wschodniej części kraju.

Turyści, którzy wybierają się na wakacje do Meksyku mają różne oczekiwania. Niektórzy nastawieni są na wypoczynek w eleganckich kurortach w opcji all inclusive. Inni natomiast szukają miejsc z dala od potężnych, sieciowych hoteli, takich, w których można spotkać miejscową ludność, gdzie życie płynie wolniej i można odkrywać Meksyk w jego naturalnym, codziennym wydaniu. Plaża Playa Mahahual jest właśnie takim miejscem – z dala od tłumów plażowiczów i atrakcji turystycznych, za to w bliskim kontakcie z naturą i wspaniałymi warunkami przyrodniczymi. Jeśli planujesz wyjazd do Meksyku, niemal przez cały rok pogoda będzie odpowiednia do plażowania i korzystania z wodnych atrakcji. Nawet, jeśli akurat trafisz na porę deszczową, pogoda na pewno nie przeszkodzi w wypoczynku. Deszcze padające w czasie pory mokrej są nagłe, intensywne i przelotne. Doskonale oczyszczają powietrze, a przy tym sprawiają, że roślinność jest wyjątkowo bujna i zachwyca wspaniałą zielenią.

Playa Mahahual Meksyk to miejsce, które spodoba się wielbicielom spokojnego wypoczynku i odkrywania wakacyjnych kierunków na własną rękę, a nie w ramach zorganizowanych wycieczek. Na Mahahual znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do kameralnego wypoczynku. Jest tu długa, piaszczysta plaża pokryta jasnym piaskiem, który jest idealny do chodzenia na boso. Plaża znajduje się na półwyspie Jukatan, można tu dotrzeć szybko z Cancun i innych większych kurortów. To dobre miejsce zarówno na jednodniowe plażowanie, jak i na spędzenie całych wakacji. Równie przyjazna jak sama plaża jest linia brzegowa – nie ma tu ostrych kamieni, zejście do morza jest wygodne i bezproblemowe, a woda przez długi czas płytka. Nie ma spadków głębokości i trzeba wejść sporo w głąb morza, aby zrobiło się choć trochę głęboko. Plaża cieszy się popularnością wśród miłośników opalania, a także amatorów sportów wodnych. Choć przy samym brzegu morze jest łagodne, nieco dalej pojawiają się fale, które pozwalają na korzystanie z windsurfingu.

Playa Mahahual plaża

Playa Mahahual plaża / shutterstock.com / marketa1982

Atrakcje na plaży

Największą plażą na Playa Mahahual jest samo wybrzeże Morza Karaibskiego, które w tym miejscu jest wyjątkowo efektowne. Mamy tu kameralne Karaiby w najpiękniejszym wydaniu, z dala od turystycznego zgiełku, pełne naturalnego spokoju i życia w zgodzie z naturą. Choć plaża jest bardzo spokojna, nie oznacza to jednak, że jest całkowicie dzika i nieprzygotowana na przyjęcie ruchu turystycznego. Można tu znaleźć wypożyczalnie sprzętu plażowego, są sklepiki i stragany z pamiątkami, a także niewielkie tawerny i bary, w których można zjeść lokalne jedzenie. Są też hotele i hostele, które być może nie są na najwyższym poziomie, zapewniają jednak spokojny i niedrogi wypoczynek osobom, które nie wymagają od obiektu posiadania opcji all inclusive i setek udogodnień.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Playa Mahahual jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli planujesz słoneczny, rodzinny Meksyk, Playa Mahahual jest jednym z tych miejsc, które warto wziąć pod uwagę na wakacje z dziećmi. Plaża jest bardzo spokojna i położona z dala od zgiełku turystycznego, co z pewnością jest atutem dla osób poszukujących kameralnych klimatów. Jest tu również wszystko, czego potrzebują maluchy do udanych wakacji – mnóstwo jasnego, miękkiego piasku, łagodne zejście do wody, płytkie i ciepłe morze, a także sporo cienia, który przyda się w wyjątkowo gorące dni. Jest gdzie się bawić na plaży, jest gdzie pójść na spacer. Starszym dzieciom na pewno spodoba się możliwość wybrania się do pobliskich atrakcji o dużym znaczeniu historycznym. Podziwianie starożytnych ruin Majów czy Azteków na pewno będzie ciekawym urozmaiceniem w przerwie pomiędzy plażowaniem. Wypoczynek z dziećmi warto jednak dobrze zaplanować – jak już zdecydujesz, że Playa Mahahual jest strzałem w dziesiątkę, warto wybrać dobry, sprawdzony obiekt, upewnić się, jak daleko znajduje się od plaży i czy faktycznie spełnia oczekiwania i standardy rodzinnego wypoczynku.

Plaża Playa Mahahual

Plaża Playa Mahahual / shutterstock.com / lunamarina

Nasza ocena plaży Playa Mahahual

Playa Mahahual to w naszej ocenie miejsce, w którym można spędzić idealne wakacje w karaibskim wydaniu. Osoby, które miały już okazję być w tym miejscu, często podkreślają, że to prawdziwy raj na ziemi i jedna z najpiękniejszych plaż nie tylko w Meksyku, ale również na całym świecie. Wyjątkowe widoki, idealne warunki do opalania i morskich kąpieli, a także okazja do poznania zwykłej, meksykańskiej codzienności z pewnością spodobają się turystom szukającym ucieczki od codzienności, słońca i wspaniałych wrażeń.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.