Czy na Mauritius są rekiny

Mauritius – rekiny. Czy na Mauritius są rekiny?

Mauritius – rekiny. Co należy wiedzieć?

Czy na Mauritius są rekiny? Takie pytanie zadają sobie z pewnością turyści i płetwonurkowie, którzy zamierzają wybrać się na Mauritius. Na Mauritiusie oczywiście można spotkać rekiny. Są często widziane przez np. nurków i w określonych rejonach np. Pigeon Rock(Gołębia Skała) w okolicy Flat Island (Wyspa Płaska). Tutaj znajduje się tzw. gniazdo rekinów, gdzie według wzmianek, zamieszkuje około 30-50 gatunków.

Mauritius - rekiny
Mauritius – rekiny. Photo by Dan DY on Unsplash

Najczęściej spotykane gatunki to rekiny szare rafowe i rekiny białopłetwe. To, że rekiny pływają przy rafach koralowych na tej pięknej wyspie, to sprawa zupełnie normalna i nie należy się tego obawiać. Mauritius jest uznawany za raj dla turystów szukających morskich przygód i z pewnością nie cieszyłby się taką popularnością, gdyby te piękne drapieżniki zagrażały ludziom w jakiś konkretny sposób. Do tematu zatem trzeba podejść racjonalnie.

Zobacz również najlepsze lasty na Mauritius oraz all inclusive Mauritius

Rekiny na Mauritius. Czy zdarzają się ataki rekinów na Mauritius?

Jak do tej pory, nic nie wiadomo o tym, aby odnotowano oficjalny atak rekinów na Mauritiusie. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być ogromne rafy koralowe, trzecie co do wielkości światowej, które bezpiecznie chronią brzegi od rekinów. Dzięki temu cudowi natury, jest to swoista, naturalna ochrona brzegów.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Na pewno osoby myślące o podróży na Mauritius, zastanawiają się czy na Mauritius są rekiny. Nic w tym dziwnego, każdy z nas marzy o bezpiecznych wakacjach i udanym wypoczynku, niezakłóconym groźnymi incydentami. Ale bez obaw – na Mauritius, rekiny to w zdecydowanej większości gatunki niezainteresowane ludźmi.

Sprawdź kiedy najlepiej jechać na Mauritius

Czy rekiny na Mauritius są niegroźne dla ludzi?

Tak twierdzą miejscowi, a wydaje się, że nikt nie posiada większej wiedzy o gatunkach fauny i flory, niż rdzenni mieszkańcy, którzy żyją w zgodzie z naturą. Mieszkańcy uważają, że tamtejsze rekiny to wegetarianie, choć wydaje się to trudne do wyobrażenia. Mimo wszystko, nie ma tam groźnych incydentów, a tak uwielbiane na Mauritiusie nurkowanie jest popularne i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Rekiny na Mauritius
Rekiny na Mauritius. Photo by Xavier Coiffic on Unsplash

Można spotkać wzmianki o tym, że nurkowie pluskają się z rekinami. Nurkowanie jest ogólnie bezpieczne w tamtych okolicach, choć z pewnością będzie wskazane dla osób o stalowych nerwach, które nie boją się widoku rekina. Podsumowując, rekiny na Mauritius, są niegroźne.

Czytaj także ile trwa lot na Mauritius oraz przejrzyj najpiękniejsze plaże na Mauritius

Jak zachować się w sytuacji, w której zobaczymy rekina?

Na pewno należy zachować spokój i nie rzucać się w kierunku rekina (np. z aparatem), nie wykonywać gwałtownych i nerwowych ruchów. Rekiny na ogół nie są zainteresowane ludźmi i płetwonurkom i naprawdę rzadko zdarza się, aby atakowały bez powodu ludzi. Zatem wszelkie doniesienia o ich krwiożerczych atakach są mocno przesadzone i bardziej jest tak, że rekiny omijają ludzi niż się nimi nadmiernie interesują. Wabienie rekinów też ma swoje negatywne skutki i wówczas zachowanie zwierzęcia może się zmieniać.

od:
10 199 zł
Ekskluzywne wakacje na Mauritius?

Zobacz najbardziej luksusowe oferty

Warto podejść do tematu z drugiej strony. Należy pamiętać, że istnieje program ochrony rekinów. Zamawianie zupy z płetwy rekina, nurkowanie z rekinami w klatce to zdecydowanie przyjemności, których można, a nawet trzeba sobie odmówić.

Sprawdź też czy w Albanii są rekiny oraz czy w Chorwacji są rekiny

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Czytaj również:

Aplikacja
Czy na Mauritius możemy spotkać rekina?

Jak najbardziej. Jest to miejsce zamieszkiwane min. przez takie gatunki jak: rekiny szare rafowe i rekiny białopłetwe.

Rekiny – Mauritius. Groźne czy niegroźne dla ludzi?

Rekiny na Mauritiusie nie są groźne dla ludzi. Oczywiście warto zachować jakąś ostrożność i nie wabić ich specjalnie.

Ataki rekinów na Mauritius. Czy są możliwe?

Nie można tego wykluczyć. Jednak jak do tej pory nie odnotowano oficjalnego ataku rekinów na Mauritiusie.