Ceny w Mentonie 2023
Przed wyjazdem do Mentony warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Mentonie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Mentonie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Mentonie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
2 220,14 zł
Opłaty
571,43 zł
Transport
756,16 zł
Jedzenie
2 044,44 zł
Łączny koszt
5 592,17 zł
Para
Mieszkanie
3 514,88 zł
Opłaty
789,30 zł
Transport
1 217,15 zł
Jedzenie
4 048,79 zł
Łączny koszt
9 570,12 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
4 809,62 zł
Opłaty
807,97 zł
Transport
2 892,74 zł
Jedzenie
5 364,24 zł
Łączny koszt
13 874,57 zł
Sprawdź ceny w Mentonie dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Mentonie są średnio 89% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
84.94% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
119.73% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
11.32% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
109.96% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
139.96% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
73.91% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Mentonie są średnio 99% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
97.85% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
235.34% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
113.4% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
29.15% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
113.76% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
105.03% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
167.72% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
125.26% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
30.36% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
172.11% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
74.82% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
69.2% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
57.94% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
36.23% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
232.47% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
37.75% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
178% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Mentonie są średnio 117% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
28.44% drożej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
75.58% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
102.94% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
180.57% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Mentonie są średnio 79% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
22.58% drożej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
24.36% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
54.9% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
57.64% drożej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
149.72% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
13.13% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
12.59% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
87% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
70.89% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Mentonie są średnio 48% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
86.21% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
127.73% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
18.47% drożej niż w PLMentona - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach we Francji
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Mentonie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 41.5 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 10.87 zł, za chleb 7.51 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 60.17 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 231.14 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 89% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 99% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Mentonie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Mentonie dla jednej osoby dorosłej wynosi 5592.17 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 9570.12 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 13874.57 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.