Plaża Shanzu Beach - Kenia

Skopiuj link do tej plaży

Shanzu Beach to kolejna plaża w Kenii, którą warto dodać do polecanych i uwielbianych przez turystów. Znajduje się na północ od kurortu Mombasa i słynie z niedrogich hoteli, a co za tym idzie – także z dużych ilości turystów. Na plaży nie ma jednak tłumów – jest ona na tyle rozległa i długa, że każdy może znaleźć kawałek miejsca idealnego dla siebie. Plaża pokryta jest jasnym, prawie białym piaskiem. Nie ma tu żwiru ani kamieni, można bez obaw chodzić po wybrzeżu bosą stopą. Na całej długości plaży jest wygodne zejście do wody, która w tym miejscu jest czysta, ciepła i spokojna. Plaża Shanzu Beach jest idealna dla rodzin z dziećmi, a także dla tych turystów, którzy szukają nieco tańszej opcji wypoczynku w Kenii.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Opis plaży Shanzu Beach

Plaże w Kenii, choć mniej popularne niż inne nad Oceanem Indyjskim, zdecydowanie można nazwać jednymi z najpiękniejszych na świecie. Zapewniają rajskie widoki i idealne warunki do wypoczynku bez względu na porę roku. jednym z miejsc, które warto odwiedzić nie tylko w celu plażowania, ale również aktywnego wypoczynku, jest Shanzu Beach.

Wakacje w Kenii są dla wielu osób czasem wymarzonym i często wyczekanym. Z pewnością nie jest to tania wyprawa, jednak zdecydowanie warto – Kenia to kraj zachwycający wspaniałymi parkami narodowymi, możliwością spotkania oko w oko z dzikimi zwierzętami, a także odkrywania dosyć odległych rejonów świata. Nie można jednak zapominać, że Kenia to także wspaniałe plaże. Ten afrykański kraj leżący na wschodzie kontynentu nad Oceanem Indyjskim ma dosyć długą linię brzegową i całe mnóstwo plaż, które są stworzone do wakacyjnego wypoczynku. Dużym atutem wakacji w Kenii jest również pogoda – kraj ten leży w strefie klimatu równikowego gorącego, w którym nie ma wyraźnego podziału na cztery pory roku. Jest co prawda krótka pora deszczowa, jednak nie przeszkadza ona w wypoczynku. Przez cały rok temperatury w Kenii są natomiast na dosyć podobnym poziomie 27-29 stopni. Jest bardzo ciepło, ale nie ma trudnych do wytrzymania upałów. Plaża Shanzu Beach to jeden z kierunków, które warto rozważyć, jeśli nastawiasz się w Kenii na plażowanie.

Shanzu Beach Kenia to kolejna plaża znajdująca się w rejonie Mombasy, na północ od tego kurortu. Słynie przede wszystkim z tańszych niż gdzie indziej hoteli, ale za to kosztem większych tłumów turystów. Plaża jest jednak na tyle rozległa, że nawet pomiędzy tymi tłumami można znaleźć miejsce idealne do spokojnego i cichego wypoczynku. Plaża Shanzu Beach ciągnie się na długości kilku kilometrów, aż po horyzont widać jak jasny, niemal biały piasek łączy się ze szmaragdowym oceanem. Z tyłu plaży rosną palmy i wysokie drzewa, które dostarczają schronienia plażowiczom. Sama plaża jest piaszczysta, pokryta drobnym piaskiem bez żwirku i kamieni. Na całej długości zapewnia wygodne zejście do wody – nie ma tutaj skał, glonów, a także nagłych spadków głębokości. Można więc kąpać się bez obaw, że dno stanie się niebezpieczne. Plaża Shanzu Beach to miejsce odpowiednie zarówno dla osób nastawionych na plażowanie, jak i dla turystów, którzy chcą wypoczywać w bardziej aktywny sposób.

Shanzu Beach plaża

Shanzu Beach plaża / shutterstock.com / Wansfordphoto

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na Shanzu Beach z pewnością są widoki, które na długo pozostają w pamięci. Zarówno ta, jak i inne kenijskie plaże to rajskie krajobrazy, łączące w sobie biel piasku, szmaragdową toń wody i wspaniałe palmy zwisające niemal tuż nad morzem. Plaża poza widokami zapewnia jednak także dobrą infrastrukturę i wszystko, co jest potrzebne do wygodnego wypoczynku. Przy plaży działają wypożyczalnie parasoli i leżaków, a także akcesoriów do sportów wodnych. Nie brakuje miejsc, gdzie można spędzić aktywnie czas – warto wybrać się między innymi do Heller Park, parku rozrywki, w którym coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i dorośli. Plaża Shanzu Beach to również dobre zaplecze gastronomiczne – plażowicze na pewno nie będą głodni, jeśli skorzystają z oferty barów serwujących doskonałe, regionalne przekąski i chłodne, orzeźwiające napoje.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Czy plaża Shanzu Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojego wakacyjnego wypadu jest Kenia, Shanzu Beach warto wziąć pod uwagę bez względu na to, czy wybierasz się na dłuższy, czy krótszy wypoczynek. Plaża na pewno będzie dobrym miejscem na rodzinny wypoczynek – można znaleźć tutaj dosłownie wszystko, aby maluchy atrakcyjnie spędziły czas i nie nudziły się. Jest tu sporo piasku, w którym można budować całymi dniami, ciepła woda w oceanie, zachęcająca do pluskania, a także wspaniała pogoda – jest bardzo ciepło, ale jednak nie upalnie. A gdy maluchom znudzi się nieco plażowanie, można znaleźć sporo dodatkowych atrakcji na placach zabaw, w miejscach rekreacji, a także podczas wycieczek na safari. Możliwość zobaczenia na żywo dzikich zwierząt będzie na pewno dla maluchów dodatkową i absolutnie niezapomnianą atrakcją. Gdy wybierasz się do Kenii na wakacje z rodziną, warto dobrze przygotować się do takiego wyjazdu. Przede wszystkim, konieczne jest uważne wybieranie lokalizacji, sprawdzanie opinii o konkretnych hotelach i miejscach aktywności. Jadąc na koniec świata zdecydowanie nie warto jechać w ciemno.

Plaża Shanzu Beach

Plaża Shanzu Beach / shutterstock.com / Wansfordphoto

Nasza ocena plaży Shanzu Beach

W naszej ocenie plaża Shanzu Beach jest jednym z tych miejsc w Kenii, które warto zobaczyć i spędzić tutaj trochę czasu. Niekoniecznie trzeba od razu całe wakacje spędzić na tej jednej plaży, ale widoki są na tyle niezapomniane, że jeden dzień plażowania w tym miejscu to absolutny must have podczas wypadu w okolice Mombasy. Plaża Shanzu Beach to piękne widoki, dobra infrastruktura, możliwość spędzania czasu zarówno leniwie, jak i aktywnie. Choć bywa zatłoczona, wystarczy krótki spacer, by dostać się w nieco bardziej odległe i kameralne rejony. Wybierając Shanzu Beach możesz mieć pewność, że Twoje wakacje w Kenii dostarczą wyłącznie pozytywnych wspomnień.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.