Plaża Xpu-Ha Beach - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Xpu-Ha to kolejna znana i polecana plaża położona na meksykańskich Karaibach. Znajduje się na półwyspie Jukatan pomiędzy innymi popularnymi plażami. Oferuje wszystko, czego oczekujemy od rajskiego wypoczynku: przepiękne widoki, mnóstwo jasnego, miękkiego piasku, szmaragdowe morze i sporo zieleni, która zapewnia schronienie w wyjątkowo gorące dni. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, jest idealna dla turystów szukających pełnego wygód wypoczynku, chętnie odwiedzają ją rodziny podróżujące z małymi dziećmi. Jeśli dopiero planujesz swoje meksykańskie wakacje, warto wziąć pod uwagę wypoczynek właśnie na Xpu-Ha. O każdej porze roku będzie to lokalizacja pod każdym względem trafiona.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Xpu-Ha Beach

Meksykański półwysep Jukatan obfituje w plaże, które znamy z pięknych widoków na pocztówkach i w katalogach biur podróży. Karaibskie klimaty w najpiękniejszym wydaniu to gwarancja udanego wypoczynku dla turystów szukających słońca i rajskich wrażeń. Jeśli marzą się Tobie wakacje w Meksyku, warto jeszcze przed wyjazdem sprawdzić listę plaż, które są warte uwagi i odwiedzenia. Jedną z nich na pewno będzie Xpu-Ha, plaża, która zachwyca egzotycznymi widokami już od pierwszego spojrzenia.

Wakacje w Meksyku to idealny pomysł na osób, które chcą wyjechać gdzieś dalej niż na południe Europy czy do innych popularnych kurortów. W Meksyku można połączyć plażowanie i leniwy wypoczynek z możliwością zwiedzania jednego z najciekawszych historycznie i kulturowo krajów na świecie. To właśnie na terenie Meksyku przed wiekami rozwinęły się cywilizacje Majów i Azteków, o których wpływie na całą ludzką cywilizację nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Na zwiedzanie Meksyku warto zarezerwować sobie nieco dłuższe wakacje – kilka dni to stanowczo za mało, by w pełni poznać ten wielki i zróżnicowany kraj. Jeśli wybierasz się do Meksyku po raz pierwszy, warto zdecydować się na wakacje w karaibskich klimatach. Zapewni je półwysep Jukatan znajdujący się nad Morzem Karaibskim. Plaża Xpu-Ha na pewno spełni oczekiwania osób, które marzą o plażowaniu w rajskich warunkach.

Xpu-Ha Meksyk to miejsce, które tętni życiem praktycznie o każdej porze roku. Ta część kraju znajduje się bowiem w strefie klimatu tropikalnego, który sprzyja plażowaniu przez cały czas. Co prawda występuje tu również pora deszczowa, nie jest ona jednak żadną przeszkodą dla osób, które nastawiają się na leniwy wypoczynek na plaży. Deszcze w porze deszczowej są nagłe i przelotne, nie trzeba się obawiać, że zakłóca plażowanie. Plaża Xpu-ha jest długa i rozległa, w całości pokryta jasnym, niemal białym piaskiem. Znajduje się w odległości około 25 kilometrów na południe od innej popularnej plaży Playa del Carmen. Plaża jest w sposób niepisany podzielona na dwie części. Jedna jest mekką plażowiczów, którzy szukają ustronnego i spokojnego miejsca z dala od tłumów. W drugiej części plaży znajduje się natomiast przestrzeń dla osób aktywnych, wielbicieli siatkówki plażowej, piłki nożnej, a także sportów wodnych. Plaża jest bardzo długa i rozległa, na całej długości ma łagodne i bezpieczne zejście do wody. Przez długi czas morze jest w tym miejscu płytkie, dzięki czemu można bezpiecznie chodzić po wodzie i pluskać się bez większych umiejętności pływackich.

Xpu-Ha Beach plaża

Xpu-Ha Beach plaża / shutterstock.com / phortun

Atrakcje na plaży

Jeśli planujesz odwiedzić słoneczny Meksyk, Xpu-ha jest jedną z plaż, która zachwyci Cię zarówno wyjątkowymi, karaibskimi widokami, jak i dobrą infrastrukturą zapewniającą komfortowy wypoczynek. Plaża jest przepiękną scenerią dla fotografii z wakacji i sesji zdjęciowych, często bywa również tłem dla reklam i filmików z egzotycznymi widokami. Posiada też dobrą infrastrukturę turystyczną. Wzdłuż plaży i w najbliższej okolicy znajdziemy sporo hoteli i miejsc noclegowych dostępnych na każdą kieszeń. Nie brakuje restauracji i barów plażowych, w których można zjeść doskonałe, meksykańskie jedzenie. Są wypożyczalnie sprzętu wodnego i plażowego, a także szkółki nurkowania czy innych sportów wodnych. W niedalekiej odległości od plaży można znaleźć także ciekawe miejsca do zwiedzania i poznawania Meksyku od strony historycznej czy kulturowej. Na Xpu-Ha każdy turysta znajdzie więc coś na miarę swoich zainteresowań.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Xpu-Ha Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wypoczynek na Xpu-Ha z pewnością dostarczy mnóstwa wrażeń zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jeśli więc szukasz plaży, która będzie idealna na rodzinny wypad, Xpu-Ha możesz wybierać praktycznie w ciemno. Plaża zapewnia wszystko, co jest maluchom potrzebne do wakacyjnego szczęścia – mnóstwo piasku, ciepłą wodę, a także wiele dodatkowych atrakcji w hotelach, pensjonatach i obiektach turystycznych. Wybierając się w okolice Xpu-ha warto jednak z dużym wyprzedzeniem planować sam wyjazd, a także miejsce, w którym zatrzymamy się z rodziną. Trzeba zwracać uwagę na standardy w hotelu, jego odległość od plaży, a także na to, czy faktycznie posiada wszelkie udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

Plaża Xpu-Ha Beach

Plaża Xpu-Ha Beach / shutterstock.com / Simon Dannhauer

Nasza ocena plaży Xpu-Ha Beach

Jeśli szukasz pięknej, karaibskiej plaży z wyjątkowymi widokami i dobrą infrastrukturą, Xpu-Ha na pewno spełni wszystkie oczekiwania. Plaża jest piaszczysta, bezpieczna, zapewnia wygodne zejście do wody, możliwość pluskania się w ciepłym morzu i widoki, które na długo pozostają w pamięci. Połączenie jasnego piasku z turkusową wodą i zielenią zwisających tuż przy morzu palm to idealna sceneria dla fotografii z wakacji. Plaża jest pełna atrakcji zarówno dla osób nastawionych na spokojny i kameralny wypoczynek, jak i dla aktywnych turystów, którzy na wakacjach chcą spędzać czas aktywnie. Decydując się na Xpu-Ha możesz mieć pewność, że spędzisz urlop w karaibskich, egzotycznych klimatach i nabierzesz ochoty na dalsze zwiedzanie Meksyku podczas kolejnych wakacji.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.