Plaża Playa Delfines - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Jednym z meksykańskich miejsc, których nie można przegapić, jest również Playa Delfines leżąca na Jukatanie w miejscowości Cancun. To wyjątkowo popularny i zatłoczony kurort, w którym można jednak znaleźć także bardziej kameralne miejsca. Playa Delfines na pewno spodoba się osobom, które nie przepadają za zatłoczonymi plażami, zgiełkiem i hałasem. Plaża jest piaszczysta, pokryta jasnym i miękkim piaskiem. Zapewnia dobre zejście do wody, przyjazne dla stóp dno pozbawione większych spadków, a także ciepłą, czystą wodę, w której przyjemnie jest się zanurzyć po czasie spędzonym na plaży. Playa Delfines to wyjątkowe miejsce także ze względu na delfiny – jej nazwa nie jest przypadkowa. Można tutaj z brzegu podziwiać całe stada delfinów, które zupełnie się nie boją, podpływają bardzo blisko plaży i dają piękne pokazy lotów nad wodą. Wybierając się na Playa Delfines masz więc niepowtarzalną okazję ustrzelenia aparatem fotograficznym delfina w locie. I z pewnością nie trzeba będzie na niego zbyt długo czekać.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Playa Delfines

Jeśli marzy się Tobie wypoczynek w słonecznych warunkach w wyjątkowo atrakcyjnej lokalizacji, warto wybrać na kierunek podróży nieco egzotyczny Meksyk. Choć trzeba nastawić się na dosyć długą podróż, finał tej wyprawy zdecydowanie jest tego warty. Meksyk oferuje słoneczne plaże, wśród których można znaleźć najpiękniejsze plaże świata. Jedną z nich jest Playa Delfines, która cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i okolicznych mieszkańców.

Zwiedzanie Meksyku to spore wyzwanie przede wszystkim na ogromną powierzchnię tego kraju, leżącego nad dwoma oceanami. Meksyk oferuje słoneczne wakacje osobom nastawionym na plażowanie, a wielbicielom wędrówek i zwiedzania jest w stanie zaoferować jeszcze więcej. W Meksyku znajdziemy pozostałości po dwóch potężnych cywilizacjach Majów i Azteków, a zwiedzanie ruin, pałaców oraz innych obiektów wybudowanych przez starożytnych budowniczych dostarcza mnóstwa wrażeń. Dużym atutem wakacji w Meksyku jest również pogoda. Co prawda kraj leży w kilku strefach klimatycznych, jednak wszystkie są idealne do słonecznego wypoczynku. Bez względu na to, czy swoje meksykańskie wakacje zaplanujesz latem, czy też w środku zimy, możesz mieć pewność, że poza wspaniałymi wspomnieniami przywieziesz również doskonałą opaleniznę i naładowane słońcem wewnętrzne akumulatory.

Plaża Playa Delfines to jedno z miejsc wyjątkowo polecanych w katalogach podróżniczych oraz przez turystów, którzy już mieli okazję wypoczywać w tej niezwykłej lokalizacji. Plaża znajduje się na północnym wschodzie Meksyku w miejscowości Cancun nad Morzem Karaibskim. Duży, znany kurort przyciąga tutaj turystów z całego świata, nie brakuje tu jednak spokojnych i bardziej kameralnych plaż, które są wręcz stworzone do leniwego wypoczynku z dala od tłumów innych plażowiczów. Playa Delfines Meksyk jest długa i bardzo rozległa, w całości pokryta jasnym, niemal białym piaskiem. Nie ma tu kamieni ani jeżowców, nie pojawiają się glony czy fragmenty rafy koralowej, które utrudniałyby plażowanie. Linia brzegowa jest równie przyjazna, zapewnia bezpieczne wejście do wody. Morze w tym miejscu jest szmaragdowe, krystalicznie czyste, a także bardzo spokojne. Przez długi czas jest tutaj płytko, nie ma spadków głębokości. Warunki przy brzegu są idealne dla osób, które niepewnie czują się w wodzie, a także dla małych dzieci, które mogą do woli pluskać się w ciepłym morzu.

Playa Delfines plaża

Playa Delfines plaża / shutterstock.com / lunamarina

Atrakcje na plaży

Jedną z atrakcji na Playa Delfines jest możliwość dostrzeżenia z brzegu całych ławic delfinów, które podpływają niemal do samego brzegu. Podczas gdy w innych miejscach podziwianie delfinów wymaga wypłynięcia w morze, na Playa Delfines można regularnie podziwiać delfiny z brzegu. Plaża posiada doskonałe warunki naturalne, które są wręcz stworzone do wypoczynku w egzotycznym klimacie. Ma również bardzo dobrą infrastrukturę, z której na pewno ucieszą się osoby oczekujące nieco większych wygód. Można tutaj wynająć parasole plażowe, sprzęt do nurkowania oraz innych sportów wodnych. W pobliżu plaży znajduje się sporo punktów gastronomicznych, które serwują doskonałe, regionalne jedzenie. Meksykańskie dania serwowane w barach z pięknym widokiem na morze smakują zdecydowanie lepiej niż podobne potrawy podawane w hotelach. Na plaży można znaleźć sporo atrakcji dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, są boiska do piłki siatkowej, a także wiele innych sportowych atrakcji.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Playa Delfines jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Osobom, którym marzy się rodzinny Meksyk, Playa Delfines na pewno spodoba się jako kierunek na wypoczynek z całą rodziną. Jest tu bowiem wszystko, co jest potrzebne do udanych wakacji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Plaża jest doskonale wyposażona, bardzo czysta i bezpieczna, regularnie sprzątana. Miękki piasek i ciepła woda w morzu w zupełności wystarczą, aby maluchy doskonale się bawiły. W hotelach przy plaży można znaleźć sporo udogodnień dla rodzin podróżujących z dziećmi, nie ma więc problemu ze znalezieniem obiektu z dala od tłumów, dyskotek czy mocno imprezowych miejsc. Jeśli wybierasz się do Meksyku ze swoimi pociechami, warto wybierać te lokalizacje, które są polecane przez innych rodziców. Wtedy można mieć pewność, że wakacje pod każdym względem będą udane.

Plaża Playa Delfines

Plaża Playa Delfines / shutterstock.com / eskystudio

Nasza ocena plaży Playa Delfines

W naszej ocenie Playa Delfines to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na wschodnim wybrzeżu Meksyku. Plaża urzeka wyjątkowymi warunkami naturalnymi, zapewnia niesamowite widoki, doskonałą scenerię do sesji fotograficznych i robienia zdjęć z wakacji. Coś dla siebie znajdą tutaj wielbiciele plażowania i kąpieli w ciepłym morzu. Aktywni turyści również nie będą się nudzić, mając do wyboru cały szereg sportów wodnych. Playa Delfines to także miejsce, gdzie w warunkach naturalnych możesz podziwiać stada delfinów, które chętnie pozują do fotografii wyskakując na powierzchnię wody. Jeśli poszukujesz w Meksyku lokalizacji na spokojne, dosyć leniwe wakacje, Playa Delfines w Cancun będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.