Plaża Mayan Beach - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Kolejną meksykańską plażą, którą możemy znaleźć w katalogach biur turystycznych i na pocztówkach, jest Mayan Beach znajdująca się na Riwiera Maya na Jukatanie. Plaża oferuje prawdziwe Karaiby w pigułce – jasny, niemal biały piasek, który ciągnie się po horyzont, szmaragdową wodę, mnóstwo zieleni dookoła i pogodę, która jest idealna do plażowania zarówno latem, jak i w środku zimy. Na Mayan Beach można korzystać z uroków leniwego plażowania, kąpać się w ciepłym morzu, a także uprawiać sporty wodne. Niedaleko jest stąd nie tylko do innych znanych plaż, ale również do popularnych atrakcji historycznych, które warto odwiedzić w przerwie od plażowania.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Mayan Beach

Wiele plaż w Meksyku jest na tyle pięknych i wyjątkowych, że regularnie trafiają na listy i do rankingów najpiękniejszych plaż świata. Nic w tym dziwnego – zachwycają wspaniałymi widokami i doskonałymi warunkami do rajskiego wypoczynku. Jeśli poszukujesz plaży w Meksyku, która będzie idealna na słoneczne wakacje, warto wybrać Mayan Beach, miejsce, które urzeka już od pierwszego kroku na miękkim, białym piasku.

Wyprawa do Meksyku dostarcza wrażeń na każdym poziomie i spełnia wakacyjne oczekiwania turystów o różnych upodobaniach. Meksykańskie wakacje na pewno spodobają się osobom szukającym słońca, pięknych widoków, rozległych, piaszczystych terenów i ciepłego morza. To także prawdziwa gratka dla wielbicieli zwiedzania. Meksyk jest kolebką dwóch potężnych cywilizacji, które rozwijały się w starożytności. Pozostałości po kulturze Majów i Azteków można znaleźć w wielu rejonach kraju – nawet, jeśli czasem są to jedynie ruiny, to i tak robią one piorunujące wrażenie na turystach mogących obcować z dawną kulturą. Jeśli szukasz miejsca, w którym można połączyć plażowanie z możliwością zwiedzania, warto wybrać półwysep Jukatan. Jest tu całe mnóstwo popularnych plaż i kurortów, a jednocześnie sporo miejsc godnych uwagi i zwiedzenia w przerwie pomiędzy plażowaniem. Plaża Mayan Beach jest jedną z plaż, które pod każdym względem spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Mayan Beach Meksyk znajduje się na półwyspie Jukatan we wschodniej części Meksyku. Jeśli marzysz o karaibskich klimatach, egzotycznych warunkach i wspaniałej pogodzie, z pewnością miejsce będzie dla Ciebie idealne. To długa, ciągnąca się na kilka kilometrów plaża pokryta w całości jasnym, prawie białym i miękkim piaskiem. Nie ma tutaj żwiru, kamieni, muszli ani innych ostrych elementów, które utrudniałyby chodzenie po plaży bosymi stopami. Samo wybrzeże ma łagodną linię brzegową, bezproblemowe zejście do wody, a dno jest płytkie i pozbawione nagłych spadków. Ciepła, krystalicznie czysta woda o turkusowej barwie zachęca do kąpieli i pluskania w przerwie pomiędzy sesjami opalania. Uroku temu miejscu dodają kolorowe łódki lokalnych rybaków i przewoźników, które cumują tuż przy plaży. Mayan Beach jest miejscem stworzonym do leniwego wypoczynku w egzotycznych warunkach. Choć plaża uważana jest za jedną z najpiękniejszych w tym regionie Meksyku i jest polecana podróżnikom, nie jest zatłoczona i można tu spędzić czas z dala od tłumów turystów.

Mayan Beach plaża

Mayan Beach plaża / shutterstock.com / Ivan Soto Cobos

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na Mayan Beach są warunki naturalne, które zachwycają turystów nastawionych na nieskrępowane plażowanie. Można również spędzać tutaj czas aktywnie na spacerach wzdłuż brzegu, a także na sportach wodnych. Plaża jest popularnym miejscem wśród nurków, a także surferów. Choć przy brzegu morze jest bardzo łagodne, nieco dalej warunki są wręcz idealne do szusowania po falach. Na plaży znajdziemy parasole z trzciny, które dają schronienie w upalne dni. Są też bary i niewielkie tawerny, które serwują lokalne jedzenie. W niedalekiej odległości znajdziemy również bogatszą infrastrukturę w postaci hoteli i miejsc noclegowych dostępnych na każda kieszeń. Na Mayan Beach z powodzeniem swoje miejscówki wypoczynkowe znajdą nie tylko turyści z zasobnym portfelem, ale również ci, którym zależy na w miarę tanim wypoczynku. Niedaleko Mayan Beach leży popularny kurort Tulum nie tylko z wakacyjnymi atrakcjami, ale również z historycznymi miejscami godnymi uwagi i zobaczenia.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Mayan Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli planujesz rodzinny, słoneczny Meksyk, Mayan Beach będzie świetnym miejscem na wypoczynek nawet z najmłodszymi. Plaża jest bardzo duża, bezpieczna, posiada sporo miejsc z dala od innych turystów, które zapewniają kameralny wypoczynek i spokojną atmosferę. Maluchom na pewno spodoba się mnóstwo miękkiego piasku i płytka zatoka, w której można się pluskać nawet całymi dniami. Temperatura wody jest idealna nawet dla najmłodszych. Osoby, które chcą wybrać się z dziećmi do Meksyku, powinny jednak dosyć uważnie przeglądać oferty wyjazdów i zwracać uwagę nie tylko na ich ceny. Bardzo ważna jest również lokalizacja hotelu, jego odległość od plaży, trzeba też się upewnić, czy w danym obiekcie są udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych oraz czy nie ma dużych dyskotek czy klubów nocnych.

Plaża Mayan Beach

Plaża Mayan Beach / shutterstock.com / Simon Dannhauer

Nasza ocena plaży Mayan Beach

Wyjątkowo piękna plaża Mayan Beach to jedno z tych miejsc na mapie Meksyku, których nie można pominąć w planie zwiedzania tego niezwykłego kraju. Plaża jest idealna dla plażowiczów nastawionych na leniwe leżenie na piasku, a także dla osób, które preferują bardziej aktywny wypoczynek. Bez względu na to, czy w czasie wakacji chcesz podziwiać widoki, zwiedzać czy po prostu ładować wewnętrzne akumulatory podczas wygrzewania się na słońcu, na Mayan Beach na pewno poczujesz się doskonale. Połączenie niezwykłego bogactwa naturalnego z doskonałą infrastrukturą to gwarancja udanych wakacji.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.