Plaża Michamvi Beach - Zanzibar

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Michamvi znajduje się na północno-wschodnim krańcu Zanzibaru w dosyć dużej odległości od większych miasteczek czy kurortów. Z pewnością będzie to dobre miejsce dla osób, które szukają spokojnego i kameralnego wypoczynku z dala od tłumów. Plaża jest długa i piaszczysta, w całości pokryta sypkim i białym piaskiem przypominającym cukier puder. Od strony lądu zamykają ją wysokie palmy, które dostarczają cienia w wyjątkowo słoneczne dni. Na Michamvi codziennie mają miejsce dosyć mocne pływy, które sprawiają, że woda znajduje się w różnym miejscu. Czasem większość plaży znajduje się pod wodą, a czasem ocean ucieka daleko aż pod horyzont. To dobre miejsce na spacery po morskim dnie, podziwianie stworzeń morskich, w szczególności wyjątkowo efektownych rozgwiazd. Plaża nie jest zbyt bogata pod względem infrastruktury. W pobliskiej wiosce są dwa sklepy, w których można zaopatrzyć się w wodę czy przekąski. Jeśli jednak ktoś planuje tu spędzić cały dzień, powinien pomyśleć o zabraniu ze sobą większego ekwipunku.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Opis plaży Michamvi Beach

Zanzibar jest jednym z tych miejsc, które kojarzą się ze wspaniałymi wakacjami w najlepszym pod słońcem wydaniu. Ta niewielka wyspa na Oceanie Indyjskim przyciąga turystów przez cały rok. Plaże na Zanzibarze znajdziemy praktycznie na całej długości wybrzeża – niektóre z nich uznawane są za najpiękniejsze nie tylko na wyspie, ale również na całym świecie. Wśród plaż, które warto zobaczyć, nie zapominajmy o Michamvi.

Decyzja o wyjeździe na Zanzibar to dopiero początek planowania egzotycznych wakacji. Kolejną kwestią jest decyzja, w jakie okolice się wybrać, aby mieć pewność świetnych warunków, pięknych widoków i doskonałej pogody. Pod względem tego ostatniego kryterium raczej nie trzeba się przejmować – Zanzibar leży w strefie klimatu podrównikowego. Przez cały rok jest tutaj ciepło, a pora deszczowa na tyle mało uciążliwa, że nie przeszkadza w wakacjach. Bez względu na to, jaki miesiąc wybierzesz na zanzibarskie wakacje, na pewno przywieziesz piękną opaleniznę. Plaża Michamvi to miejsce, gdzie można nie tylko złapać promienie słoneczne, ale również spędzić czas na aktywnym wypoczynku i zwiedzaniu Zanzibaru.

Michamvi Zanzibar jest plażą znajdującą się na północnym-wschodzie wyspy. Jest nieco oddalona od dużych kurortów czy najczęściej odwiedzanych plaż, co sprawia, że jest również dużo mniej zatłoczona. Są momenty, gdy wydaje się całkowicie wyludniona, a na całej długości plaży przebywa dosłownie kilku turystów. Na pewno będzie to więc dobre miejsce dla osób, którym zależy na spokojnym wypoczynku. Plaża jest długa i piaszczysta, pokryta delikatnym, niemal białym piaskiem o pudrowej konsystencji. Można tutaj bezproblemowo zejść do morza – brzeg jest łagodny, pozbawiony kamieni czy żwirku. Trzeba jednak pamiętać, że o różnych porach dnia ten brzeg może znajdować się w innym miejscu. Na Michamvi bardzo silne są przypływy i odpływy – w niektórych porach dnia przypływ zabiera większą część plaży, a w innych odpływ jest na tyle duży, że będąc na plaży ledwo widzimy wodę na horyzoncie. Niestety, pływy są nieregularne, nigdy nie można więc zaplanować sobie plażowania z większym wyprzedzeniem. Turystom to jednak nie przeszkadza – wręcz przeciwnie, silne pływy są jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych. W niewielu innych rejonach świata można tak bezproblemowo wybrać się na spacer po dnie morza.

Michamvi Beach plaża

Michamvi Beach plaża / shutterstock.com / BBP76000

Atrakcje na plaży

Jeśli chodzi o rozbudowaną infrastrukturę, plaża Michamvi zdecydowanie odbiega od innych plaż na Zanzibarze. Plaża znajduje się tuż przy małej wiosce, w której jest tylko kilka małych sklepików. Można kupić wodę czy przekąski, nie ma natomiast punktów gastronomicznych, restauracji czy miejsc, gdzie można zjeść większy posiłek. Jest to bardziej dzika plaża, przeznaczona dla osób, które chcą uciec od tłumów i cywilizacji. Brak infrastruktury rekompensują natomiast przepiękne widoki – biały piasek łączący się na brzegu ze szmaragdowym morzem, a także wysokie palmy, które rosną po drugiej stronie plaży. Nie rzucają one jednak cienia, gdyż słońce na plaży znajduje się przez cały czas. W odróżnieniu od wielu plaż na Zanzibarze, które przez sporą część dnia są zacienione, na Michamvi słońce jest od wschodu niemal do zachodu słońca. Plażować i korzystać z uroków promieni słonecznych można tu więc praktycznie całymi dniami. W poszukiwaniu cienia warto natomiast wybrać się nieco dalej, w gęstwinę palm.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Czy plaża Michamvi Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie spokojny i kameralny Zanzibar, Michamvi na pewno będzie dobrym pomysłem. Oczywiście, pod warunkiem, że wyznacznikiem udanych wakacji nie jest pełna infrastruktura i mnóstwo wygód. W pobliżu Michamvi znajduje się tylko jeden większy hotel i sporo tak zwanych guesthouse’ów, które jednak nie mają dostępu do plaży. Aby się na nią dostać wystarczy tylko krótki, kilkuminutowy spacer – nie jest więc tak, że trzeba spędzić sporo czasu na wędrowaniu do morza. Wypoczynek z dziećmi na Michamvi będzie dobrą propozycją dla turystów, którzy mają już doświadczenie w podróżowaniu z pociechami w nie do końca wygodnych warunkach. Trzeba bowiem pamiętać, że na plażowanie trzeba wziąć wszystko ze sobą – zarówno akcesoria plażowe, jak i wyżywienie na cały dzień spędzony na słońcu. Maluchom wystarczy jednak piasek i ciepła woda, aby dobrze się bawić – Michamvi na pewno będzie dla nich wystarczającą atrakcją.

Plaża Michamvi Beach

Plaża Michamvi Beach / shutterstock.com / margo1778

Nasza ocena plaży Michamvi Beach

Plaża Michamvi jest w naszej ocenie miejscem, które zdecydowanie warto wziąć uwagę podczas planowania wakacji na Zanzibarze. Niekoniecznie trzeba spędzić tu cały kilku czy kilkunastodniowy urlop. Warto jednak zaplanować jeden dzień, aby zwiedzić plażę, która jest przez wielu turystów uważana za jedną z najpiękniejszych na wyspie. Jeśli zależy Tobie na poznawaniu Zanzibaru od jego dzikiej, nie do końca odkrytej strony, Michamvi na pewno spełni Twoje oczekiwania i sprawi, że z wyjazdu przywieziesz wyjątkowe wspomnienia i wspaniałą opaleniznę.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.