Ile trwa lot do Brazylii. Sprawdź ile leci się do Brazylii

Ile trwa lot do Brazylii? Sprawdź ile leci się do Brazylii

Planowanie podróży do Brazylii jest pierwszym etapem wyjątkowej przygody, która czeka Cię w kraju, słynącym z gorącej samby i miłości do piłki nożnej. Brazylia, posiadająca wyjątkowe plaże to zdecydowanie warte odwiedzenia miejsce, do którego możesz dostać się drogą powietrzną. Zastanawiasz się ile trwa lot do Brazylii i jak szczegółowo wygląda podróż lotnicza do jednego z krajów Ameryki Południowej? Dowiedz się ile się leci do Brazylii i skąd musisz rozpocząć podróż, aby do celu dotrzeć w najkrótszym czasie. 

Brazylia - czas lotu
Brazylia – czas lotu / shutterstock.com / Catarina Belova

Ile się leci do Brazylii z Polski?

Osoby, które chcą zwiedzić Brazylię, przekonać się osobiście, jak wygląda słynny karnawał w Rio de Janeiro i wypocząć na niezwykłych, piaszczystych plażach wybrzeży Brazylii muszą mieć świadomość czasu, który potrzebny jest na podróż do tego niezwykłego miejsca.

Brazylia
Brazylia
Średni czas lotu z przesiadkami:
19 g. 40 m.
Wakacje w Brazylii już od 7 300 zł za osobę

Polska Brazylia ile trwa lot? Najkrótsza opcja lotu z Polski do Brazylii trwa dwanaście godzin, najdłuższa natomiast dobę i godzinę. W zależności od wyboru lotniska początkowego i końcowego podróży oraz dostępnych konfiguracji podróży lotniczej średni czas podróży z Polski do Brazylii wynosi 15-25 h. Tak duża rozbieżność spowodowana jest wyborem miejsca wylotu, miejsca przesiadki i miejsca lądowania. Niemniej jednak można znaleźć loty, które zagwarantują nam przybycie do Brazylii nawet w 15 godzin.

Sprawdź również ile trwa lot do Peru

Z jakich miast polecimy do Brazylii?

Lot do Brazylii ile trwa z polskich miast i czy jest duża różnica w czasie podróży z poszczególnych polskich lotnisk? Do Brazylii dolecisz z Warszawy, z Krakowa i Katowic, a na miejsce dotrzesz do takich portów lotniczych jak Sao Paulo, Rio de Janeiro, Porto, Altamira, Belo Horizonte, Recife. W zależności od punktu początkowego i końcowego podróży lotniczej do Brazylii zmianie ulega czas podróży oraz różna może być ilość przesiadek.

Brazylia - ile trwa lot
Brazylia – ile trwa lot / shutterstock.com / Skreidzeleu

Aby dotrzeć samolotem z Polski do Brazylii musisz liczyć się z międzylądowaniami oraz oczekiwaniem na przesiadkę. Średni czas podróży wynosi około 14 godzin i trzydzieści minut. Jeżeli więc zastanawiasz się ile trwa lot z Polski do Brazylii, uśredniając musisz liczyć się z szesnastogodzinną podróżą samolotem. 

Z jaką prędkością leci się samolotem do Brazylii?

Samoloty, lecące z Polski do Brazylii pokonują ogromne dystanse, niezależnie od miejsca, w którym musisz się przesiąść. Nowoczesne statki powietrzne, dedykowane do pokonywania największych odległości są maszynami dużymi i ciężkimi, odpowiednimi do transportu dużej liczby pasażerów. Wyposażone w najnowocześniejsze podzespoły statki powietrzne pasażerskie osiągają prędkość przelotową w granicach od około 800 do nawet 1000 km/h.

od:
7 300 zł
Wakacje w Brazylii

Sprawdź najlepsze oferty

Prędkość samolotu zależna jest od wielu czynników, wśród których z pewnością ważne są dostępności korytarzy powietrznych. Samoloty pasażerskie muszą sprostać rygorystycznym wymaganiom, dotyczącym stanu technicznego, a każdy kurs monitorowany jest przez kontrolerów lotu. Prędkość przelotowa ustalana jest dla każdego rejsu.

Zobacz także jak długo leci się do Panamy

Na jakiej wysokości leci samolot do Brazylii?

To ile leci się do Brazylii z polskiego lotniska nie jest związane z wysokością przelotową samolotu, gdyż jest ona ustalana by wpisać się w obowiązujący ruch lotniczy. Samolot pasażerski może lecieć na wysokości od 10 km n.p.m. lecz może też wzbić się na wysokość ponad 12,5 km nad ziemię. Nie należy stresować się dokładną wysokością, którą przyjmuje maszyna, aby nie doprowadzić do kolizji z innym statkiem powietrznym.

Czas lotu do Brazylii
Czas lotu do Brazylii / shutterstock.com / f11photo

Lot do Brazylii czas, a wysokość przelotowa samolotu? Te elementy nie są bezpośrednio ze sobą związane, choć warto przypomnieć, że od wysokości 10 km powietrze rozrzedza się, optymalizując przelot samolotów. 

Kiedy szukać tanich lotów do Brazylii?

Ile się leci z Polski d Brazylii nie jest związane z ceną lotu oraz optymalnym czasem podróży do tego kraju. Jeżeli chodzi o temperaturę, przez cały rok jest ona odpowiednia na podróż jednak w zakresie cen biletów lotniczych należy wciąż pod uwagę późną jesień. 

od:
7 300 zł
Wakacje w Brazylii

Sprawdź najlepsze oferty

Według informacji linii lotniczych najtańsze bilety można kupić z wyprzedzeniem. Zwróć uwagę, że ceny w Brazylii są niższe od kosztów, które ponosimy na co dzień w Polsce, a plaże w tym kraju zachwycą Cię niezwykłością oraz urokliwymi widokami. Zachwyć się również tropikalną roślinnością oraz wyjątkowymi gatunkami zwierząt, które możesz zobaczyć.

Czytaj też jak długo leci się samolotem do Tanzanii

Brazylia – ile trwa lot?

Lot z Polski do Brazylii trwa średnio kilkanaście godzin. Najkrótsze połączenie to czas około dwunastu godzin, średnio podróż do Brazylii zajmie Ci szesnaście godzin, natomiast najdłuższa podróż z Polski do Brazylii może trwać ponad dobę.

Brazylia – jak szybko leci samolot?

Podróż lotnicza z Polski do Brazylii odbywa się z prędkością, właściwą konkretnej maszynie oraz dostosowaną do wielu czynników. Średnio samoloty pasażerskie latają z prędkością około 800 km/h i mogą osiągać wartości do blisko 1000 km/h. Dzięki takim możliwościom dotrzesz do Ameryki Południowej w najkrótszym możliwym czasie.

Brazylia – jak długo leci samolot?

Samolot pasażerski do Brazylii może lecieć zaledwie 12 h, jednak jest to połączenie, obsługiwane tylko przez lotnisko w Warszawie. Z Katowic i Krakowa do Brazylii polecisz w czasie około 16-17 godzin.

Czy są bezpośrednie loty do Brazylii z Polski?

Nie. Nie ma bezpośrednich połączeń Polska-Brazylia. Aby dotrzeć do Brazylii musisz przesiąść się dwukrotnie.