Plaża Kendwa Beach - Zanzibar

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli interesuje Cię piękna plaża Zanzibar, na pewno do gustu przypadnie Tobie także Kendwa. To plaża znajdująca się w północno-zachodniej części Zanzibaru w wiosce o takiej samej nazwie. Plaża pokryta jest miękkim, białym piaskiem, który przypomina cukier puder. Z tyłu zamknięta jest wysokimi palmami, które dostarczają cienia w słoneczne dni. Ze względu na położenie plaży można tutaj podziwiać zachody słońca, których nie doświadczymy na plażach znajdujących się na wschodzie wyspy. Na plaży Kendwa nie ma też tak dużych pływów, jakie mają miejsce po przeciwnej stronie Zanzibaru. Wypoczynek będzie tu idealny dla osób, które szukają spokojnego, klimatycznego miejsca. Jest tu sporo hoteli, jednak są one na tyle wkomponowane w otoczenie, że nie zaburzają przepięknych, naturalnych widoków.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Opis plaży Kendwa Beach

Marzenia o słonecznych wakacjach w egzotycznym miejscu można spełnić wybierając się na Zanzibar. Znajdziemy tu wszystko, co jest niezbędne do udanego wypoczynku – wspaniałe krajobrazy, piękne, piaszczyste plaże, ciepły ocean i sporo miejsc do zwiedzania. Jedną z plaż, która z pewnością nie zawiedzie turystów oczekujących komfortowych warunków, jest Kendwa.

Zanzibar jest niewielką wyspą należącą do Tanzanii, położoną na Oceanie Indyjskim na wschód od Afryki. Aby tu dotrzeć, trzeba spędzić kilkanaście godzin w samolocie, jednak długa i nieco wyczerpująca podróż jest warta tego, co zastaniemy na miejscu. Na Zanzibarze można spędzić prawdziwe, rajskie wakacje z dala od wielkich miast, dużych tłumów turystów i nieustannego zgiełku. Plaża Kendwa jest miejscem chętnie wybieranym przez turystów lubiących eleganckie hotele. Warto wybrać się tutaj niekoniecznie na całe wakacje – to także dobry punkt podczas zwiedzania najładniejszych plaż na Zanzibarze.

Jeśli swój plan zwiedzania Zanzibaru opierasz na wyjątkowych, niezwykłych plażach, Kendwa Zanzibar z pewnością powinna znaleźć się na liście miejsc, które warto zobaczyć. Znajduje się w północno-zachodniej części Zanzibaru w wiosce o tej samej nazwie. To długa, piaszczysta plaża z białym, miękkim piaskiem, który jest idealny do chodzenia nawet bez specjalnych gumowych butów do wody. Nie ma tutaj muszli, kamieni czy glonów, jakie spotykamy na innych zanzibarskich plażach. Zejście do wody jest czyste i łagodne, a ocean przez długi czas jest dosyć płytki. Co więcej, z tej strony wyspy nie ma tak dużych pływów, jak to ma miejsce na wschodzie Zanzibaru – można więc opalać się i kąpać w wodzie przez cały czas. Cofa się ona jedynie nieznacznie. Plaża Kendwa jest dosyć zróżnicowana pod względem widoków – po lewej stronie znajduje się wioska rybacka. Tutaj możemy zobaczyć cumujące przy brzegu łodzie lokalnych mieszkańców. Po prawej stronie plaży rozciągają się eleganckie kurorty, które nieco przysłaniają widok na wspaniałe wybrzeże. Bywa tu dosyć tłocznie i głośno, jednak z pewnością takie klimaty spodobają się osobom, które szukają wszelkich wygód i wypoczynku na najwyższym poziomie.

Kendwa Beach plaża

Kendwa Beach plaża / shutterstock.com / Adwo

Atrakcje na plaży

Atrakcje na plaży Kendwa to z pewnością piękne widoki, w których biały piasek miesza się ze szmaragdową wodą. Można tu również spędzić czas aktywnie, nie tylko na opalaniu. Miłośnicy sportów wodnych mogą wypożyczyć sprzęt do nurkowania czy kitesurfingu. Plaża Kendwa jest również idealna na spacery o zachodzie słońca – z tej strony wyspy słońce zachodzi w bardzo pięknym wydaniu. Na plaży jest także gdzie zjeść – są restauracje i bary plażowe, w których możemy zjeść doskonałe, lokalne jedzenie. Dużą atrakcją są wysokie, wieloletnie palmy, które tworzą klimat plaży Kendwa, a także zapewniają schronienie w upalne dni, gdy słońce pali wyjątkowo mocno. Bez względu na to, czy na Zanzibarze planujesz wyłącznie opalanie, czy aktywne wakacyjne życie, Kendwa zapewni Tobie odpowiednie warunki.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Czy plaża Kendwa Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinny Zanzibar, Kendwa może być bardzo dobrym miejscem na urlop z całą rodziną. Przede wszystkim, zapewnia piękne widoki, czysty, miękki piasek pozbawiony muszli i innych ostrych przedmiotów. Zejście do wody jest łagodne, a sama woda czysta i ciepła, co zachęca do pluskania i kąpieli w oceanie. Zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci na pewno nie będą się budzić w takich warunkach. Osoby, które planują wybrać się na Zanzibar z całą rodziną, powinny uważnie przeglądać oferty wypoczynku, szczególnie propozycje hoteli i kurortów. Nie wszystkie miejsca będą odpowiednie dla najmłodszych. W okolicy plaży Kendwa wiele jest kurortów, których oferta skierowana jest do młodych, aktywnych osób, nastawionych na wakacyjne imprezowanie. Zanim więc zdecydujesz się na rezerwację, sprawdź dobrze obiekt, upewnij się, że w jego pobliżu nie ma głośnej dyskoteki, a w samym hotelu można znaleźć wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. Im dokładniej sprawdzi się opinie na temat konkretnego hotelu, tym większą można mieć pewność, że wakacje pod każdym względem będą dobrze zaplanowane i udane.

Plaża Kendwa Beach

Plaża Kendwa Beach / shutterstock.com / Pearl-diver

Nasza ocena plaży Kendwa Beach

W naszej ocenie plaża Kendwa jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych plaż na Zanzibarze. Ze względu na swoje zróżnicowanie spełni oczekiwania zarówno turystów szukających spokojnego i kameralnego wypoczynku, jak i osób, które preferują luksusowe urlopy w eleganckich kurortach. Plaża zapewnia wiele możliwości spędzania czasu na wakacjach – można tu nie tylko korzystać z uroków słońca i wody, ale również aktywnie wypoczywać, wypożyczyć sprzęt wodny czy wybrać się na zwiedzanie pobliskich miejscowości. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Kendwa, spędzisz urlop w pięknym, egzotycznym klimacie. To gwarancja nie tylko wyjątkowej, afrykańskiej opalenizny, ale również niezwykłych wrażeń.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.