Plaża Dongwe Beach - Zanzibar

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Dongwe to kolejna plaża polecana przez turystów, którzy już mieli okazję wypoczywać na Zanzibarze. Znajduje się we wschodniej części wyspy na wybrzeżu, które słynie z wielu innych rajskich plaż. Jest długa, piaszczysta, pokryta białym piaskiem. Ma łagodne zejście do morza, dzięki czemu jest idealna do kąpieli także dla osób, które niezbyt pewnie czują się w głębokiej wodzie. Na Dongwe można opalać się pod palmami, korzystać z uroków sportów wodnych, a w wolnej chwili wybrać się na spacer do wioski. W okolicy plaży znajdziemy punkty gastronomiczne, a także miejsca noclegowe dla turystów o różnej zasobności portfela. Coś dla siebie znajdą więc także osoby, które podróżują po Zanzibarze na własną rękę i stawiają przede wszystkim na tańsze noclegi.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Opis plaży Dongwe Beach

Jeśli marzą się Tobie jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, sprawdź co jest do zobaczenia na Zanzibarze. To miejsce, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów szukających rajskich klimatów i spokojnego wypoczynku z dala od dużych kurortów. Wybierając się na Zanzibar warto zaplanować pobyt w Dongwe. To niewielka wioska, przy której można odpocząć na wyjątkowo pięknej plaży.

Zanzibar znajduje się nieco na uboczu turystycznych kierunków, a dotarcie na wyspę wymaga przetrwania trudów podróży. Leży ona na Oceanie Indyjskim kilkaset kilometrów na wschód od wybrzeża Afryki. Wyjątkowa lokalizacja zapewnia wakacje w raju w doskonałych warunkach klimatycznych. Zanzibar znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, dzięki czemu nie trzeba ograniczać planów wakacyjnych wyłącznie do miesięcy letnich. Także w środku zimy można uciec tutaj od chłodu, złapać mnóstwo promieni słonecznych i wrócić z piękną opalenizną i niepowtarzalnymi wspomnieniami. plaża Dongwe jest jednym z tych miejsc na Zanzibarze, które oferują wypoczynek w najlepszych pod słońcem warunkach.

Dongwe Zanzibar to plaża znajdująca się na wschodnim wybrzeżu wyspy tuż obok wioski o tej samej nazwie. Nieopodal znajdują się również inne popularne plaże, jak Bijuu oraz Paje. Plaża Dongwe zachwyca wspaniałymi widokami, które zapierają dech w piersiach już od pierwszego spojrzenia na bezkresny błękit nieba, który na horyzoncie łączy się ze szmaragdową wodą oceanu. Rozległa, piaszczysta plaża pokryta jest miękkim, niemal białym piaskiem, który sprawia wrażenie, jakby cały teren posypany był mąką lub cukrem pudrem. Od strony lądu otaczają ją wysokie palmy, które mogą dawać schronienie w wyjątkowo upalne dni. Sprawiają również, że sceneria na plaży jest idealna do wypoczynku, fotografii z wakacji i spędzania całych dni poza hotelem czy innymi miejscami noclegowymi. Plaża ma łagodne zejście do morza, które jest jednak dosyć ruchome ze względu na dosyć silne przypływy i odpływy, jakie pojawiają się w tej części wyspy. W czasie przypływu spora część plaży znajduje się pod wodą. Gdy następuje odpływ, turyści mogą zrobić sobie spacer po morskim dnie, które odkrywa przed nimi swoje skarby. Można tu podziwiać piękne, kolorowe rozgwiazdy, a także muszle innych wodnych stworzeń. Pamiętajmy jednak, by ograniczyć się do oglądania, a nie do zbierania.

Dongwe Beach plaża

Dongwe Beach plaża / shutterstock.com / Claudio306

Atrakcje na plaży

Turystom, którym marzy się dziki i bardzo lokalny Zanzibar, Dongwe z pewnością przypadnie do gustu. To wioska rybacka, w której na co dzień życie płynie spokojnie i powoli. Choć w pobliżu znajdują się hotele, są one tak wkomponowane w przestrzeń, że niemal niewidoczne. Dzięki temu plaża wydaje się dosyć dzika i mało uczęszczana. Nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów turystów. Jeśli chodzi o plażową infrastrukturę, jest ona wystarczająca, choć zdecydowanie mniejsza niż w innych miejscach na Zanzibarze. jest tu jednak kilka knajpek serwujących lokalne jedzenie. Można również wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych, które na Zanzibarze są wyjątkowo popularne. Sporo atrakcji na plaży i w jej okolicy znajdą zarówno zapaleni plażowicze, nastawieni na leżenie na piasku i podziwianie widoków, jak i osoby, które stawiają na zdecydowanie bardziej aktywny wypoczynek.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Czy plaża Dongwe Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Ciepły i słoneczny Zanzibar jest popularnym kierunkiem podróży dla rodzin z dziećmi. Trzeba co prawda spędzić kilkanaście godzin w samolocie, jednak to, co zastaniemy na miejscu jest zdecydowanie warte przetrwania trudów podróży. Zarówno maluchom, jak i starszakom na pewno spodobają się plażowe klimaty – piękne, pnące się ku niebu palmy, miękki, delikatny piasek, po którym można bez obaw biegać bosymi stopami, a także szmaragdowa woda, która jest ciepła o każdej porze roku. plaża Dongwe zachęca do zabaw w piasku oraz do pluskania się w oceanie. W okolicy plaży bez problemu znajdziemy hotele w różnym standardzie, wśród których będą też takie, które posiadają szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi. Zanim zdecydujesz się na wyjazd na Zanzibar, warto bardzo dobrze sprawdzić lokalizację, upewnić się, że hotel faktycznie znajduje się w pobliżu plaży i zapewnia dobry wypoczynek dla osób szukających spokoju dla całej rodziny.

Plaża Dongwe Beach

Plaża Dongwe Beach / shutterstock.com / Claudio306

Nasza ocena plaży Dongwe Beach

W naszej ocenie plaża Dongwe powinna być obowiązkowym punktem na liście zwiedzania Zanzibaru. Nawet, jeśli planujesz wypoczynek w innym miejscu wyspy, dobrze jest zaplanować co najmniej jeden dzień właśnie w tej okolicy. Można tu znaleźć wszystko, czego oczekujemy od zanzibarskich klimatów – piękną plażę, szmaragdowe morze, wysokie palmy, możliwość spędzenia czasu w lokalnym klimacie wśród mieszkańców wioski. Dongwe nie jest wielkim, zatłoczonym kurortem – życie płynie tutaj zdecydowanie wolniej, co na pewno odpowiadać będzie osobom poszukującym spokoju w egzotycznym wydaniu. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Dongwe na Zanzibarze, możesz mieć pewność, że zakochasz się w wyspie i będziesz chciał wracać na nią podczas kolejnych wakacyjnych wyjazdów.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.