Gdzie jest ciepło w sierpniu

Gdzie na wakacje w sierpniu? Zobacz gdzie jest ciepło w sierpniu

Sierpień to miesiąc, który wyjątkowo często wybieramy na czas naszych wakacyjnych wyjazdów. W tym czasie możemy bowiem liczyć na piękną pogodę i całe mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o kierunki podróży. Jeśli planujesz wakacje w sierpniu, sprawdź, gdzie masz gwarancję słońca i doskonałej atmosfery.

Sierpień - gdzie na wakacje
Sierpień – gdzie na wakacje. Photo by Patricia Santos on Unsplash

Wiele osób, które zastanawiają się, gdzie najlepiej jechać na urlop w sierpniu, decyduje się na wakacje w kraju. Nic w tym dziwnego – sierpień jest miesiącem wyjątkowo ciepłym, dzięki czemu nie trzeba jechać na koniec świata, aby złapać wspaniałą opaleniznę i cieszyć się słońcem. Trzeba jednak mieć świadomość, że pogoda w klimacie umiarkowanym bywa kapryśna.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Gdy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem planujemy sierpniowe wakacje, nigdy nie wiemy, czy w danym roku sierpień pełen będzie tropikalnych upałów, czy raczej sporych opadów deszczu. Co więcej, najpopularniejsze regiony turystyczne w naszym kraju, czyli Bałtyk i polskie góry, są w sezonie wyjątkowo drogie. Bardzo często okazuje się, że za słoneczne wakacje za granicą możemy zapłacić zdecydowanie mniej. A nad Adriatykiem czy nad ciepłym oceanem mamy pewność, że wakacji nie będą przerywały opady deszczu. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie na wakacje w sierpniu, dobrze jest wziąć pod uwagę nieco więcej kierunków niż tylko wypad nad polskie morze.

Włochy – czyli tam gdzie dobrze jest jechać w sierpniu

Jeśli zastanawiasz się, gdzie w sierpniu na wakacje, warto pomyśleć o Włoszech. Ten południowoeuropejski kraj to doskonały kierunek na wszelkie wakacyjne eskapady. Włochy w sierpniu zachęcają doskonałą pogodą – w zależności od regionu możemy liczyć na temperatury od 25 do 28 stopni, a więc warunki idealne zarówno do plażowania, jak i do zwiedzania.

Włoskie wakacje w sierpniu
Włoskie wakacje w sierpniu. Photo by Kristine Tanne on Unsplash

A we Włoszech zdecydowanie jest co zwiedzać i gdzie wypocząć w wyjątkowo przyjaznych warunkach. Włochy otoczone są czterema morzami: Adriatyckim, Jońskim, Tyrreńskim i Liguryjskim. To tu znajduje się najwyższy wulkan Europy, czyli Etna na Sycylii, a także czynny Wezuwiusz. Poza pięknymi plażami i wakacyjnymi klimatami, Włochy przyciągają ciekawa historią, bogatą kulturą, wspaniałymi zabytkami i doskonałą kuchnią – włoska sztuka kulinarna uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Będąc we Włoszech warto zaplanować zwiedzanie miast, które znane są na całym świecie – Rzym, Mediolan, Wenecja, Neapol i oczywiście Watykan to miejsca, które absolutnie powinny znaleźć się w naszym planie zwiedzania tego wyjątkowego kraju.

istotne informacje pogodowe:
26 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
5 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
15 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W czasie jednych wakacji we Włoszech trudno będzie dogłębnie poznać wszystkie regiony – większość turystów, którzy tu przyjeżdżają, wraca więc tutaj podczas kolejnych wakacyjnych eskapad. A jeśli próbujesz odnaleźć najlepszy włoski region, spójrz jakie Włochy plaże oferują swoim turystom. To z pewnością pomoże w wyborze idealnego miejsca na wypoczynek.

Idea na sierpniowe wakacje – Maroko

W poszukiwaniu miejsc, gdzie na urlop w sierpniu warto się wybrać, dobrze jest rozważyć także Maroko. Jednak w środku lata jest to kierunek jedynie dla najwytrwalszych wielbicieli upałów. W sierpniu w Maroko temperatury utrzymują się na poziomie od 30 do nawet 45 stopni na terenach pustynnych. Na pewno w takich warunkach nie będą czuły się dobrze osoby starsze czy mające jakiekolwiek problemy z krążeniem.

Sierpniowe Maroko. Photo by Tatiana Zanon on Unsplash
Sierpniowe Maroko. Photo by Tatiana Zanon on Unsplash

Maroko to kierunek doskonały dla osób, które uwielbiają orientalne klimaty, arabskie opowieści rodem z tysiąca i jednej nocy, niezwykłe budowle, pałace oraz targi zajmujące rozległe przestrzenie w środku miasta.

istotne informacje pogodowe:
31 – 38 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
4 %
Chmura
Szansa opadów
23 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W czasie wakacji w Maroko warto wybrać się do stolicy kraju rabatu, zwiedzić Marrakesz, a także korzystać z nadmorskich atrakcji. Rejony turystyczne Maroko skupiają się na dwóch wybrzeżach – Morza Śródziemnego oraz oceanu Atlantyckiego. W jednym i drugim regionie znajdziemy turystyczne kurorty, szereg miejsc, które warto odwiedzić, a także możliwość poznawania doskonałej kuchni. Na hasło sierpień wakacje Maroko może więc być świetną propozycją, ale tylko dla wielbicieli wysokich temperatur.

Malaga – cudowna lokalizacja na sierpniowy urlop

Hiszpańska Malaga jest jednym z tych miast, które przyciągają niepowtarzalnym klimatem i sprawiają, że kto choć raz tu przyjedzie, będzie chciał wracać jeszcze wiele razy. Miasto znajdujące się w słonecznej Andaluzji na wybrzeżu Costa del Sol, to jedno z największych hiszpańskich miast, pełne zabytków z czasów Imperium Rzymskiego i późniejszych okresów.

Malaga - wypoczynek w sierpniu
Malaga – wypoczynek w sierpniu. Photo by Martijn Vonk on Unsplash

W czasie pobytu w Maladze warto znaleźć czas na zwiedzanie twierdzy Alcazaba, ufortyfikowanego pałacu wzniesionego w czasach, gdy w mieście rządzili muzułmanie. Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania jest zamek Gibralfaro, który został wzniesiony kilka tysięcy lat temu za czasów Fenicjan. Warto odwiedzić także Teatr Rzymski, katedrę w Maladze, a także wybrać się na wędrówkę szlakiem Caminito del Rey. Jest to szlak pieszy, który ciągnie się wśród skalnych ścian na wysokości 400 metrów nad ziemią. Wysoki poziom adrenaliny i niezapomniane wspomnienia gwarantowane.

istotne informacje pogodowe:
26 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
2 %
Chmura
Szansa opadów
24 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wczasy w sierpniu, pobyt w Maladze na pewno będzie dobrym pomysłem. W tym czasie temperatury sięgają tu 35 stopni, będzie więc bardzo gorąco.

Przeczytaj ile trwa lot do Hiszpanii

Sierpień – gdzie na wakacje? Grecja!

W poszukiwaniu miejsca, gdzie w sierpniu na urlop warto pojechać, dobrze jest rozważyć również Grecję. Wakacyjna pogoda jest tam wręcz idealna do plażowania i korzystania z wodnych atrakcji. Sierpniowe temperatury kształtują się na poziomie 30-34 stopni, jest więc gorąco, a jednocześnie – co charakterystyczne dla klimatu śródziemnomorskiego – sucho i bezdeszczowo. Wybierając Grecję na wakacyjny kierunek można więc mieć gwarancję doskonałej pogody.

Urlop w sierpniu w Grecji
Urlop w sierpniu w Grecji. Photo by Evangelos Mpikakis on Unsplash

Grecja oferuje praktycznie wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku – piaszczyste plaże, ciepłe morze, wspaniałą, bujną roślinność, a także sporo miejsc do zwiedzania – nie można zapominać, że to kolebka europejskiej kultury z wieloma antycznymi zabytkami, starożytnymi budowlami i świątyniami. Planując wakacje w Grecji warto zadbać o to, by zwiedzić Ateny z Akropolem i innymi obiektami, które znamy z lekcji historii.

istotne informacje pogodowe:
27 – 30 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
2 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Nie tylko Grecja kontynentalna jest idealnym wakacyjnym celem – ogromną popularnością wśród turystów cieszą się wyspy Greckie rozsiane na Morzu Śródziemnym, Jońskim i Egejskim. Wśród najpopularniejszych i jednocześnie najtłoczniejszych warto wymienić największą Kretę, pełne bujnej roślinności Rodos, Santorini, Zakynthos czy Mykonos. Jeśli szukamy czegoś mniejszego i bardziej spokojnego, można natomiast wybrać się na Lesbos czy Kefalonię. Każda z wysp ma swój niepowtarzalny klimat i jest na swój sposób wyjątkowa. Wszędzie znajdziemy też całe mnóstwo wakacyjnych atrakcji, dzięki którym wrócimy z urlopu wypoczęci i pełni pozytywnej energii.

Zobacz ile trwa lot do Grecji

Sierpniowa Chorwacja sposobem na piękne wakacje

Jeśli nurtuje Cię pytanie: sierpień, gdzie na wakacje, warto rozważyć także Chorwację. To południowoeuropejskie państwo, położone nad Morzem Adriatyckim, które cieszy się ogromna popularnością wśród turystów podróżujących w stronę słońca. W sierpniu w Chorwacji pogoda jest idealnie wakacyjna – temperatury powietrza na poziomie 28 stopni, ciepła woda w Adriatyki i zero deszczu.

Chorwacja. Gdzie na wakacje w sierpniu
Chorwacja. Gdzie na wakacje w sierpniu. Photo by Sergii Gulenok on Unsplash

Wypoczynek w Chorwacji to doskonały pomysł zarówno dla osób, które w trakcie urlopu preferują leniwe leżenie na plaży, jak i dla miłośników zwiedzania. Do dyspozycji mamy bowiem nie tylko rozległe, piaszczyste plaże, ale również sporo miejsc o bogatej historii. Niemal na każdym kroku można tu spotkać tajemnicze zamki, ruiny i pałace, wśród których znajdziemy zarówno obiekty starożytne, jak i na przykład arcydzieła renesansu.

Chorwacja w sierpniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
26 -30 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
8 %
Chmura
Szansa opadów
26 ° C
Fale
Temperatura wody
13 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

W Chorwacji warto zwiedzić między innymi jedno z najpiękniejszych miast Europy, czyli Dubrownik. Całe miasto ze względu na wyjątkową architekturę i zabytki jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Równie ciekawe pod względem architektonicznym i historycznym jest miasto Zadar, czyli stolica Dalmacji. Ważnym elementem zwiedzania powinna być również wyprawa do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie oraz Parku Narodowego Kornati. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jest ciepło w sierpniu i gdzie można spędzić wymarzone wakacje, Chorwacja na pewno będzie idealnym kierunkiem podróży.

Zobacz ile trwa lot do Chorwacji

Bułgaria – gorący sierpień w Bułgarii

Na hasło wakacje w sierpniu, gdzie najcieplej, dobrze jest również pomyśleć o Bułgarii położonej na Bałkanach w południowo-wschodniej Europie. W sierpniu Bułgaria wydaje się idealnym miejscem na letni wypoczynek – temperatury sięgające 28 stopni, pełne słońce i praktycznie żadne ryzyko deszczu to gwarancja, że wakacje upłyną w słonecznej atmosferze.

Sierpień, wakacje - Bułgaria
Sierpień, wakacje – Bułgaria. Photo by Ivan Nedelchev on Unsplash

Urlopy w Bułgarii cieszyły się ogromną popularnością kilkadziesiąt lat temu, gdy przedstawiciele elit jeździli do Złotych Piasków czy na Słoneczny Brzeg. Po latach ten kierunek znowu stał się modny i na czasie, a podróżnicy, którzy zwiedzili już całą południową Europę, chętnie wybierają ten nieco leżący na uboczu kraj.

Bułgaria w sierpniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
27 – 30 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
4 %
Chmura
Szansa opadów
27 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Dzisiejsza Bułgaria to przede wszystkim słoneczne, piaszczyste plaże, ciepła woda oraz możliwość korzystania ze wszelkich sportów wodnych. Coś dla siebie znajdą również wielbiciele aktywnego zwiedzania, zabytków i odkrywania obcych kultur. W Bułgarii warto zwiedzić między innymi historyczne miasto Nessebyr, stolicę kraju Sofię, a także Warnę czy Słoneczny Brzeg. Pamiętajmy też, że Bułgaria to również doskonała kuchnia i jedno z najlepszych na świecie wino. Wakacje w słonecznym klimacie będą więc okazją także do poznawania wyjątkowych smaków bułgarskich uciech dla podniebienia.

Zobacz ile się leci do Bułgarii oraz sprawdź najlepsze last minute do Bułgarii

Albania w sierpniu

Choć Albania leży nieco na uboczu najpopularniejszych kierunków turystycznych, coraz więcej podróżników decyduje się na wakacje właśnie w tym tajemniczym i pełnym atrakcji kraju. Jako sierpniowy kierunek wyjazdu Albania będzie idealna. Sierpień jest najcieplejszym miesiącem w roku, a temperatury w cieniu utrzymują się na poziomie 25 stopni. Na wybrzeżu bywa cieplej, nieco w głębi kraju za to – trochę chłodniej. Albania znajduje się na południowym wschodzie Europy na Bałkanach, od zachodu ma dostęp do wybrzeża Morza Adriatyckiego. To właśnie tam skupia się ruch turystyczny i tam można znaleźć najwięcej kurortów i świetną bazę noclegową. Co oczywiście nie oznacza, że jedynie na wybrzeżu można spędzić czas ciekawie i atrakcyjnie.

Albania w sierpniu
Albania w sierpniu / iStock.com / j-wildman

Owszem, przepiękne piaszczyste, albańskie plaże zachwycają widokami i doskonałymi warunkami do plażowania i sportów wodnych, ale w innych regionach również jest sporo do zobaczenia. Wakacyjna pogoda w sierpniu sprzyja aktywnemu zwiedzaniu – nie jest gorąco, można więc wybrać się na sporo wycieczek w przerwie pomiędzy plażowaniem i kąpielami w Adriatyku.

Podczas letnich wakacji w Albanii warto udać się na północ kraju do miejscowości Szkodra nad Jeziorem Szkoderskim. To miasteczko pełne zabytków, które ma swoją jedyną, niepowtarzalną atmosferę. Na uwagę zasługuje również stolica kraju Tirana z wieloma zabytkowymi zabudowaniami, muzeami i miejscami atrakcyjnymi dla turystów. Ciekawe są również dwa miejsca, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednym z nich jest Berat, nazywany również miastem tysiąca okien, a drugim – Gjirokastre, miasto srebrnych dachów. Wśród naturalnych atrakcji turystycznych bardzo popularne są wioski Thethi oraz Valbonie, które leżą po dwóch stronach przełęczy w Alpach Albańskich.

od:
1 498 zł
Wakacje w Albanii!

Zobacz najciekawsze oferty biur podróży na wakacje w Albanii.

Wyjątkowo piękny jest również kanion rzeki Osumi czy okolice jeziora Komani. W Albanii zarówno wielbiciele zwiedzania miejsc historycznych i kulturalnych, jak i miłośnicy przebywania w pięknym otoczeniu natury na pewno czuć się będą doskonale. Jeśli dodamy do tego doskonałą bałkańską kuchnię, która pełna jest niezwykłych smaków i aromatów, letni urlop w Albanii z każdej strony będzie udany.

Portugalskie wczasy – pomysł na wyjazd w sierpniu

Na wakacje w sierpniu warto wybrać się do Portugalii. Ten zachodnioeuropejski kraj zachęca do wypoczynku, zapewnia sporo miejsc do zwiedzania, a jednocześnie ma jedyną w swoim rodzaju kulturę i tradycję. Portugalia jest przyjazna także ze względu na pogodę – sierpień, podobnie jak lipiec, jest w tym kraju najcieplejszym miesiącem. Średnie temperatury utrzymują się tutaj w tym czasie na poziomie 28-29 stopni. Jest więc bardzo ciepło i słonecznie, choć bez przeraźliwych upałów. Jak widać, w sierpniu na ciepłe, pełne słonecznych atrakcji wcale nie trzeba wyjeżdżać na koniec świata. Można je spędzić w europejskiej Portugalii. Co więcej, taki wyjazd będzie zdecydowanie tańszy niż wszelkie egzotyczne kierunki. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na opcję last minute Portugalia, może się okazać, że wypoczynek na zachodzie Europy będzie tańszy niż nad naszym polskim, bardzo kapryśnym morzem.

Portugalskie wczasy - pomysł na wyjazd w sierpniu
Portugalskie wczasy – pomysł na wyjazd w sierpniu / iStock.com / pkazmierczak

W Portugalii sporo atrakcji dla siebie znajdą turyści o różnych wakacyjnych potrzebach. Nad Oceanem Atlantyckim na pewno dobrze się będą bawić plażowicze nastawieni na opalanie, kąpiele w ciepłym oceanie i na uprawianie sportów wodnych. Wybrzeże w Portugalii pełne jest przepięknych, rozległych plaż, zapewniających komfortowy wypoczynek. Miłośnikom plażowania z pewnością spodoba się wybrzeże Algarve, które jest prawdziwym turystycznym rajem z malowniczymi plażami, wieloma nadbrzeżnymi miasteczkami, wkomponowanymi w krajobraz, niewielkimi portami, kafejkami i tawernami usytuowanymi niemal nad samym morzem.

od:
1 498 zł
Wczasy w Portugalii!

Zobacz najlepsze oferty w biurach podróży!

Stolicą Algarve jest miejscowość Faro z piękną starówką. Ale w okolicy sporo jest również innych, atrakcyjnych miejsc: efektowne skalne kurorty w pobliżu Lagos, dawne miasteczko portowe Tavira z domkami z charakterystycznymi namiotowymi dachami. W każdej z miejscowości można znaleźć miejsca, gdzie dostępne są regionalne przysmaki i lokalne trunki. Portugalia latem pełna jest więc słońca, doskonałych smaków, pięknych widoków i ciepła, nie tylko tego na termometrach – równie ciepli i serdeczni są mieszkańcy Portugalii, przyjmujący przyjezdnych z otwartymi ramionami. Jeśli dopiero zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacje w sierpniu, warto bez zastanowienia wybrać właśnie Portugalię.

Turcja

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca na wakacje w sierpniu, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania Turcja. Ten kraj znajdujący się w zachodniej Azji przyciąga przede wszystkim bardzo wysokimi temperaturami, szczególnie na popularnej Riwierze Tureckiej. Sierpień w tym regionie jest wyjątkowo upalny, a temperatury mogą sięgać nawet 35 stopni w cieniu. Warunki są wręcz idealne do plażowania, kąpieli w ciepłym morzu, a także uprawiania sportów wodnych. Wakacje na Riwierze Tureckiej w sierpniu na pewno spodobają się zarówno miłośnikom opalania, jak i osobom, które preferują aktywny wypoczynek. W porównaniu do wielu bardziej odległych kierunków Turcja i Riwiera Turecka to możliwość dosyć niedrogiego wypoczynku. Jeśli dodatkowo zapolujesz na opcję last minute Turcja, można spędzić całkiem ekonomiczne wakacje w pięknym, gorącym klimacie.

Turcja - sierpień
Turcja – sierpień / iStock.com / Olena_Rublenko

Na Riwierze Tureckiej zachwycające są rozległe i piaszczyste plaże, zapewniające nie tylko piękne widoki, ale również komfortowy wypoczynek. Ale nie tylko – w okolicy niemal każdego kurortu można znaleźć sporo miejsc pełnych atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Jednym z najpopularniejszych kurortów jest Alanya ze słynną Plażą Kleopatry, efektownymi jaskiniami, które można zwiedzać, a także zabytkami z różnych epok historycznych.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Miłośnicy łączenia plażowania ze zwiedzaniem powinni również wybrać się do Side. Jest to malownicza miejscowość wypoczynkowa z pięknymi, tureckimi plażami, położona wśród pomarańczowych gajów i pełnych zieleni wzgórz. W kurorcie i okolicach można znaleźć sporo zabytków. Jest tu starożytna zabudowa, ruiny świątyni Ateny i Apollina, monumentalna bizantyjska bazylika i antyczny teatr. Praktycznie na całej długości wybrzeża Riwiery Tureckiej można znaleźć miejsca, dzięki którym wypoczynek będzie pełen nie tylko plażowania, ale również wielu dodatkowych atrakcji. Na pytanie, gdzie na wakacje w sierpniu, Turcja i niesamowita Riwiera Turecka są więc odpowiedzią pod każdym względem trafioną.

Egipt

Szukając miejsca na wakacje w sierpniu nie można zapomnieć o Egipcie, który niemal przez cały rok jest idealnym kierunkiem podróży. Sierpień w Egipcie będzie dosyć upalny – średnio na termometrach w ciągu dnia są 33 stopnie, a bywają dni, gdy jest jeszcze goręcej. Dużą zaletą podróżowania w tym miesiącu jest fakt, że w nocy temperatura nie spada drastycznie, jak to ma miejsce w innych miesiącach – jeśli ktoś nastawia się na życie nocne, imprezy i korzystanie z różnych atrakcji po zmroku, w sierpniu na pewno nie będzie marznąć.

Egipt - sierpień
Egipt – sierpień / iStock.com / Balate Dorin

Pamiętajmy jednak, że wysokie upały nie są dla wszystkich – w tym czasie do Egiptu nie powinny podróżować rodziny z małymi dziećmi, gdyż na plażowanie może być za gorąco. Nie jest to również dobra pora na wyjazd dla osób, które kiepsko znoszą wysokie temperatury. Nie ma bowiem większego sensu jechać w egzotyczne miejsca, a następnie z powodu upałów spędzać czas w hotelowym, klimatyzowanym pokoju, podczas gdy wokoło jest całe mnóstwo atrakcji godnych zobaczenia.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Sierpniowe wakacje w Egipcie warto spędzić zarówno na plażowaniu, jak i na zwiedzaniu. Egipt jest przecież jednym z najstarszych państw świata o wyjątkowo bogatej historii starożytnej, której pozostałości znajdziemy w wielu regionach kraju. Być w Egipcie i nie zobaczyć piramid albo sfinksa? Trudno sobie wyobrazić, by takie wakacje były w stu procentach udane. W biurach podróży, które organizują wakacje all inclusive do Egiptu, można znaleźć sporą ofertę dodatkowych wycieczek, które mogą być ciekawą odskocznią od spędzania czasu wyłącznie na plażowaniu. Podczas wysokich upałów w sierpniu niekoniecznie trzeba korzystać ze wszystkich opcji dodatkowych wyjazdów, ale warto wybrać choć kilka, by nie spędzić całego urlopu na leżaku. 

Cudowna Czarnogóra w sierpniu

Jeśli szukamy bałkańskiego kierunku podróży, nie tylko Bułgaria będzie świetnym wakacyjnym pomysłem. Warto również sprawdzić, co ma do zaoferowania Czarnogóra. To niewielki i młody kraj nad Morzem Adriatyckim na Bałkanach, gdzie ciepło w sierpniu jest praktycznie zawsze. Temperatury powietrza dobiegające do 30 stopni gwarantują udany wypoczynek na plaży i nie tylko.

Sierpniowe wakacje - Czarnogóra
Sierpniowe wakacje – Czarnogóra. Photo by Radik Sitdikov on Unsplash

W Czarnogórze coś dla siebie znajdą miłośnicy spokojnego plażowania i sportów wodnych, a także wielbiciele zwiedzania zabytków. Dużym atutem kraju może być fakt, że nie jest głównym obiektem turystycznych zainteresowań, dzięki czemu nie ma tu wielkich tłumów turystów u można liczyć na spokojny wypoczynek.

Czarnogóra w sierpniu
sprawdź pogodę całoroczną
istotne informacje pogodowe:
28 – 31 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
10 %
Chmura
Szansa opadów
26 ° C
Fale
Temperatura wody
14 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Planując pobyt w Czarnogórze, warto wybrać na miejsce wypoczynku Riwierę Czarnogórską z licznymi plażami, kurortami i wieloma atrakcjami dla turystów o różnych potrzebach i zainteresowaniach. Ciekawymi miejscami do zwiedzania są również niewielkie miasteczka rozsiane na mapie całego kraju. Pełno w nich zamków, ruin, klimatycznej zabudowy i miejsc, w których można spróbować specjałów lokalnej kuchni. Jeśli szukasz kierunku wyjazdu w Europie, a jednocześnie zwiedziłeś już wszystkie kraje na południu, doskonałym pomysłem na wakacje będzie odkrywanie niezwykłej i nieco tajemniczej Czarnogóry.

Bali – niesamowite miejsce na sierpniowy relaks

Gdzie lecieć w sierpniu, żeby było ciepło, a jednocześnie nieco egzotycznie? Wiele osób decyduje się na podróż na Bali – wyspę, która zachwyca orientalnym klimatem i wspaniałymi widokami. Położona na Oceanie Indyjskim indonezyjska Bali z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników odkrywania niezwykłego świata w dalekiej Azji. W sierpniu na Bali temperatury powietrza sięgają 27 stopni, podobnie jest w przypadku wody w morzu. Jest bardzo ciepło, ale nie ma ekstremalnych upałów, które nieco utrudniałyby wypoczynek.

Gdzie lecieć w sierpniu na urlop. Bali
Gdzie lecieć w sierpniu na urlop. Bali. Photo by Alec Favale on Unsplash

Największym atutem Bali jest bogactwo naturalne, czyli rozlegle, piaszczyste plaże z piaskiem, który jest niemal śnieżnobiały, turkusowa woda oraz dzika i nietknięta ręką człowieka przyroda. Bali przyciąga nie tylko wielbicieli plażowania, ale również miłośników sportów wodnych. Stwarza bowiem idealne warunki do nurkowania wśród raf koralowych, surfowania czy żeglowania.

istotne informacje pogodowe:
26 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
15 %
Chmura
Szansa opadów
28 ° C
Fale
Temperatura wody
11 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Na Bali w warunkach naturalnych zobaczymy przepiękne okazy roślinności, które znamy jedynie z katalogów podróżniczych czy z ogrodów botanicznych. Zwiedzanie Bali może więc być prawdziwą przygodą i wyzwaniem, które pozostawi wyłącznie pozytywne wspomnienia.

Przeczytaj ile się leci na Bali

Idealny pomysł na wakacje w sierpniu? Zanzibar

Na hasło gdzie na wakacje sierpień, idealnym pomysłem będzie również Zanzibar, wyspa na Oceanie Indyjskim wchodząca w skład Tanzanii. Do niedawna było to miejsce zupełnie nieodkryte, jednak w ostatnich kilku sezonach wyspa stała się wyjątkowo popularna wśród turystów z całego świata.

Zanzibar. Gorące wakacje - sierpień
Zanzibar. Gorące wakacje – sierpień. Photo by Humphrey Muleba on Unsplash

Z pewnością przyciąga egzotycznymi widokami, wspaniałymi, rozległymi plażami, bujną roślinnością i ciepłym, spokojnym morzem. Na Zanzibarze życie płynie zdecydowanie spokojniej, to idealne miejsce na kameralny wypoczynek z dala od potężnych kurortów i tłumów turystów zajmujących każdy kawałek piasku na plaży.

istotne informacje pogodowe:
26 – 28 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
30 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
12 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Jeśli szukasz pomysłu na wyjazd na koniec świata, Zanzibar na pewno spełni oczekiwania odnośnie idealnych wakacji. Ze względu na dosyć dużą odległość, koszt wyjazdu będzie zdecydowanie wyższy niż wakacje na przykład na południu Europy. Jednak niezwykłe widoki, jakie napotkamy na wyspie oraz możliwość wypoczywania w prawdziwym raju na ziemi z pewnością są tego warte.

Sprawdź jak długo leci się na Zanzibar i zobacz luksusowe wakacje na Zanzibarze

Kenia na sierpniowy urlop

Wśród popularnych kierunków egzotycznych podróży, w ostatnim czasie chętnie wybierana jest także Kenia. To afrykański kraj położony w Afryce Wschodniej nad Oceanem Indyjskim. Choć mogłaby kojarzyć się z potężnymi upałami, w rzeczywistości nie jest tu aż tak gorąco, jak mogłoby się wydawać. W sierpniu temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 27 stopni, jest więc bardzo ciepło, ale zdecydowanie nie upalnie.

Gdzie lecieć w sierpniu na wakacje. Kenia
Gdzie lecieć w sierpniu na wakacje. Kenia. Photo by Jessica Pamp on Unsplash

Kenia to przede wszystkim niesamowite krajobrazy, a także parki narodowe, których zwiedzanie pozostaje w pamięci na długo. Można tu zobaczyć żyrafy, strusie, zebry i antylopy żyjące w naturalnych warunkach na sawannie. Jednym z ciekawych miejsc jest Park Narodowy Lake Nakuru, który leży w odległości około 160 km od stolicy Kenii Nairobi. Znajdują się tu setki tysięcy różowych flamingów, można też spotkać całe mnóstwo innych gatunków zwierząt – od wodnego ptactwa po drapieżniki, jak lwy czy gepardy. Przy odrobinie szczęścia natknąć się możemy nawet na nosorożca.

istotne informacje pogodowe:
26 – 29 ° C
Termometr
Min. / Max. temp.
8 %
Chmura
Szansa opadów
25 ° C
Fale
Temperatura wody
11 g.
Słońce
Godziny słoneczne
sprawdź pogodę całoroczną

Kenia to doskonałe miejsce także do nurkowania i poznawania wodnego świata, jak również do uprawiania innych sportów wodnych. Jeśli w czasie wakacji lubisz zwiedzać i przebywać w bliskim otoczeniu niezwykłej przyrody, wakacje w Kenii na pewno będą niezapomniane.

Czytaj również:

Aplikacja
🔥 Gdzie będzie najcieplej w sierpniu?

W sierpniu najcieplej jest w Maroko, gdzie panują typowo afrykańskie klimaty. Zdarza się, że temperatury powietrza przekraczają 45 stopni.

🤑 Gdzie na tanie i gorące wakacje w sierpniu?

Tanie wakacje w sierpniu na pewno spędzimy na południu Europy oraz na Bałkanach. Warto rozważyć wyjazd do Hiszpanii, Grecji, Włoch, a także do Czarnogóry i Bułgarii. Ceny takich wyjazdów bywają niższe niż wypoczynek nad naszym Bałtykiem.

☀️ Gdzie jest ciepło i nie ma turystów w sierpniu?

Te kierunki, w których jest ciepło w sierpniu, raczej są oblegane przez turystów. Są jednak miejsca, które nadal nie są zatłoczone. Warto wybrać się do Kenii, na Zanzibar i na Bali. Czarnogóra również będzie kierunkiem, w którym ruch turystyczny nie jest jeszcze zbyt duży.

✈️ Gdzie nie podróżować w sierpniu?

W sierpniu warto wstrzymać się z podróżami do krajów, gdzie jest wyjątkowo gorąco, a upały są trudne do zniesienia. Takie kierunki jak Egipt, Oman czy Emiraty Arabskie last minute mogą być w tym czasie kiepskim miejscem do spokojnego wypoczynku.