Plaża Nuevo Vallarta Beach - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Nuevo Vallarta Beach to miejsce, które spodoba się osobom szukającym dzikich klimatów i kameralnego wypoczynku. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu Meksyku nad Pacyfikiem w stanie Nayarit w okolicy miejscowości Puerto Vallarta. To właśnie tutaj zaczyna się ciągnąca się na 300 kilometrów zachodnia riwiera Meksyku. Ze względu na jej długość i liczne plaże, nie ma tutaj wielkich tłoków. Na 300 kilometrach każdy znajdzie miejsce z dala od innych plażowiczów. Sama plaża Nuevo Vallarta Beach jest spełnieniem marzeń o słonecznych wakacjach w raju. Jest długa, piaszczysta, zapewnia bezpieczne zejście do wody i możliwość kąpieli w oceanie, który przy brzegu jest bardzo spokojny. Nieco dalej warunki są natomiast idealne do surfowania. Na Nuevo Vallarta Beach dobrze jest wypoczywać z całą rodziną, to także idealne miejsce dla turystów, którzy szukają bliskości z naturą i plaż, które nie są zbyt mocno zmienione ręką człowieka.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Nuevo Vallarta Beach

Wśród meksykańskich plaż znajdziemy zarówno te mocno popularne i jeszcze mocniej zatłoczone, jak i takie, które nadal są jeszcze dziewicze i nie do końca odkryte. W poszukiwaniu tych drugich warto skierować się nie na wschodnie wybrzeże nad Morzem Karaibskim, a na drugie wybrzeże Meksyku – nad Pacyfikiem. Jedną z plaż, która jest w tych rejonach wyjątkowo godna polecenia jest Nuevo Vallarta Beach.

Meksyk urzeka swoim bogactwem i różnorodnością, zarówno jeśli chodzi o warunki naturalne, jak i to wszystko, co przez wieki było dziełem człowieka. Jedni turyści wybierają ten kraj ze względu na wyjątkowe plaże, wspaniałe widoki i miejsca stworzone do rajskiego wypoczynku. Inni podróżnicy stawiają na aktywne zwiedzanie, poznawanie pozostałości dawnych cywilizacji Majów i Azteków, a także innych elementów meksykańskiej kultury. Wybierając się w podróż do Meksyku możesz mieć pewność, że będą to wakacje Twojego życia, pełne pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Dużą zaletą wyjazdu do Meksyku jest również pogoda, która sprzyja wakacyjnym planom nie tylko w sezonie letnim. Także w środku zimy można wybrać się na wakacje, które będą słoneczne i pełne doskonałej pogody. Jeśli szukasz miejsca na meksykańskie wakacje z dala od największych tłumów, plaża Nuevo Vallarta Beach jest jednym z miejsc polecanych osobom nastawionym na kameralny i spokojny wypoczynek.

Nuevo Vallarta Beach Meksyk to miejsce, które jeszcze nie zostało dotknięte nadmiernym ruchem turystycznym. Plaża znajduje się w pobliżu miejscowości Nuevo Vallarta w meksykańskim stanie Nayarit. To właśnie tutaj zaczyna się długa na 300 kilometrów riwiera, która z roku na rok zyskuje na popularności. Stąd jest też blisko do takich atrakcji, jak wyspy Marieta z plażą Playa del Amor czy magiczne miasteczko Sayulita. Sama plaża jest idealnie piaszczysta, długa i szeroka, w całości pokryta jasnym piaskiem. Można tu bez obaw chodzić po plaży bez posiadania butów do wody. Wybrzeże oceanu jest łagodne i bezpieczne, choć gdzieniegdzie pojawiać się mogą wysokie fale. Dzięki temu plaża cieszy się sporym zainteresowaniem wielbicieli surfowania oraz innych sportów wodnych. Wyjątkowe widoki i lokalizacja na zachodzie Meksyku to także gwarancja pięknych zachodów słońca, które można podziwiać praktycznie codziennie. Plaża jest idealna dla osób szukających kameralnego wypoczynku, a także dla rodzin z dziećmi. Każdy turysta znajdzie tu miejsce dla siebie i spędzi czas zgodnie z własnymi upodobaniami.

Nuevo Vallarta Beach plaża

Nuevo Vallarta Beach plaża / shutterstock.com / Monica Garza 73

Atrakcje na plaży

Wśród największych atrakcji na Nuevo Vallarta Beach warto wymienić przede wszystkim wyjątkowe bogactwo naturalne. To ze względu na przepiękne widoki plaża cieszy się ogromnym zainteresowaniem pomimo wielu innych plaż znajdujących się w pobliżu. Na Nuevo Vallarta Beach można liczyć na dobrą, rozbudowaną infrastrukturę, spełniającą oczekiwania wymagających turystów. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego, a także akcesoriów do sportów wodnych. Jest bogate zaplecze gastronomiczne, gdzie można zjeść lokalne jedzenie z pięknymi widokami na Pacyfik. W pobliżu plaży znajdziemy również dosyć dużo hoteli i pensjonatów, które oferują wypoczynek na każdą kieszeń. Są zarówno hotele all inclusive, jak i campingi, gdzie można liczyć na dosyć tani wypoczynek.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Nuevo Vallarta Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie spokojny i kameralny Meksyk, Nuevo Vallarta Beach na pewno wpisze się w te oczekiwania. To bardzo dobre miejsce na wypoczynek z całą rodziną, także z małymi dziećmi. Jedynym mankamentem tej lokalizacji jest jej położenie – aby się tu dostać, trzeba spędzić w podróży dużo więcej czasu niż gdybyśmy wybrali wschodnie wybrzeże Meksyku. Długa podróż jest jednak opłacalna – na miejscu można spędzić wakacje, które do końca życia pozostawią niezapomniane wspomnienia. Nuevo Vallarta Beach zapewnia spokojny wypoczynek rodzinom z dziećmi. Plaża jest bezpieczna, czysta, doskonale wyposażona we wszelkie udogodnienia i infrastrukturę. Planując wakacje w Meksyku z rodziną zadbaj jednak o to, by były dopięte na ostatni guzik. Zwracaj uwagę na hotel, jego położenie, bliskość do plaży, a także czy nie ma w nim dyskoteki lub klubu nocnego. Najlepiej wybierać mniejsze, kameralne i spokojne obiekty, w których nic nie zakłóci wypoczynku.

Plaża Nuevo Vallarta Beach

Plaża Nuevo Vallarta Beach / shutterstock.com / Josef Hanus

Nasza ocena plaży Nuevo Vallarta Beach

W naszej ocenie plaża Nuevo Vallarta Beach jest miejscem, które wpisuje się w marzenia o prawdziwym meksykańskim raju. Plaza zapewnia wyjątkowe widoki, całe mnóstwo naturalnych atrakcji, a także wiele udogodnień i dobrą infrastrukturę. Bez względu na to, czy nastawiasz się wyłącznie na plażowanie, czy też preferujesz bardziej aktywny wypoczynek. Na Nuevo Vallarta Beach na pewno spędzisz wakacje swoich marzeń. Doskonała opalenizna i wyjątkowe wspomnienia gwarantowane.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.