Cypr - kiedy jechać, kiedy lecieć. Zobacz kiedy najlepsza pogoda Cypr na podróż.

Cypr – pogoda. Zobacz kiedy najlepiej jechać na Cypr

Słoneczny Cypr jest jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych podróży. Kojarzy się z pięknymi plażami, słońcem i kąpielami w ciepłym morzu. To także idealne miejsce dla aktywnych turystów, którzy lubią zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc. Wybierając się w dowolnym miesiącu na Cypr, pogoda będzie zawsze dobra, a przez większość roku nawet idealna. Możemy być zatem pewni, że temperatura na Cyprze będzie nam sprzyjała niezależnie od miesiąca podróży.

Cypr pogoda
Cypr pogoda

Cypr jest niedużą wyspą położoną we wschodniej części Morza Śródziemnego. Przyciąga turystów wspaniałym klimatem, ale też wieloma atrakcjami, zabytkami oraz miejscami, które po prostu warto zobaczyć. Zanim zdecydujemy się na słoneczne wakacje w tym miejscu, dobrze jest zapoznać się z jego klimatem, a także warunkami panującymi w poszczególnych miesiącach. A jeśli już wybierzemy konkretny miesiąc, rozejrzyjmy się za ofertami Cypr last minute. Dobre lasty często gwarantują dużo niższą cenę niż standardowe oferty zamawiane na kilka miesięcy przed podróżą.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda Cypr – kiedy jechać?

Jeśli wybieramy się na Cypr, klimat w tym miejscu z pewnością będzie sprzyjał wakacyjnemu relaksowi. Cała wyspa znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, który jednak w zależności od regionu może przyjmować formę śródziemnomorskiego lub półpustynnego. Charakteryzuje się długimi i ciepłymi latami oraz bardzo łagodnymi zimami. Nawet jeśli w zimie wybierzemy się na Cypr, pogoda może nas pozytywnie zaskoczyć.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 13 °C do 15 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 14 °C do 17 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 16 °C do 19 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 18 °C do 21 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 22 °C do 25 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 25 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 28 °C do 32 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 28 °C do 34 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 27 °C do 30 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 24 °C do 27 °C | opady:  ☔  małe
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 20 °C do 23 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 15 °C do 19 °C | opady: ☔  małe

Sprawdź także oferty Cypr All Inclusive oraz najpiękniejsze plaże na Cyprze

Cypr pogoda styczeń

Jeśli nie robi Tobie różnicy, o jakiej porze roku wybierzesz się na Cypr, pogoda w styczniu z pewnością będzie idealna na podróżowanie, aktywne zwiedzanie, a także na spędzanie czasu na słońcu. W tym miesiącu średnie temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 14 stopni, każdego dnia jest nawet 10 godzin słonecznych.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

W skali miesiąca ponad trzy tygodnie są bezdeszczowe, natomiast kilka razy mogą pojawić się opady deszczu. Nie są one jednak intensywne i długotrwałe, dlatego też nie przeszkadzają w aktywnym wypoczynku. Cypr pogoda styczeń to idealna opcja dla osób, które lubią spokojny wypoczynek, nie zależy im na intensywnym plażowaniu, a także szukają tańszych wakacji. Poza sezonem na Cyprze jest zdecydowanie taniej.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w styczniu na Malediwach.

Cypr pogoda luty

Cypr pogoda luty to możliwość wybrania się w trakcie naszej zimy do zupełnie innego, cieplejszego rejonu świata. Temperatury w ciągu dnia sięgają 15 stopni, jest słonecznie i bardzo ciepło. Opady zdarzają się sporadycznie. Można więc mieć niemal pewność, że w trakcie urlopu nie trzeba będzie siedzieć w hotelu i czekać na ładniejszą pogodę.

pogoda na cyprze
Pogoda na Cyprze

Kiedy lecieć na Cypr planujesz w lutym, możesz mieć pewność, że sporo będzie wolnych miejsc w hotelach. Nie jest to sezon turystyczny, można więc liczyć na sporo zniżek zarówno w miejscach noclegowych, jak i w najpopularniejszych atrakcjach turystycznych.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w lutym na Madagaskarze.

Cypr pogoda marzec

Gdy marzy się Tobie słoneczny i przyjazny Cypr, pogoda w marcu na pewno spełni oczekiwania. W ciągu dnia jest tu ciepło do 17 stopni, w skali miesiąca zaledwie przez 4 dni pada deszcz. Zdarzają się jednak takie marce, gdy nie pada ani kropla deszczu.

Cypr - kiedy jechać?
Cypr – kiedy jechać?

Cypr pogoda marzec to idealna okazja do wędrówek po poszczególnych cypryjskich krainach, wygrzania się na słońcu, a także intensywnego zwiedzania. Jest przyjemnie i ciepło, ale nie ma dużych upałów, co na pewno odpowiadać będzie osobom niezbyt przepadającym za tropikami.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w marcu w Omanie.

Cypr pogoda kwiecień

Cypr pogoda kwiecień to przede wszystkim wiosna w pełnym rozkwicie. Temperatury sięgają 20 stopni, woda morska również się nagrzewa, choć nadal jest nieco za zimna, jeśli komuś zależy na kąpielach w ciepłym morzu.

Temperatura na Cyprze
Temperatura na Cyprze

W skali miesiąca jest kilka dni deszczowych, jednak wcale nie przeszkadzają w aktywnym wypoczynku czy zwiedzaniu. Jeśli marzy się Tobie wakacyjna pogoda, Cypr w kwietniu to doskonały pomysł na spędzenie wakacji w miejscu pełnym atrakcji.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w kwietniu w Nowej Zelandii.

Cypr pogoda maj

Osobom, które w maju wybierają się na Cypr, pogoda z pewnością będzie odpowiadała. Zaczyna się wtedy prawdziwe lato. Temperatury sięgają 23 stopni w cieniu, a temperatura wody zaczyna przekraczać 20 stopni. Są to już więc dobre warunki do morskich kąpieli, korzystania z uroków sportów wodnych, a także innych plażowych atrakcji.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Planując wakacje na Cyprze w kwietniu warto jednak rezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem – pogoda zaczyna bowiem przyciągać turystów zmęczonych długą zimą w klimacie umiarkowanym. Cypr pogoda maj to pomysł na udane wakacje zarówno w gronie znajomych, jak i z małymi dziećmi. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w maju na Hawajach.

Cypr pogoda czerwiec

Cypr pogoda czerwiec to ciepło, słońce, wspaniały wakacyjny klimat i wspomnienia, które na długo pozostają w pamięci po powrocie z urlopu. Temperatury są już typowo letnie, sięgają 27 stopni w cieniu. Woda w morzu ma temperaturę powyżej 23 stopni, a więc spełni oczekiwania nawet największych zmarzlaków.

Kiedy lecieć na Cypr
Kiedy lecieć na Cypr

Jeśli marzy się Tobie rewelacyjna pogoda, Cypr w czerwcu jest wyborem idealnym. W skali miesiąca jest 29 dni słonecznych, a więc jedynie w ciągu jednego dnia może zdarzyć się deszcz. Każdego dnia jest 15 godzin słońca, można więc znaleźć czas zarówno na leniwe plażowanie, jak i na bardziej aktywne zwiedzanie wyspy.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w czerwcu w Tajlandii.

Cypr pogoda lipiec

Wysokie temperatury i świetna pogoda – Cypr w lipcu to prawdziwy raj dla turystów marzących o podróży w stronę słońca. Średnie miesięczne temperatury utrzymują się na poziomie 30 stopni w cieniu. Jest jednak bardzo sucho, co jest charakterystyczne dla klimatu śródziemnomorskiego – nawet wysokie upały są do zniesienia. Na wybrzeżu dodatkowo wieje lekki wiatr od morza, dzięki czemu wysokie temperatury nie są tak odczuwalne.

Temperatura Cypr
Temperatura Cypr

Cypr pogoda lipiec to prawdziwa gratka zarówno dla wielbicieli plażowania, jak i miłośników sportów wodnych. W ciepłym morzu można nurkować, uprawiać windsurfing, a także korzystać z innych wodnych aktywności.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w lipcu na Dominikanie.

Cypr pogoda sierpień

Jeśli interesuje Cię gorący Cypr, temperatury w sierpniu na pewno przypadną Tobie do gustu. W tym miesiącu pogoda jest taka sama jak w lipcu – temperatury na poziomie 30 stopni, ciepła woda w morzu, same słoneczne dni bez ani kropli deszczu. Cypr pogoda sierpień to najlepsze wakacyjne warunki.

Cypr temperatura
Cypr temperatura

Warto jednak mieć świadomość, że jest to szczyt sezonu turystycznego – w poszukiwaniu wspaniałej pogody przyjeżdżają tu tłumy turystów. W największych kurortach jest więc wyjątkowo tłoczno, a przy tym ceny również są najwyższe. Na pytanie: Cypr – kiedy jechać, sierpień jest dobrą odpowiedzią jedynie wtedy, gdy nie obawiamy się tłumów i niezbyt przyjaznych cen.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w sierpniu na Zanzibarze.

Cypr pogoda wrzesień

Cypr pogoda wrzesień to absolutnie nie jesień. Podczas gdy w klimacie umiarkowanym lato definitywnie się kończy, Cypr temperatury nadal ma zdecydowanie letnie. Średnie miesięczne temperatury w ciągu dnia utrzymują się na poziomie 28 stopni. Woda w morzu nadal jest ciepła i idealna do kąpieli czy sportów wodnych.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Ryzyko opadów deszczu jest praktycznie żadne – w statystykach z ubiegłych sezonów jest tylko jeden dzień deszczowy we wrześniu. Można więc mieć gwarancję słońca. Jeśli interesuje Cię ciepły i bezdeszczowy Cypr, wrześniowa pogoda na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Przeczytaj również jaka jest pogoda we wrześniu na Seszelach.

Cypr pogoda październik

Kiedy na Cypr wybieramy się w październiku, nadal możemy liczyć na całe mnóstwo słońca. Temperatury w ciągu dnia sięgają 25 stopni Celsjusza, woda w morzu utrzymuje się na poziomie temperatury powietrza. Jest to więc świetny czas dla osób, które w pochmurną jesień szukają słońca, plaży i ciepłego morza.

Pogoda Cypr
Pogoda Cypr

Cypr pogoda październik to idealny moment na wakacje z dziećmi. Szczyt sezonu turystycznego jest już za nami, można więc liczyć na bardziej spokojny wypoczynek, a i ceny są nieco niższe niż w sezonie letnim.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w październiku w Malezji.

Cypr pogoda listopad

Pogoda na Cyprze w listopadzie mocno się różni od listopadowej jesieni, jaką znamy z naszych warunków klimatycznych. Temperatury utrzymują się na poziomie 20 stopni, jest słonecznie i ciepło, a w skali całego miesiąca mogą się pojawić zaledwie 3 deszczowe dni.

Kiedy jechać na Cypr
Kiedy jechać na Cypr

Cypr pogoda listopad to doskonała pora na aktywne zwiedzanie. W tym czasie i w tym klimacie świetnie będą się czuły osoby, które nie przepadają za wysokimi upałami i nie chcą spędzać całych wakacji na leżaku na plaży.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w listopadzie w Wietnamie.

Cypr pogoda grudzień

Cypr pogoda grudzień to również dobra pora na wakacyjny wypoczynek, szczególnie dla osób, które żyją w umiarkowanym klimacie i w zimie brakuje im ciepła, słońca i przyjaznego klimatu. W grudniu na Cyprze temperatury sięgają 16 stopni, więc jak na zimę są to warunki wręcz doskonałe.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

W tym czasie na wyspie pojawia się zdecydowanie mniej turystów niż w szczycie sezonu, można więc liczyć na spokojny, kameralny wypoczynek. W grudniu na Cyprze jest też taniej niż w sezonie wakacyjnym. Jeśli chcesz spędzić niedrogie wakacje w przyjaznym klimacie, grudniowy wypad na tę wyspę jest świetnym pomysłem.

Przeczytaj również jaka jest pogoda w grudniu w Kenii.

Aplikacja

Czytaj również:

✈️ Cypr – kiedy najlepiej jechać?

Jeśli wybierasz się na Cypr, pogoda w każdym miesiącu na pewno będzie zachęcająca. To, kiedy najlepiej jechać, zależy od tego, jakie są Twoje upodobania wakacyjne, co lubisz robić w czasie urlopu i jakie ceny Cię interesują. W szczycie sezonu będzie najcieplej, natomiast poza sezonem – zdecydowanie najtaniej. Warto jednak pamiętać, że wyjazd na Cypr będzie idealny o każdej porze roku.

☀️ Cypr – kiedy najcieplej?

Najcieplej na Cyprze jest w miesiącach letnich w lipcu i sierpniu. Wtedy temperatury powietrza w cieniu przekraczają nawet 30 stopni. Jeśli marzy się Tobie wysoka temperatura, Cypr w tym czasie będzie doskonałym pomysłem na wakacje.

🌴 Cypr – kiedy sezon turystyczny?

Szczyt sezonu turystycznego na Cyprze przypada od maja do października, wtedy jest zdecydowanie najcieplej i najbardziej przyjaźnie. Planując podróż w szczycie sezonu, trzeba jednak być przygotowanym na spore tłumy turystów. Wakacje w tych terminach najlepiej jest rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Trzeba również pamiętać, że w sezonie turystycznym wszystko – od hoteli, przez restauracje, aż po wszystkie atrakcje turystyczne – jest najdroższe. Po sezonie bywa zdecydowanie taniej.

🏖️ Cypr – jaki klimat?

Cypr leży w strefie klimatu subtropikalnego, który może jednak w zależności od regionu mieć dwa typy – śródziemnomorski lub pustynny. Klimat śródziemnomorski występuje przede wszystkim na wybrzeżu, natomiast pustynny – bardziej w głębi lądu.