Wielkanoc 2023, 2024, 2025, 2026 – kiedy jest i gdzie jechać na wakacje

Wielkanoc 2023, 2024, 2025, 2026 – kiedy jest i gdzie jechać na wakacje?

Święta wielkanocne to kilka dni wolnego, które można wykorzystać na różne sposoby. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie tego czasu na dodatkowe wakacje, najlepiej w miejscu, gdzie jest ciepło i można oderwać się od wiosennych chłodów. Podczas gdy w naszym kraju Wielkanoc ma miejsce wczesną wiosną, gdy jest jeszcze dosyć zimno, w innych regionach świata można spędzić czas na plażowaniu i korzystaniu ze słońca. Gdzie spędzić Wielkanoc, aby naładować wewnętrzne akumulatory i przywieźć piękną opaleniznę? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych propozycji.

Wielkanoc 2023 – kiedy?

Najbliższa Wielkanoc w 2023 roku wypada w niedzielę 9 kwietnia. To czas, w którym z pewnością w naszych warunkach klimatycznych nie będzie ciepło. Warto więc rozważyć wyjazd w jakieś klimatyczne i gorące miejsce. Coś dla siebie możesz znaleźć zarówno na południu Europy, jak i w bardziej egzotycznych regionach świata.

Wielkanoc 2024 – jak wypada?

Wielkanoc w 2024 roku wypada nieco wcześniej niż w poprzednim roku. Pierwszy dzień świąt wielkanocnych, czyli niedziela przypada na 31 marca. Poniedziałek wielkanocny będzie natomiast 1 kwietnia. Jeśli zastanawiasz się: Wielkanoc 2024 – gdzie jechać, z pewnością uda się znaleźć całkiem sporo miejsc na świecie, w których w tym czasie będzie dużo cieplej.

Wielkanoc 2025 – kiedy się rozpoczyna?

Święta wielkanocne w 2025 roku odbywać się będą sporo później niż w latach poprzedzających. Niedziela Wielkanocna przypada na 20 kwietnia. To już pełnia wiosennej pogody, jednak nie ma nigdy gwarancji, że będzie faktycznie ciepło i słonecznie. Kapryśna aura może sprawić, że w ciągu świątecznych dni będzie chłodno i deszczowo.

Rozwiązaniem może być wyjazd na święta, aby w gorącym klimacie spędzić Wielkanoc 2025. Gdzie jechać, aby mieć gwarancję doskonałej pogody? Najlepiej w miejsca, gdzie gorąco i słonecznie jest praktycznie przez cały rok. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji na wyjazd.

Wielkanoc 2026 – jaka data?

Święta wielkanocne 2026 przypadają na niedzielę 5 kwietnia i poniedziałek 6 kwietnia. W naszych warunkach klimatycznych o tej porze roku może być dosyć chłodno. Jeśli więc nie zależy Tobie na tradycyjnym spędzaniu świątecznego czasu, warto w nieco cieplejszych klimatach spędzić Wielkanoc 2026.

Gdzie jechać w tym czasie? Dobrym kierunkiem może być południe Europy, a także bardziej egzotyczne miejsca, jak chociażby rejon Morza Karaibskiego czy Półwysep Arabski. Tam z pewnością będzie dużo cieplej.

Gdzie jechać na święta wielkanocne?

Sposób spędzania świąt wielkanocnych z roku na rok się zmienia. Choć nadal wiele osób decyduje się na tradycyjne święta z rodziną przy suto zastawionym stole, coraz więcej jest osób, które – na przekór tradycji – decydują się na świąteczny wyjazd. Kilka dni wolnego to idealny czas na to, by wybrać się gdzieś dalej. A jeszcze lepiej – gdzieś, gdzie jest ciepło.

Gdzie jechać na święta wielkanocne
Gdzie jechać na święta wielkanocne / shutterstock.com / EllenSmile

Wielkanoc w naszej strefie klimatycznej zwykle odbywa się w czasie, gdy pojawiają się pierwsze cieplejsze dni, a wiosna dopiero nieśmiało akcentuje swoją obecność. Tym bardziej po długiej zimie warto rozważyć wypad w miejsce, gdzie jest zdecydowanie cieplej. A środki, które przeznaczylibyśmy na organizowanie świąt, można przeznaczyć na wakacje, które z pewnością będą niezapomniane. Na pewno pozostaną w pamięci dłużej niż nawet najlepsze świąteczne potrawy. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić święta wielkanocne 2023 czy Wielkanoc w 2025 roku, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych propozycji, które na pewno będą cieszyły się dużą popularnością w najbliższych sezonach.

Wyspy Kanaryjskie

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić Wielkanoc w 2023 roku lub w kolejnych latach, dobrym i zawsze sprawdzonym pomysłem będą Wyspy Kanaryjskie. Choć leżą dosyć daleko na Oceanie Atlantyckim, należą do Hiszpanii, co znacznie ułatwi formalności. Nie ma konieczności posiadania paszportu, można na Kanary polecieć wyłącznie z dowodem osobistym. Wyspy Kanaryjskie to kierunek, który doskonale sprawdza się o każdej porze roku ze względu na łagodny i przyjazny klimat. Leżą w strefie klimatu zwrotnikowego, który jest nieco ochładzany przez zimny Prąd Kanaryjski. Jednak pomimo to nawet w środku zimy temperatury utrzymują się tutaj na poziomie 20 stopni. Wiosną, w okresie Wielkanocy, jest jeszcze cieplej.

Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie / shutterstock.com / MagicFootage

Na wyspach coś dla siebie znajdą wielbiciele plażowania, spędzania czasu nad oceanem, a także miłośnicy zwiedzania i poznawania nowych miejsc. W archipelagu Wysp Kanaryjskich najpopularniejsze są cztery największe: Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote. Każda z nich wyróżnia się nieco innym ukształtowaniem terenu i innymi atrakcjami, dlatego warto wybrać tę wyspę, która będzie najbardziej odpowiadała wakacyjnym planom.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by jedne święta wielkanocne spędzić na jednej wyspie, a kolejne – na drugiej. Wyspy Kanaryjskie to gwarancja doskonałej pogody, wielu atrakcji turystycznych i możliwości spędzania czasu, można więc mieć pewność, że pobyt świąteczny będzie pod każdym względem udany.

Sprawdź również najlepsze last minute Wyspy Kanaryjskie oraz Wyspy Kanaryjskie all inclusive

Cypr

Wakacje na Cyprze to idealna propozycja dla turystów, którym marzy się niedrogi wypoczynek w doskonałych pod względem pogodowych warunkach. Jeśli szukasz pomysłu na Wielkanoc 2024, to kierunek, który spodoba się Tobie pod każdym względem. Cypr jest państwem wyspiarskim położonym we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Cypr
Cypr / shutterstock.com / kirill_makarov

Przez wieki ścierały się tutaj różne kultury, przede wszystkim grecka i turecka, co ma swoje odzwierciedlenie w ciekawej historii, kulturze, architekturze, a także kuchni, która jest ciekawa mieszanką smaków greckich i orientalnych. Cypr leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, co sprawia, że od wczesnej wiosny do późnej jesieni jest tu bardzo ciepło.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

W okresie świąt wielkanocnych można tutaj liczyć na plażowanie, kąpiele w ciepłym morzu i korzystanie pełnymi garściami ze wszystkich nadmorskich atrakcji. Cypr słynie z przepięknych plaż, ale coś dla siebie znajdą również wielbiciele zwiedzania. Na wyspie sporo jest zabytków, miejsc o bogatej historii, a także pięknych dzieł natury, które warto zobaczyć z bliska.

Zobacz także oferty last minute na Cypr oraz oferty Cypr wakacje all inclusive

Kuba

Kuba to kolejny kierunek, gdzie gorąco jest przez cały rok. Jeśli więc szukasz pomysłu na Wielkanoc 2023 czy Wielkanoc 2025 w miejscu, gdzie będzie wyjątkowo ciepło, wiosenny urlop na Kubie na pewno nie zawiedzie. To wyspiarskie państwo położone w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim jeszcze do niedawno było zamknięte i niedostępne dla ruchu turystycznego.

Kuba
Kuba / shutterstock.com / jackbolla

Z tego też względu narosło wokół niego wiele mitów i legend, które warto rozwiać lub sprawdzić osobiście. Kuba to kraj pełen gorących klimatów. Zachwycająca jest tutaj kolonialna architektura, którą możemy spotkać zarówno w stolicy kraju Hawanie, jak i w wielu mniejszych miasteczkach. To także wspaniałe plaże, które znajdują się z każdej strony wyspy.

od:
4 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Typowo karaibskie, długie, piaszczyste tereny nad ciepłym morzem i z palmami zwisającymi tuż nad wodą spełniają marzenia o wakacjach w prawdziwym raju. Wakacje na Kubie w okresie wielkanocnym, gdy w Polsce dopiero zaczyna się wiosna, to świetny sposób na oderwanie się od chłodów i spędzenie czasu w rajskich warunkach.

Sprawdź również Kuba last minute oraz wczasy na Kubie all inclusive

Meksyk

Święta wielkanocne 2024 czy Wielkanoc w 2026 roku można również spędzić w Meksyku. Pod warunkiem, że mamy nieco więcej czasu, niż tylko przerwa świąteczna. Meksyk jest na tyle dużym i różnorodnym krajem, że kilka świątecznych dni to stanowczo za mało, by poznać go choćby w niewielkim stopniu.

Meksyk
Meksyk / shutterstock.com / ecstk22

W Meksyku warto wybrać się między innymi do popularnych turystycznych kurortów Cancun i Tulum. W tym drugim można spędzić czas nie tylko na plażowaniu, ale również na zwiedzaniu ruin starożytnych świątyń Majów. Pozostałości po Majach i Aztekach można zresztą znaleźć w wielu regionach kraju. Na uwagę zasługuje również stolica Mexico City pełna atrakcji turystycznych, zabytków i miejsc, które warto odwiedzić.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Podczas wakacji w Meksyku można również spróbować doskonałej meksykańskiej kuchni – może być doskonałą odmianą dla świątecznych potraw, które w okresie wielkanocnym królują na naszych stołach. Wakacje w Meksyku warto dobrze zaplanować, zostawiając czas nie tylko na zwiedzanie, ale również na plażowanie i wypoczynek na najpiękniejszych meksykańskich plażach.

Zobacz także lasty do Meksyku i all inclusive Meksyk

Tajlandia

Jeśli Wielkanoc 2026 chcesz spędzić w wyjątkowo egzotycznych warunkach, warto rozważyć wypoczynek w Tajlandii. To idealny sposób na ucieczkę od wczesnowiosennych chłodów. Tajlandia znajduje się w południowo-wschodniej Azji w strefie klimatu zwrotnikowego, a jej południowa część leży w klimacie równikowym.

Tajlandia
Tajlandia / shutterstock.com / Guitar photographer

Wiosną jest tutaj bardzo ciepło, a czasem wręcz gorąco, można więc liczyć na wypoczynek w wyjątkowo przyjaznych warunkach atmosferycznych. Wakacje w Tajlandii to idealny pomysł dla każdego, bez względu na wakacyjne upodobania. Są tu wspaniałe plaże, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, niesamowita roślinność, mnóstwo atrakcji, a także doskonała, egzotyczna kuchnia, która uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Co warto zobaczyć w Tajlandii? Z pewnością ciekawym miejscem będzie rajski archipelag Ko Phi Phi z niesamowitymi plażami, wyspa Phuket polecana osobom nastawionym na rozrywkowy wypoczynek, park Khao Sam Roi Yot, egzotyczna prowincja Krabi czy pełen kontrastów Bangkok.

od:
4 300 zł
Najlepsze oferty na wakacje w Tajlandii

Sprawdź najciekawsze oferty wakacyjne

Polecanym kierunkiem jest również Chiang Mai, czyli region pełen zabytków, wspaniałych świątyń i innych cudów architektury. Z wakacji w Tajlandii z pewnością przywieziesz niezapomniane wspomnienia i chęć powrotu do tego azjatyckiego kraju jeszcze niejeden raz.

Sprawdź również oferty Tajlandia last minute oraz all inclusive wczasy Tajlandia

Dominikana

Jeśli w święta wielkanocne chcesz wybrać się w egzotyczne rejony świata, gdzie nie ma zimy i można nawet wczesną wiosną spędzać czas na plażowaniu i słonecznych atrakcjach, dobrym kierunkiem będzie Dominikana. Kraj znajduje się na Karaibach i zajmuje część wyspy Haiti.

Dominikana
Dominikana / shutterstock.com / Roxana Bashyrova

Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim przepiękne, piaszczyste, dominikańskie plaże, oferujące mnóstwo atrakcji zarówno plażowiczom, jak i osobom nastawionym na aktywny wypoczynek. Wakacje na Dominikanie gwarantują piękną opaleniznę i możliwość przebywania w prawdziwie rajskich warunkach.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Kraj znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, w którym ciepło jest przez cały rok. Wiosną, w okresie świąt wielkanocnych można tutaj liczyć na temperatury sięgające 30 stopni. Święta na Dominikanie na pewno spodobają się osobom, które chcą przełamać coroczną tradycję i zamiast spędzać czas wolny przy świąteczny stole, wolą zobaczyć piękne, rajskie widoki w podróży na koniec świata.

Zobacz także oferty all inclusive na Dominikanę oraz Dominikana wakacje last minute

Jamajka

Jamajka to kolejny kierunek, który może być doskonałą odpowiedzią na pytanie: Wielkanoc 2023 – gdzie jechać? Ten środkowoamerykański kraj jest wręcz spełnieniem marzeń o rajskich, gorących wakacjach. Jeśli chcesz uciec od chłodnej wiosny i spędzić okres Wielkanocy w miejscu, gdzie zawsze jest ciepło, to miejsce będzie idealne. Jamajka jest wyspą leżącą na Morzu Karaibskim w strefie klimatu równikowego.

Jamajka
Jamajka / shutterstock.com / KKulikov

Przez cały rok jest tutaj gorąco, a warunki są doskonałe do plażowania. Nie tylko pod względem pogodowym – Jamajka ma przepiękne, piaszczyste plaże w typowo karaibskim wydaniu – ze szmaragdowym morzem i wysokimi palmami rosnącymi tuż nad brzegiem. Jest tu sporo miejsc idealnych do plażowania, uprawiania sportów wodnych i nadmorskiego wypoczynku.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Będąc na Jamajce warto również odwiedzić stolicę kraju Kingston z Muzeum Boba Marleya, a także słynnym historycznym Port Royal, który kiedyś był największym portem na Karaibach. Interesująca jest również znajdująca się nieopodal stolicy wysepka Lime Cay owiana legendami na temat znajdujących się tutaj skarbów piratów, ale również posiadająca jedną z najpiękniejszych plaż na jamajce. Coś dla siebie znajdą również wielbiciele nurkowania – wokół wyspy znajduje się rozbudowana rafa koralowa pełna podwodnej fauny i niezwykłej roślinności. Jamajka jako kierunek świątecznego, wiosennego wyjazdu wydaje się pod każdym względem idealna, a ceny wakacji nie są – wbrew pozorom – tak wysokie, jak mogłoby się to wydawać.

Sprawdź również Jamajka last minute oraz Jamajka all inclusive

Oman

Egzotyczny, orientalny Oman to propozycja podróży dla wielbicieli dalekich krajów, arabskich klimatów i naprawdę wysokich temperatur. Kraj znajduje się na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Omańską i Morzem Arabskim.

Oman
Oman / shutterstock.com / Hamdan Yoshida

Leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami i niską wilgotnością powietrza. Wiosną temperatury mogą tu przekraczać 30 stopni. W tym kraju coś dla siebie znajdą wielbiciele plażowania, ale również osoby nastawione ma aktywne zwiedzanie.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

W okresie Wielkanocy nie ma tu jeszcze upałów, które utrudniałyby funkcjonowanie, warto więc wybrać się na wycieczki do stolicy kraju Maskatu, na najciekawsze plaże Omanu, a także w wyjątkowe miejsca, jak Salala, Wahiba Sands czy Jebel Akhadar, monumentalne góry znane z efektownych tarasów. Jeśli szukasz pomysłu na wielkanocny wyjazd, który nie tylko dostarczy mnóstwa wrażeń, ale również na długo pozostanie w pamięci, Oman jest kierunkiem idealnym.

Zobacz także wakacje w Omanie all inclusive oraz lasty do Omanu

Dubaj

Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubaj, to kierunek, który cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników egzotycznych wyjazdów. Jeśli szukasz miasta, w którym drapacze chmur wyrastają niemal nad samym morzem, posiadającego mnóstwo piaszczystych plaż, cudów architektury, parków rozrywki i miejsc, w których całymi dniami można spędzać czas aktywnie, ten kierunek będzie wyborem idealnym.

Dubaj
Dubaj / shutterstock.com / berni0004

Dubaj słynie z luksusowych hoteli, niesamowitych, zapierających dech w piersiach widoków, a także z doskonałej oferty dla turystów. Oczywiście tych z bardziej zasobnym portfelem. Nie jest to kierunek tani, ale zdecydowanie warty zobaczenia. Wyprawa do Dubaju to świetna alternatywa dla Wielkanocy spędzanej w naszym kraju, także ze względu na pogodę.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Miasto znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Przez cały rok jest tutaj gorąco, a pogoda zachęca do plażowania i spędzania czasu nad morzem i na aktywnym wypoczynku. Wiosenne wakacje w Dubaju to gwarancja złapania pięknej opalenizny i spędzenia czasu w miejscu, które już na zawsze pozostanie w pamięci.

Sprawdź również oferty do Dubaju all inclusive i Dubaj urlop last minute

Katar

Równie egzotycznym miejscem, co Oman i Dubaj, a także bliskim im lokalizacyjnie jest Katar, państwo na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską. Kraj słynie z wielkich drapaczy chmur, oryginalnych budowli o niezwykłej architekturze, ale sporo jest tutaj również miejsc o wartości historycznej – starych arabskich twierdz i niepowtarzalnych zabytków.

Katar
Katar / shutterstock.com / Maciej Mienciuk

Katar to także kraj pełen wspaniałych, piaszczystych plaż ciągnących się po horyzont, które idealnie wpisują się w marzenia o rajskich wakacjach. Tę doskonałą ofertę uzupełniają również warunki pogodowe – Katar leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego – przez cały rok jest tutaj gorąco, opady deszczu pojawiają się rzadko lub nie ma ich wcale.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

Wybierając się do Kataru wiosną można mieć gwarancję doskonałej pogody, zapewniającej idealne warunki do spędzania czasu na plażowaniu i zwiedzaniu.

Zobacz także Katar wczasy all inclusive i last minute Katar

Aplikacja
Kiedy jest Wielkanoc 2023?

W 2023 roku Wielkanoc będziemy obchodzić 9-10 kwietnia.

Kiedy wypada Wielkanoc 2024?

Wielkanoc w 2024 roku wypada 31 marca – 1 kwietnia.

Święta wielkanocne 2025 – kiedy?

Święta wielkanocne w 2025 roku przypadają na dni 20-21 kwietnia.

W jakim dniu zaczynają się święta wielkanocne 2026?

W 2026 roku Wielkanoc rozpoczyna się 5 kwietnia.

Gdzie jechać na święta wielkanocne?

Na święta wielkanocne warto wybrać się w ciepłe kraje, które gwarantują doskonałą pogodę.

Jaka temperatura w Polsce na Wielkanoc?

W Polsce święta wielkanocne przypadają na początek wiosny, gdy temperatura utrzymuje się na poziomie 10-15 stopni, w zależności od konkretnej pory, w której wypadają.