Plaża Bwejuu Beach - Zanzibar

Skopiuj link do tej plaży

W poszukiwaniu niezwykłych widoków i idealnych miejsc do słonecznego wypoczynku, warto również sprawdzić plażę Bwejuu znajdującą się niedaleko Paje na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru. To kolejne miejsce, które jest polecane przez turystów jako ostoja spokoju i naturalnego, lokalnego klimatu. Plaża jest piaszczysta, ma łagodne zejście do wody, miękkie i pozbawione kamieni dno. Także tutaj mają miejsce dosyć silne pływy, które każdego dnia odsłaniają sporą część morza. Można więc wybrać się na wyjątkowy spacer po dnie oceanu.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Opis plaży Bwejuu Beach

Miękki, niemal biały piasek, szmaragdowa woda w oceanie i wspaniałe widoki to idealne miejsce na wypoczynek. To wszystko znajdziesz, jeśli zdecydujesz się na urlop na Zanzibarze. Wśród plaż, które zdecydowanie są warte polecenia i zobaczenia, jedną z najpiękniejszych jest Bwejuu. Jeśli zaplanujesz tu wypoczynek, możesz mieć pewność, że poznasz Zanzibar z jego najciekawszej i najbardziej egzotycznej strony.

Niewielka wyspa na Oceanie Indyjskim to prawdziwa mekka dla turystów. Przybywają tu tłumnie z całego świata osoby szukające egzotycznych, rajskich klimatów, plażowicze nastawieni na łapanie słońca i turyści aktywni, którzy stawiają na uprawianie sportów wodnych. Zarówno plaża Bwejuu, jak i wiele innych okolicznych plaż to idealne miejsce przede wszystkim do uprawiania kitesurfingu. Doskonała jest tutaj również pogoda. Zanzibar leży w strefie klimatu podrównikowego. Jest tutaj ciepło przez cały rok – nawet w czasie pory deszczowej nie trzeba obawiać się długotrwałych opadów. Bez względu na to, w jakim miesiącu wybierzesz się na Zanzibar, wakacje na pewno upłyną w gorącej atmosferze.

Bwejuu Zanzibar to plaża znajdująca się na wschodnim wybrzeży wyspy niedaleko Paje. Obie wioski połączone są piaszczystym fragmentem wybrzeża, można więc z jednej na drugą plażę przemieścić się spacerem w ciągu pół godziny. Plaża Bwejuu jest rozległa i piaszczysta, pokryta białym, delikatnym jak cukier puder piaskiem. Od strony lądu zamknięta jest rzędami wysokich palm, uginających się w kierunku morza. To dobre miejsce do ochrony przed słońcem w czasie upalnych dni – wielu turystów decyduje się na korzystanie z rozpiętych pomiędzy palmami hamaków, w których można leniwie wypoczywać całymi dniami. Łagodne i piaszczyste jest również wybrzeże, choć z tej części pojawiają się dosyć silne pływy. W czasie przypływu niemal cała plaża znajduje się w oceanie. Natomiast podczas odpływu można wybrać się na spacer w głąb morza, podziwiając przy okazji wszystkie morskie żyjątka odsłonięte przez wodę. Na uwagę zasługują w szczególności efektowne, kolorowe rozgwiazdy. Wybrzeże jest czyste, ma łagodne zejście do wody, będzie idealne nawet dla osób, które nie czują się dobrymi pływakami. Jedynie w czasie naszej zimy mogą się tu pojawiać większe ilości wyrzuconych na brzeg wodorostów – w żadnym razie nie przeszkadzają one jednak w cieszeniu się plażowaniem.

Bwejuu Beach plaża

Bwejuu Beach plaża / shutterstock.com / Gimas

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie słoneczny, nieco dziki Zanzibar, Bwejuu będzie miejscem idealnym. Największą atrakcją plaży są wspaniałe widoki łączące biel piasku z błękitem i zielenią oceanu. Kto choć raz postanowi wybrać się tutaj na wakacje, to właśnie te widoki pozostaną w pamięci na długo. Z plaży Bwejuu można wybrać się do Paje lub do leżącej w przeciwnym kierunku wioski Dongwe. Sama plaża jest dosyć dobrze wyposażona, jeśli chodzi o udogodnienia dla turystów. Można wynająć sprzęt plażowy, a także skorzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych. Bez problemu znajdą się również bary plażowe serwujące lokalną kuchnię, a także sklepiki z pamiątkami. Do sklepików nie trzeba zresztą chodzić – większość lokalnych sprzedawców uprawia aktywny marketing, chodząc wśród turystów. A tych nie ma tutaj zbyt wielu pomimo dużej popularności plaży. Chwilami można więc odnieść wrażenie, że plaża jest całkowicie wyludniona. Na pewno będzie to dobre miejsce dla osób, które nie przepadają za tłumami i koniecznością przeciskania się pomiędzy upchniętymi na plaży ręcznikami i parasolami. Jest tu kameralnie, spokojnie, każdy może znaleźć fragment dzikiej plaży wyłącznie dla siebie.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Czy plaża Bwejuu Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Bwejuu na pewno będzie dobrym miejscem dla rodzin podróżujących ze swoimi pociechami. Na Zanzibar coraz częściej wybierają się rodzice z dziećmi. Co prawda, trudy samej podróży są dosyć spore, jednak gdy już dotrzemy na miejsce, z pewnością maluchy i starszaki będą miały co robić. Plaża jest czysta, bezpieczna, nie ma tu żwiru, kamieni, jeżowców czy innych żyjątek, na które lepiej jest nie stawać bosą stopą. Jeśli szukasz wypoczynku w okolicy Bwejuu, warto dokładnie przeglądać oferty różnych hoteli i wybrać taki, który posiada wszystkie udogodnienia dla dzieci, a także znajduje się faktycznie bardzo blisko plaży. Najlepiej jest sprawdzać opinie na temat wybranej lokalizacji – dzięki temu można uniknąć wszelkich nieprzyjemnych niespodzianek, jakie mogą pojawić się na wakacjach.

Plaża Bwejuu Beach

Plaża Bwejuu Beach / shutterstock.com / Nick Johanson

Nasza ocena plaży Bwejuu Beach

Nasza ocena plaży Bwejuu jest wyłącznie pozytywna. Z pewnością będzie to dobre miejsce dla osób szukających rajskich widoków, spacerów po plaży, aktywnego wypoczynku. Jedynym mankamentem tego miejsca mogą być silne odpływy w tym miejscu, a także brak zachodów słońca. Lista zalet plaży Bwejuu jest jednak na tyle duża, że kilka niedogodności nie powinno w żadnym stopniu przeszkadzać w wymarzonym wypoczynku. Jeśli planujesz wyjazd na Zanzibar i dopiero szukasz odpowiedniej lokalizacji, z czystym sumieniem możemy polecić urlop w okolicy Bwejuu, tak jak polecają go wszyscy turyści, którzy już mieli okazję odwiedzić to magiczne miejsce.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.