Słoneczny Brzeg - kiedy jechać

Słoneczny Brzeg – pogoda. Sprawdź kiedy jechać na Słoneczny Brzeg

Wśród miejsc, które niemal od zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, warto wymienić znajdujący się w Bułgarii Słoneczny Brzeg. To znany kurort nad Morzem Czarnym z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Kiedy jechać do Słonecznego Brzegu, aby spędzić udane wakacje w wyjątkowym klimacie? Warto sprawdzić, jak wygląda pogoda w poszczególnych miesiącach, co znacznie ułatwi zaplanowanie urlopu.

Kiedy na wakacje na Słoneczny Brzeg
Kiedy na wakacje na Słoneczny Brzeg / iStock.com / rustamank

Słoneczny Brzeg to potężny kurort położony nad Morzem Czarnym na wybrzeżu zwanym też Riwierą Bułgarską. Kurort powstał w latach 50-tych XX wieku i przez kilka dziesięcioleci był synonimem luksusowych wakacji. Gdy popularne stały się wyjazdy do innych południowoeuropejskich państw, Słoneczny Brzeg stał się nieco zapomniany, jednak o kilkunastu sezonów znowu przeżywa swój renesans, przyciągając turystów z całego świata.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Znajduje się tu ponad 800 hoteli o różnym standardzie, można więc bez problemu znaleźć idealny obiekt na wakacyjny wypoczynek. Jeśli interesuje nas Słoneczny Brzeg, pogoda będzie nam sprzyjała przede wszystkim w sezonie letnim, ale nie tylko.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

Warto wziąć pod uwagę, że nazwa kurortu wzięła się od ponad 300 słonecznych dni, jakie występują w tym miejscu w ciągu roku. A więc można mieć niemal pewność, że wakacje będą udane nie tylko latem, ale również w innych miesiącach. Wybierając miesiąc na wakacje warto również rozejrzeć się za ofertami last minute Bułgaria lub last minute Słoneczny Brzeg. Być może uda nam się znaleźć tańsze opcje na wakacje w Bułgarii.

Pogoda Słoneczny Brzeg – kiedy jechać?

Na pytanie, kiedy lecieć do Słonecznego Brzegu, nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wakacyjne plany i oczekiwania. Temperatura w Słonecznym Brzegu w skali roku może znacznie się różnić, z pewnością nie jest to więc miejsce, w którym zawsze jest gorąco, a pogoda zachęca do plażowania.

Termometr
Chmura
Fale
Słońce
Uśmiech
Min. / Max
temp.
Szansa
opadów
Temperatura
wody
Godziny
słoneczne
Nasza opinia
Styczeń
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
1 – 6 ° C 15% 6 ° C 9 g.
Luty
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
3 – 6 ° C 16% 5 ° C 10 g.
Marzec
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
8 – 11 ° C 20% 6 ° C 12 g.
Kwiecień
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 15 ° C 25% 9 ° C 13 g.
Maj
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 21 ° C 25% 15 ° C 15 g.
Czerwiec
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 26 ° C 30% 21 ° C 15 g.
Lipiec
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
23 – 28 ° C 15% 24 ° C 15 g.
Sierpień
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
24 – 28 ° C 5% 25 ° C 14 g.
Wrzesień
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
20 – 25 ° C 10% 22 ° C 13 g.
Październik
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
15 – 19 ° C 15% 18 ° C 11 g.
Listopad
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
11 – 14 ° C 10% 13 ° C 9 g.
Grudzień
Bułgaria już od 1 329 zł za osobę!
pokaż oferty
6 – 9 ° C 10% 9 ° C 9 g.

Jeśli interesuje nas doskonała pogoda, Słoneczny Brzeg najlepiej zaplanować sobie w sezonie letnim lub późną wiosną. Pamiętajmy, że kurort leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a więc charakteryzuje się długim i ciepłym latem oraz łagodnymi zimami. Najcieplej jest tu od maja do września. W pozostałych miesiącach pogoda bywa różna, jednak zawsze jest i tak dużo cieplej niż w naszych umiarkowanych warunkach klimatycznych.

Sprawdź również ile trwa lot do Bułgarii

Słoneczny Brzeg pogoda styczeń

Słoneczny Brzeg pogoda styczeń to dosyć chłodne klimaty. W ciągu dnia temperatury sięgają 6 stopni, w nocy mogą spadać nawet do zera. W ciągu miesiąca jest około 20 słonecznych dni, jednak nawet pochmurne nie zawsze oznaczają opady deszczu. Trzeba jednak mieć świadomość, że podróżowanie do kurortu w tym miesiącu raczej nie zapewni nam doskonałych warunków do plażowania.

Kiedy najlepiej jechać na Słoneczny Brzeg
Kiedy najlepiej jechać na Słoneczny Brzeg / iStock.com / Yulia-B

Jeśli marzy nam się pełen słońca Słoneczny Brzeg, lepiej jest przełożyć wakacje na któryś z późniejszych miesięcy. Dużym atutem miesięcy zimowych są natomiast dużo niższe ceny. Jeśli komuś nie zależy na plażowaniu, a chce zwiedzić okolice kurortu, chociażby starożytne miasto Nesebyr, wakacje w styczniu mogą być całkiem udane.

Sprawdź również gdzie jechać na wakacje w styczniu

Słoneczny Brzeg pogoda luty

Pogoda w Słonecznym Brzegu w lutym również nie zachwyci miłośników gorących klimatów. Temperatury w ciągu dnia nie przekraczają 7 stopni, sporo jest też pochmurnych dni. Słoneczny Brzeg pogoda luty to dobry czas dla zapalonych podróżników, którym kiepskie warunki pogodowe nie przeszkadzają w odkrywaniu nowych miejsc.

Trzeba jednaj pamiętać, że w tym czasie nie wszystkie kurorty działają z pełną parą i może być nieco problemów ze znalezieniem dobrych miejscówek na noclegi. Z drugiej jednak strony – wypoczynek w lutym będzie zdecydowanie tańszy niż w szczycie sezonu turystycznego.

Zobacz również pogodę na Wyspach Kanaryjskich w lutym

Słoneczny Brzeg pogoda marzec

Na pytanie: Słoneczny Brzeg – kiedy jechać, nie zawsze dobrą odpowiedzią będzie również marzec. W tym miesiącu jest z pewnością cieplej niż na początku roku, ale temperatura nadal nie zachwyca.

Pogoda Słoneczny Brzeg
Pogoda Słoneczny Brzeg / iStock.com / gustavofrazao

Słupki rtęci pokazują maksymalnie 10 stopni, jest słonecznie, ale zdecydowanie niezbyt ciepło na wiele aktywności na świeżym powietrzu. Można natomiast w tym czasie wybrać się na zwiedzanie Bułgarii, która poza plażami ma naprawdę sporo do zaoferowania. Słoneczny Brzeg pogoda marzec to warunki, które być może lepiej sobie odpuścić.

Zobacz także kiedy najlepiej lecieć na Malediwy

Słoneczny Brzeg pogoda kwiecień

Słoneczny Brzeg pogoda kwiecień to już zdecydowanie bardziej przyjazne, wiosenne klimaty. Temperatury w ciągu dnia sięgają 15 stopni, jest ciepło i słonecznie. W ciągu dnia mamy już 13 godzin pełnych słońca.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

Opady deszczu zdarzają się jeszcze dosyć często, ale nie są zbyt długie i intensywne. Jeśli marzy się Tobie wiosenna pogoda, Słoneczny Brzeg w kwietniu będzie dobrym pomysłem na atrakcyjny wypoczynek. Co prawda, to jeszcze nie warunki do intensywnego plażowania, jednak dla osób aktywnie spędzających czas na wakacjach taka pogoda będzie idealna.

Czytaj też gdzie jechać w kwietniu na urlop

Słoneczny Brzeg pogoda maj

Osobom, którym marzy się przyjazna, wakacyjna pogoda, Słoneczny Brzeg w maju z pewnością się spodoba. W ciągu dnia można tu liczyć na średnio 18 stopni Celsjusza, im bliżej czerwca, tym słupki rtęci rosną. To typowa, późna wiosna, podczas której słońce świeci już wysoko, dni deszczowych jest mało, można już wybrać się na plażę i złapać pierwszą opaleniznę.

Słoneczny Brzeg - kiedy najlepiej na wakacje
Słoneczny Brzeg – kiedy najlepiej na wakacje / iStock.com / OlyaSolodenko

Warto pamiętać, że maj jest jeszcze przed szczytem sezonu, a więc na pewno będzie tu mniej tłoczno i zdecydowanie taniej niż w późniejszych miesiącach. Słoneczny Brzeg pogoda maj to doskonały pomysł na wiosenne wakacje w Bułgarii. Można bez obaw połączyć korzystanie ze słońca ze zwiedzaniem najciekawszych okolic kurortu, a nawet całej Bułgarii.

Czytaj gdzie najlepiej w maju na wakacje

Słoneczny Brzeg pogoda czerwiec

Słoneczny Brzeg pogoda czerwiec to już całkiem przyjemne wakacyjne klimaty. W ciągu dnia możemy liczyć na temperatury na poziomie 23 stopni i więcej, mocno rośnie także temperatura wody, która pozwala na kąpiele i korzystanie z wodnych atrakcji. To doskonała pora na plażowanie, można również zauważyć zwiększony ruch turystyczny. Kurorty zaczynają tętnić życiem i atmosfera robi się prawdziwie wakacyjna. Jeśli w czerwcu wybierzemy Słoneczny Brzeg, pogoda na pewno nas nie zawiedzie. W ciągu dnia mamy 15 godzin słonecznych, a więc starczy czasu zarówno na opalanie, jak i na zwiedzanie.

Zobacz również gdzie jest ciepło w czerwcu za granicą

Słoneczny Brzeg pogoda lipiec

Jeśli interesuje Cię wysoka, letnia temperatura, Słoneczny Brzeg w lipcu będzie doskonałym pomysłem. W tym miesiącu w ciągu dnia mamy ponad 25 stopni w cieniu, na podobnym poziomie jest temperatura wody. Można więc pełnymi garściami korzystać z plażowania, aktywności na świeżym powietrzu, zwiedzania i kąpieli w wyjątkowo ciepłym Morzu Czarnym.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

Słoneczny Brzeg pogoda lipiec to idealne wakacyjne warunki. Pamiętajmy jednak, że w szczycie turystycznego sezonu będzie tu tłoczno, a ceny zdecydowanie nie będą należały do najniższych.

Zobacz gdzie lecieć na urlop w lipcu

Słoneczny Brzeg pogoda sierpień

Słoneczny Brzeg pogoda sierpień to dalszy ciąg idealnych wakacyjnych warunków. Temperatury powietrza i wody mocno przekraczają 25 stopni. Jest bardzo słonecznie i ciepło, ale jednocześnie nie ma trudnych do wytrzymania upałów. Można więc w tym czasie wybrać się na wakacje z całą rodziną, nawet z małymi dziećmi.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Pogoda będzie idealna do plażowania i morskich kąpieli, a także do korzystania z bogatej oferty sportów wodnych. Jeśli marzy się Tobie prawdziwie wakacyjny Słoneczny Brzeg, pogoda w sierpniu będzie idealna.

Sprawdź również jaka jest pogoda w Egipcie w sierpniu

Słoneczny Brzeg pogoda wrzesień

Słoneczny Brzeg temperatury we wrześniu ma już nieco niższe niż w miesiącach wakacyjnych, nadal jednak jest ciepło, a pogoda zachęca do wypoczynku na plaży i do zwiedzania. W ciągu dnia mamy 21 stopni na termometrach, temperatura wody jest kilka stopni wyższa niż powietrza.

Kiedy najlepsza pogoda na wakacje - Słoneczny Brzeg
Kiedy najlepsza pogoda na wakacje – Słoneczny Brzeg / iStock.com / emicristea

Można więc bez obaw kąpać się i korzystać z wodnego szaleństwa. Słoneczny Brzeg pogoda wrzesień zapewnia słoneczne klimaty, a jednocześnie nieco bardziej kameralny wypoczynek. Największe tłumy turystów we wrześniu zdążyły już bowiem wyjechać z kurortu.

Zobacz też dokąd warto polecieć we wrześniu na wakacje

Słoneczny Brzeg pogoda październik

Słoneczny Brzeg pogoda październik to jesień dużo cieplejsza niż w naszych umiarkowanych warunkach. W ciągu dnia temperatury utrzymują się na poziomie 18 stopni, jest słonecznie, choć liczba godzin słońca w ciągu dnia jest już niższa. Jeśli w październiku wybierzemy Słoneczny Brzeg, pogoda będzie dobra przede wszystkim do zwiedzania, odkrywania wyjątkowych, historycznych miejsc czy bogactwa przyrodniczego Bułgarii.

Sprawdź również kiedy lecieć do Meksyku

Słoneczny Brzeg pogoda listopad

Jeśli marzy się Tobie ciepły Słoneczny Brzeg, pogoda w listopadzie może już nie być zbyt przyjazna. Miłośnicy plażowania raczej w tym czasie nie będą zachwyceni – 12 stopni w ciągu dnia to dosyć chłodno, warunki raczej nie do opalania, ani tym bardziej do kąpieli w morzu.

Słoneczny Brzeg - temperatury
Słoneczny Brzeg – temperatury / iStock.com / Olya Solodenko

Jest to natomiast doskonała okazja do zwiedzania okolicy w dużo niższych cenach. Poza sezonem ruch turystyczny jest mniejszy, w niektórych kurortach niemal całkowicie zamiera. Słoneczny Brzeg pogoda listopad to czas dla podróżników, którym nie zależy na plażowaniu.

Czytaj także gdzie lecieć na urlop w listopadzie 

Słoneczny Brzeg pogoda grudzień

Słoneczny Brzeg pogoda grudzień to temperatury na poziomie 7 stopni. Nie jest zbyt ciepło, choć nadal można liczyć na sporo słońca.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

Kiedy do Słonecznego Brzegu wybierzemy się w grudniu, raczej nie mamy szansy na piękną opaleniznę, możemy natomiast zaplanować sobie ciekawe i aktywne spędzanie czasu. W grudniu na pewno będzie dużo taniej, a wypoczynek upłynie w bardziej kameralnej atmosferze.

Czytaj również:

Aplikacja
Słoneczny Brzeg – kiedy najlepiej jechać?

Do Słonecznego Brzegu najlepiej wybrać się w miesiącach letnich. W tym czasie jest tu ciepło, słonecznie, kurorty tętnią życiem i zachęcają do wypoczynku w słonecznym wydaniu.

Słoneczny Brzeg – kiedy najcieplej?

Najcieplej w Słonecznym Brzegu jest w lipcu i sierpniu, gdy temperatury przekraczają 25 stopni. Można wtedy w pełni korzystać z wakacyjnych klimatów, plażowania, morskich kąpieli czy sportów wodnych.

Słoneczny Brzeg – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny w Słonecznym Brzegu trwa od czerwca do września. W tym czasie kurorty tętnią życiem i gwarantują najlepsze, wakacyjne klimaty.

Słoneczny Brzeg – jaki klimat?

Słoneczny Brzeg klimat ma typowo śródziemnomorski z długim, ciepłym latem i dosyć łagodną zimą. Nawet w najchłodniejsze miesiące nie ma mrozów ani dotkliwego chłodu.

Słoneczny Brzeg – kiedy najtaniej?

Najtańsze wakacje w Słonecznym Brzegu spędzimy poza sezonem, czyli w miesiącach od października do maja.