Antalya - pogoda. Zobacz kiedy jechać do Antalyi

Antalya – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Antalyi

Wakacje na Riwierze Tureckiej to idealny przepis na urlop w słonecznym klimacie. Jeśli celem Twojej podróży jest Antalya, pogoda na pewno będzie odpowiednia w sezonie wiosenno-letnim, ale nie tylko. Wiele zależy od tego, czy nastawiasz się na leżenie na plaży, czy też na bardziej aktywne zwiedzanie najciekawszych atrakcji turystycznych na riwierze. Kiedy jechać do Antalyi? W jakich miesiącach można liczyć na najlepszą pogodę?

Antalya - pogoda całoroczna
Antalya – pogoda całoroczna / iStock.com / Grigorev_Vladimir

Pogoda w Antalyi to jedna z ważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji. Ten wyjątkowo położony kurort jest stolicą Riwiery Tureckiej. Znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Turcji i przyciąga turystów z całego świata. Wspaniałe widoki, piaszczyste plaże, mnóstwo atrakcji oraz świetna infrastruktura turystyczna gwarantują, że każdy znajdzie tu coś na miarę swojego wymarzonego wypoczynku. Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Antalyi, dobrze jest najpierw zdobyć nieco informacji na temat jej położenia, a co za tym idzie warunków klimatycznych.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Trzeba również pamiętać o własnych upodobaniach i planach wakacyjnych. Jeśli marzy się Tobie wakacyjna Antalya last minute, temperatura w miesiącach zimowych może być nie do końca odpowiednia do całodziennego plażowania. Tymczasem w pełni lata może być za gorąco osobom, które stawiają na aktywny wypoczynek i zwiedzanie.

Zobacz również najlepsze oferty last minute do Turcji

Pogoda Antalya – kiedy jechać?

Temperatura w Antalyi jest na przestrzeni roku dosyć zróżnicowana, dlatego też na pytanie Antalya kiedy jechać, nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Są miesiące cieplejsze i chłodniejsze, a co za tym idzie – różne grupy turystów decydują się w tym czasie na przyjazd na Turecką Riwierę.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 13 ° C 20% 16 ° C 10 g.
Luty
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
12 – 14 ° C 15% 15 ° C 11 g.
Marzec
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 17 ° C 12% 15 ° C 12 g.
Kwiecień
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
19 – 21 ° C 10% 16 ° C 13 g.
Maj
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 25 ° C 10% 19 ° C 14 g.
Czerwiec
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 30 ° C 8% 23 ° C 15 g.
Lipiec
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
31 – 33 ° C 2% 26 ° C 14 g.
Sierpień
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
31 – 33 ° C 2% 27 ° C 13 g.
Wrzesień
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
27 – 29 ° C 5% 26 ° C 13 g.
Październik
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
21 – 23 ° C 8% 23 ° C 11 g.
Listopad
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
16 – 18 ° C 8% 20 ° C 10 g.
Grudzień
Antalya już od 1 298 zł za osobę!
pokaż oferty
13 – 15 ° C 10% 18 ° C 9 g.

Warto pamiętać, że Antalya klimat ma śródziemnomorski, a to oznacza długie lata i krótkie, ciepłe zimy, które są zupełnie inne niż te zimy, które znamy z klimatu umiarkowanego. W Antalya pogoda jest dobra do plażowania przez większą część roku, co na pewno spodoba się osobom szukającym słonecznego i sprawdzonego kierunku.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda temperatura Antalya w poszczególnych miesiącach, poniżej znajdziesz wygodne zestawienie. Dzięki temu łatwiej znajdziesz miesiąc, który będzie dla Ciebie najlepszym czasem na podróż do ciepłej Turcji.

Zobacz również najlepsze oferty Antalya all inclusive

Antalya pogoda styczeń

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna Antalya, pogoda w styczniu może nie do końca spełnić te oczekiwania. W tym czasie jest tu zima, choć zdecydowanie ładniejsza niż na bardziej mroźnej północy. W styczniu średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 11 stopni w ciągu dnia.

Długoterminowa pogoda dla Antalyi w Turcji
Długoterminowa pogoda dla Antalyi w Turcji / iStock.com / Oleg_P

Jest 18 dni słonecznych, co oznacza, że jest spore ryzyko opadów deszczu. Deszcze jednak bywają dosyć przelotne i sporadyczne, dzięki czemu nie przeszkadzają w wypoczynku. Antalya pogoda styczeń z pewnością nie jest dobrym czasem dla wielbicieli opalania się i kąpieli w morzu. Można jednak spędzić tu czas ciekawie na zwiedzaniu pobliskich atrakcji.

Sprawdź także kiedy jechać do Turcji

Antalya pogoda luty

Antalya pogoda luty to warunku atmosferyczne dosyć zbliżone do styczniowych. W tym miesiącu jest średnio 12 stopni na słupkach rtęci. Dni deszczowych jest dosyć sporo, jednak nie jest tak, że deszcze padają przez cały dzień.

Jaki najlepszy miesiąc na wakacje w Antalyi
Jaki najlepszy miesiąc na wakacje w Antalyi / iStock.com / frantic00

Kiedy do Antalyi wybierzesz się w lutym, raczej nie spędzisz słonecznych wakacji na plaży. W tym czasie warunki do plażowania są raczej kiepskie. Ale są też plusy – nie ma tłumów, a ceny są dużo niższe niż w sezonie. Można więc spędzić atrakcyjne wakacje z opcją zwiedzania, a za niewielkie pieniądze.

Czytaj także kiedy jechać na Malediwy

Antalya pogoda marzec

Osobom, którym marzy się wakacyjna pogoda, Antalya w marcu może nie przypaść do gustu. W tym czasie jest tutaj dosyć ciepło, bo średnie miesięczne temperatury to 15 stopni, ale zdecydowanie nadal zbyt chłodno, by spędzać całe dnie na plaży.

Kiedy najcieplej - Antalya
Kiedy najcieplej – Antalya / iStock.com / Aleh Varanishcha

To dobry miesiąc dla osób, które lubią podróżowanie przed sezonem, nie nastawiają się wyłącznie na opalanie, a chętnie odwiedzają i poznają nowe miejsca. Antalya pogoda marzec to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz spędzić wakacje z dala od tłumów turystów w wyjątkowo atrakcyjnym regionie świata.

Zobacz też kiedy jechać na Zanzibar

Antalya pogoda kwiecień

Antalya pogoda kwiecień to już całkiem wiosenne klimaty z temperaturami na poziomie 20 stopni. Mniej jest dni deszczowych, przez większą część kwietnia można liczyć na piękną pogodę. Dni też są dłuższe niż w pierwszych miesiącach roku. Można więc zaplanować zarówno zwiedzanie, jak i czas na plaży.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

Łapanie pierwszych promieni mocniejszego słońca jest już jak najbardziej możliwe, na kąpiele w Morzu Śródziemnym jednak jest trochę za wcześnie, Jeśli interesuje Cię słoneczna, ale nie gorąca Antalya, pogoda w kwietniu na pewno spełni Twoje oczekiwania pod każdym względem.

Sprawdź również kiedy jechać do Grecji

Antalya pogoda maj

Osobom, którym marzy się wiosenna pogoda, Antalya w maju na pewno przypadnie do gustu. W tym miesiącu na Riwierze Tureckiej mamy już piękną wiosnę. Średnie miesięczne temperatury w maju utrzymują się na poziomie 23 stopni, jednak im bliżej czerwca, tym mogą być wyższe.

Kiedy najlepsza pogoda na wakacje w Antalyi
Kiedy najlepsza pogoda na wakacje w Antalyi / iStock.com / Oleg_P

Antalya pogoda maj to dobry czas dla wielbicieli plażowania, a także dla osób, które stawiają na aktywny wypoczynek, uprawianie sportów wodnych oraz zwiedzanie najciekawszych atrakcji w tym regionie Turcji. Antalya temperatury w maju ma na tyle wysokie, że chwilami można się tu o tej porze roku poczuć jak w tropikalnym klimacie.

Zobacz także kiedy jechać na Maltę

Antalya pogoda czerwiec

Antalya pogoda czerwiec to już lato w pełnym rozkwicie. Na słupkach rtęci mamy w tym czasie 29 stopni, w ciągu dnia jest 15 godzin słońca, co pozwala na zaplanowanie każdego dnia tak, by spędzić go na jak największe ilości atrakcji.

Panorama Antalyi
Panorama Antalyi / iStock.com / Xantana

W czerwcu jest dobry czas na zwiedzanie, opalanie się, kąpiele w morzu. Temperatura wody na poziomie 23 stopni odpowiada nawet największym zmarzlakom. Jeśli marzy się Tobie słoneczna, wakacyjna pogoda, Antalya w czerwcu sprawi, że spędzisz wakacje na samych gorących atrakcjach.

Przeczytaj też kiedy jechać do Izraela

Antalya pogoda lipiec

W lipcu w Antalyi robi się już chwilami za gorąco. Średnie miesięczne temperatury w lipcu to 32 stopnie w cieniu, a zdarzają się dni, gdy jest jeszcze goręcej. Temperatura wody na poziomie 26 stopni sprawia, że praktycznie każdy chętnie pluska się z ciepłym, krystalicznie czystym morzu.

Piękny widok na plażę Konyaalti
Piękny widok na plażę Konyaalti / iStock.com / frantic00

W lipcu praktycznie nie ma deszczu, można mieć gwarancję doskonałej pogody bez względu na porę, jaką wybierzemy na wakacje w tym miesiącu. Antalya pogoda lipiec to czas idealny dla wielbicieli plażowania, sportów wodnych, a także osób, które po prostu uwielbiają gorące klimaty.

Sprawdź także kiedy jechać na Kubę

Antalya pogoda sierpień

Jeśli Twoim kierunkiem podróży jest sierpniowa Antalya, pogoda na pewno będzie idealna do plażowania, łapania pięknej opalenizny, a także korzystania ze wszystkich słonecznych atrakcji. Antalya pogoda sierpień to 32 stopnie w cieniu, woda w morzu ma temperaturę 27 stopni, a więc jest idealna do kąpieli dla każdego.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

W sierpniu nie ma deszczu, przez cały miesiąc jest słonecznie, a każdego dnia jest 15 godzin słońca. To świetne warunki do zaplanowania wakacji, które pod każdym względem będą udane.

Zobacz też kiedy jechać na Jamajkę

Antalya pogoda wrzesień

Antalya pogoda wrzesień to nadal gorące, letnie klimaty. Jeśli więc planujesz wakacje po sezonie, w tym czasie Riwiera Turecka będzie kierunkiem idealnym. We wrześniu na słupkach rtęci jest 28 stopni, warunki są więc idealne do plażowania, kąpieli w morzu i korzystania z innych słonecznych atrakcji.

Plaża Cleopatry
Plaża Cleopatry / iStock.com / yulenochekk

A jako, że jest już nieco po sezonie, można liczyć na nieco niższe ceny niż w miesiącach wakacyjnych.

Czytaj także kiedy jechać do Bułgarii

Antalya pogoda październik

Jeśli w Twoich wyjazdowych planach jest jesienna Antalya, pogoda w październiku również może być odpowiednia, szczególnie jeśli porównamy ją do warunków panujących wtedy w naszej strefie umiarkowanej. W tym miesiącu średnie temperatury to 23 stopnie. Jest ciepło, ale nie ma upałów, co na pewno spodoba się turystom kiepsko znoszącym bardzo wysokie temperatury.

Stare miasto w Antalyi
Stare miasto w Antalyi / iStock.com / nejdetduzen

Antalya pogoda październik to dobry czas na aktywne zwiedzanie, uprawianie sportów wodnych. Plażowanie też może być jeszcze całkiem przyjemne, a z wyjazdu na pewno przywieziemy piękną opaleniznę.

Sprawdź także kiedy jechać do Portugalii

Antalya pogoda listopad

Antalya pogoda listopad to warunki pogodowe, które na pewno będą odpowiednie dla osób chcących w tym czasie uciec od kiepskiej, niemal zimowej aury. W listopadzie w tej części Riwiery Tureckiej mamy 17 stopni, jest dosyć słonecznie i ciepło, choć warunki nie są już dobre dla całodniowego plażowania.

Temperatura - Antalya
Temperatura – Antalya / iStock.com / Ihor_Tailwind

Antalya temperatury w listopadzie ma jednak na tyle wysokie, że nie brakuje osób, które właśnie ten miesiąc wybierają na spędzenie urlopu w Turcji. Jest już mocno po sezonie, dlatego na pewno będzie taniej i spokojniej. Raczej nie ma już tłumów w największych atrakcjach turystycznych czy na plażach.

Zobacz też kiedy jechać na Seszele

Antalya pogoda grudzień

W grudniu w Antalyi trudno już spodziewać się świetnych warunków pogodowych. Nie zapominajmy, że mamy tutaj śródziemnomorską zimę – na pewno dużo łagodniejszą niż w strefie umiarkowanej, ale dosyć chłodną w porównaniu do lata. Na słupkach rtęci w grudniu jest średnio 13 stopni.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

W skali miesiąca mamy sporo słońca, ale też mogą pojawić się dni deszczowe i kiepska pogoda. Wyjazd do Turcji w tym czasie może być dobrą propozycją dla osób, które nie nastawiają się na plażowanie i kąpiele w morzu. Antalya pogoda grudzień to czas dla aktywnych turystów, którzy stawiają na aktywne zwiedzanie i poznawanie największych atrakcji w danym miejscu, a nie na leniwe plażowanie.

Przeczytaj też kiedy jechać na Bali

Czytaj również:

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach
Antalya – kiedy najlepiej jechać?

Do Atalyi najlepiej jest wybrać się w miesiącach od czerwca do września – wtedy można liczyć na prawdziwie letnią pogodę, sprzyjającą wszelkim słonecznym atrakcjom.

Antalya – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Antalyi jest w miesiącach wakacyjnych. W lipcu i sierpniu na słupkach rtęci mamy średnio 32 stopnie. Nie brakuje też dni jeszcze cieplejszych, gdy najlepiej spędza się czas w cieniu.

Antalya – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego przypada w Antalyi na okres od czerwca do września. W tym czasie większość hoteli i obiektów turystycznych jest wręcz oblegana, a co za tym idzie – bywa dosyć drogo, a wszędzie są spore tłumy.

Antalya – jaki klimat?

Antalya znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który cechuje się długim latem i krótką oraz łagodną zimą.

Antalya – kiedy najtaniej?

Jeśli chcesz podróżować jak najtaniej, do Antalyi warto wybrać się w sezonie niskim w miesiącach zimowych. Od listopada do marca można spędzić tutaj równie atrakcyjne wakacje, co latem, ale zdecydowanie tańsze.