Plaża Shela Beach Lamu - Kenia

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Shela Beach Lamu to z pewnością miejsce inne niż wszystkie. Przede wszystkim dlatego, że znajduje się na wyspie Lamu, na której można zwiedzać starodawne miasto. Od stuleci nic w nim się nie zmieniło, spacer po mieście jest więc prawdziwą wędrówką w czasie. W odległości 3 kilometrów od miasta znajduje się natomiast przepiękna, rajska plaża, stworzona do leniwego i aktywnego wypoczynku. Plaża Shela Beach Lamu łączy w sobie niesamowite rajskie widoki z dobrą infrastrukturą, dzięki której wypoczynek w tym miejscu będzie komfortowy i pełen pozytywnych wrażeń. Wybierając Shela Beach Lamu możesz mieć pewność, że Twoje wakacje w Kenii będą niezapomniane.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Opis plaży Shela Beach Lamu

Wyjazd do Kenii to pomysł na wakacje, które będą niezapomniane i pełne wrażeń. Jeśli szukasz kierunku, który pod każdym względem Cię zachwyci, wybierz Shela Beach Lamu, miejsce, które sprawdzi się na romantyczny wypad we dwoje, podróż poślubną, a także na wyjazd z całą rodziną. To Kenia w nieco innym, ale równie niezwykłym wydaniu.

Kenia kojarzy się przede wszystkim z safari, rozległymi parkami narodowymi, dzikimi zwierzętami, które są na wyciągnięcie ręki i wspaniałą roślinnością, która zachwyca i przyciąga spojrzenia oraz obiektywy aparatów. Nie można jednak zapominać, że ten afrykański kraj oferuje sporo więcej, między innymi wyjątkowe, ciągnące się aż po horyzont plaże. Kenia znajduje się we wschodniej części Afryki nad Oceanem Indyjskim w strefie klimatu gorącego równikowego. Można tutaj liczyć na idealne warunki do plażowania niemal przez cały rok. Co prawda, w tym rejonie świata występuje pora sucha, nie jest ona jednak uciążliwa dla turystów. Deszcze nie padają przez cały czas, dzięki czemu także wtedy można liczyć na sporo słońca. Jeśli nastawiasz się na plażowanie w Kenii i szukasz idealnego miejsca do wypoczynku tuż nad oceanem, sprawdź, co ma do zaoferowania plaża Shela Beach Lamu.

Shela Beach Lamu Kenia to miejsce, które przypadnie do gustu wielbicielom zwiedzania. Leży bowiem na wyspie Lamu, na której znajduje się starodawne miasto. Od kilku stuleci nic w nim się nie zmieniło, można tu znaleźć stare budownictwo i wąskie uliczki, nieprzystosowane do samochodów. Po mieście można poruszać się więc jedynie pieszo, ewentualnie przemieszczać się jak za dawnych czasów, czyli na osiołku. Miasto Lamu z pewnością podobać się będzie miłośnikom zwiedzania zabytków i poznawania danych kultur. Wędrówka uliczkami miasteczka dostarczy niezapomnianych wrażeń, może być też doskonałą scenerią do niezwykłych zdjęć z wakacji. Nieco za miastem, w odległości około 3 kilometrów, znajduje się natomiast plaża Shela Beach, która jest wręcz stworzona do wypoczynku nad morzem. Plaża w całości pokryta jest jasnym, złocistym piaskiem, który gdzieniegdzie uformowany jest w rozległe wydmy. Nie ma tutaj wysokich palm, są natomiast lasy namorzynowe, które dostarczają schronienia przed upałem. Plaża jest piaszczysta, na całej długości ma wygodne i łagodne zejście do wody. Dno morskie jest w tym miejscu bezpieczne i pozbawione uskoków – mogą się tutaj bez obaw kąpać nawet małe dzieci.

Shela Beach Lamu plaża

Shela Beach Lamu plaża / shutterstock.com / Przemyslaw Skibinski

Atrakcje na plaży

Jeśli w Twoich planach jest egzotyczna, gorąca Kenia, Shela Beach Lamu na pewno będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór lokalizacji. Plaża w pobliżu starodawnego miasta pozwala na spokojny i kameralny wypoczynek, a także na wiele dodatkowych atrakcji. Jest to miejsce uwielbiane przez wielbicieli snorkelingu i nurkowania. W odległości około 50 metrów od brzegu znajduje się bowiem wyjątkowa rafa koralowa, idealna do odkrywania podwodnego świata. Na rafę koralową można dostać się z brzegu łódką. Plaża Shela Beach Lamu posiada dosyć dobrą infrastrukturę dla turystów. Są tutaj wypożyczalnie leżaków i sprzętu wodnego, a także charakterystycznych żaglówek, na których można popływać po spokojnym w tym miejscu oceanie. Nie ma wysokich fal ani silnych pływów, wybrzeże jest w tym miejscu idealne dla każdego, komu marzy się cisza i spokój. W okolicy Shela Beach Lamu można znaleźć dobrą bazę gastronomiczną – są bary z lokalnymi przysmakami, kawiarnie i nieduże restauracje, w których można dobrze zjeść i podziwiać niezwykłe widoki. Jeśli chodzi o bazę hotelową, jest wbrew pozorom całkiem przystępna cenowo – miejsce, choć niezwykłe, na pewno nie jest przeznaczone wyłącznie dla osób z zasobnym portfelem.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.
Czy plaża Shela Beach Lamu jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Kenia to jeden z tych afrykańskich krajów, które są wręcz stworzone do podróżowania całymi rodzinami. Jest tutaj bardzo ciepło, ale nie ma trudnych do wytrzymania upałów. Można więc bez obaw podróżować tutaj naet z najmłodszymi. Plaża Shela Beach Lamu na pewno pod względem lokalizacji, infrastruktury oraz wspaniałych widoków sprawdzi się jako miejsce do rodzinnego wypoczynku. Można tutaj spędzać całe dnie na piaszczystej plaży, kąpielach w morzu i zabawach na świeżym powietrzu. A w przerwie pomiędzy plażowaniem warto wybrać się na safari lub zwiedzanie któregoś z parków narodowych, w których można podziwiać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Dla najmłodszych na pewno będzie to niezapomniana przygoda.

Plaża Shela Beach Lamu

Plaża Shela Beach Lamu / shutterstock.com / Authentic travel

Nasza ocena plaży Shela Beach Lamu

Plaża Shela Beach Lamu jest w naszej ocenie miejscem, które wato zobaczyć i spędzić tutaj choćby jeden dzień plażowania. Na uwagę zasługują wspaniałe widoki, sporo miejsc wartych zwiedzenia i zobaczenia, a także sama plaża, która ciągnie się aż po horyzont, zachęca do biegania po jasnym piasku i pluskania w szmaragdowym, krystalicznie czystym oceanie. Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek w Kenii, Shela Beach Lamu na pewno spełni twoje oczekiwania i sprawi, że zakochasz się w tym afrykańskim kraju i będziesz chciał wrócić tutaj jeszcze niejeden raz. Jednorazowe wakacje w Kenii to bowiem stanowczo za mało, aby w pełni odkryć wszystkie uroki tego kraju.

Zobacz oferty już od 5 499 zł za os.