Ceny Chiny

Ceny w Chinach 2023

Przed wyjazdem do Chin warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Chinach. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Chinach i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Chinach

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

1 397,22 zł

Opłaty

224,67 zł

Transport

433,37 zł

Jedzenie

1 121,65 zł

Łączny koszt

3 176,91 zł

21.98% taniej niż w PL

Para

Mieszkanie

1 956,75 zł

Opłaty

306,61 zł

Transport

677,17 zł

Jedzenie

2 221,31 zł

Łączny koszt

5 161,84 zł

19.02% taniej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

2 516,29 zł

Opłaty

313,08 zł

Transport

1 415,39 zł

Jedzenie

2 980,43 zł

Łączny koszt

7 225,19 zł

17.9% taniej niż w PL

Restauracje

Ceny w restauracjach w Chinach są średnio 19% niższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

48,39 zł

Dla jednej osoby

23.41% taniej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

17,78 zł

Dla jednej osoby

35.11% taniej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

15,05 zł

Jedna filiżanka

41.05% drożej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

2,22 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

57.23% taniej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

7,36 zł

Jeden kufel

25.43% taniej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

21,42 zł

np. Zestaw w McDonald's

10.3% taniej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Chinach są średnio 39% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

6,38 zł

Jeden bochenek

66.15% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

7,73 zł

Cena za 1kg.

114.72% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

4,82 zł

Opakowanie 1kg.

11.57% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

6,44 zł

10 sztuk

27.4% taniej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

7,26 zł

Cena za 1kg.

24.1% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

54,88 zł

Cena za 1kg.

85.84% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

3,97 zł

Cena za 1kg.

22.15% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

17,99 zł

Cena za 1kg.

14.86% taniej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

7,99 zł

Jeden karton / butelka

155.27% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

13,97 zł

Jedna paczka

17.58% taniej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

1,96 zł

Butelka 1l.

37.06% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

5,96 zł

Cena za 1kg.

15.73% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

3,45 zł

Butelka 1l.

11.31% taniej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

5,63 zł

Cena za 1kg.

42.84% taniej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

3,75 zł

Cena za 1kg.

34.41% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

56,41 zł

Butelka 0,75l.

123.67% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

4,00 zł

Puszka / butelka 0,5l.

10.8% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Chinach są średnio 21% niższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

5,22 zł

1l benzyny

20.06% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

1,68 zł

Lokalny transport

57.68% taniej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

86,21 zł

Lokalny transport

18.07% taniej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

25,92 zł

Kurs 10 km.

25.92% taniej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Chinach są średnio 44% wyższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

1 693,48 zł

W centrum miasta

18.6% taniej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

1 156,84 zł

Na obrzeżach

32.22% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

3 101,04 zł

W centrum miasta

13.39% taniej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

2 032,18 zł

Na obrzeżach

30% taniej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

58,98 zł

W sieci komórkowej

8.46% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

158,95 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

68.33% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

244,71 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

68.21% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

1 182 162,96 zł

Cena za 100 m2

34.35% drożej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

995 854,05 zł

Cena za 50 m2

59.32% drożej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Chinach są średnio 21% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

26,52 zł

1 bilet normalny

9.09% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

23,87 zł

Prosta fryzura

27.34% taniej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

163,63 zł

Miesięczny karnet

38.29% drożej niż w PL
Ceny w Chinach

Chiny - ceny

Przed wyjazdem na wakacje należy dokładnie poznać ceny obecne rejonie świata, w który zamierzamy się wybrać. Mogą być one bardzo rozbieżne, a zabranie ze sobą zbyt małej ilości gotówki, może przysporzyć nam sporo problemów. Kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku podróży na własną rękę. Decydując się na wakacje z biura podróży nie musimy aż tak obawiać się ponadprogramowych wydatków. Jak kształtują się ceny w Chinach oraz na co należy zwrócić uwagę przed wylotem? Aktualne ceny w Chinach nie są specjalnie wygórowane, jednak należy pamiętać o tym, że niektóre produkty mogą mieć znacznie wyższą cenę niż w Polsce, a niektóre będą zdecydowanie tańsze. Koszt wakacji w Chinach zależy w głównej mierze od ilości zaplanowanych atrakcji oraz standardów wybranych hoteli. Wiele ośrodków w tych rejonach świata posiada obiady i kolację w cenie, co znacząco odciąża budżet przeznaczony na wakacje.

Ceny w restauracjach w Chinach mogą być bardzo rozbieżne, w zależności od podawanych potraw oraz standardów lokalu. Chcąc znacząco zaoszczędzić na wakacjach w Chinach należy poznać jakie mają Chiny ceny oraz najbardziej polecane lokale w naszej okolicy. Jadąc na wczasy w Chinach, ceny można znacząco obniżyć decydując się na wakacje organizowane samodzielnie. Obarczone jest to większym ryzykiem oraz większą ilością rzeczy do zaplanowania, jednak ceny Chiny mogą zostać znacząco zmniejszone. Ile kosztuje jedzenie w Chinach? Ceny wszelkiego rodzaju potraw i produktów spożywczych są o dziwo zbliżone do tych obecnych w naszym kraju. Poza kilkoma artykułami, ceny produktów w Chinach są stosunkowo atrakcyjne i możemy w dobrej cenie nabyć dzienną porcję jedzenia. Jakie mają wycieczki do Chin ceny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym zestawieniu, gdzie skrupulatnie pobieramy dane z biur podróży, a następnie aktualizujemy dane dla naszych odbiorców. Jadąc więc na wakacje w Chinach, ceny warto jest poznać wcześniej, aby się nie zdziwić na miejscu. Chiny ceny w sklepach mają zdecydowanie inne niż w Polsce i w dużej mierze zależą od miejsca naszego pobytu. Jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytanie jakie ceny w Chinach będą na miejscu, nie zwlekaj i zajrzyj do naszej bazy, która wszystko Ci dogłębnie wyjaśni.

Jakie są ceny w Chinach? Ile kosztuje obiad w Chinach? Ile kosztuje piwo w Chinach? Są to pytania bardzo często zadawane. Jednym z najprostszych rozwiązań jest skorzystanie z oferty wybranego biura podróży. Wybierając Chiny na wakacje, cena może być różna, ale dokładamy wszelkich starań, aby każdego dnia aktualizować zestawienia, które prezentujemy w naszych tabelach cenowych. Ceny w Chinach restauracje oferują bardzo rozbieżne, przez co ciężko jednoznacznie określić, jakie ceny są w określonych miejscach w kraju. Chiny jedzenie ceny w supermarketach są całkiem zbliżone do tych obecnych w Polsce, jednak niektóre produkty spożywcze mogą posiadać je wyższe. Jedzenie w Chinach ceny jest więc czymś, co ciężko jednoznacznie określić i jest to zależne od lokalu, w którym zamierzamy się stołować oraz określonej lokalizacji.

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Chinach?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 22.08 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 2.29 zł, za chleb 6.51 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 18.33 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 98.75 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 19% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 39% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Chinach?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Chinach dla jednej osoby dorosłej wynosi 3176.91 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 5161.84 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 7225.19 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.