Plaża Kizimkazi Beach - Zanzibar

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Kizimkazi znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Zanzibaru. Jej położenie zapewnia możliwość podziwiania pięknych zachodów słońca, które nie są dostępne we wschodnich częściach wyspy. Plaża jest rozległa i piaszczysta, pokryta jasnym, drobnym piaskiem. Każdego dnia podlega dosyć silnym odpływom i przypływom, co sprawia, że za każdym razem wygląda nieco inaczej. W czasie odpływów pozwala na spacer po dnie morza. Kizimkazi jest także miejscem lubianym przez wielbicieli sportów wodnych, w szczególności nurkowania i kitesurfingu. Ma dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. W pobliżu znajduje się sporo hoteli, a także punktów gastronomicznych, które oferują szeroki wybór lokalnych potraw. Wybierając się na Kizimkazi możesz mieć pewność, że wakacje na Zanzibarze będą pełne gorących wrażeń.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Opis plaży Kizimkazi Beach

Wszystkie plaże Zanzibaru wydają się prawdziwym rajem na ziemi, dlatego też trudno zdecydować się tylko na jedną z nich. Jednak w czasie wakacji na wyspie nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiedzić kilka, a nawet kilkanaście plaż. Na liście tych, których nie można pominąć, na pewno jest Kizimkazi, wyjątkowa plaża przyciągająca turystów przez cały rok.

Wakacje na Zanzibarze z pewnością będą dobrym pomysłem dla osób, które szukają bardziej egzotycznych i odległych klimatów niż wypoczynek na przykład na południu Europy. Choć Zanzibar leży na Oceanie Indyjskim i dotarcie na wyspę trwa kilkanaście godzin, zdecydowanie warto przetrwać trudy podróży. Na miejscu czekają na nas wspaniałe piaszczyste plaże, szmaragdowe morze i gorąca atmosfera. Na Zanzibar można bez obaw wybrać się przez większą część roku. Wyspa leży w strefie klimatu podrównikowego – nawet w środku naszej zimy można mieć pewność doskonałej pogody i tego, że z wakacji wrócimy z niesamowitą opalenizną.

Plaża Kizimkazi znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy. Pod względem widoków prezentuje się dosyć podobnie do wszystkich plaż na Zanzibarze – jest rozległa, piaszczysta, zachwyca niemal białym, miękkim i delikatnym piaskiem, po którym bardzo przyjemnie chodzi się bosymi stopami. Jedynie linia brzegowa oraz morskie dno mogą być pokryte drobnymi kamyczkami lub wodorostami, jednak nie przeszkadza to w plażowaniu. Woda w oceanie jest tu szmaragdowa, krystalicznie czysta i bardzo ciepła. Zachęca do pluskania się w przerwach pomiędzy kolejnymi dawkami słońca. Na Kizimkazi mamy do czynienia z dosyć silnymi pływami – zdarzają się więc chwile, gdy większość plaży znajduje się pod wodą. W czasie odpływu natomiast morze odsłania całkiem spory fragment. W tym czasie można wybrać się na spacer morskim dnem, podziwiać kolorowe rozgwiazdy oraz inne morskie stworzenia, które cofająca się woda wydobywa na powierzchnię.

Kizimkazi Beach plaża

Kizimkazi Beach plaża / shutterstock.com / Marius Dobilas

Atrakcje na plaży

Plaża Kizimkazi to sporo atrakcji, wśród których coś dla siebie znajdą nie tylko wielbiciele leniwego wypoczynku i plażowania całymi dniami podczas urlopu. Jest to zaciszny kurort pełen niedużych hoteli i willi ukrytych nieco w głębi lądu. Dzięki temu nie ma tu dużych tłumów turystów i można liczyć na kameralny wypoczynek. Sporą atrakcją tego miejsca może być meczet znajdujący się w pobliskiej wiosce – najstarszy w całej Afryce Wschodniej. Na plaży można również wybrać się na pagórki i wzniesienia, z których można podziwiać migrujące delfiny i wieloryby. Szczególnie te drugie sprawiają niesamowite wrażenie, gdy przepływają blisko brzegu. Kizimkazi Zanzibar to także bardzo dobre miejsce dla miłośników sportów wodnych, przede wszystkim kitesurfingu i żeglarstwa. Wieją tu dosyć regularne wiatry, które idealnie sprawdzają się przy sportach wymagających siły wiatru. W pobliżu plaży można również znaleźć sporo niewielkich lokali gastronomicznych, które serwują bardzo dobre, lokalne jedzenie, oparte przede wszystkim na roślinach i owocach morza. Warto więc wybrać się do którejś z knajpek w przerwie pomiędzy godzinami plażowania. Jedzenie w takich miejscach często bywa dużo lepsze i smaczniejsze niż to, co oferują hotele przygotowujące dania na masową skalę.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.
Czy plaża Kizimkazi Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie słoneczny i rodzinny Zanzibar, Kizimkazi na pewno będzie miejscem odpowiednim do wypoczynku z całą rodziną. To miejsce oferujące sporo kurortów i miejsc wypoczynkowych, w których znajdziemy noclegi na każdą kieszeń i na różne potrzeby. Rodziny z dziećmi bez problemu mogą znaleźć hotel przystosowany do potrzeb najmłodszych, znajdujący się blisko plaży i posiadający sporo atrakcji dla maluchów, które znudzą się plażowaniem. Na samej plaży można liczyć na miękki, piaszczysty piasek, ciepłą i czystą wodę, co w zupełności wystarczy dzieciom do czerpania pełnymi garściami z uroków wakacji w egzotycznych warunkach. Aby mieć pewność, że wybrany hotel spełni oczekiwania i standardy wypoczynku, dobrze jest przejrzeć opinie pochodzące od tych turystów, którzy już mieli okazję wypoczywać w tym miejscu. Taka rekomendacja to najlepsza gwarancja udanych, słonecznych i rodzinnych wakacji.

Plaża Kizimkazi Beach

Plaża Kizimkazi Beach / shutterstock.com / Marius Dobilas

Nasza ocena plaży Kizimkazi Beach

W naszej ocenie plaża Kizimkazi to wymarzone miejsce na wakacje na Zanzibarze. Jeśli dopiero wybrałeś kierunek podróży i zastanawiasz się nad konkretną lokalizacją, Kizimkazi spełni Twoje oczekiwania bez względu na Twoje wakacyjne upodobania. Przepiękne widoki, piaszczysty piasek ciągnący się aż po horyzont i ciepła woda na pewno spodobają się zapalonym plażowiczom, którzy podczas wakacji w raju chcą się po prostu opalać. Coś dla siebie znajdą również aktywni turyści, wielbiciele zwiedzania, spacerów, a także uprawiania sportów wodnych. Kizimkazi jest czysta, bezpieczna, odpowiednia praktycznie dla każdego. Nawet w szczycie sezonu nie ma tu tłumów turystów, jakie kojarzone są z wieloma plażami w Europie. W poszukiwaniu spokojnego i kameralnego plażowania warto się więc wybrać właśnie tutaj.

Zobacz oferty już od 4 215 zł za os.