Ceny w Tajwanie 2023
Przed wyjazdem do Tajwanu warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Tajwanie. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Tajwanie i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Tajwanie
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 481,31 zł
Opłaty
315,67 zł
Transport
429,59 zł
Jedzenie
1 706,67 zł
Łączny koszt
3 933,24 zł
Para
Mieszkanie
2 615,47 zł
Opłaty
423,91 zł
Transport
696,37 zł
Jedzenie
3 379,88 zł
Łączny koszt
7 115,63 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
3 749,64 zł
Opłaty
429,09 zł
Transport
1 712,06 zł
Jedzenie
4 606,12 zł
Łączny koszt
10 496,91 zł
Sprawdź ceny w Tajwanie dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Tajwanie są średnio 14% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
10.37% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
43.94% taniej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
21.18% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
17.73% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
0.81% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
13.82% taniej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Tajwanie są średnio 107% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
96.09% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
370.56% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
218.29% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
12.18% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
75.9% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
147.78% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
167.69% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
68.39% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
326.84% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
5.72% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
140.56% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
55.15% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
4.11% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
35.13% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
307.53% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
148.3% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
110.8% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Tajwanie są średnio 45% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
31.39% taniej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
13.1% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
55.82% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
36.18% drożej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Tajwanie są średnio 116% wyższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
16.7% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
24.48% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
29.36% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
3.94% drożej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
76.92% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
58.17% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
58.42% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
109.36% drożej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
128.29% drożej niż w PLUsługi
Ceny usług w Tajwanie są średnio 52% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
67.42% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
96.23% drożej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
37.55% drożej niż w PLTajwan - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ceny na Wyspach Zielonego Przylądka
Ceny w Wybrzeżu Kości Słoniowej
Ile kosztuje jedzenie w Tajwanie?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 21.22 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 4.4 zł, za chleb 7.68 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 15.83 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 115.57 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 14% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 107% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Tajwanie?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Tajwanie dla jednej osoby dorosłej wynosi 3933.24 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 7115.63 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 10496.91 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.