Plaża Nyali Beach - Kenia

Skopiuj link do tej plaży

W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż w Kenii, warto wziąć pod uwagę także Nyali Beach. To kolejna plaża znajdująca się w rejonie Mombasy, obfitującym w wyjątkowe, rajskie plaże. Rozciąga się na długości kilku kilometrów. Pokryta jest jasnym piaskiem, po którym przyjemnie biega się na boso. Z tyłu plaży rosną palmy, które nie tylko dodają miejscu rajskiego uroku, ale również dostarczają sporo cienia w słoneczne dni. Pod palmami można również robić sobie niezwykłe sesje fotograficzne. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, można tu wynająć leżaki i parasole, są miejsca, gdzie można zjeść lub wypić coś chłodnego. W okolicy Nyali Beach znajduje się dobre zaplecze hotelowe, można więc bez problemu znaleźć miejsca noclegowe niemal tuż na plaży. Jeśli dopiero wybierasz miejsce do wypoczynku w Kenii, weź pod uwagę Nyali Beach. Warto wybrać się tutaj chociażby na jednodniowe plażowanie.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Opis plaży Nyali Beach

Jeśli marzą się Tobie wspaniałe, rajskie plaże, ale również chcesz poznać nowe miejsca i doświadczać ogromu dzikiej natury, doskonałym kierunkiem podróży będzie Kenia. To afrykański kraj znajdujący się nad Oceanem Indyjskim, który przyciąga turystów możliwością stanięcia oko w oko z dzikimi zwierzętami. To także kraj pełen wspaniałych plaż, które zachęcają do wypoczynku. Nyali Beach to jedna z nich – idealna na wakacje zarówno dla zapalonych plażowiczów, jak i dla osób, które nastawiają się na bardziej aktywny wypoczynek.

Kenia z pewnością jest jednym z bardziej egzotycznych i dalekich kierunków wakacyjnych, ale na pewno godnym zobaczenia i polecenia. Znajduje się w strefie klimatu równikowego gorącego, który sprawia, że przez cały rok jest w tej części świata bardzo ciepło. Nie ma jednak ponad trzydziestostopniowych upałów, które utrudniałyby wypoczynek. Dzięki doskonałym warunkom pogodowym można w Kenii wypoczywać zarówno latem, jak i zimą. Co więcej, jest tu sporo atrakcji dla turystów o różnych upodobaniach. Plażowiczom na pewno spodoba się plaża Nyali Beach, która zapewnia idealne warunki do opalania, kąpieli w morzu czy uprawiania sportów wodnych. Osoby nastawione na aktywny wypoczynek mogą natomiast wybrać się na wycieczkę do któregoś z parków narodowych, a także na safari, aby podziwiać dzikie zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu.

Nyali Beach Kenia znajduje się w rejonie turystycznego miasta Mombasy. Plaża rozciąga się na długości kilku kilometrów – może się wydawać, jakby nie miała końca. Plaża jest w całości pokryta białym, miękkim piaskiem, w którym nie ma żwiru ani kamieni. Można bez obaw chodzić po plaży na boso, bez konieczności posiadania butów do chodzenia po wodzie. Wybrzeże z jednej strony kontrastuje ze szmaragdową tonią oceanu, z drugiej natomiast – z wysokimi palmami, które dostarczają cienia w słoneczne dni, a jednocześnie nadają plaży iście rajskiego wyglądu. Plaża na całej długości jest całkowicie płaska, zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody. Ocean jest w tym miejscu płytki nie tylko przy samym brzegu, ale również nieco dalej w głąb morza. Można bez obaw pluskać się nawet bez większych umiejętności pływackich. Plaża Nyali Beach to miejsce dla turystów, którzy szukają wypoczynku z dala od wielkich i zatłoczonych plaż. Dzięki temu, że jest bardzo długa i rozległa, nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj dużych tłumów.

Nyali Beach plaża

Nyali Beach plaża / shutterstock.com / chriss73

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twoich wakacyjnych eskapad jest Kenia, Nyali Beach to plaża, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas planowania wypoczynku. Możesz tu znaleźć wszystko, co jest potrzebne do udanego urlopu. Największą atrakcją na plaży są oczywiście warunki naturalne, piękne widoki, możliwość spędzania czasu w miejscu o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Ale nie tylko – przy plaży można również znaleźć dobrą infrastrukturę. Są wypożyczalnie sprzętu plażowego i akcesoriów do sportów wodnych. Nie brakuje barów plażowych i punktów gastronomicznych, które serwują pyszne, regionalne jedzenie oraz chłodne napoje. W okolicy Nyali Beach sporo jest hoteli i pensjonatów z miejscami noclegowymi na każdą kieszeń. Wybór atrakcji w okolicy jest na tyle duży, że każdy turysta, bez względu na zainteresowania, znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Czy plaża Nyali Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Kenia jest coraz częstszym kierunkiem podróży wybieranym przez rodziny z dziećmi. I nic w tym dziwnego – to wyjątkowy kraj, który zapewnia wspaniały wypoczynek każdemu, kto wybierze się tu na wakacje. W Kenii można liczyć na świetną pogodę, piękne plaże z niezwykłymi widokami, a także na wyprawy i wędrówki po parkach narodowych i krajobrazowych. W tym kraju na pierwszy miejscu jest dzika i nieodkryta przyroda, którą turysta może obserwować z ukrycia. Wybierając się z dziećmi do Kenii, warto znaleźć miejsce, które zapewni spokojny, ale komfortowy wypoczynek. Najlepsze są plaże z dobrą infrastrukturą, a nie typowo dzikie miejsca, które – choć na pewno wyjątkowe pod względem widoków – mogą być zbyt ubogie dla rodzinnego wypoczynku. Rodzice z dziećmi powinni mieć dostęp do wielu udogodnień przeznaczonych właśnie dla nich w hotelach czy miejscach turystycznych. To wszystko mogą znaleźć na Nyali Beach, plaży, na której ani maluchy, ani starszaki na pewno nie będą się nudzić. A jeśli plażowanie nieco już straci na atrakcyjności, można wybrać się na prawdziwe safari, które będzie gratką dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Nasza ocena plaży Nyali Beach

Plaża Nyali Beach to w naszej ocenie wymarzone miejsce na wakacje zarówno dla rodzin, jak i dla osób, które szukają spokojnego miejsca z pięknymi widokami. Wśród wielu kenijskich plaż tę można uznać za jedną z piękniejszych – ma przepiękne krajobrazy, zachwyca wspaniałym połączeniem barw, a także bujną roślinnością z tyłu plaży. Każdy, kto będzie miał okazję wypoczywać na Nyali Beach z pewnością doceni taki klimat Kenii i będzie chciał tu wrócić jeszcze niejeden raz. Nyali Beach to gwarancja udanych i pełnych wrażeń wakacji w miejscu, w którym zawsze jest pogodnie.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.