Plaża Playa Norte - Meksyk

Skopiuj link do tej plaży

Niezwykła i pełna atrakcji Playa Norte to kolejne miejsce w Meksyku, które przyciąga rzesze turystów. Plaża znajduje się na wyspie Isla Mujeres położonej w odległości około 12 kilometrów od wybrzeża półwyspy Jukatan. Zachwyca wspaniałymi widokami, jasnym piaskiem ciągnącym się aż po horyzont, a także szmaragdową wodą, która przez długi czas jest płytka i spokojna. Tuż przy brzegu można bez obaw korzystać z kąpieli w morzu, nieco dalej są natomiast idealne warunki do surfingu i uprawiania innych sportów wodnych. Playa Norte to miejsce, które jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całej wyspy Isla Mujeres, pełnej tajemnic, wyjątkowych okazów fauny i flory, a także ruin starożytnych budowli Majów. Plaża posiada dobrą infrastrukturę. Bez problemu można znaleźć tutaj punkty gastronomiczne serwujące lokalne przysmaki, a także wypożyczalnie sprzętu plażowego. Jeśli marzy się Tobie słoneczny Meksyk, Playa Norte na pewno będzie miejscem, w którym poczujesz się jak w prawdziwym karaibskim raju.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Opis plaży Playa Norte

W poszukiwaniu ciepłych, słonecznych kierunków wakacyjnych wyjazdów, warto wziąć pod uwagę Meksyk. Choć dla mieszkańców Europy jest to dosyć odległe i egzotyczne miejsce, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Meksykańskie plaże przyciągają bowiem przepięknymi widokami, a przy tym także wieloma miejscami, które warto zwiedzić ze względu na wartość historyczną. Playa Norte jest jednym z miejsc w Meksyku, które są szczególnie polecane dla osób szukających wyjątkowych, egzotycznych klimatów.

Meksyk jest dużym, rozległym krajem, który przyciąga zarówno wielbicieli plażowania w egzotycznych klimatach, jak i miłośników poznawania odległej historii. Bez względu na to, który rejon kraju wybierzemy na wakacje, możemy mieć pewność, że będą udane i pełne wrażeń. Szczególnie popularne jest wschodnie wybrzeże Meksyku nad Morzem Karaibskim, gdzie znajdziemy mnóstwo rajskich plaż. Wiele z nich regularnie znajduje się w rankingach najpiękniejszych plaż świata. Jedną z nich jest Playa Norte urzekająca niesamowitymi widokami, przyciągająca miłośników plażowania, a także wielbicieli aktywności i sportów wodnych.

Jeśli marzy się Tobie wypoczynek na Karaibach, Playa Norte Meksyk będzie strzałem w dziesiątkę. Plaża znajduje się na wyspie Isla Mujeres położonej w odległości 12 kilometrów od wybrzeża półwyspu Jukatan. Można się tu dostać promem z lotniska w Cancun lub łodziami z kilku innych pobliskich kurortów. Playa Norte to typowo karaibska plaża z ciągnącymi się po horyzont piaszczystymi terenami. Pokryta jest jasnym, niemal białym piaskiem, który przy linii brzegowej przechodzi kolorystycznie w piękny turkus Morza Karaibskiego. Plaża jest pozbawiona kamieni, glonów czy jeżowców, można po niej bez obaw chodzić na boso, bez konieczności posiadania butów do wody. Dno morskie jest równie piaszczyste, a przy tym przez długi czas płytkie. Morze jest spokojne i pozbawione fal, można więc kąpać się tutaj nawet, jeśli nie mamy dużych umiejętności pływackich. W pobliżu plaży można obserwować wielkie żółwie, potężne płaszczki i rekiny wielorybie, które jednak nie są zagrożeniem dla turystów. Plaża jest idealnym miejscem do opalania, a także do spacerów brzegiem morza. Będzie też świetną scenerią dla fotografii z wakacji – na zdjęciach uwiecznisz wszystkie karaibskie klimaty, które przypominać będą o słonecznym urlopie, gdy już powrócisz do kraju.

Playa Norte plaża

Playa Norte plaża / shutterstock.com / Eddy Galeotti

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na Playa Norte są warunki naturalne, które wręcz zapraszają do plażowania i nieskrępowanego spędzania czasu na powietrzu. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, znajdują się tutaj wypożyczalnie sprzętu sportowego, a w pobliżu bez problemu znajdziemy niewielkie restauracje i knajpki serwujące doskonałe, meksykańskie jedzenie. Podczas pobytu w Meksyku warto choć kilka razy zjeść nie w hotelowej restauracji, w właśnie w lokalnych knajpkach, w których kuchnia jest zdecydowanie smaczniejsza i pełna aromatów. Ogromną atrakcją jest cała wyspa Isla Mujeres, na której znajdziemy wiele świątyń, pięknie utrzymanych parków, a także pozostałości po dawnych wiekach w postaci efektownych zabytków czy ruin. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno turyści nastawieni na plażowanie, jak i osoby, które stawiają na bardziej aktywny wypoczynek. Plaża jest dosyć zatłoczona o każdej porze roku. Jednak ze względu na jej rozległy teren można znaleźć także miejsca bardziej spokojne i kameralne, które pozwalają na zrelaksowanie się z dala od większych tłumów.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.
Czy plaża Playa Norte jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinny Meksyk, Playa Norte będzie miejscem idealnie dopasowanym do potrzeb nawet najmłodszych. Największą atrakcją będzie sama plaża pełna jasnego piasku oraz morze, które na odległość nawet 200 metrów jest płytkie i idealne do pluskania się dla maluchów. W pobliżu plaży znajdziemy obiekty, które są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi i pełne różnorodnych udogodnień. Jest też sporo atrakcji dla tych maluchów, którym znudzi się plażowanie i grzebanie w miękkim piasku. Osoby, które planują wyjechać do Meksyku z dziećmi, powinny uważnie wybierać obiekty wypoczynkowe, sprawdzić, jak blisko jest z nich do plaży, a także czy są spokojne i odpowiednie do wypoczynku z najmłodszymi. Warto tu brać pod uwagę chociażby fakt, czy w wybranym hotelu nie ma dyskoteki lub klubu nocnego. W takich warunkach ciężko bowiem będzie wypoczywać z maluchami.

Plaża Playa Norte

Plaża Playa Norte / shutterstock.com / Alex Waltner Photography

Nasza ocena plaży Playa Norte

W naszej ocenie plaża Playa Norte jest miejscem szczególnie godnym uwagi i polecenia. Jeśli marzą się Tobie karaibskie, piaszczyste plaże, na których można spędzić rajskie wakacje na końcu świata, plaża na pewno będzie idealnym miejscem wypoczynku. Wspaniałe widoki, piękne krajobrazy, doskonała pogoda, a także rozbudowana infrastruktura gwarantują pełne zadowolenie z wybranej lokalizacji. Decydując się na wakacje na Playa Norte możesz mieć pewność, że o każdej porze roku będą one udane, pełne wrażeń i słońca.

Zobacz oferty już od 4 595 zł za os.