Plaża Nakupenda Beach - Zanzibar

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli wybierasz się na Zanzibar, plaże z pewnością spełnią Twoje oczekiwania zarówno, jeśli planujesz leniwy wypoczynek, jak i bardziej aktywne wakacje. Jedną z plaż, które zdecydowanie warto uwzględnić w planie zwiedzania wyspy jest Nakupenda znajdująca się w południowej części stolicy Zanzibaru Stone Town. Na plażę można dostać się łodzią, jest miejscem wyjątkowo spokojnym i położonym z dala od większych hoteli. Plaża w całości pokryta jest delikatnym, białym piaskiem, który pięknie kontrastuje z zielonkawą wodą oceanu. Plaża jest dosyć dzika i doskonała dla osób ceniących kameralne klimaty i spokojny wypoczynek. W jej pobliżu znajdziemy jednak dosyć dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Można tu zjeść coś dobrego w niewielkich knajpkach i barach plażowych. Jest również możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Na plaży warunki są idealne do uprawiania wielu sportów wodnych.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Opis plaży Nakupenda Beach

Plaże na Zanzibarze słyną na całym świecie z wyjątkowych warunków do wakacyjnego wypoczynku. Ta niewielka wyspa na oceanie Indyjskim, należąca do Tanzanii, z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Oferuje prawdziwie afrykańskie klimaty i możliwość wypoczynku w raju na ziemi.

Zanzibar nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością wśród podróżników poszukujących bardziej egzotycznych warunków niż południe Europy. Choć wyprawa jest dosyć długa – lot samolotem trwa kilkanaście godzin, a przy okazji nie najtańsza, warto wybrać się właśnie tutaj na wymarzone wakacje. Nikt, kto decyduje się na urlop na Zanzibarze, nie wyjeżdża stąd zawiedziony. Zanzibar urzeka przepięknymi widokami oraz plażami, które pozostają w pamięci na długo. Jedną z nich jest Nakupenda, plaża, która jest nie tylko popularna przez turystów, ale również zajmuje wysokie noty w wielu rankingach na najpiękniejsze plaże świata.

Plaża Nakupenda znajduje się w południowej części Stone Town, czyli stolicy Zanzibaru. Najlepiej jest dopłynąć na nią łódką, a pod drodze podziwiać wiele przepięknych widoków na ocean, pobliskie wysepki i znajdujące się nieopodal plaże. Nakupenda Zanzibar to miejsce, które urzeka wspaniałym klimatem i warunkami stworzonymi do spokojnego wypoczynku. Na całej długości plaży mamy tutaj biały, miękki piasek, po którym bez obaw można chodzić bosymi stopami. Nie ma tutaj żwirku czy ostrych kamieni, które mogłyby utrudniać plażowanie. Brzeg jest łagodny, a woda w oceanie turkusowa i krystalicznie czysta, a przy tym przez cały rok bardzo ciepła. Jest idealna do kąpieli, a także do korzystania z uroków sportów wodnych. Wybierając się na plażę Nakupenda możesz mieć pewność, że spędzisz czas w prawdziwym raju, pięknie się opalisz, a także przywieziesz z wakacji wyjątkowe wspomnienia.

Nakupenda Beach plaża

Nakupenda Beach plaża / shutterstock.com / Obladatel

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją plaży Nakupenda z pewnością są niepowtarzalne widoki, plasujące plażę na wysokich miejscach wśród najlepszych plaż świata. Warto tu wybrać się na plażowanie, ale jest to również dobre miejsce dla osób aktywnych, uprawiających sporty wodne. To dobre miejsce do nurkowania, surfingu, windsurfingu, a także wycieczek łódką czy innymi jednostkami pływającymi. Sama plaża jest dosyć dzika i nie ma na niej zbyt wiele infrastruktury dla turystów. Jednak w jej pobliżu możemy znaleźć sporo hoteli i kurortów, oferujących kompleksowe warunki do wypoczynku. Są tu bary i punkty gastronomiczne z doskonałym jedzeniem, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego i plażowego. Na plażę warto wybrać się choć raz o zachodzie słońca – niezapomniane wrażenia gwarantowane, a spacer brzegiem morza z pewnością będzie dobrą odmianą i oderwaniem się od codziennego plażowania.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Czy plaża Nakupenda Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinny Zanzibar, Nakupenda z pewnością będzie jedną z tych plaż, które pod każdym względem spełnią oczekiwania podczas wyjazdu z dziećmi. Można tu znaleźć wszystko, czego potrzebują do wypoczynku zarówno maluchy, jak i starszaki. Mnóstwo białego piasku, ciepła woda, możliwość uprawiania sportów wodnych. Turyści, którzy planują wypoczynek z całą rodziną, powinni jednak dokładnie sprawdzić ofertę hotelu, w którym chcą się zatrzymać. Warto decydować się na te obiekty, które są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, mają sporo udogodnień i znajdują się faktycznie w niewielkiej odległości od plaży. Dobrym pomysłem może być sprawdzanie nie tylko samych ofert biur podróży, ale również opinii na temat konkretnego miejsca. Jeśli obiekt jest polecany przez turystów, którzy już mieli okazję wypoczywać w nim z rodziną, możemy mieć pewność, że będzie to miejsce, które zachowuje najwyższe standardy i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Plaża Nakupenda Beach

Plaża Nakupenda Beach / shutterstock.com / Anatolii Lyzun

Nasza ocena plaży Nakupenda Beach

W naszej ocenie plaża Nakupenda to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Niekoniecznie trzeba spędzać tutaj całe wakacje na Zanzibarze. Jeśli jednak planujesz wyjechać właśnie na tę egzotyczną wyspę, dobrze jest zaplanować choć jeden dzień na plaży Nakupenda. Zachwycą Cię tutaj niepowtarzalne, rajskie widoki, wspaniała atmosfera, duża gościnność miejscowych, a także całe mnóstwo atrakcji, dzięki którym z pewnością nie będziesz się nudzić. Plaża Nakupenda jest miejscem odpowiednim dla turystów o różnych wakacyjnych potrzebach – zarówno dla młodych, aktywnych osób, jak i dla rodzin z dziećmi czy podróżników poszukujących kameralnego wypoczynku. Choć plaża Nakupenda cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, nie ma tutaj tłumów. Bez problemu można znaleźć cichy i spokojny zakątek plaży, w którym odpoczniesz z dala od innych plażowiczów. Pod każdym względem Nakupenda na Zanzibarze będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wakacyjną lokalizację. Wiele osób, które pierwszy raz przyjeżdżają tutaj na wakacje, decyduje się dokładnie na tę samą plażę w czasie kolejnych podróży. A to największa rekomendacja, jeśli chodzi o miejsca, które warto zobaczyć.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.