Złote Piaski - pogoda. Kiedy jechać na Złote Piaski

Złote Piaski – pogoda. Sprawdź kiedy jechać do Złotych Piasków

Bułgarskie Złote Piaski to jeden z dwóch najpopularniejszych kurortów wakacyjnych w Bułgarii. Znane były już kilkadziesiąt lat temu, gdy wiele innych kierunków nie było dostępnych. Obecnie jest to miejsce idealne do wakacyjnego wypoczynku, imprezowania na plaży czy zwiedzania najciekawszych atrakcji turystycznych w Bułgarii. Kiedy lecieć do Złotych Piasków, aby wakacje były udane? Warto sprawdzić, kiedy pogoda jest najlepsza.

Kiedy jechać na Złote Piaski
Kiedy jechać na Złote Piaski / iStock.com / IR_Stone

Złote Piaski leżą nad Morzem Czarnym w odległości kilkunastu kilometrów od popularnej Warny. Kiedy do Złotych Piasków zdecydujemy się jechać na wakacje, możemy mieć pewność, że poza plażowaniem czy korzystaniem z nadmorskich atrakcji będziemy również mieć co zwiedzać. Kurort jest wyjątkowo zatłoczony, szczególnie w sezonie wakacyjnym i w szczycie sezonu turystycznego.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Jeśli ktoś chce mieć bardziej kameralny wypoczynek, powinien raczej pomyśleć o wyjeździe poza sezonem. Bez względu na to, w jakim miesiącu wybierzesz Złote Piaski, pogoda będzie całkiem przyjazna, choć oczywiście nie zawsze będzie sprzyjała plażowaniu czy wodnym szaleństwom.

Pogoda Złote Piaski – kiedy jechać?

Kiedy jechać do Złotych Piasków? Wszystko zależy od tego, jakie są nasze wakacyjne upodobania, a także możliwości finansowe. Jeśli interesują nas wakacyjne Złote Piaski, pogoda na pewno będzie zachwycająca, jednak ceny zdecydowanie najwyższe w ciągu roku.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

Jeśli więc nie patrzymy na koszty, najlepiej wybrać się na urlop w sezonie wakacyjnym. Natomiast osoby, którym zależy raczej na tańszym podróżowaniu, powinny rozejrzeć się w ofertach poza sezonem. Dobrym miejscem na szukanie tańszych ofert będą nasze listy z ofertami last minute Bułgaria, last minute Złote Piaski i last minute Słoneczny Brzeg. Na każdej z nich możesz odnaleźć ciekawe opcje niskobudżetowych wyjazdów.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
1 – 6 ° C 15% 6 ° C 9 g.
Luty
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
3 – 6 ° C 16% 5 ° C 10 g.
Marzec
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
8 – 11 ° C 20% 6 ° C 12 g.
Kwiecień
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 15 ° C 25% 9 ° C 13 g.
Maj
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 21 ° C 25% 15 ° C 15 g.
Czerwiec
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 26 ° C 30% 21 ° C 15 g.
Lipiec
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 28 ° C 15% 24 ° C 15 g.
Sierpień
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 5% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 25 ° C 10% 22 ° C 13 g.
Październik
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 19 ° C 15% 18 ° C 11 g.
Listopad
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 10% 13 ° C 9 g.
Grudzień
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
6 – 9 ° C 10% 9 ° C 9 g.

Nie tylko w szczycie sezonu można bowiem tutaj dobrze się bawić. Złote Piaski temperatury mają dosyć przyjazne przez cały rok. Warto pamiętać, że leżą w strefie przyjemnego klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się długim, ciepłym i słonecznym latem oraz łagodnymi zimami. Nawet w miesiącach zimowych nie ma tuta mrozów.

Przeczytaj także ile leci się do Bułgarii

Złote Piaski pogoda styczeń

Złote Piaski pogoda styczeń to propozycja raczej dla odważnych turystów. Kurort może wydawać się wręcz wymarły, gdyż nie jest to czas ani na plażowanie, ani na korzystanie z jakichkolwiek wakacyjnych atrakcji. Temperatury powietrza w styczniu utrzymują się średnio na poziomie 5 stopni, jest więc dość chłodno.

Kiedy najlepiej jechać - Złote Piaski
Kiedy najlepiej jechać – Złote Piaski / iStock.com / valio84sl

Sporo jest natomiast słonecznych dni, a więc pomimo dosyć niskich temperatur można liczyć na słoneczną pogodę. Jeśli marzą się Tobie gorące Złote Piaski, pogoda w styczniu raczej tego nie zapewni. Dobrze jest więc szukać terminów wyjazdów w nieco późniejszych miesiącach.

Sprawdź gdzie warto lecieć na wakacje w styczniu

Złote Piaski pogoda luty

Jeśli interesuje Cię wakacyjna pogoda, Złote Piaski w lutym również mogą nie do końca spełniać oczekiwania. Temperatury na poziomie 6 stopni nie są zbyt przyjazne, jeśli chodzi o wypoczynek na plaży. A kurort nastawiony jest raczej na plażowanie. Jeśli jednak zdecydujemy się na wyjazd w tym czasie, warto postawić na bardziej aktywne zwiedzanie i wybrać się chociażby do historycznej Warny.

Piaszczyste plaże Złote Piaski
Piaszczyste plaże Złote Piaski / iStock.com / FarzadFrames

Bułgaria w sezonie zimowym jest mniej zatłoczona, sporo tańsza, można więc spędzić atrakcyjny urlop polegający niekoniecznie na plażowaniu. Złote Piaski pogoda luty to czas raczej dla aktywnych podróżników.

Dokąd lecieć w lutym na wakacje?

Złote Piaski pogoda marzec

Złote Piaski pogoda marzec to nadal dosyć chłodna atmosfera, jak na nadmorski kurort w ciepłych krajach. Jest już jednak nieco cieplej niż w poprzednich miesiącach. Temperatury sięgają już 10 stopni, sporo jest słonecznych dni, a w ciągu dnia jest 13 godzin słonecznych.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

W tym czasie w Złotych Piaskach ruch turystyczny nadal jest dosyć słaby, co sprawia, że jest sporo taniej niż w sezonie wysokim. W marcu można potraktować Złote Piaski jako bazę wypadową do zwiedzania innych atrakcyjnych miejsc w regionie.

Gdzie w marcu na wakacje?

Złote Piaski pogoda kwiecień

Jeśli marzy się Tobie wiosenna pogoda, Złote Piaski w kwietniu mogą być już całkiem przyjaznym miejscem. Aczkolwiek nadal im wtedy daleko do typowej wakacyjnej aury. W tym miesiącu możemy liczyć na temperatury na poziomie 15 stopni, wiele słonecznych dni i małe ryzyko opadów.

Temperatura - Złote Piaski
Temperatura – Złote Piaski / iStock.com / user_with_dslr

Jeśli pojawia się deszcz, to jest on raczej sporadyczny. Złote Piaski pogoda kwiecień to dobra okazja do aktywnego wypoczynku i zwiedzania. O wyjeździe w tym czasie powinni pomyśleć turyści, dla których wakacje niekoniecznie muszą być spędzone jedynie na plażowaniu.

Czytaj też gdzie polecieć na wakacje w kwietniu

Złote Piaski pogoda maj

Złote Piaski pogoda maj to już czas na słoneczny wypoczynek w niemal wakacyjnym klimacie. Temperatury powietrza sięgają 20 stopni, jest bardzo ciepło i słonecznie. Co prawda woda w morzu nie jest jeszcze odpowiednia do kąpieli, ale można już skorzystać z leżenia na leżaku na plaży.

Widok na plażę w Bułgarii
Widok na plażę w Bułgarii / iStock.com / Iludl

W maju dobrym pomysłem może być połączenie korzystania ze słońca z bardziej aktywnym zwiedzaniem okolicy. Warto bowiem pamiętać, że Bułgaria to nie tylko plaże i woda, ale również mnóstwo historycznych miejsc, które warto odwiedzić będąc na wakacjach w tym kraju.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Albanii w maju

Złote Piaski pogoda czerwiec

Jeśli marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Złote Piaski w czerwcu to doskonały pomysł na wakacje. Temperatury powietrza mocno już przekraczają 20 stopni, jest więc bardzo ciepło. Można złapać nieco wakacyjnej opalenizny, woda w Morzu Czarnym też już jest odpowiednia do kąpieli, a także do korzystania z wielu opcji sportów wodnych.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

W licznych kurortach w Złotych Piaskach znajdziemy wiele wypożyczalni sprzętu. Warto skorzystać, żeby spędzić czas bardziej aktywnie niż tylko na leniwym plażowaniu. Złote Piaski pogoda czerwiec to idealna opcja na wypoczynek w wyjątkowym klimacie. Oczywiście, trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że o tej porze w większości kurortów będzie już wyjątkowo tłoczno.

Sprawdź również wakacje w czerwcu

Złote Piaski pogoda lipiec

Złote Piaski pogoda lipiec to czas na plażowanie i czerpanie pełnymi garściami ze wszystkiego, co oferują wakacyjne kurorty. Temperatury powietrza sięgają 27 stopni w cieniu, na słońcu jest więc jeszcze cieplej. Woda w morzu ma co najmniej 24 stopnie, można więc bez obaw się kąpać. To dobry czas na wyjazd z całymi rodzinami, także z małymi dziećmi. Jest bardzo ciepło, jednak nie ma upałów, które utrudniałyby aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli w lipcu wybierzesz Złote Piaski, pogoda na pewno będzie doskonała. Ryzyko opadów deszczu jest niewielkie, a nawet, jeśli się pojawią, będą raczej przelotne i krótkotrwałe.

Zobacz także jaka jest pogoda na Cyprze w lipcu

Złote Piaski pogoda sierpień

Pogoda w Złotych Piaskach w sierpniu będzie niemal przedłużeniem tej lipcowej, a nawet można liczyć na nieco gorętsze klimaty. Większość nadmorskich kurortów w tym czasie tętni życiem, sporo jest imprez w barach przy plaży.

Złote Piaski kiedy lecieć na wakacje
Złote Piaski kiedy lecieć na wakacje / iStock.com / master2

W sierpniu Złote Piaski chętnie wybierają ludzie młodzi i aktywni, którzy na wakacjach chcą przede wszystkim dobrze się bawić w słonecznej atmosferze. Złote Piaski pogoda sierpień na pewno nie zawiedzie. Z takich wakacji przywieziemy piękne wspomnienia i jeszcze ładniejszą opaleniznę.

Dokąd na wakacje w sierpniu?

Złote Piaski pogoda wrzesień

Złote Piaski pogoda wrzesień to już nieco niższe temperatury, jednak nadal wakacyjna atmosfera i możliwość korzystania ze wszystkich słonecznych atrakcji. Przez cały wrzesień jest tu ciepło, temperatury utrzymują się na poziomie 22-23 stopni. Woda w morzu, nagrzana przez całe lato, trzyma temperaturę i można bez obaw kąpać się, nurkować, surfować czy korzystać z innych opcji wodnego szaleństwa. Jeśli marzą się Tobie słoneczne Złote Piaski, pogoda we wrześniu będzie więc odpowiednia. W tym czasie ruch turystyczny jest już nieco mniejszy, można więc liczyć na bardziej spokojny wypoczynek.

Czytaj też gdzie polecieć we wrześniu na wakacje

Złote Piaski pogoda październik

Na pytanie Złote piaski – kiedy jechać, dobrą odpowiedzią będzie również październik. Choć jest zdecydowanie chłodniej niż latem, nie jest to jesień, jaką znamy z naszej umiarkowanej strefy klimatycznej.

Złote Piaski pogoda
Złote Piaski pogoda / iStock.com / valio84sl

Przez cały miesiąc jest tu słonecznie i bardzo ciepło, a temperatury na poziomie 17-18 stopni zapewniają idealne warunki do spędzania czasu na plaży, a także do aktywnego zwiedzania okolicy. Złote Piaski pogoda październik to czas, który warto poświęcić na zobaczenie tego wszystkiego, z czego znana jest Bułgaria.

Złote Piaski pogoda listopad

Złote Piaski pogoda listopad to temperatury na poziomie 11 stopni, nieco więcej opadów deszczu, choć nadal nie brakuje słonecznych dni. Nie są to już typowo wakacyjne klimaty, ale wypoczynek w tym miesiącu również ma swój urok. W listopadzie można postawić na aktywne zwiedzanie.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

To także dobra pora na wakacje dla osób, które szukają niedrogich wyjazdów. Poza sezonem jest tu zdecydowanie taniej zarówno w hotelach, jak i we wszystkich atrakcjach turystycznych. Jeśli chcesz zobaczyć w listopadzie Złote Piaski, temperatura nie będzie większą przeszkodą dla aktywnego zwiedzania.

Gdzie na wakacje w listopadzie?

Złote Piaski pogoda grudzień

Złote Piaski pogoda grudzień to już pełnia zimy, choć w nieco cieplejszym wydaniu niż nasza rodzima, polska zima. Temperatury nadal są bowiem dodatnie i nie ma ryzyka mrozów. Słupki rtęci pokazują 6-7 stopni w ciągu dnia, jest słonecznie, a więc odczuwalna temperatura może być nawet wyższa. Warto więc rozważyć wyjazd w grudniu, jeśli szukamy dobrego miejsca na wakacje na Święta Bożego Narodzenia lub sylwester za granicą. To dobry czas dla turystów, którzy lubią spokojny, kameralny wypoczynek z dala od zatłoczonych kurortów. W grudniu nawet w Złotych Piaskach będzie spokojnie i klimatycznie.

Czytaj również:

Aplikacja
Złote Piaski – kiedy najlepiej jechać?

Jeśli interesuje Cię wysoka temperatura, Złote Piaski najlepsze będą w sezonie wiosenno-letnim. W tym czasie jest słonecznie i ciepło, co pozwala na czerpanie pełnymi garściami ze wszystkich atrakcji tego miejsca.

Złote Piaski – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Złotych Piaskach jest w miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu. Temperatury w tym czasie mogą sięgać nawet 30 stopni.

Złote Piaski – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Złotych piaskach trwa od czerwca do września. W tym czasie większość kurortów tętni życiem, a noclegi należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Złote Piaski – jaki klimat?

Złote Piaski mają typowo śródziemnomorski klimat z długim latem i łagodną zimą. Nawet, jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie w miesiącach zimowych, warunki pogodowe będą całkiem przyjazne.

Złote Piaski – kiedy najtaniej?

Najtańsze wakacje w Złotych Piaskach spędzimy poza sezonem. W sezonie również można trafić na dużo niższe ceny, jeśli zdecydujemy się na wyjazdy last minute, oferowane przez większość biur podróży.