Ceny w Vanuatu 2025
Przed wyjazdem do Vanuatu warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Vanuatu. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Vanuatu i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Vanuatu
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
4 493,65 zł
Opłaty
670,58 zł
Transport
649,98 zł
Jedzenie
2 193,65 zł
Łączny koszt
8 007,86 zł
Para
Mieszkanie
6 333,62 zł
Opłaty
794,27 zł
Transport
1 051,73 zł
Jedzenie
4 344,29 zł
Łączny koszt
12 523,91 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
8 173,59 zł
Opłaty
802,54 zł
Transport
2 588,70 zł
Jedzenie
5 734,05 zł
Łączny koszt
17 298,88 zł
Sprawdź ceny w Vanuatu dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Vanuatu są średnio 13% wyższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
16.57% drożej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
1.11% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
26.24% drożej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
13.03% drożej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
24.92% drożej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
10.96% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Vanuatu są średnio 126% wyższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
65.63% drożej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
351.24% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
131.69% drożej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
65.15% drożej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
236.5% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
125.31% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
86.92% drożej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
186.82% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
105.24% drożej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
84.57% drożej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
75.8% drożej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
24.09% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
137.33% drożej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
28.07% drożej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
323.48% drożej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
112.92% drożej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
188.46% drożej niż w PLTransport
Ceny transportu w Vanuatu są średnio 85% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
5.88% drożej niż w PLBilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
49.19% drożej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
123.6% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
1.67% taniej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Vanuatu są średnio 16% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
113.03% drożej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
91.75% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
128.94% drożej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
72.27% drożej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
595.64% drożej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
61.83% taniej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
61.99% taniej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
23.26% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
8.06% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Vanuatu są średnio 34% wyższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
43.44% drożej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
32.19% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
60.44% drożej niż w PL
Vanuatu - ceny
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Vanuatu?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 34.55 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 8.23 zł, za chleb 8.16 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 37.47 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 196.98 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 13% wyższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 126% wyższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Vanuatu?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Vanuatu dla jednej osoby dorosłej wynosi 8007.86 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 12523.91 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 17298.88 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.