Ceny w Tajwanie 2025
Przed wyjazdem do Tajwanu warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Tajwanie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Tajwanie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Tajwanie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 502,70 zł
Opłaty
296,85 zł
Transport
374,60 zł
Jedzenie
1 609,86 zł
Łączny koszt
3 784,01 zł
Para
Mieszkanie
2 683,65 zł
Opłaty
401,21 zł
Transport
605,83 zł
Jedzenie
3 188,15 zł
Łączny koszt
6 878,84 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 864,60 zł
Opłaty
407,11 zł
Transport
1 469,62 zł
Jedzenie
4 333,78 zł
Łączny koszt
10 075,11 zł
Sprawdź ceny w Tajwanie dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Tajwanie są średnio 34% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
30.69% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
49.04% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
12.3% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
44.54% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
37.26% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
33.65% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Tajwanie są średnio 60% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
41.94% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
325.72% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
103.14% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
14.34% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
46.83% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
79.57% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
92.96% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
33.1% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
221.45% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
14.09% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
84.15% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
41.51% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
21.16% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
26.12% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
169.61% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
89.45% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
48.01% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Tajwanie są średnio 3% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
39.32% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
33.1% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
6.69% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
3.93% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Tajwanie są średnio 114% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
30.4% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
36.73% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
3.31% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
10.23% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
43.13% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
67.28% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
67.48% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
93.78% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
146.35% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Tajwanie są średnio 6% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
41.91% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
2.58% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
3.88% drożej niż w PL
Tajwan - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Tajwanie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 21.02 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 4.13 zł, za chleb 7.01 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 19.73 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 122.43 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 34% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 60% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Tajwanie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Tajwanie dla jednej osoby dorosłej wynosi 3784.01 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6878.84 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 10075.11 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.