Ceny Stany Zjednoczone Ameryki

Ceny w Stanach Zjednoczonych 2023

Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Stanach Zjednoczonych. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Stanach Zjednoczonych i jaki budżet przygotować na wyjazd.

Koszt życia w Stanach Zjednoczonych

Jedna osoba dorosła

Mieszkanie

5 735,19 zł

Opłaty

767,88 zł

Transport

518,18 zł

Jedzenie

2 503,15 zł

Łączny koszt

9 524,40 zł

117.89% drożej niż w PL

Para

Mieszkanie

7 966,35 zł

Opłaty

1 009,54 zł

Transport

881,99 zł

Jedzenie

4 957,22 zł

Łączny koszt

14 815,10 zł

113.93% drożej niż w PL

Rodzina 2+1

Mieszkanie

10 197,51 zł

Opłaty

1 030,37 zł

Transport

2 581,44 zł

Jedzenie

6 583,15 zł

Łączny koszt

20 392,47 zł

112.88% drożej niż w PL

Restauracje

Ceny w restauracjach w Stanach Zjednoczonych są średnio 91% wyższe niż w Polsce

Obiad w droższej restauracji

Dla jednej osoby

137,81 zł

Dla jednej osoby

92.61% drożej niż w PL

Obiad w taniej restauracji

Dla jednej osoby

71,13 zł

Dla jednej osoby

128.49% drożej niż w PL

Kawa w kawiarni

Jedna filiżanka

19,24 zł

Jedna filiżanka

74.59% drożej niż w PL

Puszka napoju gazowanego

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

9,46 zł

np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta

65.96% drożej niż w PL

Piwo w barze

Jeden kufel

23,73 zł

Jeden kufel

117.71% drożej niż w PL

Posiłek typu Fast Food

np. Zestaw w McDonald's

38,80 zł

np. Zestaw w McDonald's

47.64% drożej niż w PL

Produkty spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Stanach Zjednoczonych są średnio 113% wyższe niż w Polsce

Chleb

Jeden bochenek

13,44 zł

Jeden bochenek

214.75% drożej niż w PL

Jabłka

Cena za 1kg.

19,36 zł

Cena za 1kg.

454.73% drożej niż w PL

Ryż

Opakowanie 1kg.

16,66 zł

Opakowanie 1kg.

228.6% drożej niż w PL

Jajka

10 sztuk

15,32 zł

10 sztuk

67.25% drożej niż w PL

Pomarańcze

Cena za 1kg.

17,08 zł

Cena za 1kg.

174.6% drożej niż w PL

Ser żółty

Cena za 1kg.

50,91 zł

Cena za 1kg.

53.25% drożej niż w PL

Cebula

Cena za 1kg.

10,82 zł

Cena za 1kg.

173.23% drożej niż w PL

Pierś z kurczaka

Cena za 1kg.

49,24 zł

Cena za 1kg.

105.85% drożej niż w PL

Mleko

Jeden karton / butelka

4,37 zł

Jeden karton / butelka

23.8% drożej niż w PL

Papierosy

Jedna paczka

37,99 zł

Jedna paczka

119.98% drożej niż w PL

Woda

Butelka 1l.

5,77 zł

Butelka 1l.

287.25% drożej niż w PL

Banany

Cena za 1kg.

7,03 zł

Cena za 1kg.

24.65% drożej niż w PL

Napój gazowany

Butelka 1l.

6,23 zł

Butelka 1l.

48.33% drożej niż w PL

Pomidory

Cena za 1kg.

17,85 zł

Cena za 1kg.

74.49% drożej niż w PL

Ziemniaki

Cena za 1kg.

11,28 zł

Cena za 1kg.

282.37% drożej niż w PL

Wino

Butelka 0,75l.

58,79 zł

Butelka 0,75l.

121.85% drożej niż w PL

Piwo

Puszka / butelka 0,5l.

9,69 zł

Puszka / butelka 0,5l.

158.4% drożej niż w PL

Transport

Ceny transportu w Stanach Zjednoczonych są średnio 145% wyższe niż w Polsce

Paliwo

1l benzyny

4,25 zł

1l benzyny

36.28% taniej niż w PL

Bilet jednorazowy

Lokalny transport

9,46 zł

Lokalny transport

136.5% drożej niż w PL

Bilet miesięczny

Lokalny transport

282,55 zł

Lokalny transport

157.38% drożej niż w PL

Taksówka

Kurs 10 km.

95,02 zł

Kurs 10 km.

144.46% drożej niż w PL

Wynajem i media

Ceny najmu i mediów w w Stanach Zjednoczonych są średnio 74% wyższe niż w Polsce

Mieszkanie jednopokojowe

W centrum miasta

6 506,49 zł

W centrum miasta

188.32% drożej niż w PL

Mieszkanie jednopokojowe

Na obrzeżach

5 193,29 zł

Na obrzeżach

186.62% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

W centrum miasta

11 844,28 zł

W centrum miasta

195.56% drożej niż w PL

Mieszkanie z 3 pokojami

Na obrzeżach

8 958,64 zł

Na obrzeżach

177.89% drożej niż w PL

Pakiet internetu

W sieci komórkowej

276,03 zł

W sieci komórkowej

404.44% drożej niż w PL

Opłaty za media dla 1 osoby

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

468,81 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

12.46% taniej niż w PL

Opłaty za media dla rodziny

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

723,43 zł

Prąd, woda, gaz, ogrzewanie

12.07% taniej niż w PL

Zakup domu na obrzeżach

Cena za 100 m2

1 496 489,94 zł

Cena za 100 m2

74.52% drożej niż w PL

Zakup mieszkania w centrum

Cena za 50 m2

1 056 932,67 zł

Cena za 50 m2

72.84% drożej niż w PL

Usługi

Ceny usług w Stanach Zjednoczonych są średnio 74% wyższe niż w Polsce

Kino

1 bilet normalny

52,14 zł

1 bilet normalny

109.23% drożej niż w PL

Fryzjer

Prosta fryzura

84,16 zł

Prosta fryzura

133.45% drożej niż w PL

Siłownia

Miesięczny karnet

192,51 zł

Miesięczny karnet

50.72% drożej niż w PL
Ceny w Stanach Zjednoczonych Ameryki

Stany Zjednoczone Ameryki - ceny

Sprawdź ceny w miastach i regionach w Stanach Zjednoczonych

Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje

Ile kosztuje jedzenie w Stanach Zjednoczonych?

Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 40 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 9.75 zł, za chleb 13.71 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 73.33 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 281.24 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 91% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 113% wyższe niż w Polsce.

Ile kosztuje życie w Stanach Zjednoczonych?

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Stanach Zjednoczonych dla jednej osoby dorosłej wynosi 9524.4 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 14815.1 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 20392.47 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.