Bora Bora - cena, wakacje, wycieczka. Ile kosztuje wycieczka na Bora Bora

Wycieczka na Bora Bora – cena podróży

Rajska wyspa pośrodku oceanu z dala od cywilizacji, za to z niesamowitymi widokami, lazurowym morzem i palmami kokosowymi rosnącymi na każdym kroku – tak w skrócie można opisać wyspę Bora Bora, która jest spełnieniem marzeń o egzotycznych wyjazdach.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Wycieczka na Bora Bora to idealna propozycja dla osób, które szukają pięknych, niezwykłych miejsc, ale niekoniecznie lezących na szlaku głównego ruchu turystycznego.

bora bora cena all inclusive
bora bora cena all inclusive

Jeśli marzy nam się Bora Bora, cena wakacji może nieco odstraszać. Jednak wysokie koszty wyjazdu są rekompensowane przez rajski klimat, wspaniałe widoki, a także poczucie, że jesteśmy praktycznie na końcu świata. Bora Bora jest niewielką wyspą na Oceanie Spokojnym leżącą w Polinezji Francuskiej na północny zachód od wyspy Tahiti. Wyspa jest dosyć niewielka – ma zaledwie 38 kilometrów kwadratowych. Jest zamieszkana przez Polinezyjczyków, którzy na wyspie osiedlili się przed wiekami. Z dawnych czasów pozostały świątynie i płaskorzeźby, które warto zwiedzić w przerwach pomiędzy opalaniem się a kąpielami w oceanie.

od:
12 000 zł
Wakacje na Bora Bora

Ruszaj w najbardziej ekskluzywny kierunek wakacyjny na świecie!

To, ile wyspy Bora Bora będą nas kosztowały, w dużym stopniu zależy od tego, na jaką opcję wyjazdu się zdecydujemy. Gdy planujemy wyjazd na Bora Bora, cena może zawierać się w bardzo szerokich widełkach. Zawsze trzeba jednak mieć świadomość, że podróż na egzotyczny koniec świata będzie zdecydowanie droższą opcją niż wakacje w popularnych kurortach nad Morzem Śródziemnym. Z drugiej strony – dzięki temu, że kierunek jest mocno egzotyczny i wymagający dłuższej podróży, nie ma tam tłumów turystów i można spędzić wakacje w spokojnej atmosferze i rajskich warunkach.

Sprawdź również kiedy jechać na Mauritius

Bora Bora – jaka cena podróży?

Jeśli planujemy wyjazd na Bora Bora, ceny warto sprawdzać z dosyć dużym wyprzedzeniem. Zdarza się, że wakacje w ofercie first minute są tańsze niż na kilka tygodni przed planowanym terminem wyjazdu. Wyjazd na pewno nie będzie należał do tanich – nawet najtańszą opcję wyjazdu trzeba uznać za ekskluzywną i przeznaczoną raczej dla osób z zasobniejszym portfelem.

bora bora cena wakacji
Bora Bora cena wakacji

W przypadku najtańszych wycieczek na Bora Bora ceny zaczynają się od 12 tysięcy złotych za osobę, jednak większość ofert to wyjazdy za około 15-20 tysięcy złotych. Jeśli więc chcemy z drugą osobą pojechać na Bora Bora, cena wakacji wyniesie kilkadziesiąt tysięcy złotych za tygodniowy wypoczynek. Nawet w opcji all inclusive nie da się znaleźć wakacji dużo tańszych niż standardowe.

Sprawdź również kiedy jechać do Malezji

Ile kosztuje wycieczka all inclusive na Bora Bora?

Wycieczki all inclusive cieszą się popularnością wśród turystów, bez względu na kierunek podróży. Także w przypadku Bora Bora właśnie ta opcja dla wielu osób wydaje się najbardziej korzystna. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie atrakcje i dodatkowe udogodnienia będą opłacone, a turyści nie będą musieli za żadne elementy wyjazdu płacić dodatkowo już na miejscu.

od:
12 000 zł
Wakacje na Bora Bora

Ruszaj w najbardziej ekskluzywny kierunek wakacyjny na świecie!

Jeśli naszym kierunkiem podróży jest Bora Bora, cena all inclusive to najczęściej co najmniej 15-20 tysięcy złotych za osobę. Choć początkowo koszty mogą wydawać się naprawdę wysokie, możliwość spędzenia kilku dni na rajskiej wyspie z pewnością zrekompensuje nam ten wydatek. Dla wielu turystów są to prawdziwe, wymarzone wakacje, po których wspomnienia pozostają do końca życia.

Wycieczka na Bora Bora – kiedy najniższa cena?

W przypadku wysp Bora Bora ceny wakacji są zróżnicowane w zależności od tego, w jakim terminie się odbywają. Dotyczy to niemal wszystkich egzotycznych rejonów, które znajdują się w strefie klimatu z wyraźnym podziałem na porę suchą i deszczową. Turyści chcą mieć zwykle gwarancję pięknej pogody, dlatego chętnie płacą nawet dużo więcej, ale za możliwość wyjazdu w tym czasie, w którym na pewno będzie wyłącznie słonecznie. Jeśli interesuje nas tańsza Bora Bora, cena może być niższa, gdy zdecydujemy się na podróżowanie w czasie niskiego sezonu turystycznego, czyli w przypadku wyspy – od listopada do kwietnia.

bora bora wakacje
Bora Bora wakacje

W tym czasie warunki klimatyczne są mniej przyjazne niż w sezonie wysokim. We znaki dają się wysokie temperatury powyżej 30 stopni połączone z wysoką wilgotnością powietrza. Od listopada do kwietnia na wyspie często pada deszcz, co niektórym turystom nie odpowiada. Warto jednak wiedzieć, że ulewne deszcze są nagłe i gwałtowne, ale nie padają przez cały dzień. Nawet w porze deszczowej można więc liczyć na sporo słońca. Jeśli chcemy zwiedzić Bora Bora, wycieczka w sezonie niskim również może nam dostarczyć mnóstwa wrażeń.

Sprawdź również co zabrać na wakacje

Bora Bora wakacje – kiedy najlepiej jechać?

Gdy marzy nam się wyjazd na Bora Bora, wycieczka powinna być zaplanowana z większym wyprzedzeniem. Zanim zarezerwujemy termin w biurze podróży, dobrze jest poznać warunki klimatyczne, jakie panują na wyspie w różnych porach roku. Sezon wysoki przypada na okres od maja do października. W tym czasie jest słonecznie i bardzo ciepło – od 25 do 28 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza jest niska, dzięki czemu nawet wyższe temperatury nie są odczuwalne.

wakacje na bora bora
wakacje na Bora Bora

W czasie pory suchej bez problemu można korzystać także z tych atrakcji turystycznych, które często w porze deszczowej mogą być niedostępne ze względu na gorszy dojazd. Pamiętajmy jednak, że jeśli interesuje nas słoneczna Bora Bora, cena wyjazdu w sezonie wysokim będzie najwyższa. Najwięcej zapłacimy wtedy zarówno za noclegi, jak również za wszystkie dodatkowe atrakcje.

 • Temperatura w styczniu:  ☀️ od 26 °C do 28 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w lutym:  ☀️ od 27 °C do 29 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w marcu:  ☀️ od 27 °C do 29 °C | opady:  ☔ duże
 • Temperatura w kwietniu:  ☀️ od 28 °C do 30 °C  | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w maju:  ☀️ od 28 °C do 31 °C  | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w czerwcu:  ☀️ od 27 °C do 29 °C  | opady:  ☔ średnie
 • Temperatura w lipcu:  ☀️ od 26 °C do 27 °C  | opady:  ☔ małe
 • Temperatura w sierpniu:  ☀️ od 26 °C do 29 °C | opady:  ☔ małe
 • Temperatura we wrześniu:  ☀️ od 26 °C do 28 °C | opady: ☔  małe
 • Temperatura w październiku:  ☀️ od 27 °C do 30 °C | opady:  ☔  średnie
 • Temperatura w listopadzie:  ☀️ od 27 °C do 30 °C  | opady: ☔  średnie
 • Temperatura w grudniu:  ☀️ od 28 °C do 31 °C | opady: ☔  średnie

Czy opłaca się lecieć na Bora Bora?

Gdyby wziąć pod uwagę wyłącznie koszt wyjazdu na Bora Bora, cena mogłaby zniechęcić do skorzystania z oferty. W cenie jednych wakacji w tym egzotycznym miejscu można by wybrać się na co najmniej kilka innych wyjazdów w bliższe rejony świata. Jednak wartość wyjazdu to dużo więcej niż tylko jego koszty.

wyspy bora bora cena
Wyspy Bora Bora cena

Bora Bora z pewnością jest miejscem pięknym, bardzo egzotycznym, położonym niemal z dala od cywilizacji. Spełnia wszelkie nasze marzenia o rajskiej wyspie i wyśnionych wakacjach. Jeśli więc chcemy spędzić piękny czas na Bora Bora, ceny nie powinny być jedynym wyznacznikiem. Urlop w tak niezwykłym miejscu na pewno dostarczy mnóstwa wrażeń i zostanie zapamiętany na długo.

Sprawdź również najlepsze atrakcje na Hawajach

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę na wakacje na Bora Bora?

Jeśli marzą nam się wakacje na Bora Bora, wycieczka powinna być zaplanowana i przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Przy wyborze oferty należy sprawdzać przede wszystkim samo biuro podróży. W przypadku tak dalekich i egzotycznych wyjazdów, powinniśmy korzystać wyłącznie z najlepszych biur podróży i renomowanych touroperatorów. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wyjazd będzie zrealizowany na najwyższym poziomie.

od:
12 000 zł
Wakacje na Bora Bora

Ruszaj w najbardziej ekskluzywny kierunek wakacyjny na świecie!

Kolejną kwestią jest zwracanie uwagi na hotel, jego usytuowanie, a także warunki w nim panujące. W każdym hotelu na Bora Bora wycieczka może wyglądać nieco inaczej, dlatego warto stawiać na obiekty znane, sprawdzone i cieszące się pozytywnymi opiniami. W trakcie czytania oferty zwróćmy również uwagę na to, jak wyglądają kwestie ubezpieczenia, a także kosztów wszelkich usług dodatkowych. Jeśli wybieramy opcję all inclusive powinniśmy mieć wszystkie atrakcje, wycieczki czy inne usługi w cenie.

wycieczka na bora bora
wycieczka na Bora Bora

Na hasło Bora Bora wycieczka można znaleźć w sieci szereg ciekawych i sprawdzonych ofert. Zanim jednak z którejś skorzystamy, upewnijmy się, na jakim poziomie zrealizowane są dotychczasowe wyjazdy. Na większości stron oferujących wyjazdy na Bora Bora i w inne regiony można znaleźć wiele opinii od turystów, którzy już w danym miejscu czy w konkretnym hotelu wypoczywali. To najbardziej miarodajne i rzetelne informacje, jakie możemy uzyskać na temat tych wymarzonych wakacji, jakie nas interesują.

Sprawdź również najlepsze miejsca do nurkowania

Czy wakacje last minute na Bora Bora są tańsze?

Bora Bora last minute to dobry sposób na to, aby nieco zaoszczędzić na wyjeździe. Oferty wyjazdu dosłownie za kilka dni najczęściej kosztują mniej niż te oferty, które są przedstawiane z większym wyprzedzeniem. Jednak warto mieć świadomość, że gdy planujemy wakacje na Bora Bora, cena jest nawet kilkakrotnie wyższa niż wyjazdy w nieco bliższe wakacyjne rejony świata.

ile bora bora
ile Bora Bora

A to oznacza, że nawet opcja wyjazdu last minute będzie kosztowała co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku wyjazdów na Bora Bora ceny nawet w opcjach last minute nie spadają powyżej pewnej kwoty  i trzeba mieć tego świadomość przy wybieraniu oferty.

Czytaj również:

Aplikacja
🤑 Bora Bora – kiedy najtaniej?

Na niższe ceny w hotelach i atrakcjach turystycznych na Bora Bora można liczyć poza sezonem turystycznym, czyli w miesiącach od listopada do kwietnia. Jeśli marzy nam się niedroga Bora Bora, ceny poza sezonem na pewno będą przystępne.

🤬 Bora Bora – kiedy najdrożej?

Najwyższe ceny na Bora Bora przypadają na szczyt sezonu turystycznego, czyli miesiące od końca maja do początku października. W tym czasie na wyspie jest najwięcej turystów. Poza tym, że jest najdrożej, jest również dosyć tłoczno. Turyści, którzy w sezonie lecą na Bora Bora, koszt wakacji będą mieli zdecydowanie najwyższy.

☀️ Bora Bora – kiedy sezon turystyczny?

Sezon turystyczny na Bora Bora trwa od maja do października. W tym czasie na wyspie jest idealna pogoda do korzystania z nadmorskich atrakcji. Wakacje na Bora Bora w sezonie turystycznym to gwarancja przepięknej pogody, słońca oraz przyjaznego klimatu.

🏝️ Bora Bora – jaki klimat?

Cała Polinezja francuska, w tym Bora Bora, leży w strefie klimatu zwrotnikowego tropikalnego z wyraźnym podziałem na dwie pory roku. Sezon wysoki trwa od maja do października. Jest wtedy sucho, ciepło do 28 stopni Celsjusza. Od listopada do kwietnia jest sezon niski – temperatury powietrza są wysokie, powyżej 30 stopni, wysoka jest również wilgotność. Spore jest ryzyko opadów, które są nagłe, gwałtowne, ale krótkotrwałe. Jeśli marzą nam się słoneczne Bora Bora, wakacje w sezonie wysokim będą zdecydowanie lepszym pomysłem.

✈️ Bora Bora – ile trwa lot?

Bezpośredni lot na Bora Bora z Warszawy trwa ponad 20 godzin. Najczęściej jednak połączenia nie są bezpośrednie, trzeba uwzględniać przesiadki. Czasem potrzeba nawet dwóch dni, aby dostać się na wyspę. Gdy planujemy lot na Bora Bora, cena biletu zwykle jest już wliczona w cenę całego wyjazdu. To właśnie koszt dotarcia na wyspy w dużym stopniu powoduje, że wyjazd jest drogi, a kierunek należy do ekskluzywnych.